برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تهران - دلار نقدی 5040 تومن

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
غیر از نسل جوون الان مثل نسل های سوخته قبلی بقیه هر کی حرف و ناله ای بکنه غلط کرده. جالبه طرفو میبینی فاز نصیحت داره ، خودشون اون موقع دهن ملت رو سرویس کردن. عشق و حالشون رو کردن. جوون بدبخت الان باید از صفر که هیچی از - ۱۰۰۰ شروع کنه. دقیق بهتون بگم که از ماست که بر ماست. دنبال هیچ عامل خارجی نباشید. حالا شما بین یه خر یا گاو شما گاوم انتخاب کنی بگی فایدش بیشتره در عمل تفاوتی نداره. چون خر و گاوه هیچ کارن برای سرگرم کردن مردم.و
لعنت به هرکی که این شرایطو درست کرد و اونی که داره ازش سود میبره.

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
غیر از نسل جوون الان مثل نسل های سوخته قبلی بقیه هر کی حرف و ناله ای بکنه غلط کرده. جالبه طرفو میبینی فاز نصیحت داره ، خودشون اون موقع دهن ملت رو سرویس کردن. عشق و حالشون رو کردن. جوون بدبخت الان باید از صفر که هیچی از - ۱۰۰۰ شروع کنه. دقیق بهتون بگم که از ماست که بر ماست. دنبال هیچ عامل خارجی نباشید. حالا شما بین یه خر یا گاو شما گاوم انتخاب کنی بگی فایدش بیشتره در عمل تفاوتی نداره. چون خر و گاوه هیچ کارن برای سرگرم کردن مردم.و
لعنت به هرکی که این شرایطو درست کرد و اونی که داره ازش سود میبره.
تمام کارشناسان اقتصادی نظرشون اینه امسال اقتصاد ایران بطور کامل ورشکسته و نابود میشه. بقول شما دیگه گاو و خر فرقی نداره...

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
و مردم ایران ، همچون گذشته ، بی تفاوت نسبت به همه چیز ، در حال گشت و گذار و سفرهای نوروزی و دید و بازدید عید هستند!

شنیدم امروز دلار به 5130 تومن هم رسیده. کسی هست که تایید کنه؟

GNOME

Registered User
لایک‌ها
568
و مردم ایران ، همچون گذشته ، بی تفاوت نسبت به همه چیز ، در حال گشت و گذار و سفرهای نوروزی و دید و بازدید عید هستند!

50490

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334

همه اینا یه علت داره عزیز !:

اینا خا...ه ملت رو کشیدن داداش! کشیدن! انتظار داری چیکار کنن مردم؟
امروز دختره رو به خاطر برداشتن روسرویش یک سال حبس دادن بهش! اون وقت انتظاری داری ملت که خونواده دارن و...بیان برن تظاهرات کنن یا هیچی نخرن...
حکومتی که خا...ه ملتش رو بکشه ملتش از ترس هیچ کاری نمیکنن

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
همه اینا یه علت داره عزیز !:

اینا خا...ه ملت رو کشیدن داداش! کشیدن! انتظار داری چیکار کنن مردم؟
امروز دختره رو به خاطر برداشتن روسرویش یک سال حبس دادن بهش! اون وقت انتظاری داری ملت که خونواده دارن و...بیان برن تظاهرات کنن یا هیچی نخرن...
حکومتی که خا...ه ملتش رو بکشه ملتش از ترس هیچ کاری نمیکنن
من انتظار تظاهرات ندارم. اما انتظار بی تفاوتی هم ندارم.
با این جماعت خجسته که حرف میزنی و میگی دلار شده فلان تومن حتی اندازه یک چهارپا هم تو باغ نیستن و نمیدونن چی داره به روز و روزگارشون میاد. درد من از اینه.
یعنی طرف همین که آجیل و شیرینی شب عیدش به راه باشه وعید یه سفر ترکیه یا شمال بره براش کافیه و دیگه کار به هیچی نداره!

اون دختر خانم هم یک سال حبسش رو میکشه بعدش تا از حبس بیرون نیومده بلیت و ویزای اروپا یا آمریکاش اوکی هست و از اوین مستقیم میره فرودگاه امام.

Last edited:

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
تقریبا همه صرافی ها تو این چند روز تعطیل بودن، حتی صرافی های بانکی هم تعطیل بودن. اونوقت این قیمت ها کجا تعیین شده ؟!!! چهارتا دلال که حول و حوش میدون فردوسی جمع میشن رو اعدام کنن، خیلی از این التهابات ارز برطرف میشه، والا ما که تا حالا نشنیده بودیم کسی پنج فروردین بلند بشه بره از دلال های بوگندو دلار بخره. منظورم این نیست که دولت و بانک مرکزی گند نزدن، عامل اصلیش که همین عوضی هان ولی التهاب این دو سه روز، فقط و فقط به خاطر قشر کثیف دلاله.

vector1378

Registered User
لایک‌ها
63
الان واقعا معلوم نیست چی میشه... به نظرم یکم ریسکه خرید ارز... ممکنه دوباره برگرده زیر 5 تومن ولی اون دسته از ادما که موقعی که 4 تومن بود دلار خریدن سود خوبی کردن

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
من انتظار تظاهرات ندارم. اما انتظار بی تفاوتی هم ندارم.
با این جماعت خجسته که حرف میزنی و میگی دلار شده فلان تومن حتی اندازه یک چهارپا هم تو باغ نیستن و نمیدونن چی داره به روز و روزگارشون میاد. درد من از اینه.
یعنی طرف همین که آجیل و شیرینی شب عیدش به راه باشه وعید یه سفر ترکیه یا شمال بره براش کافیه و دیگه کار به هیچی نداره!

اون دختر خانم هم یک سال حبسش رو میکشه بعدش تا از حبس بیرون نیومده بلیت و ویزای اروپا یا آمریکاش اوکی هست و از اوین مستقیم میره فرودگاه امام.

میدونم! میگم انتظار داری این بی تفاوتی که میگی نباید باشه دقیقا چیکار کنن؟؟ اون کار رو برای من مثال بزن.

بعدشم منم میدونم اون دخترا اکثرشون برای پناهندگی اینکارها رو میکنن...اینو توی پیچ اون مسیح علی نژاد هم گفتم ..ولی با اون بخشش کار دارم که وقتی یه دختر رو برای برداشتن حجاب یک سال میکنن توی زندان انتظار داری مردم چیکار کنن؟

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
قبل عید صرافی ها دلار نمیدادن. شاید بعضی ها میدادن. ولی وقتی کلا دلار فروخته نمیشه به مردم عادی چطوری کم و زیاد میشه ؟ همه این داستانا قبل از ماجرای برجام بوده.
همه حرفارو بقیه زدن. شیرینی شب عید و مسافرت...
این بحث ها جاش اینجا نیست ولی خود خانواده منم بگن یه اعتراضی کنن مردم و اولین نفر من برم میگن نه. حالا اینکه چرا نمیتونیم دلایل ریشه ای داره.
والا من به شخصه ترجیح میدم کلا مسافرت تفریحی خارج از کشور نرم ولی اگر خارج شدم ازاینجا کلا بر نگردم. متاسفانه طبق چیزایی که دیدم جایی مثل دوبی هم ایرانی ها رو برای کار تخصصی قبول نمیکنه. چه حقوق ها و سطح رفاهی داره همون دبی :(
فکر کن یکی دو تومن میگیره حقوقش میشه ۳۰۰ ۳۵۰ دلار. بدبخت باقی مردم.

تمام کارشناسان اقتصادی نظرشون اینه امسال اقتصاد ایران بطور کامل ورشکسته و نابود میشه. بقول شما دیگه گاو و خر فرقی نداره...

بهتر حداقل از سردرگمی بهتره. ولی من مینویسیم و امضا میکنم دلار بشه ۱۰ تومن بازم عده ای سود میبرن و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. اون موقع که هزار تومن بود به هرکی میگفتی الان رو باورش نمیشد.
انشالله همگی ساقط بشن.

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
بهتر حداقل از سردرگمی بهتره. ولی من مینویسیم و امضا میکنم دلار بشه ۱۰ تومن بازم عده ای سود میبرن و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. اون موقع که هزار تومن بود به هرکی میگفتی الان رو باورش نمیشد.
انشالله همگی ساقط بشن.
دادا دلار که اولش ۷ تومن بود
شد ۱۰۰۰ تومن چیزی شد؟ کسی ککشم نگزید
از ۵۰۰۰ به ۱۰۰۰۰ تومن که جای خود داره

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
والا ما که تا حالا نشنیده بودیم کسی پنج فروردین بلند بشه بره از دلال های بوگندو دلار بخره.

من رفتم خریدم. اصلا هم بوگندو نبودن. خیلی هم بوی خوب میدادن :D
مرد حسابی چی میگی همینطوری برای خودت :D. همه صرافی ها از پنجم باز هستن. تازه بعضی هاشون 4 روز اول هم باز بودن.
قیمت دلار رو دلال های چهار راه استانبول تعیین نمیکن. کل اون بیچاره ها روی هم، به اندازه قیمت یه آپارتمان خوب تو تهران، دلار ندارن. همین یکماه پیش که 90 نفرشون رو دستگیر کردن چقدر دلار ازشون مصادره کردن ؟ 500 هزار تا :(. بجای اون 90 نفر منو میگرفتن، بیشتر گیرشون می اومد:D
حتی صرافی ها هم قیمت تعیین نمیکنن. مطمئن باش اگر این نوسانات، کار صرافی ها بود، خودشون موقعی که توی ماه بهمن قیمت کاهش پیدا کرد، برای فروش هجوم نمی آوردن. صرافی بانکیش به من تلفن زد که بیا هر چی میخوای ببر. یعنی مشتاق بود که بفروشه. اگر میدونست قیمت قراره اینجوری بشه، یه ماه نگه میداشت، با 10 درصد سود میفروخت ( حالا بماند اون مقرراتش که صرافی ها نمیتونن دلار انبار کنند، مقررات راه دور زدن هم داره:D)

فکر کنم یکبار دیگه هم اینو قبلا در همین تاپیک گفتم.... این تقاضایی که الان در بازار وجود داره ، تقاضای کاذب و دلال بازی نیست. تقاضای واقعیه. دولت باید روزانه حداقل 120 میلیون دلار حواله تامین کنه و حداقل 50-60 میلیون دلار اسکناس( یا ارزهای مشابه) در بازار تزریق کنه تا بتونه قیمت رو ثابت نگه داره. الان این تزریق در حد 10 درصد این مقداره

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
من رفتم خریدم. اصلا هم بوگندو نبودن. خیلی هم بوی خوب میدادن :D
مرد حسابی چی میگی همینطوری برای خودت :D. همه صرافی ها از پنجم باز هستن. تازه بعضی هاشون 4 روز اول هم باز بودن.
قیمت دلار رو دلال های چهار راه استانبول تعیین نمیکن. کل اون بیچاره ها روی هم، به اندازه قیمت یه آپارتمان خوب تو تهران، دلار ندارن. همین یکماه پیش که 90 نفرشون رو دستگیر کردن چقدر دلار ازشون مصادره کردن ؟ 500 هزار تا :(. بجای اون 90 نفر منو میگرفتن، بیشتر گیرشون می اومد:D

فکر کنم یکبار دیگه هم اینو قبلا در همین تاپیک گفتم.... این تقاضایی که الان در بازار وجود داره ، تقاضای کاذب و دلال بازی نیست. تقاضای واقعیه. دولت باید روزانه حداقل 120 میلیون دلار حواله تامین کنه و حداقل 50-60 میلیون دلار اسکناس( یا ارزهای مشابه) در بازار تزریق کنه تا بتونه قیمت رو ثابت نگه داره. الان این تزریق در حد 10 درصد این مقداره
بانک مرکزی آمریکاش هم نمیتونه روزانه 50-60 میلیون دلار اسکناس بین مردمش پخش کنه چه برسه به ایران، کل درآمد ارزی ایران حدود 90 میلیارد دلاره اونوقت شما انتظار داری روزی 60 میلیون دلار اسکناس پخش کنه ؟ بانک مرکزی روزی 3 میلیون دلار هم پخش کنه، قیمت ارز پایین میاد، البته گرونی الانش بعید نیست نقشه خود دولت باشه چون دور و بر روحانی پر شده از تاپاله هایی که تو دوره هاشمی هم دلارو کلی گرون کردن.
در مورد تعطیلی صرافی ها هم که والا من هر سایت صرافی رو چک میکنم، آخرین آپدیت قیمتیشون برای هفته آخر اسفنده و همشون تعطیلن.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
اینکه سایت رو اپدیت نمیکنن ربطی به باز بودن مغازه نداره.
خیلی صرافی ها بازن ولی تابلوشون قیمت نداره. یا بری داخل میگن قیمت نیومده!
آخر ما نفهمیدیم این قیمت از کجا باید بیاد!!!! صاحب صرافی؟؟؟؟ بانک مرکزی؟؟ دلال ها!!! آقای ایکس؟!!!

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
اینکه سایت رو اپدیت نمیکنن ربطی به باز بودن مغازه نداره.
خیلی صرافی ها بازن ولی تابلوشون قیمت نداره. یا بری داخل میگن قیمت نیومده!
آخر ما نفهمیدیم این قیمت از کجا باید بیاد!!!! صاحب صرافی؟؟؟؟ بانک مرکزی؟؟ دلال ها!!! آقای ایکس؟!!!
منظور من قیمت دلار و یورو نیست، قیمت ارزهای دیگه رو خود صرافی تعیین میکنه. تا آخر اسفند هم اکثرا دلار و یورو نداشتن ولی ارزهای دیگه رو قیمت سایت آپدیت میشد و مشکلی تو خرید و فروشش نبود. اکثر صرافی ها تا چهاردهم تعطیلن وگرنه قیمت ارزهای دیگه رو آپدیت کرده بودن.

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
‏واکنش عجیب رییس بانک مرکزی، چند روز پس از ‎دلار 5000 تومانی: تراز ارزی کشور در وضعیت مناسبی است/ امید است این وضعیت باثبات پولی همچنان در سال 1397 تداوم داشته باشد!/آخرین خبر

farzad.sadeshi6

Registered User
لایک‌ها
584
‏واکنش عجیب رییس بانک مرکزی، چند روز پس از ‎دلار 5000 تومانی: تراز ارزی کشور در وضعیت مناسبی است/ امید است این وضعیت باثبات پولی همچنان در سال 1397 تداوم داشته باشد!/آخرین خبر
photo_2018-01-22_08-22-56.jpg

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
بانک مرکزی آمریکاش هم نمیتونه روزانه 50-60 میلیون دلار اسکناس بین مردمش پخش کنه
:D
چه برسه به ایران، کل درآمد ارزی ایران حدود 90 میلیارد دلاره اونوقت شما انتظار داری روزی 60 میلیون دلار اسکناس پخش کنه ؟
شما از بازار ارز خبر نداری. در کل سال 95، روزانه بیشتر از این مقدار اسکناس در صرافی ها پخش میشد
درآمد ارزی ایران کمتر از 70 میلیارد دلاره و البته به همین اندازه هم مخارج ارزی وجود داره. تراز تجاری ایران منفیه. یعنی وارداتش بیشتر از صادراتشه. پول این واردات باید یجوری به خارج از کشور منتقل بشه. در ایران با وجود تحریم ها، خیلی از انتقالات، نقدی و با اسکناسه
بانک مرکزی روزی 3 میلیون دلار هم پخش کنه، قیمت ارز پایین میاد،
باز هم از بازار خبر نداری. الان روزی 5 میلیون دلار داره پخش میکنه:D
البته گرونی الانش بعید نیست نقشه خود دولت باشه چون دور و بر روحانی پر شده از تاپاله هایی که تو دوره هاشمی هم دلارو کلی گرون کردن.
به به کار بردن واژه تاپاله در مورد روحانی و هاشمی و اطرافیانش کاملا موافقم:D. اما گرونی فعلی ربطی به خواست دولت نداره. از دستشون در رفته دیگه
در مورد تعطیلی صرافی ها هم که والا من هر سایت صرافی رو چک میکنم، آخرین آپدیت قیمتیشون برای هفته آخر اسفنده و همشون تعطیلن.
سایت ها رو کلا فراموش کن. نه قیمتشون اعتبار داره، نه آپدیتشون
شما پاشو حضوری برو، همه صرافی ها از پنجم باز هستن. صرافی های سکه فروش، در 4 روز اول هم باز بودن

بالا