برگزیده های پرشین تولز

سوال

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Sherpa :
سلام

دوست عزيز من شخصا تجربه خوبي از برنامه هاي ويندوز براي بكاپ گيري و ريكاوري ندارم چون بعد از انجام به اين نتيجه ميرسيدم كه ايكاش اينهمه وقت را صرف نرم افزار ديگري ميكردم !
اساس بك آپ ذخيره مجموعه اطلاعات مورد نياز شما روي محيطي مانند هارد و يا سي دي است( از پارتيشن ويندوز فعال براي اين محيط ذخيره سازي صرفنظر كن چون اكثر مواقع مجبور هستي انرا فورمت كني) .
ساخت يك ديسكت تنها كافي نيست چون اطلاعات مورد نياز شما خيلي بيشتر از اونه كه روي يك ديسكت جابگيره و فقط براي راه اندازي و كمك شما براي اجراي يك برنامه ديگه خوبه . پس شايد بد نباشه شما هم نظري بسمت ساير نرم افزار بك آپ گيري داشته باشي ، تعدادشون هم كم نيست ، اكثرشون خوب و جوابگو هستند و ديسكت راه اندازي هم دارند مثل
Nero
Norton Ghost
PowerQuest Drive Image 2002
يه نگاهي توي تاپيك هاي مربوطه بيانداز مشكلي بود در خدمتم .

موفق باشي

سلام دوسن من راستش رو بخوای در مورد بک آپ تمام فروم را سرچ کرد م به این نتیجه رسیدم که از نورتون گاست استفاده کنم من از هاردم روی 5 تا دیوی دی بک آپ گرفتم حالا موندم اگه یه روز ویندوزم قاط زد چطور می تونم با این بک آپ اونو برگردونم این فایل گاست اگز رو چطور باید پیدا کنم هر چی تو فایل های بک آپ نگاه کردم اونو ندیدم در ضمن من سی دی بوتیبل درست نکردم چون بک آپ رو روی دیویدی مستقیم گرفتم وتو راهنمای گاست گفته در این حالت بک آپ به طور خودکار بوتیبل خواهد بود البته ویندوز من اکس پی است راستی سال نوی شما مبارک:lol: :lol: :D :p

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Sherpa :
سلام

دوست عزيز من شخصا تجربه خوبي از برنامه هاي ويندوز براي بكاپ گيري و ريكاوري ندارم چون بعد از انجام به اين نتيجه ميرسيدم كه ايكاش اينهمه وقت را صرف نرم افزار ديگري ميكردم !
اساس بك آپ ذخيره مجموعه اطلاعات مورد نياز شما روي محيطي مانند هارد و يا سي دي است( از پارتيشن ويندوز فعال براي اين محيط ذخيره سازي صرفنظر كن چون اكثر مواقع مجبور هستي انرا فورمت كني) .
ساخت يك ديسكت تنها كافي نيست چون اطلاعات مورد نياز شما خيلي بيشتر از اونه كه روي يك ديسكت جابگيره و فقط براي راه اندازي و كمك شما براي اجراي يك برنامه ديگه خوبه . پس شايد بد نباشه شما هم نظري بسمت ساير نرم افزار بك آپ گيري داشته باشي ، تعدادشون هم كم نيست ، اكثرشون خوب و جوابگو هستند و ديسكت راه اندازي هم دارند مثل
Nero
Norton Ghost
PowerQuest Drive Image 2002
يه نگاهي توي تاپيك هاي مربوطه بيانداز مشكلي بود در خدمتم .

موفق باشي
سلام دوست من سال نو شما مبارک:D :p :lol:
من از نورتون گاست استفاده کردم وبک آپ مستقیم رو سی دی زدم سی دی بوتیبل هم درست نکردم چون تو راهنما گاست نوشته بود خود سی دی بوتیبل رایت میشه اما من این فایل گاست اگز رو پیدا نمی کنم و نمی دونم اگه یه روزی ویندوزم بهم بخوره چه جوری می تونم از این بک آپ استفاده کنم راستی ویندوز من اکس پی است مورد دیگه اینه که من از لپ تاپ استفاده می کنم و فلاپی درایو ندارم چطوری می تونم دیسک بوتیبل گاست درست کنم

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از TALEBI59 :
سلام دوست من سال نو شما مبارک:D :p :lol:
من از نورتون گاست استفاده کردم وبک آپ مستقیم رو سی دی زدم سی دی بوتیبل هم درست نکردم چون تو راهنما گاست نوشته بود خود سی دی بوتیبل رایت میشه اما من این فایل گاست اگز رو پیدا نمی کنم و نمی دونم اگه یه روزی ویندوزم بهم بخوره چه جوری می تونم از این بک آپ استفاده کنم راستی ویندوز من اکس پی است مورد دیگه اینه که من از لپ تاپ استفاده می کنم و فلاپی درایو ندارم چطوری می تونم دیسک بوتیبل گاست درست کنم

سلام

نوروز وسال نو مبارك
دوست عزيز چنانچه روي سي دي يا دي وي دي نداري فايل اجرايي نورتن گوست را ميتوني از اينجا پيدا كني :
Program Files\Symantec\Norton Ghost\ghost.exe
جايي مشخص اونو ذخيره كن تا در موقع اضطراري به آن دسترسي داشته باشي .

موفق باشي

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Sherpa :

سلام

نوروز وسال نو مبارك
دوست عزيز چنانچه روي سي دي يا دي وي دي نداري فايل اجرايي نورتن گوست را ميتوني از اينجا پيدا كني :
Program Files\Symantec\Norton Ghost\ghost.exe
جايي مشخص اونو ذخيره كن تا در موقع اضطراري به آن دسترسي داشته باشي .

موفق باشي
سلام به این جایی که آدرس دادی سر زدم اما سوال من این نبود باز کردن این فایل اجرایی زمانی که ویندوز من درست کار میکنه مشکلی نداره من میخوام بدونم اگر یک روز ویندوز من قاط زد چه طور می تونم از سی دی های بک آپم برای بازیابی سیستمم کمک بگیرم
الان که این سی دی ها رو توی ویندوز باز می کنم 12 تا فایل گاست توشه وهیچ تازه نمی دونم اصلا بوتیبل هست یا نه :( :happy:

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از TALEBI59 :
سلام به این جایی که آدرس دادی سر زدم اما سوال من این نبود باز کردن این فایل اجرایی زمانی که ویندوز من درست کار میکنه مشکلی نداره من میخوام بدونم اگر یک روز ویندوز من قاط زد چه طور می تونم از سی دی های بک آپم برای بازیابی سیستمم کمک بگیرم
الان که این سی دی ها رو توی ویندوز باز می کنم 12 تا فایل گاست توشه وهیچ تازه نمی دونم اصلا بوتیبل هست یا نه :( :happy:

سلام

دوست عزيز توي بايوس كامپيوترت ودر قسمت بوت سكوئنس برو و سي دي رام ( ويا دي وي دي رام ) را گزينه اول بوت قرار بده ، بعد سي دي ( ويا دي وي دي ) مورد نظر را بگذار و كامپيوتر را ري استارت كن . از اين طريق ميتوني متوجه بشوي كه آيا بوت ايبل هستند يا خير . براي مثال سي دي ويندوز ايكس پي بوتيبل است اون را هم ميتوني آزمايش كني ولي وارد مراحل نصب نشو . اون فايل اجرايي را كه معرفي كردم تحت داس كار ميكنه و كليد ماجراست ، در صورت نياز بعدا مفصلا در مورد آن صحبت ميكنيم .

موفق باشي

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Sherpa :

سلام

دوست عزيز توي بايوس كامپيوترت ودر قسمت بوت سكوئنس برو و سي دي رام ( ويا دي وي دي رام ) را گزينه اول بوت قرار بده ، بعد سي دي ( ويا دي وي دي ) مورد نظر را بگذار و كامپيوتر را ري استارت كن . از اين طريق ميتوني متوجه بشوي كه آيا بوت ايبل هستند يا خير . براي مثال سي دي ويندوز ايكس پي بوتيبل است اون را هم ميتوني آزمايش كني ولي وارد مراحل نصب نشو . اون فايل اجرايي را كه معرفي كردم تحت داس كار ميكنه و كليد ماجراست ، در صورت نياز بعدا مفصلا در مورد آن صحبت ميكنيم .

موفق باشي
فدای تو من اسیدی گیر این مطلبم خدا عوضت بده توضیح بیشتر بده

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از TALEBI59 :
فدای تو من اسیدی گیر این مطلبم خدا عوضت بده توضیح بیشتر بده

سلام

دوست عزيز ببخشيد من درست متوجه نشدم گير كدام مطلبي چون دوتا موضوعه ؟
اگر با مطلب اولي مشكل داري يعني ميخواهي بدوني سي دي هايي كه ساخته اي بوتيبل هستند يا خير كمي توضيح ميدهم .
موقع بالا آمدن كامپيوتر ويا همون بوت شدن كليد Del را (چندبار ) فشار بده تا وارد تنظمات بايوس بشوي .
Del > Cmos Setup Utility > Advance Bios Features > First Boot device
براي كامپيوتر هاي معمولي اين گزينه روي Folppy قرار داره سيستم شما را نميدونم ،
اونو روي CDRom قرار بده و تنظمات را ذخيره و خارج شو
Esc > Tab > Save & Exit Setup > Enter
ممكنه كمي تغيير با نوشته هاي بايوس شما وجود داشته باشه ولي اصل مطلب يكيست .
حال ميتوني يك سي دي بوتيبل توي سي دي رام بگذاري و كامپيوتر را ري استار كني ، اگر كامپيوتر بجاي وارد شدن به محيط ويندوز به محيط سي دي ( داس ) رفت يعني شما تنظمات را درست انجام داده اي و سي دي شما بوتيبل است. اگر نتيجه نگرفتي مجددا سعي كن . از سي دي هاي بوتيبل ويندوز ايكس پي ميتوني براي آزمايش استفاده كني . بعد از پايان آزمايش تنظيمات بايوس را بحالت سابقش برگردان و اونو سيو كن .

موفق باشي

بالا