برگزیده های پرشین تولز

سوال: اطلاعاتی در مورد خرید سکه غیر بانکی

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سلام

قصد خرید سکه داشتم.به یکی از اقوام که همیشه تو کار طلا هست مراجعه کردم گفت ما همیشه از یکی از اقواومون که طلا فروش هست خرید میکنیم و بهش اعتماد داریم.. اونم گفته بود که سکه بانکی اگه بگیرید موقع فروش ازتون یک ملیون کم میکنه ولی اگه غیر بانکی بگییرید دیگه کم نمی کنن. منم 4 تا غیر بانکی خریدم ازش . می خواستم نظر دوستانی که اطلاعات توی این زمینه دارند رو بپرسم که همینطوره ؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
داری برعکس میگی
سکه بانکی و پلمپ شده کارمزد کمتر داره
به طلافروش نباید بفروشید به مغازه سکه فروش بدید
یعنی فقط سکه خرید و فروش میکنن و جواهرات ندارن
کارمزد کمتر میگیرن
یک میلیون کم میکنه
طلای دسته دوم هم اینقدر کارمزد نداره
الکی گفته

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
از یه نفر دیگه نظرشو پرسیدم... گفت طرف سکه بانکی نداشته سکه غیر بانکی داشته و برای اینکه یه کاسبی کرده باشه اینطور گفته... چیزی هم که بهت داده هم وزن سکه بانکی با همون عیار هست و در واقع بهت طلا داده سکه نداده ...

شایدم بد نشد چون میگن حباب سکه بانکی اون موقع یعنی اول مهر حد اقل 1 میلیون تومن بود... اگه سکه بانکی می خریدم 1 تومن پول حباب داده بودم ... ولی اینطوری فقط پول طلا دادم...

سکه بانکی اون موقع 13 میلیون و 300 بود... من سکه امامی غیر بانکی خریدم 12 میلیونو 50 تومن.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
از یه نفر دیگه نظرشو پرسیدم... گفت طرف سکه بانکی نداشته سکه غیر بانکی داشته و برای اینکه یه کاسبی کرده باشه اینطور گفته... چیزی هم که بهت داده هم وزن سکه بانکی با همون عیار هست و در واقع بهت طلا داده سکه نداده ...

شایدم بد نشد چون میگن حباب سکه بانکی اون موقع یعنی اول مهر حد اقل 1 میلیون تومن بود... اگه سکه بانکی می خریدم 1 تومن پول حباب داده بودم ... ولی اینطوری فقط پول طلا دادم...

سکه بانکی اون موقع 13 میلیون و 300 بود... من سکه امامی غیر بانکی خریدم 12 میلیونو 50 تومن.

دوست عزیز، سکه غیر بانکی یعنی سکه تقلبی. سکه بهار آزادی رو بانک مرکزی ایران ضرب میکنه و بانک کارگشایی بانک ملی، توزیع میکنه. هر چیزی غیر از این، تقلبیه و شما برای فروشش به مشکل برمیخوری. حباب داشتن و نداشتنش مهم نیست. حتی اینکه توی عیارش تقلب نشده باشه هم مهم نیست. اصولا کسی غیر از بانک، حق نداره سکه ضرب کنه

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
من اگه بخوام به طلا فروش بفروشم... نه به عنوان سکه به عنوان طلا...به مشکل بر می خورم ؟ مگه نمی تونه بخره آب کنه...

Last edited:

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
من اگه بخوام به طلا فروش بفروشم... نه به عنوان سکه به عنوان طلا...به مشکل بر می خورم ؟ مگه نمی تونه بخره آب کنه...
یه عکس بگیر بزار ببینیم منظورت از سکه غیر بانکی چیه! ؟سکه امامی پلمپ نشده یا سکه بهار آزادی یا... ؟

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سکه ها پیش من نیست ..پیش یکی از اقوام توی شهرستان هست...که از یکی از آشناهای طلافروشش خریده... قرار شد سر فرصت بیاره برام.فقط گفت سکه امامی هست که عکس امام ***** روش هست و غیر بانکی هست... ولی با اینحال ازش می خوام از دوطرف سکه ها عکس بگیره.

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
من هم سکه خریدم و هم فروختم هم بانکی و هم غیر بانکی
نه تفاوتی در قیمت خرید داره نه تفاوتی در قیمت فروش داره

پلمپ سکه نه قیمت سکه رو کم میکنه نه زیاد. غیر از این هرکی هرچی بهت گفته چرند گفته

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
من این سکه ها رو اول مهر خریدم از یه طلافروشی که آشنای یکی از اقوام هست... میگفت ما همیشه ازش خرید میکنیم برامون میخره میفروشه ... نگه میداره...خودم هیچ اطلاعی از سکه نداشتم و برای اولین بار بود توی عمرم سکه می خریدم...فروشنده اون موقع گفت سکه بانکی 13.300 هست ...اگه بخوای بفروشی به همون قیمت نمی خرن و حدود 1 میلیون کمتر می خرن...ولی اگه غیر بانکی بخری دیگه پول طلا داری میدی و پول اضافه نمیدی... منم بهش اعتماد کردم و اون موقع به قیمت 12 میلیون و 53 هزار تومن 4 تا گرفتم و چند روز بعدش هم یکی دیگه به قیمت 12.300 گرفتم.یک کم نگرانی داشتم که آیا کار درستی کردم و بهتر بود سکه بانکی می گرفتم... که دنبال اطلاعات از یه نفر با تجربه میگشتم تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم... با خود فروشنده هم صحبت نکردم گفتم شاید ناراحت بشه... و در اصل حسن نیت داشته..

فایل های ضمیمه

• 23.jpg
    23.jpg
    65.8 KB · نمایش ها: 39

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112

پلمپ سکه نه قیمت سکه رو کم میکنه نه زیاد. غیر از این هرکی هرچی بهت گفته چرند گفته

مشکلی که توی فروشش ندارم ؟ موقع فروش به سکه فروش بین سکه بانکی و سکه غیر بانکی تفاوت قیمت وجود داره ؟

Last edited:

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
مشکلی که توی فروشش ندارم ؟ موقع فروش به سکه فروش بین سکه بانکی و سکه غیر بانکی تفاوت قیمت وجود داره ؟

نه کوچکترین تفاوت قیمتی باهم ندارن, تفاوت سکه بانکی با غیر بانکی اینه که اسم یکیش بانکیه اسم یکیش غیر بانکی! تمام تفاوتشون همینه.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112

یه چیزو من متوجه نشدم. شما نوشتی سکه غیر بانکی تفاوتی در قیمت خرید نداره... پس چرا وقتی قیمت روز سکه 13.300 بود ( 13 ملیونو و سیصد هزار تومن ) فروشنده به من 12.50 تومن داد ؟( 12 ملیونو و 50 هزار تومن )

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
یه چیزو من متوجه نشدم. شما نوشتی سکه غیر بانکی تفاوتی در قیمت خرید نداره... پس چرا وقتی قیمت روز سکه 13.300 بود ( 13 ملیونو و سیصد هزار تومن ) فروشنده به من 12.50 تومن داد ؟( 12 ملیونو و 50 هزار تومن )

دقیق نمیدونم چرا بهت ارزون داده ولی من خودم هم سکه بانکی داشتم هم غیربانکی وقتی داشتم غیربانکی میخریدم خود فروشنده بهم گفت سکه بانکی و غیر بانکی ریالی باهم تفاوت نداره.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
دقیق نمیدونم چرا بهت ارزون داده ولی من خودم هم سکه بانکی داشتم هم غیربانکی وقتی داشتم غیربانکی میخریدم خود فروشنده بهم گفت سکه بانکی و غیر بانکی ریالی باهم تفاوت نداره.

یه چیزی از مصاحبه با ریسس اتحادیه طلا فروش ها پیدا کردم....مربوط به سال 96 هست.

...اینکه قیمت سکه در زمان فروش کمتر از نرخ روز محاسبه شود تنها دلیل اش عدم معتبر بودن سکه است....

به نظر شما ممکنه علت اینکه کمتر از نرخ روز محاسبه کرده این باشه که تقلبی توی کارش باشه ؟ و اگه اینطور هست از کجا میشه فهمید چیزی که به من داده معتبر هست یا نیست ؟

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
یه چیزی از مصاحبه با ریسس اتحادیه طلا فروش ها پیدا کردم....مربوط به سال 96 هست.

...اینکه قیمت سکه در زمان فروش کمتر از نرخ روز محاسبه شود تنها دلیل اش عدم معتبر بودن سکه است....

به نظر شما ممکنه علت اینکه کمتر از نرخ روز محاسبه کرده این باشه که تقلبی توی کارش باشه ؟ و اگه اینطور هست از کجا میشه فهمید چیزی که به من داده معتبر هست یا نیست ؟

بله شما هر سکه ای که بفروشی زیر قیمت ازت میخرن. مثلا اگر امروز قیمت سکه در بازار در تابلو 14/500 باشه شما این سکه رو بین 14/500 تا 14/600 میخری ولی اگر خودت بخوای بفروشی طلا فروشی حدودا ازت 14/300 میخره. منظور از قیمت پایین تر همینه. قانون خرید فروشه و به معتبر بودن و نبودن و بانکی و غیر بانکی مربوط نمیشه. کلا همه جا همین مدلی هستش.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
ممنون از وقتی که گذاشتی. 10 روز آینده یه پول برای خرید 4 تا سکه بدستم میرسه...میرم سراغ همون فروشنده اگه باز هم سکه غیر بانکی داشت که کمتر از نرخ روز بازار بود... بدون هیچ نگرانی ازش میخرم.

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
ممنون از وقتی که گذاشتی. 10 روز آینده یه پول برای خرید 4 تا سکه بدستم میرسه...میرم سراغ همون فروشنده اگه باز هم سکه غیر بانکی داشت که کمتر از نرخ روز بازار بود... بدون هیچ نگرانی ازش میخرم.
مخلصم. از هرکس سکه میخوری مطمئن باش که عضو اتحادیه باشه. فقط از طلافروشی ها خرید کن

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,749
این پکهای غیر بانکی رو خیلی ارزون تر میخرن
حتما باید ببرید جاییکه پک کرده تا به قیمت روز بخرن با کمی کم کردن کارمزد

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
من عصر با یه سکه فروش صحبت کردم.نزدیک 2 ساعت مغازش بودم.گفت کار اشتباهی کردی ازش خریدی.و اونهم نباید به یه آشنا این جنسو میفروخت .گفت برای فروشش مشکل داری.چون اصلا غیر قانونی هست . گفت به هر فروشنده ایی ببری برای فروش می تونه زنگ بزنه پلیس . هم قیمت خریدش کمتره هم قیمت فروشش. هم خریدش غیر قانونی هست هم فروشش.گفت الان قیمت سکه های تو 13.470 هست نه قیمت روز سکه بانکی.

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
من عصر با یه سکه فروش صحبت کردم.نزدیک 2 ساعت مغازش بودم.گفت کار اشتباهی کردی ازش خریدی.و اونهم نباید به یه آشنا این جنسو میفروخت .گفت برای فروشش مشکل داری.چون اصلا غیر قانونی هست . گفت به هر فروشنده ایی ببری برای فروش می تونه زنگ بزنه پلیس . هم قیمت خریدش کمتره هم قیمت فروشش. هم خریدش غیر قانونی هست هم فروشش.گفت الان قیمت سکه های تو 13.470 هست نه قیمت روز سکه بانکی.
شما کدوم شهر زندگی میکنی مگر؟ من سکه بانکی داشتم رفتم پیش طلا فروش گرفت کف دستش یه نگاه بهش انداخت بعد وزنش کرد و بعد هم گاو صندوق رو باز کرد و 100 تومن زیر نرخ تابلو بهم پرداخت کرد.

سکه , سکه ست, چه پلمپ باشه چه نباشه چه بانکی و غیر بانکی سکه بهار آزادی 8 گرم طلاست و دقیقا همینقدر هم ارزش داره. زنگ زدن به پلیس و اینور و اونور هم نداره!

به نظرم با این آدم های عجیب و غریب مشورت نکنید پیش یک طلا فروشی معتبر که خودش کارش خرید و فروش سکه ست برید و مشورت کنید.

الان بانک ملی داره سکه های پیش فروش شده سال 97 رو تحویل مشتری ها میده و هیچ کدومش هم پلمپ نداره و آزادانه در بازار خرید و فروش میشه.

اولا اینکه سکه فاکتور نداره و هیچ طلا فروشی برای سکه فاکتور صادر نمیکنه دوما خرید و فروش سکه هیچ گونه محدودیتی نداره غیر از این هرچی به شما گفتن باور نکن.

بالا