برگزیده های پرشین تولز

سوال بي نهايت حياتي

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
آلومينيوم چي؟
جذب آهنرباي قوي ميشه؟
در ضمن يك سوال خيلي مهم ديگه اگر دو قطب هم نام آهنربا كه همديگر را دفع ميكنند كنار هم باشند آيا پس از مدتي خاصيت آهنربايي هر دو آهنربا از بين ميرود؟
لطفا عجله كنيد چون من پنجشنبه فيزيك دارم

ممنون

Mis.judi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از †$H@ki®@† :
آلومينيوم چي؟
جذب آهنرباي قوي ميشه؟
در ضمن يك سوال خيلي مهم ديگه اگر دو قطب هم نام آهنربا كه همديگر را دفع ميكنند كنار هم باشند آيا پس از مدتي خاصيت آهنربايي هر دو آهنربا از بين ميرود؟
لطفا عجله كنيد چون من پنجشنبه فيزيك دارم

ممنون
آلومینیوم اصلا مغناطیس نیست. جهت آزمایش هم این رادیاتورهای شوفاژ البته نه اون قدیمیاش آلومینیومی هستند و نسبت به میدان مغناطیسی بی تفاوت.
آهن رباها وسایل حساسی هستند چون با قرارگیری دوقطبی هاشون هست که خاصیت مغناطیسی پیدا کردند و بنابر همین اگه کوچکترین تنشی بهشون اعمال بشه براشون مشکل پیش میاد.
این مسئله برای آهن رباهایی که مصنوعی تولید میشن بیشتر هم هست. برای اینکه آهن رباها بیشتر عمر کنند گفته میشه حتی قطبهای اون رو در جهت مخالف قطبیت زمین هم قرار ندهید. از ضربه زدن و حرارت دادن هم خودداری کنید.
اگه دو قطب مخالف دائم در کنار هم باشند(منظورم همون روبرو) چون داوم درحال نیرو وارد کردن به هم هستند در دراز مدت خاصیت خودشون رو از دست میدهند.
البته موارد بالا بیشتر و بهتر در آهن رباهای پارا صادق هست.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
قبلا گفتم كه...
آلومينيوم وقتي در ميدان مغناطيسي قرار بگيره كمي خاصيت مغناطيسي پيدا مي كنه وبعد از بيرون اومدن از ميدان خاصيتش رو از دست مي ده.(جزو مواد پارا مغناطيس هست)

Mis.judi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Annapaquin :
قبلا گفتم كه...
آلومينيوم وقتي در ميدان مغناطيسي قرار بگيره كمي خاصيت مغناطيسي پيدا مي كنه وبعد از بيرون اومدن از ميدان خاصيتش رو از دست مي ده.(جزو مواد پارا مغناطيس هست)
ولی جذب نمیشه. من بارها سره این مورد به مشکل برخوردم. محیط آلومینیومی داشتم و نمیتونستم آهنربا رو بهش بچسبونم.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
ولی جذب نمیشه. من بارها سره این مورد به مشکل برخوردم. محیط آلومینیومی داشتم و نمیتونستم آهنربا رو بهش بچسبونم.
به خاطر همين مي گم كمي خاصيت آهن ربايي پيدا مي كنه.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
معلم ما گفت اگر آهنربا قوي باشه جذب ميشه...

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
خداییش خیلی میپیچونین .

اقا تنگستن اهنربا نمیشه . تیتانیوم نمیشه ولی جذب میشه . شما اگه به تنگستن جذب شده به اهنربا یه سنجاق فلزی نزدیک کنین جذب نمیکنه.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان چند تا سوال ديگه هم دارم كه بايد نهايتا تا فردا به معلمم جواب بدم(اين يك كار تحقيق براي فصل چهار فيزيك 3 است)
1-در آهنربا هاي معمولي كه اگر بار هاي هم نام مدتي كنار هم باشند اثر مغناطيسي خود را از دست ميدهند
حالا ميخواهم بدونم اگر آهنرباي ما الكتريكي باشه و با جريان برق كار كنه آيا باز هم با مجاورت قطب هاي هم نام خاصيت مغناطيسي قطب ها كم ميشود؟
2-اين سوالم خيلي مهمه:وقتي ما دو قطب هم نام دو آهنرباي معمولي را كنار هم قرار نيدهيم خاصيت مغناطيسي خود را پس از مدتي از دست ميدهند
حالا من ميخواهم بدونم مثلا اين قطب S ما كه براي مدتي كنار قطب همنام خودش بوده و خاصيت خود را از دست داده آيا با مجاورت با قطب نا هم نام خود يعني N آيا دوباره به حالت اول خود باز ميگردد؟

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از †$H@ki®@† :
دوستان چند تا سوال ديگه هم دارم كه بايد نهايتا تا فردا به معلمم جواب بدم(اين يك كار تحقيق براي فصل چهار فيزيك 3 است)
1-در آهنربا هاي معمولي كه اگر بار هاي هم نام مدتي كنار هم باشند اثر مغناطيسي خود را از دست ميدهند
حالا ميخواهم بدونم اگر آهنرباي ما الكتريكي باشه و با جريان برق كار كنه آيا باز هم با مجاورت قطب هاي هم نام خاصيت مغناطيسي قطب ها كم ميشود؟
2-اين سوالم خيلي مهمه:وقتي ما دو قطب هم نام دو آهنرباي معمولي را كنار هم قرار نيدهيم خاصيت مغناطيسي خود را پس از مدتي از دست ميدهند
حالا من ميخواهم بدونم مثلا اين قطب S ما كه براي مدتي كنار قطب همنام خودش بوده و خاصيت خود را از دست داده آيا با مجاورت با قطب نا هم نام خود يعني N آيا دوباره به حالت اول خود باز ميگردد؟
1- اثر مغناطیسی از دست نمیرود. بلکه یه پراش در میدان مغناطیسی در اثر یه میدان خارجی بوجود میاد .
در اهنربای الکتریکی هم همین حالت هستش. نه تضعیف میشه و نه از بین میره
2- جواب سوال اول رو بخون ... در این حالت اگر اهنربا میله ای باشه تاثیری در ربایش نداره ولی شار مغناطیسی شما ضعیف تر میشه . اگر نعلی شکل باشه مدار میدان بسته میشه و میدان مغناطیسی شما کاملا داخلی میشه . میدان خارجی ندارین و در واقع پارازیت میدان ندارین

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از †$H@ki®@† :
معلم ما گفت اگر آهنربا قوي باشه جذب ميشه...
اشتباه کرده . ربطی به قدرت اهنربا نداره . بلکه ناخالصی موجود رو جذب میکنه .

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
امير خان سوال دومم رو خيلي خفن جواب دادين
من نوفهميدم
لطفا بگيد آيا قطبي را كه بر اثر مجاورت با هم نام ضعيف شده ميشه با مجاورت با قطب نا هم نام دوباره به حالت اولش برگرداند؟

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از †$H@ki®@† :
امير خان سوال دومم رو خيلي خفن جواب دادين
من نوفهميدم
لطفا بگيد آيا قطبي را كه بر اثر مجاورت با هم نام ضعيف شده ميشه با مجاورت با قطب نا هم نام دوباره به حالت اولش برگرداند؟
گفتم که اولا ضعیف نمیشه که دوباره برگردونی به جای اصلی
در ثانی بحث شما اهنربای میله ای هستش یا نعلی شکل؟

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
امير خان من آهن رباي ميله اي كه يك خورده كج هست رو منظورم هست
1-مگه ميله اي و نعلي شكل چه فرقي دارند؟
2-اقا شما ميگي در اثر مجاورت بار هاي هم نام آهنربا ضعيف نميشه؟پس اون بالا يك نفر گفت كه ضعيف ميشه:eek: ؟بابا تو رو خدا زود نتيجه بگيريد چون فردا همه اينها رو بايد تحويل معلممون بدم:(
3-دوستان به جز سوال بالا ميخواهم بدونم كه اگر مثلا سر يك آهن ربا كه S است در اثر مجاورت با قطب نا هم نام خود يعني N
آ:eek: يا بر اثر مجاورت اين دو قطب نا هم نام آيا خاصيت مغناطيسي خود را از دست ميدهند؟

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
التماس ميكنم
به پاتون ميافتم
هر كاري بگيد ميكنم فقط تا امشب جواب بدين و من رو مديون خودتون كنيد
ممنون

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
التماس ميكنم
به پاتون ميافتم
هر كاري بگيد ميكنم فقط تا امشب جواب بدين و من رو مديون خودتون كنيد
ممنون
فقط اميرهومن بلد بود.اونم كه الان رفته.
ولي اگر خواستي مي توني توي گفتگوي آزاد بپرسي و قبلش بگي كه بحث كاملا جديه تا تاپيكت رو منحرف نكنن.شايد نتيجه داد.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
من نميخواهم انجمن ها رو خراب كنم
فقط دوستان من رو حلال كنيد كه ديگه فردا جان به جان آفرين تسليم خواهم كرد

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اقا شرمنده که نبودم ... ولی جوابتو داده بودم .

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
اقا آهنرباي نعلي شكل با ميله اي چه فرقي داره؟
2-آهن رباي الكتريكي قوي تر است يا معمولي؟

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از †$H@ki®@† :
اقا آهنرباي نعلي شكل با ميله اي چه فرقي داره؟
2-آهن رباي الكتريكي قوي تر است يا معمولي؟
اهنربای نعلی قویتره
الکتریکی خیلی قویتره .
توی بعضی از بنادر بارگیری کانتینر ها توسط جرثقیل هاییه که اهنربا دارن. البته الکتریکی

بالا