برگزیده های پرشین تولز

شکایت از فرد بابت برنگرداندن بیعانه . لطفا کمک کنید دوستان

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
سلام دوستان وقتتون بخیر .
بنده بابت خرید یک لپتاپ دو میلیون تومان بیعانه به حساب شخص مشخص زدم و قرار شد برای من بفرستن
تقریبا دو هفته از پرداخت بنده گذشت و ایشون کالا رو نفرستادن و من هم موقعیتی برام پیش اومد و لپ تاپم رو خریدم و درخواست بیعانه ام کردم
این شخص داره شونه خالی میکنه و میگه باید اول بفروشم و بعد واریز کنم برات .
در صورتی که دو هفته تمام وقت داشته کالا رو برای من ارسال کنه و معطل کردند بنده رو .
در صورتی که باهاش تماس گرفت م و گفتم کی میفرستی دوباره گفت فردا ظهر میفرستم ولی ارسال نکرد و خبری ازش نشد و بنده خریدم رو کردم و سپس درخواست کردم بیعانمو برگردونه زیر بار نمیره و میگه باید اول بفروشم بعد . آیا دو هفته معطلی قابل قبوله ؟؟؟؟
میتونم از ایشون شکایت کنم ؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,679
خیر از دیوار بوده
دستت به هیج جا بند نیست
مگه آدرس دقیقش رو بدونی برای شکایت (مثلا محل زندگی، کار، فروشگاه،...)

روزی هزار تا شکایت از دیوار و شیپور،... برای همین پرداخت بیعانه به پلیس فتا میره

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
دستت به هیج جا بند نیست
مگه آدرس دقیقش رو بدونی

روزی هزار تا شکایت از دیوار و شیپور،... برای همین پرداخت بیعانه به پلیس فتا میره
آدرسش که راحت پیدا میشه
فقط مسله اینه که میگه اول میفروشم بعد میزنم به حساب درصورتی که باید سریع بزنه

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,221
آدرسش که راحت پیدا میشه
فقط مسله اینه که میگه اول میفروشم بعد میزنم به حساب درصورتی که باید سریع بزنه
چون تو قانون سایت دیوار نوشته به هیچ عنوان بیعانه ندین ، و اثبات بیعانه دادن شما کمی سخت هست بنظرم مدارا کن تا بفروشه بعد بهتون میده به فرض که آدرس هم داشتی ، واسه شکایت باید جایی دادخواست شکواییه بدی که جرم اتفاق افتاده ، فلذا شما باید بری شهر متشاکی اونجا شکایت کنی که کلی هزینه داره براشما و نمیرزه بخاطر دو میلیون

Last edited:

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,699
متاسفانه اشتباه بزرگی کردین شما. چون هم خود دیوار و هم فتا هر روز تاکید میکنن که از دادان بیعانه خودداری کنید و حضوری خرید کنید. به نظرم همونطور که دوستمون گفتن سعی کنید با طر کنار بیاید اگر هم جواب نداد. دیگه باید کارهایی مثل رفتن به محل زندگی و کار طرف و داد و بیداد و بست نشستن تو کوچه و این جور کارها رو بکنید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
چون اینترنتی بوده، محل جرم مشخص نیست و ممکنه در شهر خود شما رسیدگی بشه.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
شما باید شکایت ثبت کنید

فرایند شکایت شما رو عصبی می کنه، ولی وقتی به نتیحه می رسه کل حساب های این شخص رو مسدود می کنند در نتیجه التماستون می کنه که شکایتتون رو پس بگیرید

تهدیدش کن بگو تا دو روز پول رو ندی شکایت ثبت می کنم و برات یک پرونده درست میشه

"در ضمن یک قسمت ثبت تخلف در دیوار هست ماجرا رو براشون شرح بدید."

mohammadmum

Registered User
لایک‌ها
85
سلام دوستان وقتتون بخیر .
بنده بابت خرید یک لپتاپ دو میلیون تومان بیعانه به حساب شخص مشخص زدم و قرار شد برای من بفرستن
تقریبا دو هفته از پرداخت بنده گذشت و ایشون کالا رو نفرستادن و من هم موقعیتی برام پیش اومد و لپ تاپم رو خریدم و درخواست بیعانه ام کردم
این شخص داره شونه خالی میکنه و میگه باید اول بفروشم و بعد واریز کنم برات .
در صورتی که دو هفته تمام وقت داشته کالا رو برای من ارسال کنه و معطل کردند بنده رو .
در صورتی که باهاش تماس گرفت م و گفتم کی میفرستی دوباره گفت فردا ظهر میفرستم ولی ارسال نکرد و خبری ازش نشد و بنده خریدم رو کردم و سپس درخواست کردم بیعانمو برگردونه زیر بار نمیره و میگه باید اول بفروشم بعد . آیا دو هفته معطلی قابل قبوله ؟؟؟؟
میتونم از ایشون شکایت کنم ؟
میتونید از ایشون شکایت کنید در صورتی که رسید واریز و خلاصه مدارکی که ثابت کنه شما براشون بیعانه واریز کردی و ایشون براتون ارسال نکرده محصول رو
ولی هزینه و رفت و آمدی که برای شکایت از ایشون میدید بیشتر از اون 2 تومن نشه کمتر نمیشه
پیشنهاد میکنم دوستانه قضیه رو حل کنید

milade

Registered User
لایک‌ها
1,008
به جرم خیانت در امانت شکایت کیفری کن شش ماه بکنش داخل اب خنک بخوره

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
ولی هزینه و رفت و آمدی که برای شکایت از ایشون میدید بیشتر از اون 2 تومن نشه کمتر نمیشه

طبق قانون "ابتدا شاکی هزینه می کنه و بعد از ابلاغ حکم کلیه هزینه های دادگاه به عهده متخلف هست"

همچنین طبق قانون پول رو باید به نرخ روز بپردازه (البته سنجش نرخ روز به دلار نیست - به هر حال فعلا زمان زیادی نگزشته، و هر چی بیشتر بگزره به ضرر متخلف هست)

واقعا ارزش داره پول مردم رو بخوری بعد هم بخوای دو برابر اون پول رو پس بدی و 2 ماه حساب هات رو ببندند و بعدش پرونده خودت رو سیاه کنی!؟

"جناب hadi_bnd شما برو تو سایت قوه قضاییه چهار تا عکس از وبسایتش بگیر بگو تا 2 ساعت دیگه پول تو حساب نباشه ثبت شکایت می کنم"

وبسایتش سه چهار تا SMS هم برای ورود به شما می ده، همش رو اسکرین شات کن براش بفرست

راستی hadi_bnd عکس پروفایلت عشقه، دمت گرم

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
طبق قانون "ابتدا شاکی هزینه می کنه و بعد از ابلاغ حکم کلیه هزینه های دادگاه به عهده متخلف هست"

همچنین طبق قانون پول رو باید به نرخ روز بپردازه (البته سنجش نرخ روز به دلار نیست - به هر حال فعلا زمان زیادی نگزشته، و هر چی بیشتر بگزره به ضرر متخلف هست)

واقعا ارزش داره پول مردم رو بخوری بعد هم بخوای دو برابر اون پول رو پس بدی و 2 ماه حساب هات رو ببندند و بعدش پرونده خودت رو سیاه کنی!؟

"جناب hadi_bnd شما برو تو سایت قوه قضاییه چهار تا عکس از وبسایتش بگیر بگو تا 2 ساعت دیگه پول تو حساب نباشه ثبت شکایت می کنم"

وبسایتش سه چهار تا SMS هم برای ورود به شما می ده، همش رو اسکرین شات کن براش بفرست

راستی hadi_bnd عکس پروفایلت عشقه، دمت گرم
مرسی دوست عزیز
والا بنده جدا از این کار ایشون و نفرستادن لپ تاپ و تاخیر شون . وسوسه شدم سراغ فروشنده ای دیکه برم که حتی کارت شناسایی پرسنل ناجا داشت بنده اعتماد کرد م و یازده میلیون رو باختم و لپ تاپ برای بنده ارسال نشد . دوستان حواستون باشه راخت اعتماد نکنید الان بنده باید از شنبه دنبال نوشتن شکایت ازش باشم یک سوال دوستان آیا میتونم صاحب کارت رو مجازات کنم یا خیر ؟ این فرد جعل سند هم کرد و خودشو جای پرسنل ناجا زده
تمام چتها شماره تلفن شماره کارت عکس کارت شناسایی موجود هست این روزا حال هیچ کس خوب نیست

masooyan

Registered User
لایک‌ها
162
مرسی دوست عزیز
والا بنده جدا از این کار ایشون و نفرستادن لپ تاپ و تاخیر شون . وسوسه شدم سراغ فروشنده ای دیکه برم که حتی کارت شناسایی پرسنل ناجا داشت بنده اعتماد کرد م و یازده میلیون رو باختم و لپ تاپ برای بنده ارسال نشد . دوستان حواستون باشه راخت اعتماد نکنید الان بنده باید از شنبه دنبال نوشتن شکایت ازش باشم یک سوال دوستان آیا میتونم صاحب کارت رو مجازات کنم یا خیر ؟ این فرد جعل سند هم کرد و خودشو جای پرسنل ناجا زده
تمام چتها شماره تلفن شماره کارت عکس کارت شناسایی موجود هست این روزا حال هیچ کس خوب نیست
ای بابا یعنی دوباره بعد اون ماجرا یه نفر دیگه کلاهبرداری کرد ازتون:(

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
ای بابا یعنی دوباره بعد اون ماجرا یه نفر دیگه کلاهبرداری کرد ازتون:(
دنباله همون بود ضرر به جونت نباشه رفیق . ولی تا جایی که ممکنه ولش نمیکنم که ول بچرخه برای همین از شما دوستان راهنمایی میخوام

terayan

Registered User
لایک‌ها
25
مرسی دوست عزیز
ببخشید ولی شما چطوری اطمینان می کنید اینقدر راحت مبلغ بالا بفرستید ؟
کلی موارد هست باید چک بشه تا مطمئن شد طرف کلاهبردار نیست و کاسب واقعیه بعد واریز انجام میدی
بگذریم از این همه فروشنده معتبر و منصف توی همین انجمن شما سراغ غریبه بری!
امیدوارم که پولتون برگرده

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
ببخشید ولی شما چطوری اطمینان می کنید اینقدر راحت مبلغ بالا بفرستید ؟
کلی موارد هست باید چک بشه تا مطمئن شد طرف کلاهبردار نیست و کاسب واقعیه بعد واریز انجام میدی
بگذریم از این همه فروشنده معتبر و منصف توی همین انجمن شما سراغ غریبه بری!
امیدوارم که پولتون برگرده
اشتباه کردم. توی انجمن خیلی گشتم ولی اون چیزی که میخواستم پیدا نکردم متاسفانه حالا چیزیه که شده آیا راه هست بتونم مبلغ رو برگردوندم

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
آیا میتونم صاحب کارت رو مجازات کنم یا خیر ؟ این فرد جعل سند هم کرد و خودشو جای پرسنل ناجا زده

صد در صد شکایت ثبت کنید
بلایی سرش میارن که فکرش هم نتونید کنید

جعل کارت نظامی مجازات بسیار سنگینی داره!!!

کارهای مربوط به ثبت شکایت رو اینترنتی هم می تونید انجام بدید
برید تو وبسایت قوه قضاییه ثبت نام کنید و امضای دیجیتال بگیرید و هویت خودتون رو تایید کنید

با موبایل ثبت نام کنید چون ارجاعتون میده به وب سرویس یکی از شرکت های برای امضای دیجیتال و فیلم و عکس صورت و باید درجا دوربین کار کنه و امضای دیجیتال هم با لمس صفحه گوشی میگیرند
حدود نیم ساعت وقت می گیره و حدود 10 الی 15 تومن هزینه داره

بعدش برید ثبت شکایت کنید

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
عمو ترامپ باختی بدهم باختی
تجربیات مجانی به دست نمیاد باید هزینه داد و صاحب تجربه شد /الان شما صاحب یک تجربه شدید
شما اینجا را ولش کن
با یک وکیل مشاوره کن راه و چاه را برات میگه

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
373
بهترین کار اینه که وکیل بگیری
مخصوصا وکلای جوان و تازه کار که جویای پرونده ان میتونن کمکت کنن.

بالا