برگزیده های پرشین تولز

سوپرمارکت یا گوشی فروشی؟

sanaka

Registered User
لایک‌ها
867
سلام دوستان عزیز
بنده مرکز شهرمون یه مغازه دارم که میخوام راه اندازیش کنم بین سوپرمارکت و گوشی فروشی کدومش رو انجام بدم کدومش بازارش بهتره؟مسکونی این اطراف نیست 90% تجاریه
گوشی فروشی تو خیابونم 2-3 تا هست ولی سوپرمارکت تا 200 متری پایین و بالا وجود نداره
من در کنار گوشی فروشی میتونم کارای کامپیوتری و نصب بازی روی کنسول ها رو هم انجام بدم
با سرمایه 70-80 میلیون کدومش رو پیشنهاد میکنید عزیزان
ممنونم پیشاپیش

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
اینو مد نظر داشته باشید سوپرمارکت یک کار حداقل 2 نفره هست از 7 صبح تا 12 شب و جزو مشاغل سخت هست
کار موبایل و کامپیوتر راحت تر هست ولی بازارش خراب هست و اگر صاحب مغازه هستید و می تونید 1 سال بدون سود دوام بیارید شروع کنید

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
با توجه ب سرمایه پیشنهادم موبایله،جانبی داشته باشید و موبایل هم روی کارکرده کار کنید،روی دیوار رو چک کنید و موردای مناسب رو هرچند کم گیر میاد بخرید و بزارید پشت ویترین و برای فروشش هم از دیوارو ایسام و... کمک بگیرید
سوپر مارکت با 70-80 تومن شدنی نیست
ولی موبایل میشه فقط جانبی گوشی های بورس رو خرید،ویترین رو با ماکت پر کرد،کسی گوشی نو خواست همونجا براش سفارش بدی بیارن و روی گوشی کارکرده ک سود خوبی داره کار کنی

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909

sanaka

Registered User
لایک‌ها
867
نظر همه عزیزان رو موبایل بخاطر راحتی کارشه و فک میکنن سوپرمارکت 2 نفر لازم داره که درسته ولی موبایل هم دو نفر میخواد یکی برای فروشندگی و کارهای نرم‌افزاری و یکی دیگه هم برای تعمیرات سخت افزاری
سوپرمارکت سودش خیلی کمه مثلا یه کیک میخری 1400 تومن بعد باید بفروشی 2000 تومن یا مثلا یه روغن جامد 5 کیلویی میخری 90 تومن باید بفروشی 100 تومن روزی شاید برات 40-50 تومن بمونه(اینجوری فک میکنم شخصا)ولی موبایل مثلا یه شارژر میخری 30 تومن میدیش 50 تومن یا یه باتری میخری 50 تومن میدیش 100 تومن،فروش پایینه ولی سودش بهتر از سوپرمارکته
اگه اشتباه فکر می کنم دوستان لطفا بگن

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
سلام . من سابقه کار در موبایل فروشی و سوپر مارکتی و فروشگاه های زنجیره ای را قبلا داشتم .
البته موبایل فروشی به ۱۳ سال پیش مربوط میشه . موبایل فروشی اگه بتونی کار تعمیراتی هم انجام بدی عالیه با خرید و فروش نمی دونم الان سوداوریش چه حد هست .

سوپر مارکتی با وجود فروشگاه های زنجیره ای که اکثر قیمت هاشون به حدی تخفیف داره که برای سوپر مارکت امکان رقابت از لحاظ قیمتی را نخواهید داشت . برای همین ممکنه مشتری زیای نتونین جذب کنید . مگه اینکه ادم سر و زبون داری باشید و بتونید اهالی محل را جذب کنید .البته اگه مغازه داخل یک محل باشه . یا اگه سر خیابون هستید بتونید با یک سری اقلام خاص به سود مطلوب برسین . سوپر مارکت یکی از عیب هاش اینه که اجناس در صورت فروش نرفتن فاسد میشند . البته بعضی از شرکت ها اجناس فروش نرفته را بعنوان مرجوعی قبول می کنند ولی بعضیا نه . تو سوپر مارکت ها فکر کنم فروش سیگار بیشتر از هر جنس دیگه ای باشه . چون تو اکثر فروشگاه های زنجیره ای نیست .

یک مغازه داری هم که قبلا سوپر مارکتی داشتن و محلش هم بر خیابون اصلی بود می گفت سود صبح تا شب باز کردن مغازه برابره با ۸ ساعت کار تو یک کارخونه .

من اگه خودم سرمایه داشتم هیچ وقت سمت سوپر مارکت نمیرفتم . حتی شده میرفتم تعمیرات موبایل را یاد میگرفتم .

اگه سوالی داشتی خوشحال میشم در حد تجربه راهنمایی بدم

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
اگر تو تعمیر موبایل تخصص داری حتما گوشی. اگر نه به نظرم سود سوپرمارکت تضمین شده تر و کارش راحت تر باشه

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
نظر همه عزیزان رو موبایل بخاطر راحتی کارشه و فک میکنن سوپرمارکت 2 نفر لازم داره که درسته ولی موبایل هم دو نفر میخواد یکی برای فروشندگی و کارهای نرم‌افزاری و یکی دیگه هم برای تعمیرات سخت افزاری
سوپرمارکت سودش خیلی کمه مثلا یه کیک میخری 1400 تومن بعد باید بفروشی 2000 تومن یا مثلا یه روغن جامد 5 کیلویی میخری 90 تومن باید بفروشی 100 تومن روزی شاید برات 40-50 تومن بمونه(اینجوری فک میکنم شخصا)ولی موبایل مثلا یه شارژر میخری 30 تومن میدیش 50 تومن یا یه باتری میخری 50 تومن میدیش 100 تومن،فروش پایینه ولی سودش بهتر از سوپرمارکته
اگه اشتباه فکر می کنم دوستان لطفا بگن
اصلا لازم نیست شما تعمیرات یاد بگیری
میتونی تعمیرات رو قبول کنی و بفرستی پیش همکارای تعمیرکار
بله جانبی سود خیلی عالی داره مثلا گلس ۶-۹ خریده و سی فروش،گارد ۸-۳۵ خریده و ۲۵ ب بالا فروش
هدست و اسپیکر پرتابل و اینطور چیزا هم هست
نرم افزار اگ بازی و اهنگ ریختنه خودت میتونی انجام بدی مطمئن باش روزای اول اونقدری مشتری نداری ک نیاز ب نفر دوم باشه اگ منظورت فلش زدن و frp و حذف اسکرین لاک و غیره اس ک بازم میتونی بفرستی پیش همکار

sanaka

Registered User
لایک‌ها
867
اگر تو تعمیر موبایل تخصص داری حتما گوشی. اگر نه به نظرم سود سوپرمارکت تضمین شده تر و کارش راحت تر باشه
تو تعمیرات سخت افزار هیچ سررشته ای ندارم
ولی نرم‌افزاری مث نصب رام و...رو بلدم

sanaka

Registered User
لایک‌ها
867
اصلا لازم نیست شما تعمیرات یاد بگیری
میتونی تعمیرات رو قبول کنی و بفرستی پیش همکارای تعمیرکار
بله جانبی سود خیلی عالی داره مثلا گلس ۶-۹ خریده و سی فروش،گارد ۸-۳۵ خریده و ۲۵ ب بالا فروش
هدست و اسپیکر پرتابل و اینطور چیزا هم هست
نرم افزار اگ بازی و اهنگ ریختنه خودت میتونی انجام بدی مطمئن باش روزای اول اونقدری مشتری نداری ک نیاز ب نفر دوم باشه اگ منظورت فلش زدن و frp و حذف اسکرین لاک و غیره اس ک بازم میتونی بفرستی پیش همکار
ممنون قربان
دقیقا نظر خودم هم همینه سخت افزار رو ببرم جای دیگه یه برادر کوچیک هم دارم اینو بفرستم جایی تعمیرات یاد بگیره بعدش بیاد پیش خودم با هم کار کنیم
Frp و حذف لاک اسکرین کارای نرم افزاری رو میتونم خودم انجام بدم
سود سوپرمارکت دیده نمیشه یعنی نمیشه محاسبه اش کرد مثلا امروز 10 تا کیک و پفک و غیره بفروشی چجوری میشه سود اینا رو حساب کرد یهو به خودت میای میبینی کلی هم ضرر کردی و از مایه خوردی
نظر شخصیم اینه حقیقتا

sanaka

Registered User
لایک‌ها
867
سلام . من سابقه کار در موبایل فروشی و سوپر مارکتی و فروشگاه های زنجیره ای را قبلا داشتم .
البته موبایل فروشی به ۱۳ سال پیش مربوط میشه . موبایل فروشی اگه بتونی کار تعمیراتی هم انجام بدی عالیه با خرید و فروش نمی دونم الان سوداوریش چه حد هست .

سوپر مارکتی با وجود فروشگاه های زنجیره ای که اکثر قیمت هاشون به حدی تخفیف داره که برای سوپر مارکت امکان رقابت از لحاظ قیمتی را نخواهید داشت . برای همین ممکنه مشتری زیای نتونین جذب کنید . مگه اینکه ادم سر و زبون داری باشید و بتونید اهالی محل را جذب کنید .البته اگه مغازه داخل یک محل باشه . یا اگه سر خیابون هستید بتونید با یک سری اقلام خاص به سود مطلوب برسین . سوپر مارکت یکی از عیب هاش اینه که اجناس در صورت فروش نرفتن فاسد میشند . البته بعضی از شرکت ها اجناس فروش نرفته را بعنوان مرجوعی قبول می کنند ولی بعضیا نه . تو سوپر مارکت ها فکر کنم فروش سیگار بیشتر از هر جنس دیگه ای باشه . چون تو اکثر فروشگاه های زنجیره ای نیست .

یک مغازه داری هم که قبلا سوپر مارکتی داشتن و محلش هم بر خیابون اصلی بود می گفت سود صبح تا شب باز کردن مغازه برابره با ۸ ساعت کار تو یک کارخونه .

من اگه خودم سرمایه داشتم هیچ وقت سمت سوپر مارکت نمیرفتم . حتی شده میرفتم تعمیرات موبایل را یاد میگرفتم .

اگه سوالی داشتی خوشحال میشم در حد تجربه راهنمایی بدم
خیلی عالی توضیح دادید عزیز خیلی ممنونم
بنده از اطرافیانم هم مشاوره گرفتم اونا هم میگن سوپرمارکت بزن با این استدلال که مردم دیگه پول ندارن برای گوشی و همه به فکر اینن شکمشون رو پر کنن
واقعا گیج شدم از طرفی سوپری بزنم درآمدش خیلی پایینه ولی اگه موبایل بزنم و به قول اینا مردم پول نداشتن و فروش نداشته باشم چی
موندم

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
بنده از اطرافیانم هم مشاوره گرفتم اونا هم میگن سوپرمارکت بزن با این استدلال که مردم دیگه پول ندارن برای گوشی و همه به فکر اینن شکمشون رو پر کنن
واقعا گیج شدم از طرفی سوپری بزنم درآمدش خیلی پایینه ولی اگه موبایل بزنم و به قول اینا مردم پول نداشتن و فروش نداشته باشم چی
موندم

سلام

سوپرمارکت نیازمند سرمایه ی خوب ارتباط خوب با مشتری و مغازه دارای موقعیت خوب هست که بتونی واسه چند سال رو اجاره کردنش حساب کنی نشه بعد یکسال بندازت بیرون که یکسال عمرت بفنا میره ..

خب شما برای بدست آوردن این شغل باید همکار داشته باشی (کارگر یا شریک) اگر نداشتی هم مسئله ای نداره و باید حداقل ۱۲ ساعت در روز در مغازه باشی و اینکه تعطیلی به اونصورت نداری

قسمت لذتبخش ارتباط با مشتری هست
قسمت بد ناپدید شدن ناگهانی یک جنس از بازار ، اگر انبار و سرمایه داشته باشید قابل حل هست

توان مالیتون خیلی خوبه فروشگاه زنجیره ای بزنید اگر سرمایه ی متوسطی دارید فروشگاه زنجیره ای کوچک مثل سورنا که صاحبش همون صاحب افق کوروشه

سوپرمارکت خیلی وقت گیره اما اعصاب رو کمتر درگیر میکنه

+ کلی نوشتم واسه عموم

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
موندم
برای همین میگم کار تعمیراتی هم کنار فروش انجام بده . دیگه مردم مجبورن موبایل ها را تعمیر کنن .
نمیخوام از سوپر مارکت ناامیدت کنم ، شاید بشه با سرمایه شما هم به صورت جزئی وارد کار سوپرمارکت شد . فقط محض اطلاع سه سال قبل که من تو مغازه کار می کردم و مغازه هم طوری بود که اکثر نیازها را پوشش میداد شاید هزار قلم جنس داشت . حدودا یک میلیارد سرمایه اجناس مغازه میشد . ولی خب کار سوپر مارکت طوری هست که میتونی اول با اجناس ضروری شروع کنی و از سودت برای توسعه کارت استفاده کنی .

الان کلا بازار همه چی خرابه شما ببین توانایی و علاقه ات به کدوم سمته و در کدومش خودت توانایی و انگیزه بیشتری داری قطعا تو همون موفق میشی . البته بستگی به موقعیت مغازه هم داره تا حدودی البته .

فقط کار سوپرمارکت دیگه تعطیلی نداره ، چون مثلا بعضی اجناس مثل شیر ، ماست ، خامه های کاسه ای ، انواع دنت ، نان ساندویچی ، نان معمولی ، و خیلی چیزهای دیگه که با پیشرفت مغازه و درخواست مشتری ها میاری به سرعت فاسد شدنی هستند و مثل مغازه موبایل فروشی نمی تونی چند روز مغازه رو ببندی و بری چون با این کار خیلی از مشتری ها هم میپرن . کلا برای موفقیت تو این کار ساعت کاری زیاد لازم هست .

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
دوست عزیز هر شغلی شروع میکنی شغلی باشه که کمتر با مردم سر و کله بزنی مردم خرن و اعصابت را خورد میکنن
من شغلم یک جوریه که همش با مردم سرو کله میزنم و واقعا برام اعصاب نمومنده تو این چند سال
سوپر خوبیش اینه میدی دستش گورش را گم میکنه گرون هم بشه باید گرون بخره نمیتونه اعتراض کنه ولی خیلی از شغل ها باید به همون قیمت قدیم بدی چون یک چس بیعانه داده

و واقعا تو بالا پایین قیمت ها ضرر میکننی

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
دوران سوپرمارکت دیگه تموم شده.
الان تو دهات ما همش شده هایپر مارک

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
دوران سوپرمارکت دیگه تموم شده.
الان تو دهات ما همش شده هایپر مارک

الان افق کوروش ۸۰۰ میلیون تسهیلات میده ، بدبختیش پیدا کردن مغازه بزرگ هست !

با این قیمت ها هم نمیشه خرید وگرنه فرصت خوبیه

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
تو تعمیرات سخت افزار هیچ سررشته ای ندارم
ولی نرم‌افزاری مث نصب رام و...رو بلدم
یک نفر که سررشته در تعمیرات سخ افزاری داره رو بیار پیش خودت و یه مبلغ ثابت ماهانه ازش بگیر، در اصل یک میز و صندلی بهش اجاره بده

در مورد خرید و فروش گوشی هم تمرکز رو بزار فقط روی گوشی استوک در حد، چون با توجه به قیمت ها گرایش مردم روی خرید کالای استوک بیشتر هست
با لوازم جانبی هم مغازه‌ات پر میشه، حتی میتونی پخش قطعات سخت افزاری شهرتون هم دست بگیری چون معمولا گوشی فروش ها به این حوزه ورود نمیکنن

بالا