برگزیده های پرشین تولز

سهام شرکت پدیده شاندیز (گشان)

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
مثل همیشه صف دستکاری شد ! در عرض یه دقیقه صف خرید دو میلیونی حذف و به صف فروش اضافه شد !

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
نمیفهمم ناظر چرا تخلفات به این آشکاری رو نمیبینه و سهم رو باز میکنه !
فقط میخوان قیمت رو بکشن پایین ! در یه لحظه صف فروش 3 میلیونی شد 1.5 میلیون ! 1.5 میلیون رو هم فوری خریدن ! احتمالا به خاطر خودشون هم که شده امروز مثبت میشه

پ.ن : اینا شرف ندارن !

M A S T 3 R

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
امروز هم خریداشون انجام شد و دقایق پایانی باز داشت میرفت به سمت صف فروش!
دقیقا همین سناریو رو دارن چند ماهه تکرار میکن،بی شرف تر از بازیگر این سهم کسی نیست،نذاشته این سهم حتی یک روز مثبت داشته باشه توی چند ماه فکر کنم رکورد محسوب بشه.

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
دقایق پایانی با اردر ترس سهم رو کشید پایین تا بخره و بعد از تعطیلات ببره بالاتر بفروشه ! منم موافقم بی شرف تر از بازیگر گشان تو کل بورس پیدا نمیشه !

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
فروش دو کد حقیقی هر کدام بیش از 200 هزار سهم ! مگه این تخلف نیست ؟! مگه چنین چیزی امکان داره ! فقط میخوان قیمت سهم رو بکشن پایین !

1616860842527.png

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
فروش دو کد حقیقی هر کدام بیش از 200 هزار سهم ! مگه این تخلف نیست ؟! مگه چنین چیزی امکان داره ! فقط میخوان قیمت سهم رو بکشن پایین !

مشاهده پیوست 1230923
فکر نکنم تخلف باشه یا غیر ممکن باشه ، چون یک نفر راحت میتونه چند تا سفارش 200 هزار تایی هم بزاره
راستی چون شما این سهمو پیگیر هستی یه سوال ازت دارم
اونایی که چند سال پیش این سهمو خریدن و تو این مدت هیچی اضافه نکردن ، الان تو چند درصد سود هستن ؟
چون تا اونجایی که من میدونم این سهم اردیبهشت پارسال با 5700 درصد رشد و قیمت 14 هزار تومن باز شد
اگه ما افت قیمتش از قیمت باز شدنش رو هم در نظر بگیریم پس هنوز اون قدیمیا بالای 3000 درصد تو سودن ، درسته ؟ ( چون یه جا شنیدم یکی میگفت قدیمیاش هم رفتن تو ضرر ! )

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
فکر نکنم تخلف باشه یا غیر ممکن باشه ، چون یک نفر راحت میتونه چند تا سفارش 200 هزار تایی هم بزاره
راستی چون شما این سهمو پیگیر هستی یه سوال ازت دارم
اونایی که چند سال پیش این سهمو خریدن و تو این مدت هیچی اضافه نکردن ، الان تو چند درصد سود هستن ؟
چون تا اونجایی که من میدونم این سهم اردیبهشت پارسال با 5700 درصد رشد و قیمت 14 هزار تومن باز شد
اگه ما افت قیمتش از قیمت باز شدنش رو هم در نظر بگیریم پس هنوز اون قدیمیا بالای 3000 درصد تو سودن ، درسته ؟ ( چون یه جا شنیدم یکی میگفت قدیمیاش هم رفتن تو ضرر ! )

تا جایی که من اطلاع دارم سقف حجم فروش در روز 200 هزارتا ــــست

آره اردیبهشت سال گذشته حوالی 14 هزار باز شد ولی سال 93 یا 94 (الان حضور ذهن ندارم) طبق کارشناسی قوه قضائیه هر سهم حدود 12 هزار قیمت گذاری شده بود همون سال 93 هم خیلی ها همون حوالی 12 هزار خرید داشتن .
من اون موقع که خریدم (سال 92) حوالی 3000 یا 3200 تومن بود الان با گذشت 7.5 سال قیمتش رسیده به حوالی 9 تومن (بدون افزایش سرمایه) ! تو این وضعیت اقتصادی 3 برابر سودی نیست
تو این پست هم یه توضیحاتی در مورد همین دادم :

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
تا جایی که من اطلاع دارم سقف حجم فروش در روز 200 هزارتا ــــست

آره اردیبهشت سال گذشته حوالی 14 هزار باز شد ولی سال 93 یا 94 (الان حضور ذهن ندارم) طبق کارشناسی قوه قضائیه هر سهم حدود 12 هزار قیمت گذاری شده بود همون سال 93 هم خیلی ها همون حوالی 12 هزار خرید داشتن .
من اون موقع که خریدم (سال 92) حوالی 3000 یا 3200 تومن بود الان با گذشت 7.5 سال قیمتش رسیده به حوالی 9 تومن (بدون افزایش سرمایه) ! تو این وضعیت اقتصادی 3 برابر سودی نیست
تو این پست هم یه توضیحاتی در مورد همین دادم :
نمیدونم دقیق ولی به نظرم هر سفارش سقفش اینه و یه نفر میتونه چند تا سفارش هم بزاره ، تو سهامیاب هم خیلی دارن میگن تخلفه حالا اونا حرفشون اینه که چه جوری یه نفر میتونه اول وقت چند تا سفارش سنگین بزاره ، که البته بازم به نظرم چیز عجیبی نیست زمانی که وضع بازار خوب بود عرضه اولیه ها رو روز های بعد از عرضه فقط چند تا کد میلیاردی میتونستن بخرن ، حالا برعکسشه
------------------------
در مورد قیمت سهم واقعا سه برابر که هیچه ، من چون اون سایت نوشته بود با 5700 درصد رشد باز شد فکر میکردم سهامدارای قدیمیش هم الان با وجود افت قیمت هنوز تو 2-3 هزار درصد سودن ، حالا نمیدونم اون سایت قیمت رو از کی در نظر گرفته که گفته گشان اردیبهشت با 5700 درصد سود باز شده !

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
ماشاالله خوب حجم مبنا رو پر میکنن ! نیم ساعت نشده 4 درصد رو با 1.5 میلیون پر کردن !

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
بالاخره گشان هم مثبت رو به خودش دید

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
اشتباه کردم توی اون بازه ی که همه سبز بودن نفروختم الان خیلی منفی خورده ابنیه اش معلوم نیست کی عرضه میشه ؟ قصدشو دارن؟

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
اشتباه کردم توی اون بازه ی که همه سبز بودن نفروختم الان خیلی منفی خورده ابنیه اش معلوم نیست کی عرضه میشه ؟ قصدشو دارن؟

از این نظر نگاه کنیم همه اشتباه کردیم
شرایط ابنیه یه مقدار پیچیده شده نزدیک 4 الی 5 ماه بسته بود که به یک باره با تصمیم مسئولین دلسوز (!) در بدترین موقعیت دوباره باز شد در حالی که قرار بود تا اواخر سال 99 بیاد فرابورس فعلا هیچی رو نمیشه پیش بینی کرد ولی اصولا تا یکی دو ماه آینده باید بیاد فرابورس اینم احتمالا شرایطی همچون گشان خواهد داشت

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
به خاطر اینکه گشان مدت ها صف فروش بوده به نظرم قرار نیست به یک باره صف خرید بشه ممکنه بین صف خرید و فروش بارها پاسکاری بشه ! ولی مطمئنا امروز حجم بالایی میخوره

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
بی تفاوت نسبت به مباحث تحلیلی؟ گشان یا سمگا

گشان و سمگا دو شرکت از گروه هتل و رستوران می‌باشند که تقریبا فعالیت مشابهی در زمینه گردشگری و تفریحی انجام می‌دهند.

طبق آخرین صورت‌های مالی حسابرسی شده، گشان ۲۰۰۰ میلیارد تومان سود انباشته دارد و این عدد برای سمگا برابر ۲۳۰ میلیارد تومان می‌باشد.

علی رغم سود بالای گشان نسبت به سمگا، اما ارزش بازار سمگا بیش از ۳ برابر گشان است که نشان دهنده بی‌تفاوتی سرمایه‌گذاران به مباحث تحلیلی است.

همانطور که در نمودار مشخص است دو نماد نسبت به هم همبستگی کاملا معکوسی دارند. گشان از سقف خود اصلاح ۷۰ درصدی را تجربه کرده در صورتی که سمگا ۲۳ درصد افت داشته است.

1617533682624.png

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
بعد از مدت ها گشان رنگ سبز رو به خودش دید دیروز پایانی رو نتونست بالا بیاره ولی امروز 2 رو کامل پر کرد
امیدوارم همینجوری به روندش ادامه بده و ما هم به نون و نوایی برسیم :دی

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
بعد از مدت ها گشان رنگ سبز رو به خودش دید دیروز پایانی رو نتونست بالا بیاره ولی امروز 2 رو کامل پر کرد
امیدوارم همینجوری به روندش ادامه بده و ما هم به نون و نوایی برسیم :دی
شما تو سودی یا ضرر ؟ میانگین کم کردی ؟

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
شما تو سودی یا ضرر ؟ میانگین کم کردی ؟
فعلا تو ضرر هنگفتی ـــم ! این چند روزه یه مقدار گرفتاری داشتم نتونستم تو کف بخرم . قبلا چند باری خرید داشتم + سهام اولیه . فرصت مناسب پیش بیاد شاید یه مقدار دیگه بخرم فعلا تصمیم خاصی برای خرید ندارم مگر اینکه مطمئن بشم روند برگشته . فعلا بزاریم چند روزی مثبت بخوره بد نیست

بالا