برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
خخخخ 7000 تومن، شما زیاد دلار گرون خریدی رو دستت مونده، پیش بینیت رو برای خودت نگه دار خخخخخ برو زودتر صف واستا که هزار دلار بهت برسه که دو ماه دیگه هفت تومن بفروشی خخخخ
خخخخخ چیه صدای استارت ماشین روشن نمیشه؟!
فکر کنم زیادی پول بانک گذاشتی پشیمونی ارز نخریدی :general404:
به هر دری میزنی هر توهین و بد دهنی میکنی که کسایی که دلار خریدن سرمایشون ازبین نره رو بی احترامی کنی!
اما سرت کلاه رفته داداش نخریدی الانم دیگه نمیفروشن از دستت رفت :D

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
اینجا هر کس طبق اون چیزی که به نفع خودشه تحلیل میکنه! افتصاد دان نداریم اینجا! بهتره زیاد بحث نکنید با هم! چون چیزی عاید کسی نمیشه.
به نظر من که این حکومت اینقدر قدرت داره که اگه بخواد میتونه نذاره دلار بالا بره...اینا همش دست خودشونه...چهل ساله ملت رو همینجوری فریب دادن...از این به بعد هم میدن!
۱۰ نفر رو میگیرن به صورت صوری و چند تا صرافی رو میبندن بگن اینا اختلال ایجاد کردن در بازار ارز! و ما اصلا متوجه نبودیم! آره! یکی از قوی ترین سیستم های اطلاعاتی دنیا متوجه نیست که توی ممکلت خودش چی میگذره! خودتونید!
اینا فقط دنبال پر کردن جیب خودشون و بچه هاشون هستن! شکر و تخم مرغ نمک و برنج هر کوفتی که توی این مملکت گرون میشه اون سرشاخه ش و علتش خودشونن.
همه چیز رو میدونن و همه چیز دست خودشونه و همه چیز از فیلتر اینا رد میشه....
حالا ملت برن صف بکشن دلار بخرن که سود که نه! فقط ضرر نکنن..بذارید برن بخرن...مردم که زندگی نمیکنن مردم فقط با استرس عمرشونو توی این گه دونی تلف میکنن!
زندگی رو همونایی میکنن که دلار و بالا پایین میکنن و از تحریما استفاده ش رو می برن...همون آقایون و آقازاده هاشون و یه مشت سرمایه دار وصل به همونا!

hossghost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام دوستان، نرخ خرید و فروش آزاد یورو چقدره؟صرافیا 5600 میخرن،دستفروشا 5800 . اینجوری که هرکی ارز داره برای فروش سراغ صرافی رسمی نمیره.

logic92

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
بعد از تعطیلات میاد پایین

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,510
قیمت ارز مبادله ای امروز، مثل قیمت دلار بازار آزاد تو 15 فروردین هست. خود بانک مرکزی، امسال بالای 15 درصد قیمت ارز رو بالا برده. انتظار دارین ثابت بمونه؟
دلال های زالو صفت رو گرفتن که، چرا باز قیمت بالا رفت؟

قیمت انواع ارز (۹۶/۱/۱۵)
قیمت دلار بانک مرکزی (رسمی) 3242
نرخ دلار بازار 3769

قیمت امروز http://www.tgju.org
ارز مبادله‌ای 3753
دلار / نقدی 4827

--------------------------

کمتر 1 سال ارزش پول ملی 33 درصد کم شده.

اگه کسی 15 فروردین دلار می خرید الان 50 درصد سود می کرد. (نمیشه گفت سود. ارزش پولش رو حفظ کرده)
سکه 1.179 میلیون بوده ، شده 1.598 . بالای 30 درصد.
بانک (1 ساله) 15 درصد.

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,510
انگار میخواد بالاتر هم بره. رئیس انجمن طلا و جواهر خراسان گفته «به اعتقاد من قیمت دلار پیش از سال به 5300 تومان نیز می‌رسد و بعد عنوان می‌شود که ما این قیمت را کنترل کردیم و قیمت آن را تا 4900 تومان کاهش می‌دهند.»
:general710:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اعلام نرخ دلار آزاد شد. 4790 تومن

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,456
دوستان یک سوال داشتم از خدمتتون.
من یه سرمایه اندکی در حدود 40 میلیون دارم که الان تو بانک و سود 21 درصد میگیره.با توجه به اینکه نرخ دلار و سکه مدام بالا میره به نظرتون منطقیه که الان با این نرخ فعلی دلار پولم رو تبدیل کنم؟

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
اعلام نرخ دلار آزاد شد. 4790 تومن
اعلام نرخ دلار آزاد نشده، این نرخیه که بانک مرکزی امروز دلارو عرضه کرد. در واقع همون نرخ 4490 رو که قطره چکونی میدادن، یک شبه رسوندن به 4790. احتمالا این کارو کرده که این قضیه مزخرف صف کشیدن ها تموم بشه.

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
من یه سرمایه اندکی در حدود 40 میلیون دارم که الان تو بانک و سود 21 درصد میگیره.با توجه به اینکه نرخ دلار و سکه مدام بالا میره به نظرتون منطقیه که الان با این نرخ فعلی دلار پولم رو تبدیل کنم؟
نظر بنده منفی هست
افزایش ادامه پیدا نمیکنه

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
پول تو بانک گذاشتن و کاسبی، چیزهاییه که همه جای جهان اتفاق می افته و خیلی طبیعیه. ولی هیچ جای دنیا اینجوری نیست که مردم برن یه جایی صف بکشن که ارز خارجی بخرن. همین اروپا برو ببین اگه به اندازه 5 هزار ارز بخوای تبدیل کنی، کلی سوال و جواب ازت میکنن و کلی کاغذبازی داره، بیشتر هم که بخوای که نمیدن. یا همین ترکیه شما برو یک میلیون لیر ترکیه به یه صرافی بده، فکر میکنی میاد همش رو تبدیل به دلار میکنه برات ؟
الان هم اکثر کسانی که دنبال تبدیل سرمایشون به ارز بودن، از این بازار خارج شدن، ارز تا یکی دو سال دیگه تو همین رنج میمونه. همه از یکسال پیش میدونستن که دلار به 4500 میرسه و پیش بینی کرده بودن، کسانی که رفتن تو 4800 خرید کردن، افراد آماتور و جوگیرن.
البته فکر نکنید من از بانک مرکزی دفاع میکنم و این حرفها، مقصر اصلی گرونی بانک مرکزیه ولی از اینکه هر آدم علافی میره صف وامیسته خیلی بدم میاد، اینجوری باعث میشه اون کسی هم واقعا ارز احتیاج داره مثل دانشجوها به خاطر یه عده آدم فرصت طلب، نتونه خرید کنه و در واقع تر و خشک با هم میسوزن. چطور تا سه ماه پیش که ارز به 4200 هم رسیده بود و همه صرافی ها هم فروش داشتن، این مردم فرصت طلب، نمیرفتن صف واستن ؟ الان که محدودیت هزار دلاری گذاشتن، یادشون افتاده برن برای سود ارز بخرن ؟ کلا ایرانی جماعت هر چی رو براش محدود کنی، بیشتر حریص میشه بره سمتش.

دوست عزیز شما یک جوری صحبت می کنید که انگار ساکن سوئیس هستید... همگی داریم تو کشوری زندگی می کنیم که نه ثبات اقتصادی داره، نه ثبات سیاسی نه ثبات اجتماعی
شما نمی تونید در مورد ثبات 24 ساعته قیمت ارز تو این کشور با اطمینان صحبت کنید اون وقت حرف از ثبات در طول سال می زنید؟ نمونه ساده اش را همین دیروز اتفاق افتاد در طول 24 ساعت بانک مرکزی به طور رسمی 300 تومان قیمت ارز را بالا برد
در کشوری که هزاران عامل درونی و خارجی به طور پیوسته به اقتصادش شوک وارد می کنند حرف زدن از ثبات بیشتر شبیه جوکه
به عنوان مثال اگر سال آینده یک بانک تو این کشور اعلام ورشکستگی کنه اون موقع حجوم دوباره مردم را به سمت سکه و دلار خواهید دید ... یا اگر در اریبهشت ماه ترامپ توافق را تایید نکنه احتمال زیاد تبدیل به ونزوئلا دوم خواهیم شد
به جز این عوامل نداشتن یک مرکز مستقل سیاست گذاری پولی هم اضافه کنید ...اصلی ترین سیاست گذار پولی یک کشور بانک مرکزی هست.. عمق فاجعه را در مورد تصمیم گیری بانک مرکزی در دوهفته گذشته دیدیم...
از قدیم گفتن کد خدای ده که مرغابی بود.....
...........

iliyad

Registered User
لایک‌ها
4
ببخشید توی چه حسابی چه بانکیه؟

Gesendet von meinem SM-G570F mit Tapatalk

abc.abc

Registered User
لایک‌ها
84
سلام دوستان
اینکه بعضی افراد برای خرید دلار صف میکشیدن و در بازار ازاد میفروختن چی بوده؟ از کجا میگرفتن؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
هرکی خرید نوش جونش هرکسی هم میخره نوش جونش دست از حسادت بردارید! ریال بی ارزش شده با این سیاست های غلط و اینکه من و شما بخریم نخریم ربطی نداره! دلار خریدن بهتر از پول گذاشتن تو بانک هست به همه توصیه میکنم هرچی پول دارید تبدیل کنید دلار و یورو اردیبهشت ماه به شدت میکشه بالا... 7000 تومن رو پیشبینی میکنم.

اکیدا موافقم
البته توصیه به خرید نمیکنم:general405::general404:

پ.ن: البته اگر میخرید، حواستون به این موضوع باشه که سیاست بعدی دولت، احتمالا بستن بازار و ممنوع کردن خرید و فروش و اعمال نرخ اجباریه. مثل کاری که کوسه مکرمه در سال74 و 75 انجام داد. ممکنه مجبور بشید برای مدتی ارزتون رو نگه دارید و قادر به فروشش نباشید.

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
ارز رو بی خیال بشین، سکه ببینید چی شده که حتی با پایین اومدن اونس جهانی، همچنان بالا میره ! بانک مرکزی معلوم نیست چیکار داره میکنه، تا بازار داشت یکم آروم میشد، دوباره اومده قیمتها رو توهمی برده بالا و امروز هم که تا این لحظه، نه قیمت داده نه ارزی پخش کرده، صرافی های بانکی هم امروز دلار و یورو ندارن. اون از پیش فروش سکه شون که قیمت رو بیشتر برد بالا، البته بانک مرکزی تصمیم گیرنده نیست، همه کاره اقتصاد این دوره که گند زدن به همه چی، نوبخت و نهاوندیانن.

Last edited:
بالا