• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

شكستن قفل DVD

mitch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از MoZa :
راستاي دنبال نكردن هيچ خط و مشي مشخصي در امر اطلاع رساني و آموزش، اينبار مي‌خواهيم با هم روش شكستن قفل DVD و تبديل اون به فايلهاي AVI با كيفيت بسيار عالي را بررسي كنيم.

يه سايت سراغ دارم كه هر چي از اين جور مطالب بخواي اونجا هست. همه جور download و ripper هم داره. رو دستش نديدم. اينم آدرسش:

http://www.doom9.net

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از mitch :
يه سايت سراغ دارم كه هر چي از اين جور مطالب بخواي اونجا هست. همه جور download و ripper هم داره. رو دستش نديدم. اينم آدرسش:

http://www.doom9.net

mitch عزيز. اين راهنمايي كه من نوشتم در اصل با كمك همين سايت بوده. يعني تقريبا تمام راهنماهاي دي وي دي اين سايت رو خوندم. و بعد راهنما رو نوشتم. اگه انتهاي نوشته رو هم نگاه كني لينك همين سايت رو گذاشتم.

موفق باشيد.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اينجا يه توضيح رو لازم ديدم. اونم تفاوت فرمت‌هاي مختلف (Container Format) و فشرده‌ساز (Video Codec) است.

Ghazmar جان ميدونم كه اينارو ميدوني، ولي اين رو دارم براي آيندگان كه اين مطالب رو ميخونن مينويسم كه يك كم روشن بشه و اين رو كه بعضي‌ها به اشتباه فكر ميكنن DivX خودش يجور فرمته از بين ببرم. (البته شركت DivX اومد براي خودش يجور فرمت هم اختراع كرد با پسوند DivX ولي خيلي كم كاربرده و معمولا هيچ‌جا به كار نميره.
تمام اين تبديلات كه ما در موردش صحبت كرديم براي تبديل DVD به فايلهاي با فرمت AVI بود كه توش از فشرده‌سازي به اسم DivX استفاده شده بود.)

Container چيه؟
فرض كنيد يه كيف دارين كه توش ميتونيم كتاب و دفتر بزاريم. فرض ميكنيم توي كيف دو سه تا خودكار وجود داره و يك كتاب انگليسي. اين كيف همون Container است،( كه اينجا همون فايلهاي AVI ما نقش Container رو بازي مي‌كنند) چون يه سري چيز توش قرارگرفته و اونها رو دربرگرفته. كتابي هم كه توش گذاشتيم چون به زبون انگليسي است، تنها كسي ميتونه از محتوياتش سر در بياره كه زبون انگليسي بدونه. اين كتاب هم نقش اون Codec رو داره. (كه در بحث ما DivX است.). حالا اگه يكي ديگه اومد توي اين كيف يه كتاب فارسي گذاشت، خوب معلومه كه يه فارسي زبون مي‌تونه اون رو بخونه.

براي روشن تر شدن مثال ميزنم:

تا حالا حتما با برنامه RealPlayer (يا نسخه جديدش RealOne)، كار كردين. اين برنامه فايلهاي ويديويي با فرمت RM رو پخش ميكنه. ببينيد وقتي ميگم فرمتش RM است يعني توي ويندوز هم از پسوند RM براش استفاده شده. (اين فرمت RM همون Container ماست).

حالا شما مياين و يه فايل RM رو پخش مي‌كنين. اين فايلهاي RM يجور فايل در برگيرنده هستن و فشرده ساز صدا و تصوير توش مشخص نيست چيه. بسته به كسي كه اون فايل رو درست كرده از يجور فشرده‌ساز (مثل زبون اون كتاب تو مثال بالا) استفاده ميكنه. مثلا خيلي از فيلمهاي RM با فشرده‌ساز RealVideo 8.0 فشرده شدن و خيلي‌هاي ديگه با RealVideo 9.0. تازه بعضي از اين فايلها هم با Codec شركت اينتل فشرده شدن.

يعني ممكنه حتي شما يه فايل با فرمت RM گير بيارين كه از فشرده‌ساز DivX استفاده كرده باشه. (ديدين بعضي وقتها كه ميخواهين با Real يه چيز پخش كنيد، خود برنامه ميگه كه بايد وصل بشه به اينترنت و Codec مخصوصش رو دانلود كنه؟ اين موقعي پيش مياد كه Codec رو نداشته باشين و برنامه بخواد اون فايل رو پخش كنه.)

Codec چيه؟
Codec (يا كد كننده)، همون فشرده‌سازي است كه ما استفاده ميكنيم تا اطلاعاتمون رو فشرده كنيم. مثلا همين فايلهاي MP3 خودمون از فشرده‌ساز Mpeg استفاده ميكنن. ميشه اينجوري تصور كرد كه مثل زبونهاي آدمها ميمونه. بايد يه نفر اون رو بخونه كه اون زبون رو ميدونه. پس فايلهاي Mp3 رو برنامه‌اي ميتونه پخش كنه كه زبون Mpeg رو بدونه.

توي اين فيلمهايي هم كه ما درست ميكنيم، از فشرده‌سازي به اسم DivX استفاده ميكنيم كه يجور فشرده ساز خيلي قوي و جديده. اين فشرده ساز از همون خانواده Mpeg است به نام Mpeg 4. ولي با كلي تغيرات براي فشرده‌كردن تصاوير ويديويي بهينه شده. (شايد يكبار مفصل نشستيم و در مورد DivX هم بحث كرديم...)

براي اينكه قدرت Mpeg 4 رو بهتون نشون بدم همين رو بدونيد بد نيست كه قراره از اين به بعد شركتهاي ماهواره‌اي، تصاويرشون رو بجاي فشرده‌كردن با فشرده‌ساز Mpeg 2 بيان و از فشرده‌ساز Mpeg 4 استفاده كنن. پس احتمالا از يكي دو سال ديگه تمام ريسيورهاي ماهواره‌ها رو بايد عوض كرد و نوع Mpeg 4 پخش كنش رو خريد.

چند Container متداول.
1- معروفترين Container امروز همون AVI است كه توي ويندوز ازش استفاده ميشه. اين AVI يه فرمت خيلي باحاله يعني شما اصلا محدوديت ندارين كه توش چي بريزين. (مثال كيف رو يادتون مياد.). حتي محدوديت براي صدا و تصوير هم ندارين يعني ممكنه يكي بياد و توي يك فايل AVI اصلا تصوير قرار نده و يه فايل Mp3 رو بريزيه داخل AVI. حتي ميشه يه فايل ويدويي با چندتا ترك صوتي درست كرد.
تنها محدوديت توي فايل AVI، پخش كننده‌اون فرمت خاص است. يعني اگه شما اومدين و توي يه AVI يه سري چيز عجيب و غريب ريختين، اونوقت به احتمال زياد برنامه‌هاي معمول نميتونن اون فايل رو پخش كنن. و شما بايد خودتون يه پخش كننده خاص هم براي اون فايل بنويسين. (محصول شركت ماكروسافت http://www.microsoft.com)

real.gif
2- Real Media. فرمت جالبيه، حتي ميتونه داخل خودش از اسكريپت و كدهايي مثل HTML استفاده كنه. (محصول شركت Real Networks) فايلهايي با فرمت RM را شامل مي‌شود. http://www.real.com

wmedia9.gif
3- فرمتهاي Windows Media كه شامل فايلهايي با فرمت ASF و WMV و ... ميشه. اين Container بيشتر براي فشرده سازي صدا و تصوير از Codec جديد ماكروسافت كه خيلي هم بهش افتخار ميكنه (كه در اصل بازهم Mpeg 4 هست) استفاده ميكنه. http://windowsmedia.microsoft.com

qtime.gif
4- QuickTime محصول شركت Apple. اين فرمت در زمانهاي قبل از ظهور AVI يكي از بهترين فرمتها بود. فايلهايي با فرمت Mov و QT را شامل مي‌شود. اكنون شركت Apple با تغييراتي كه در اين فرمت داده است، سعي كرده جنبه‌هاي مثبت ديگر فرمت‌ها را در آن لحاظ كند. ولي در كل اين فرمت نتونسته خيلي مثل فرمتهاي ديگه كارايي خوبي ارايه بده. http://www.quicktime.com

matroska.gif
5- Matroska. آقا عجب فرمتيه اين Matroska. من كه خيلي ازش خوشم اومده. فقط يخورده تازه‌است. بايد يكي دو سال ديگه ازش بگذره اونوقت قول ميدم يكي از پر طرفدارترين فرمتها بشه. چرا؟ خوب، اين فرمت اينقدر عاليه كه ميتونه علاوه بر اينكه چندين ترك صوتي و ويديويي داشته باشه، ميتونه زيرنويس‌هاي متني با Encoding هاي مختلف از جمله UTF-8 يا همون يونيكد بگيره، ميتونه Attachment داشته باشه. يعني ميتونيد مثلا عكس بازيگران و مشخصلات فيلم و حتي يه Screen Saver رو بچسبونيد به فيلم تا ديگران كه فيلم رو ميبينن اگه دلشون خواست ببينن. (اين فرمت در اصل داره ميزنه روي دست DVD) لينك: http://www.matroska.org

vorbis.gif
6- OGG Vorbis يه فرمت خوبه كه كلي امكانات داره ولي بخاطر اومدن فرمت Matroska داره از رونق ميوفته. در اصل OGG يه فرمت صوتي بود ولي بعد اومدن و يك كم امكانات بهش اضافه كردن و فرمت OGM (Ogg Media) رو درست كردن كه ميتونه مثل Matroska هم زيرنويس متني داشته باشه (يونيكد نميگيره) و هم چندين ترك صوتي. http://www.vorbis.com

اطلاعات بيشتر در زمينه فرمت‌هاي مختلف ويديويي و فشرده‌سازها:
http://www.infoanarchy.org/wiki/wiki.pl?Video_Formats

موفق باشيد.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اين پست را مردم تا اينجا پست كردم. اين چه امكانيه كه اضافه شده؟ نميزاره پست با طول 10 كيلو بيشتر بزنيم. كلي مطلب دنباله اين پست بود مجبور شدم حذفش كنم.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
تكمله بر زيرنويس‌سازي!
دوست خوبم Moza راهنمايي براي استخراج زيرنويس و قراردادنش در كنار فيلم نوشتن، كه حتماً بخونين، اجر دنيوي و اخروي داره.
در كنار اون من تكمله‌اي اضافه مي‌كنم (با اجازة استاد!)، باشد كه مقبول افتد.
اول اون‌كه بعد از اين‌كه همة كارهاتون رو كردين، فيلمتون رو با زيرنويس ببينين. در تعدادي از فيلم‌هايي كه من ديدم، زيرنويس‌ها زيادي روي تصوير بودن. يعني اگر اون‌ها رو مي‌شد پايين‌تر برد، بهتر بود و روي تصوير رو نمي‌گرفتن. اين امر چاره داره.
توي همون قسمت مربوط به زيرنويس، شما مي‌تونين يه زير نويس ساخته شده رو Open كنين. پس اول SubTitle، بعد Configure و بعد Open و به سراغ زيرنويس مورد نظر برين. بعد از اين‌كه انتخابش كردين، مي‌تونين با اون X و Y كه سمت راست پنجره مي‌بينين، محل زيرنويس رو تغيير بدين و با Scale اندازه‌اش رو (زيرنويس‌هايي ديدم كه بهتر بوده كمي عرضشون كمتر بشه، زيادي كشيده بودن!).
پس از تغييرات لازم، با زدن OK تغييراتي كه دادين روي فايل زيرنويس، ثبت مي‌شه. با آزمون و خطا مي‌شه به بهترين محل و اندازة زيرنويس رسيد. البته كارهاي ديگري هم مي‌شه كرد، مث تغيير رنگ، يا تنظيم مدت‌زمان باقي موندن نوشته بر روي صفحه و امثالهم، كه ديگه توضيح واضحاته.
البته اين نكته رو هم بگم كه غالباً انجام دادن اين كار حوصله مي‌خواد و اگه مث من، قرار باشه چند تا DVD رو تبديل به DivX كنين، در نهايت بي‌خيال مي‌شين و مي‌گين همين‌جوري خوبه!
ولي چيزاي مهم‌تري هم هست!
به احتمال زياد فايل‌هاي شما، پس از تبديل، بيشتر از يك ديسك شده و چون فضاي Hard Disk تون هم محدوده، پس مي‌خواين كه اين فايل‌ها رو Write كنين. ولي اما...!
فايل زيرنويس، مال كل فيلمه، در حالي كه شما فيلم رو دو يا سه تكه‌اش كردين و قراره توي دو يا سه تا ديسك مجزا بزنينش. چه بايد كرد؟ بايد زيرنويس رو هم تفكيك كرد.
Auto Split اين كار رو مي‌كنه. اين‌جوري كه با ورود به اون بخش از شما مي‌خواد كه فايل زيرنويس رو بهش معرفي كنين. بعدش هم فايل Avi يا خود فيلم رو از شما مي‌خواد. توي اين قسمت، شما بايد آدرس تكة اول فيلمتون رو بهش بدين. اگه همه چي درست پيش بره، دو تا فايل زيرنويس (در حقيقت 4 تا) درست مي‌كنه كه اولي، مال اون تكة اول فيلم شما و دومي مال بقيه‌شه. اگه فيلمتون رو دو تكه كرده باشين، كار همين جا تمومه. فايل‌ها رو برمي‌دارين و در كنار تكه فيلم‌ها مي‌ذارين و اسمشون رو هم به اسم تكه فيلم‌ها تغيير مي‌دين و تموم. اما اگه فيلمتون رو 3 تكه كرده باشين، بايد همين كار رو با تكة دوم زيرنويس، و تكة دوم فيلمتون دوباره انجام بدين، چون تكة دوم زيرنويس، بقية فيلمه. اين بار وقتي از شما آدرس فايل زيرنويس رو مي‌خواد، تكة دوم زيرنويس رو كه توي مرحلة قبل ايجاد شده، بهش معرفي مي‌كنين و زماني كه فيلم رو ازتون مي‌خواد تكة دوم فيلم رو. بدين ترتيب، دو تا زيرنويس ديگه درست مي‌كنه كه اولي مال تكة دوم فيلم شما و دومي، مال تكة آخر فيلم شماس. (اميدوارم گيج نشده باشين!)
و اما...برام پيش اومده كه Auto Splitter بهم پيغام خطا داده و كارش رو درست انجام نداده (چراش رو نمي‌دونم، ولي مي‌دونم نكرده ديگه!). توي اين موارد از Cutter استفاده مي‌كنيم. زماني كه Splitter بهتون پيغام خطا مي‌ده، پيغام‌هاي خطا رو حذف كنين، توي پنجرة اولي، زمان دقيق اون تكه فيلم رو با صدم ثانيه براتون نوشته. اون عدد رو جايي يادداشت كنين. بقية داستان خيلي ساده‌س. با انتخاب Cutter و بعد توي اون، انتخاب فايل زيرنويس اصلي، اين امكان رو به شما مي‌ده تا تكه‌اي از اون رو به عنوان يه فايل زيرنويس، جدا كنين (زيرنويس اصلي رو تغيير نمي‌ده، يه فايل جديد براتون ايجاد مي‌كنه). حالا كافيه از زمان صفر شروع كنين و تا زمان تكة اول فيلمتون - كه با وارد كردنش در جاهاي متن پايين، به عنوان انتها، مشخصش مي‌كنين - يه تكه زيرنويس بسازين. اين مي‌شه براي تكة اول فيلمتون. حالا دوباره از اول، از فايل زيرنويس اصلي شروع مي‌كنين، منتها اين بار زمان شروعتون مي‌شه طول تكة اول و زمان پايان هم، همون آخر زيرنويس. براي اين‌كه زيرنويس بقية فيلم رو استخراج كنين. ادامة داستان عين Auto Splitter هست، اگر تعداد تكه‌ها بيشتر از دو تا بود.
اما در اين حالت، ممكنه كه زيرنويستون با فيلم اصطلاحاً Sync نباشه. يعني يه خورده پس يا پيش باشه. براي رفع اين مشكل بايد اول تست كنين و ببينين كه درسته يا اختلاف داره. اگه اختلاف داشت - كه معمولاً حدود نيم ثانيه است - از ReSync استفاده مي‌كنين، تا زيرنويس رو با فيلم Sync كنين. نحوة استفاده هم بسيار آسونه. كافيه ReSync رو بزنين، توش اون فايل زيرنويس رو باز كنين. به ميزان زماني كه لازمه، اولين زمان رو جلو يا عقب ببرين (يعني مثلاً اگه صدم ثانيه رو از 122 بكنين 622 يعني زيرنويستون نيم ثانيه ديرتر ظاهر خواهد شد و برعكس، ضمناً از عدد منفي هم مي‌تونين استفاده كنين) و بعدش هم Save As كنين و بياين بيرون. فايل اصلي رو به يه نام ديگه Rename كنين و اين فايل جديد ايجاد شده رو، هم‌نام فيلم كنين و تست كنين ببينين درست شده يا نه. خلاصه باز هم با آزمون و خطا و بعد از مدتي كه دستتون اومد، معمولاً با يه بار تغيير، به نتيجة دلخواه مي‌رسين.
موفق باشين.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
بابا اين داش موزاي ما مفقودالاثره!!! يكي به داد ما برسه، پيداش كنه....آي كمك...

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
سلام

مرتضي جون و قازي جون ممنون برا اطلاعاتي كه اين جا گذاشتين
خيلي خيلي ممنون

من يه مشگلي به تورم خورده بدجور!
يكي از DVD هام كه نسبتا" جديده رو نمي تونم بريزم رو هارد و يا تبديل كنم.
بابايه هرچي نرم افزار بود رو درآوردم.

آخرين نسخه DVD Decrypter رو هم گرفتم با چندتا نرم افزاره ديگه هم مثله WincopyDVD هم اين كارو امتحان كردم ولي نشد كه نشد.حتي با PowerDVD اون فايل رو باز كردم و Stop زدم تا رد كنه ولي بازم نشد!!!

تا حالا به جايي نرسيدم شما مي تونين كمكم كنيد؟
شما چندتا ديسك از ما بيشتر پاره كردين :D

ممنون ميشم كمكم كنيد
موفق باشين يا حق.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
توضيح دادي كه چه كردي، اما توضيح ندادي كه مشكل چي هست؟ بگو ببينيم مي‌تونيم حلش كنيم يا نه؟ در خدمتيم!

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
عزيز من DVD فيلم ه HULK رو گرفتم ولي اصلا" نمي تونم تبديل اش كنم يا بريزم رو هارد
فكر كنم يه نوع رمز گذاري جديد گذاشتن روش :(

اين error هاي يه كه بهم ميده :

DVD Decrypter :
dvddr1.jpg
dvddr2.jpg

dvddr3.jpg

DVD Shrink:
shrinkerror.jpg

ممنون ميشم كمكم كنيد

راستي يه مشگلي هم با PowerDVD دارم.Powerdvd من اصلا" صدا نداره نسخه 5 هست.يه دفعه كه صدا نداشت رفتم و تنظيماته صداش رو درست كردم.يه چند لحظه كار كرد و بعد دوباره قطع شد. فقط powerdvd صدا نداره بقيه درست هستن. تنظيماته صدا windows ام درست درسته !!!

به نظرتون مشگل برا چيه ؟
؟!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزيز،
شرمنده بابت دير پاسخ دادن. راستش يادم رفته بود. الان يادم اومد كه شما اينجا يه سؤالي پرسيده بودي و من خونده بودم و چون عجله داشتم جواب نداده بودم!!!
در مورد مشكل اول، اين رو بنويس كه مشكل چه زماني پيش مي‌آد؟ بلافاصله بعد از اين‌كه مي‌خواي DVD رو Rip كني روي Hard؟ يا در حين Rip كردن؟ خلاصه چه زماني؟
ضمناً من DVD هالك رو دارم و اگه نتونستي تبديلش كني، خيلي هم نگران نباش! :)
در مورد مشكل دومت هم تنها چيزي كه به ذهن من مي‌رسه، تنظيم غلط نوع پخش صداست. اگه سيستم صدات دو كاناله باشه و ازش بخواي كه 5 كاناله پخش كنه، به مشكل برمي‌خوره. يا يه چيزي تو اين مايه‌ها. تنها چيزي كه به ذهنم مي‌رسه همينه!
باز هم اگه حل نشد بگو ببينيم چه مي‌شه كرد.
مخلصم!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
راستي، از چه برنامه‌هايي براي تبديل استفاده كردي؟ ضمناً آيا AnyDVD رو نصب كردي روي دستگاهت يا نه؟

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از Ghazmar :
دوست عزيز،
شرمنده بابت دير پاسخ دادن. راستش يادم رفته بود. الان يادم اومد كه شما اينجا يه سؤالي پرسيده بودي و من خونده بودم و چون عجله داشتم جواب نداده بودم!!!
در مورد مشكل اول، اين رو بنويس كه مشكل چه زماني پيش مي‌آد؟ بلافاصله بعد از اين‌كه مي‌خواي DVD رو Rip كني روي Hard؟ يا در حين Rip كردن؟ خلاصه چه زماني؟
ضمناً من DVD هالك رو دارم و اگه نتونستي تبديلش كني، خيلي هم نگران نباش! :)
در مورد مشكل دومت هم تنها چيزي كه به ذهن من مي‌رسه، تنظيم غلط نوع پخش صداست. اگه سيستم صدات دو كاناله باشه و ازش بخواي كه 5 كاناله پخش كنه، به مشكل برمي‌خوره. يا يه چيزي تو اين مايه‌ها. تنها چيزي كه به ذهنم مي‌رسه همينه!
باز هم اگه حل نشد بگو ببينيم چه مي‌شه كرد.
مخلصم!

سلام عزيز

1.كوچيكتيم

2.سر 40% گير مي كنه ولي فيلم هيچ مشگلي نداره
سالم سالم به احتماله زياد از رمز گذاري اش هست
با تمامه نرم افزار هاي موجود امتحان كردم ولي مشگل داشت !!!
رويه هارد مي خوام بريزم!

3.power dvd مشگل اش حل شد اشگال از كرك نرم افزار بود. الان اينو گرفتم Power DVD 5 Gold Edition
مشگل كاملا" حل شد.

راستي از DVD Region-Free 3.39 استفاده مي كنم. مشگل اينم نيست!!!!!!
والا موندم :blink:

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ستوده جان . من البت کوچیک همه هستم اینجا . ولی میخواستم یه چیزی بگم .
ایمیج ساختن از روی dvd رو هم امتحان کردی ؟ اگر نکردی با یه نرمافزار خوب ازش image بساز . اگر نشه ساخت یعنی بالاخره یه مشکلی هست .
پلی شدن خود فیلم هیچ مشکلی نداره ؟ من دیدم یه سری گیر ها ( که اصولا مربوط به دیسک هم نمیشن ) موقع پلی کردن ( مخصوصا با نرم افزار خوب ) رد میشن اما موقع تبدیل اصلا ! یعنی گیر سه پیچ میده که تبدیل نمیشه !

تجربه خود من اینه که اگر نشه از روی دیسکی ( چه vcd و چه dvd ) ایمیج ساخت هیچکار دیگه ایش هم نمیشه کرد . مگر play کردن معمول اونم احتمالا همراه با گیر کردن و ...... .

من این تاپیک رو یکی از مفید ترین تاپیک های این فروم میدونم . خودم که زیاد از اینجا چیز یاد گرفتم . از تمامی دوستان مخصوصا moza و دوست عزیزم ghazmar تشکر میکنم .

خوش باشید .

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از Kako :
ستوده جان . من البت کوچیک همه هستم اینجا . ولی میخواستم یه چیزی بگم .
ایمیج ساختن از روی dvd رو هم امتحان کردی ؟ اگر نکردی با یه نرمافزار خوب ازش image بساز . اگر نشه ساخت یعنی بالاخره یه مشکلی هست .
پلی شدن خود فیلم هیچ مشکلی نداره ؟ من دیدم یه سری گیر ها ( که اصولا مربوط به دیسک هم نمیشن ) موقع پلی کردن ( مخصوصا با نرم افزار خوب ) رد میشن اما موقع تبدیل اصلا ! یعنی گیر سه پیچ میده که تبدیل نمیشه !

تجربه خود من اینه که اگر نشه از روی دیسکی ( چه vcd و چه dvd ) ایمیج ساخت هیچکار دیگه ایش هم نمیشه کرد . مگر play کردن معمول اونم احتمالا همراه با گیر کردن و ...... .

من این تاپیک رو یکی از مفید ترین تاپیک های این فروم میدونم . خودم که زیاد از اینجا چیز یاد گرفتم . از تمامی دوستان مخصوصا moza و دوست عزیزم ghazmar تشکر میکنم .

خوش باشید .
ما كوچيكه همه بروبچ هستيم too
راست اش نرم افزار خوب براش پيدا نكردم
با clone dvd كه اصلا" جايي برا اين كار نديدم!

بهترين اش چيه ؟
من قبول دارم خيلي خيلي اطلاعات خوبي در اين بخش جمع شده :)
(من هم از تمامی دوستان مخصوصا moza و دوست جونم ghazmar تشکر میکنم )

موفق باشين

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
فكر كنم با DVD-Decryptor گرفتن image سخت نباشه. فقط كافيه توي منوهاش يه نگاهي بكنيد.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
بههههههههههههه آقا مرتضي گل
آفتاب از كدوم ور در آمده :)

ممنون از كمكتون
منظورتون همون درست كردن ISO ه؟ باشه امتحانش ميكنم :)
خبراش رو ميدم :)

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
به به
داش مرتضی...آقا خیلی مخلصیم.
صفا آوردی...
در مورد برنامه هم من از Virtual CD استفاده می کنم. یکی از بچه ها یه چیز دیگه رو هم معرفی کرده بود که یادم نیس الان و چون سفر هستم نمی تونم ببینم چی بود. برگشتم می نویسم.
مخلص همه بر و بچز.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
از همه ممنون. نميدونستم اينقدر اينجا شناخته شده هستم.

راستش من از برنامه هاي Clone مثل Clone DVD و Clone CD خيلي خوشم مياد. با اونها Image ميگيرم و بعد با برنامه Daemon Tools كه يه درايو مجاز دي وي ديه اونها رو از روي هارد پخش ميكنم. اينطوري هم قفل شكسته ميشه هم سرعت هارد چندين برابر سي دي يا دي وي دي هست.

همتون موفق و سلامت باشين.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
ممنون از توضيحاتت مرتضي جون
موفق باشي

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3