برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
این مسخره بازیها چیه دلار چند تا نرخ داره
دلار نقدی 4784
دلار صرافی بانکی 4769
دلار مبادله ای 3761
دلار سنا 4748

این دلارِ جیره بندی کدوم نرخِ؟

داداش چی جوری حساب کردی ؟ میشه ۲۷ درصد
بله میشه 28 درصد.
به جای ارز آزاد ، قیمت ارز دولتی رو محاسبه کرده بودم.:D
پس سود سکه بهتر بوده

------------
ارزش پول ملی هم 22 درصد کم شده

Last edited:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
این گرون شدن دلار خیلی هم بد نبوده حداقل کسب و کار خیلی بهتر شده... ملک ومسکن هم یک تکون محکمی خورد.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
این گرون شدن دلار خیلی هم بد نبوده حداقل کسب و کار خیلی بهتر شده... ملک ومسکن هم یک تکون محکمی خورد.
ملک فقط گرونتر شده وگرنه خرید و فروش فکر نمیکنم رونق گرفته باشه!
اپارتمان 75 متری 284 تومنی برج 6 رو الان 385 گذاشتن و جالبه خریدار هم داره!
تو 6ماه 60 میلیون افزایش!

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
تا یه مدتی این حالت ادامه داره ولی التهاب ارز دوباره شروع بشه، همه چی رکود میشه دوباره. با شرایطی هم که اتفاق افتاده، سال ۹۷ سال خیلی خیلی سختی خواهد بود. تصمیم ترامپ هم دیگه تقریبا 99 درصد مشخص شده که چیه.
بانک مرکزی هم دیگه رسما ول کرده بازارو، من خودم فکر میکردم حداقل تا آخر امسال همون قیمت قطره چکونی 4480-90 رو حفظ کنه ولی امروز قیمتو داده 4805 !! سکه 1635 ! واقعا چی میخواد بشه این مملکت سال دیگه !!!

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
ملک فقط گرونتر شده وگرنه خرید و فروش فکر نمیکنم رونق گرفته باشه!
اپارتمان 75 متری 284 تومنی برج 6 رو الان 385 گذاشتن و جالبه خریدار هم داره!
تو 6ماه 60 میلیون افزایش!

تا یه مدتی این حالت ادامه داره ولی التهاب ارز دوباره شروع بشه، همه چی رکود میشه دوباره. با شرایطی هم که اتفاق افتاده، سال ۹۷ سال خیلی خیلی سختی خواهد بود. تصمیم ترامپ هم دیگه تقریبا 99 درصد مشخص شده که چیه.
بانک مرکزی هم دیگه رسما ول کرده بازارو، من خودم فکر میکردم حداقل تا آخر امسال همون قیمت قطره چکونی 4480-90 رو حفظ کنه ولی امروز قیمتو داده 4805 !! سکه 1635 ! واقعا چی میخواد بشه این مملکت سال دیگه !!!

ما مشتری هامون چندبرابر شده. من یک لپ تاپ میخواستم چند ماه پیش بخرم 5.3 بود الان شده 6.5
وقتی حساب میکنم به نفعم هست مشتری داشته باشم و کار کنم و لپ تاپ 6.5 را بخرم تا اینکه درآمد نداشته باشم و لپ تاپ 5.3 را بخرم.
در کل منم موافقم بی ارزش شدن پول ملی برای عموم مردم زیان آور بوده اما برای یک عده ای مثل ما که با ساخت و ساز و املاک سر و کار دارن در بدترین حالتش سر به سر بوده و ضرر نکردیم!
در هر صورت مملکت در مرز ورشکستگی هست و باید در حال زندگی کرد. در مورد اینده چیزی نمیشه گفت...

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
ما مشتری هامون چندبرابر شده. من یک لپ تاپ میخواستم چند ماه پیش بخرم 5.3 بود الان شده 6.5
وقتی حساب میکنم به نفعم هست مشتری داشته باشم و کار کنم و لپ تاپ 6.5 را بخرم تا اینکه درآمد نداشته باشم و لپ تاپ 5.3 را بخرم.
در کل منم موافقم بی ارزش شدن پول ملی برای عموم مردم زیان آور بوده اما برای یک عده ای مثل ما که با ساخت و ساز و املاک سر و کار دارن در بدترین حالتش سر به سر بوده و ضرر نکردیم!
در هر صورت مملکت در مرز ورشکستگی هست و باید در حال زندگی کرد. در مورد اینده چیزی نمیشه گفت...
شما توی اراک، تو کار املاک هستین ؟‌ اوضاع اراک چطوره برای سرمایه گذاری روی زمین و ملک ؟

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
فقط پیشبینیا
هروقت داره میره بالا همه میگن بالاتر میره هروقت داره میاد پایین همه میگن پایینتر میاد

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
به نظرم ملک دیگه کشش رشد چندانی نداره با این وضعیت،این رشد اخیر هم بدلیل تلاش دولت و همچنین بالارفتن قیمت دلار و به تبع اون قیمت مصالح بوده، رونق ملک نیاز به یکسری فاکتورها و الزامات داره، یکی از ملزومات رشد بخش مسکن و ملک ایجاد امنیت اقتصادی در جامعه هست با این نوسانات ارز و اوضاع پیچیده سیاست داخلی و خارجی کشور به نظر نمیاد سرمایه گذار داخلی و خارجی همچین ریسکی را قبول کنه،یکی دیگه از ملزومات افزایش تقاضای ملک بواسطه تشکیل خانواده و زندگی مستقل در بین جوانها ایجاد میشه که با بالا رفتن سن ازدواج متاثر از زندگی مدرنیته و همچنین رشد وحشتناک بیکاری در بین جوانان رغبت چندانی برای تشکیل خانواده در بین جمعیت آماده به ازدواج وجود نداره و وقتی آمار طلاق و ازدواج رو با هم مقایسه کنیم به نتایج جالبی میرسیم.یک دلیل دیگه این هست که رشد اقتصادی در جامعه داشته باشیم و اختلاف طبقاتی در کشور کم بشه که برعکس هر روز اختلاف طبقاتی داره بیشتر و بیشتر میشه،خب اونی که سرمایه داره ملکش همینطوری بدون استفاده مونده اونی هم که نداره هر روز داره قدرت اقتصادیش پایینتر میاد و زوری نداره برای خرید ملک و یا بازسازی و نوسازی ملکش.
کلا از هر سمتی به قضیه نگاه میکنم نمیتونم امیدی به رونق ملک در آینده داشته باشم،اگر هم بالا بره به نسبت افزایش قیمت دلار و مصالح هستش و نمیتونیم به عنوان یک سرمایه گذاری موفق بهش نگاه کنیم و انتظار بازدهی خوبی ازش داشته باشیم.من خودم مهندسی عمران خوندم و چند سالم تو شرکتای عمرانی کار کردم ولی وقتی دیدم اوضاع چقدر خرابه مدرکمو مچاله کردم انداختم گوشه کمد و عطایش رو به لقایش بخشیدم و رفتم تو بازار البته بازارم اوضاع خوبی نداره فقط قدیمی ها و به قول معروف حاجی بازاری های بنام روال عادی کاسبیشون رو دارن تازه اوناهم بعضی هاشون مینالن.الان بازار جوری شده هر چند وقت یکبار یکی جدید پیدا میشه که خوب کار میکنه بعد چند ماه معلوم میشه طرف کلاهبرداره و با چند میلیارد پول مردم فرار میکنه،یعنی موندم چجوری بازار تهران هنوز سرپاست با این وضعیت:)به داداش خودت هم نمیتونی اعتماد کنی تو این بازار.
دلم به حال جوونای کشورم میسوزه،چپ و راستم که به فکر اشاعه تفکر و جیب خودشون هستن و کسی نیست دست جوونا را بگیره،یه روز کافیه بری تو مترو قیافه مردمو نگاه میکنی باید مالیات بدی نه اعصابی مونده نه فرهنگی.البته انسان به امید زندست امیدوارم همه چی درست شه:)

Sent from my HTC_M9u using Tapatalk

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
فقط پیشبینیا
هروقت داره میره بالا همه میگن بالاتر میره هروقت داره میاد پایین همه میگن پایینتر میاد

آخه معمولا همینطوره. وقتی یه روندی شکل میگیره، تا چند ماه ادامه داره

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
دوستان این چارت 4ساله دلار به ریال رو ببینید همه چی دستتون میاد:
emo5_untitled-2.jpg

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
چی رو نشون میده این چارت چهار ساله ؟!! اینکه سه سال و نیم نوسان خاصی نداشته و تو دو سه ماه اخیر، جهش داشته، چه معنایی داره ؟!!! جهش اخیر هم تنها دلیلش تهدیدات ترامپ بوده و کم شدن سود بانکی.

tofan8

Registered User
لایک‌ها
25
سلام گرامیان
حساب سپرده ارزی رومیشه هر مقداری داخلش ارز نگه داشت ؟
محدودیت نداره ؟
چطوری میشه بهش واریز داشت ، باید بریم صرافی دلار بگیریم و اسکناس ببریم بانک ؟
الان بانک ملت و ملی بیشترین سود را دارند ؟

Last edited:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
سلام گرامیان
حساب سپرده ارزی رومیشه هر مقداری داخلش ارز نگه داشت ؟
محدودیت نداره ؟
چطوری میشه بهش واریز داشت ، باید بریم صرافی دلار بگیریم و اسکناس ببریم بانک ؟
الان بانک ملت و ملی بیشترین سود را دارند ؟
داداش تو همین تاپیک چندین بار خواندم که دلار گرفتن و حساب باز کردن اما موقع پس دادن با نرخ دولتی حساب میکنند

tofan8

Registered User
لایک‌ها
25
داداش تو همین تاپیک چندین بار خواندم که دلار گرفتن و حساب باز کردن اما موقع پس دادن با نرخ دولتی حساب میکنند
خوب اگه اینجوری باشه که هیچ عاقلی اینکارو نمیکنه .
اینکه صرافی ها حساب ارزی دارند پس چطوری کار میکنه ؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

tofan8

Registered User
لایک‌ها
25
همینطوره. هیچ عاقلی این کارو نمیکنه:D

اونا برای خرید و فروش ارز با منشا داخلیه
خوب با این شرایط اگه بخواهیم بیشتر از 10 هزار یورو نگه داریم چه راهی میمونه ؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
خوب با این شرایط اگه بخواهیم بیشتر از 10 هزار یورو نگه داریم چه راهی میمونه ؟
شما قانونا نمیتونی بیشتر از 10 هزار یورو نگه داری. بقیه رو باید به اسم افراد خانواده و ... خریداری و نگهداری کنی

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
سلام
کسی اطلاع داره؟
بابت صدور واحد در صندوق آشنا ایرانیان
پولی که باقی می مونه از خرید واحد
فردا همون روز واریز میشه یا روز 28 ماه؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام
کسی اطلاع داره؟
بابت صدور واحد در صندوق آشنا ایرانیان
پولی که باقی می مونه از خرید واحد
فردا همون روز واریز میشه یا روز 28 ماه؟
سلام
فردای کاری پس از صدور واریز میشه حدود ساعت 4-6عصر

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
دوستان بهترین راه خرید سکه برای سرمایه گذاری چیه ؟ این پیش فروش بانک که میگن چیه ؟ از نظر قیمت چقدر با بازار تفاوت داره ؟

بالا