برگزیده های پرشین تولز

سوال دارم

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
ژس در اينترنت هيچ كس به هيچ نحوي نميتونه بدون اينكه من بخواهم مشخصات سخت افزاري من رو برداره يا نه؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از †$H@ki®@† :
ژس در اينترنت هيچ كس به هيچ نحوي نميتونه بدون اينكه من بخواهم مشخصات سخت افزاري من رو برداره يا نه؟

اگر activex روی سیستم کاربر نصب کنه - که اینهم بدون آگاهی و اجازه کاربر نمیتونه باشه مگر در شرایط امنیتی ضعیف - اونوقت:

هر کاری که دلش بخواد میتونه با کامپیوتر انجام بده
هر نوع اطلاعاتی که مورد نظرش باشه میتونه از روی کامپیوتر برداره

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
اكتيوكس چيه؟
نكنه روي كامپيوتر من چند تا پيش فرض نصب باشه
اقا من ميخواهم كل اكتيوكس ها رو پاك كنم
چي كار كنم؟
اصلا چي هست؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
activex یک تکنولوژی خیلی خیلی مفید هست که مایکروسافت ارائه داده برای تبادل اطلاعات بین برنامه های کاربردی مختلف. اونی که اینجا مورد نظر ماست در اصل activex control هست که معنیش رو خودشه.
اینهم مثل هر چیز دیگه ای میشه ازش استفاده نادرست کرد و اگر کاربر اصول ایمنی و امنیتی رو رعایت نکرده باشه ممکنه آلوده به انواع مخربش بشه.

لیست activex controlهای نصب شده روی سیستم در رجیستری هست (در شاخه CLSID) که خوندنش و تفسیرش کار ساده ای نیست. برنامه های کمکی رایگان برای اینکار هست.
برای غیرفعال کردنش هم دستورات مخصوصی هست ولی تشخیص این که چه activex controlی باید غیرفعال یا کلا حذف بشه فقط کار کاربرهای حرفه ای و مسلط هست و گرنه ممکنه بعضی برنامه ها کار نکنن یا حتی موارد بدتر!

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
يك برنامه بديد كه اكتيوكس ها را ترجمه كنه
2-چه اكتيوكس هايي و متعلق به چه شركت هايي به صورت پيش فرض رو ويندوز هست؟
3-چه طور با رفتن به يك سايت اكتيوكس ميگيريم؟
ممنون

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
به نقل از †$H@ki®@† :
يك برنامه بديد كه اكتيوكس ها را ترجمه كنه
2-چه اكتيوكس هايي و متعلق به چه شركت هايي به صورت پيش فرض رو ويندوز هست؟
3-چه طور با رفتن به يك سايت اكتيوكس ميگيريم؟
ممنون
ببين بعضي از كار ها رو نميشه با برنامه نويسي جاوا اسكريپت و مثل اون توي سمت كاربر انجام داد . لذا يكسري برنامه نوشته ميشه ان كه اين كار ها با هوشن انجام بشه كه به اون ها اكتيو ايكس ميگن مثل اكتيو ايكس فلش
در مورد سئوال دوميت اطلاع ندارم
مثلا اگر كامپوتر شما اكتيو ايكس فلش رو نداشته باشه و يا قديمي باشه وقتي به سايتي ميريد كه اين اكتيو ايكس رو ميخواد ، يه صفحه باز ميشه كه مي پرسه ايا ميخوايد اين اكتيو ايكس بروي دستگاه شما نصب بشه يا نه و اگر جواب بدهيد بله .خوب روي دستگاه شما نصب ميشه
راه ديگر ش هم استفاده از باگهاي كه معمولا spay ware ها براي نصب شدن روي كامپيوتر شما استفاده ميكنن يعني بدون اينكه شما بدونين روي كامپوتر شما نصب ميشن

بالا