• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

طرح 3 فوريتي تحريم فروش نفت ايران به اروپا

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
تیتر اول رویترز:
بریتانیا و آمریکا اعلام کردند ذخایر استراتژیک خودشون رو باز می کنند!

Exclusive: U.S., Britain to agree on emergency oil stocks release | Reuters

نفت در حال سقوط و برنت به زیر ۱۲۵ دلار تا حالا رسیده:
مشاهده پیوست 121596
مشاهده پیوست 121599

خوب پس نشون میده کار ایران تا اینجا تاثیر مهمی در عرصه نفت داشته
از حدود 450 تا 500 هزار بشکه ای که روزانه به اروپا صادر میشده، فقط بین 50 تا 60 هزارتاش قطع شده که همون انگلیس و فرانسه هستن

براساس آخرين آمارهاي موجود، در نيمه نخست سال 2011 ميلادي، فرانسه روزانه 49 هزار بشکه، انگليس روزانه 11 هزار بشکه، آلمان روزانه 17 هزار بشکه، یونان 20 هزار بشکه و هلند روزانه 33 هزار بشکه، ايتاليا روزانه 183 هزار بشکه و اسپانيا روزانه 137 هزار بشکه نفت از ايران وارد کردند.

به نظرم اگر ایران نصف صادرات نفتش رو به اروپا برای مدت کوتاهی قطع کنه، ضربات خوبی به صنعتشون وارد میشه.حیف که اینا همش دنبال حل مسالمت آمیز هستن...اونها هم که همش دنبال تحریم حتی به قیمت نابودی خودشون

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
سلام مهدی جان

خوشحالم برگشتی اما حالا چرا.

شما مطالب رو خوندی و نوشتی که ضربه وارد میشه؟ الان که قیمت بالا رفته آمریکا نفتش رو با قیمت بالا می خواد بفروشه من فکر نکنم ضرری بکنه!؟

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
بابا رو رو برم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا برخي دوستان مباحث مزحكي رو بيان ميكنن : ايران با قطع نصف صادراتش به اروپا به اقتصاد اونا ضربه مهلكي بزنه !!!!!!؟ اولا انگليس و خصوصا امريكا ذخاير نفت استراتژيك خوبي دارن عزيز ( يعني سالهاي سال همين امريكا تو ايالت هاي شمالي و نفت خيزش داره نفت استخراج ميكنه و انبار ميكنه ( نه اينكه مثل ايران بياد و به نفتش چوب حراج بزنه و مفت و يا در مقابل گندم و طلا به هند و پاكستان بفروشتش ! ) و اين ذخايرش رو استراتژيك گذاشته برا مواقع ضروري . ) واقعا هنوز خيليا انگار نميفهمن كه بالارفتن قيمت نفت نه بخاطر قطع صادرات 15 درصدي ايراني ! بلكه به خاطر ترس بازار از وقوع جنگ تو منطقه تنگه ي هرمزه ... كل بودجه ي يك سال كشور ما اندازه ي بودجه ي فقط نظامي امريكا نيست ... پس قياس مع الفارق نكنيد كه اقتصاد دست و پا شكسته اي مثل ايران ما بتونه با قطع تنها راه درآمدي خودش به اقتصادهاي اول و تاپ 10 دنيا ضربه بزنه ! اونم از لحاظ اقتصادي ! اقتصادهاي اول دنيا ديگه از آب و گل دراومدن و ككشون هم به نفت ما نميگزه . فقط متاسفام برا خودمون كه امثال برخي دوستان ميان و با حرفاي صد من يه غاز و جهت گيري هاي امام زماني خودشون اقتصاد رو با عمامه قاطي ميكنن . پ.ن : انگار باز بن شديم رفت !

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
سلام مهدی جان

خوشحالم برگشتی اما حالا چرا.

شما مطالب رو خوندی و نوشتی که ضربه وارد میشه؟ الان که قیمت بالا رفته آمریکا نفتش رو با قیمت بالا می خواد بفروشه من فکر نکنم ضرری بکنه!؟

خوب اون خبر 1 روز هم اثرش دوام نیاورد و نفت بازم رفت بالا
Energy & Oil Prices: Natural Gas, Electricity and Oil - Bloomberg

الان ظاهرا رو 126 بسته شده!!!

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
آقايون يكي به من بگه نفت بر فرض مثال روي 150 دلار هم بسته بشه ! ... كجاش به نفع بنده و شماست ؟!
مهدي خان عزيز كه از افزايشق يمت نفت ظاهرا كبكشون خروس ميخونه بياد ما رو حالي كنه .
ما كه نفت 90 دلار بود و 126 دلار تغييري در وضع معيشت ملت نديديم ! ايشون اگه ديدن يا وضع خودشون تغيير كرده
بيان بگن خوشحال ميشيم .
جالبه نفت رو 150 دلار هم برسه چند سنتش مياد توي سفره ي من و شما ؟!

البته مهدي جان فرق فوكوله چون بودجه ي مخصوصي براي ايشون در جهت حمايت و پست دهي در فضاي مجازي
انگار در نظر گرفته شده !!! ( Just For kidding )

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
آقايون يكي به من بگه نفت بر فرض مثال روي 150 دلار هم بسته بشه ! ... كجاش به نفع بنده و شماست ؟!
مهدي خان عزيز كه از افزايشق يمت نفت ظاهرا كبكشون خروس ميخونه بياد ما رو حالي كنه .
ما كه نفت 90 دلار بود و 126 دلار تغييري در وضع معيشت ملت نديديم ! ايشون اگه ديدن يا وضع خودشون تغيير كرده
بيان بگن خوشحال ميشيم .

البته مهدي جان فرق فوكوله چون بودجه ي مخصوصي براي ايشون در جهت حمايت و پست دهي در فضاي مجازي

من چند بار ازش پرسیدم جوابی نیافتم!

من به نظرم هزینه دولت ایران هم می ره بالا اگر این همینطوری بره بالا!
۱- ایران به این قیمت نمی فروشه ... شواهد می گن خیلی تخفیف می ده، پول نمی گیریه و اگرم بگیره نمی تونه انتقالش بده به ایران.
۲- هزینه ایران برای هزینه های داخلی شامل صنعت، سوبسید بنزین و غیره میره بالا. یعنی همه مون می دونیم ایران وارد کننده بنزین و گاژوئیله و هزینه هاش می ره بالا.
۳- چندین و چند بار دیدیم گفتند که پول نفت رو میارن رو سفره ها ... ما هنوز منتظریم!

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
بيان بگن خوشحال ميشيم .

ببینید این یک مقابله به مثله .............. اینجا توضیح کاملی دادم: http://forum.persiantools.com/t237204-page2.html#post4356081

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
خوب اون خبر 1 روز هم اثرش دوام نیاورد و نفت بازم رفت بالا
Energy & Oil Prices: Natural Gas, Electricity and Oil - Bloomberg

الان ظاهرا رو 126 بسته شده!!!

سلام مهدی خان،

من یک ساعته دنبال دلیل این افزایش قیمت می گردم تنها دلیلش بخاطر استیبل شدن قیمت دلاره که یعنی ارزش یورو رفته بالا ۲٪ و متناسبش ارزش نفت و طلا هم رفته بالا.

شما نگران نباش مهدی جان مشکل خاصی نیستش!

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
آخه مهدي عزيز ،
مقابله به مثل !!!
ببخشيد ما اگه خيلي ادعامون ميشه ميتونيم مقابله به مثل كنيم اول بياييم و جلو كشورهاي همين حوزه خليج فارس در بياييم بهتر نيست ؟
اينكه ميان و 10 تا انگشت دست و پامون رو برا ورود به كشورشون اثرانگشت ميگيرن !
اينكه هر سال هزاران نفر از دختراي ايرانمون رو ميبرن برا تن فروشي تو كشوراشون !
اينكه هر سال هزاران هزارن نفر تاجر و توريست از همين ايرانمون ميقاپن !
اينكه تا صد سال ديگه هم به لبنان و سوريه و فلسطين كمك كنيم باز هم خودشون ما رو آدم هم حساب نميكنن !
بهتره اول استپ تو استپ از همين به قول شما كشوراي كوچولو شروع كنيم ... مقابله به مثل با امريكا و اروپا پيشكشتون .

بعدشم مطمئن باشيد نتيجه لج بازي (‌به قول شما مقابله به مثل ! ) ما با اين آقايون دودش فقط تو چشم ملت ميره .
البته امثال رجال حكومتي كه 2500 سال تاريخ و فرهنگ ما رو به ريش و عمامه ي اعراب باديه نشين فروختن بايد هم هميشه يك
علم و يزيد و شمر داشته باشن تا به گوسفندان حكومت كنند .

موفق باشيد

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
آخه مهدي عزيز ،
مقابله به مثل !!!
ببخشيد ما اگه خيلي ادعامون ميشه ميتونيم مقابله به مثل كنيم اول بياييم و جلو كشورهاي همين حوزه خليج فارس در بياييم بهتر نيست ؟
اينكه ميان و 10 تا انگشت دست و پامون رو برا ورود به كشورشون اثرانگشت ميگيرن !
اينكه هر سال هزاران نفر از دختراي ايرانمون رو ميبرن برا تن فروشي تو كشوراشون !
اينكه هر سال هزاران هزارن نفر تاجر و توريست از همين ايرانمون ميقاپن !
اينكه تا صد سال ديگه هم به لبنان و سوريه و فلسطين كمك كنيم باز هم خودشون ما رو آدم هم حساب نميكنن !
بهتره اول استپ تو استپ از همين به قول شما كشوراي كوچولو شروع كنيم ... مقابله به مثل با امريكا و اروپا پيشكشتون .

بعدشم مطمئن باشيد نتيجه لج بازي (‌به قول شما مقابله به مثل ! ) ما با اين آقايون دودش فقط تو چشم ملت ميره .
البته امثال رجال حكومتي كه 2500 سال تاريخ و فرهنگ ما رو به ريش و عمامه ي اعراب باديه نشين فروختن بايد هم هميشه يك
علم و يزيد و شمر داشته باشن تا به گوسفندان حكومت كنند .

موفق باشيد

اینهایی که شما میگی تا حدی درسته اما همه این کشورها چون آمریکا و انگلیس و فرانسه و چند کشور دیگه ازشون حمایت میکنن از این غلطا میکنن

برای مثال شما ببین مبارک که از مصر رفت، ارتباطات ایران و مصر چقدر زیاد شد........
با رفتن امیر عبدالله از عربستان هم دیگه کسی تو منطقه از این غلطای زیادی نمیکنه

ما وقتی جلوی این کشورهای قلدر می ایستیم، مردم همین کشورها تحریک میشن و جلوی حکام خودشون می ایستن.الان چندین کشور اسلامی تغییراتی داشته یا داره تغییر میکنه
صبر کنید.......... به زودی بازم خبرهای خوش خواهید شنید

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
سلام مهدی خان،

من یک ساعته دنبال دلیل این افزایش قیمت می گردم تنها دلیلش بخاطر استیبل شدن قیمت دلاره که یعنی ارزش یورو رفته بالا ۲٪ و متناسبش ارزش نفت و طلا هم رفته بالا.

شما نگران نباش مهدی جان مشکل خاصی نیستش!

Oil climbs on Iran tensions, weak dollar | Reuters

Brent May crude rose $3.21 to settle at $125.81 a barrel, surging above its 20-day and 10-day moving averages and reaching $126.10 ahead of the close. For the week, Brent fell a mere 17 cents.

اوباما قربانی بالارفتن قیمت نفت خواهد شد/ تحولات ایران رییس جمهور بعدی را به کاخ سفید می‌فرستد - پایگاه خبری تحلیلی فردا | Farda News

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
اینهایی که شما میگی تا حدی درسته اما همه این کشورها چون آمریکا و انگلیس و فرانسه و چند کشور دیگه ازشون حمایت میکنن از این غلطا میکنن

برای مثال شما ببین مبارک که از مصر رفت، ارتباطات ایران و مصر چقدر زیاد شد........
با رفتن امیر عبدالله از عربستان هم دیگه کسی تو منطقه از این غلطای زیادی نمیکنه

ما وقتی جلوی این کشورهای قلدر می ایستیم، مردم همین کشورها تحریک میشن و جلوی حکام خودشون می ایستن.الان چندین کشور اسلامی تغییراتی داشته یا داره تغییر میکنه
صبر کنید.......... به زودی بازم خبرهای خوش خواهید شنید

از نظر من بيكفايتي و بي عرضگي رجال مملكت خودمون باعث ميشه كه عربايي كه زمان حكومت سابق جرات حرف زدن نداشتن
الان بيان و براي ما ايراني جماعت تعيين تكليف كنند .
نالياقتي سياسيون ما و همچنين تغيير نژاد ايراني به عرب !!! باعث اين شده كه اين كشورهاي عرب خليج فارس ما رو داداش كوچيكه
خودشون بدونن و راحت بزنن تو سرمون و ما هم صدامون درنياد ( چون انقده گندكاري داشتيم با اجازه تون ) .

در مورد مصر هم آقا تو بگو ارتباطات بشه در حد المپيك ... چيش به من و شما ميماسه ؟!
همين مصر انقلابي هم عزيز توي اتفاقات اخير سوريه ، سفريش رو از سوريه فراخوند . پس دل ملتو الكي به مصر و لبنان و سوريه
خوش نكنيد كه ما خيري از رجال خودمون نديديم كه از تغيير حكومت ها تو اين كشورا ببينيم .

و در پايان : خبري كه از دهان شما خوش باشه = براي ما و ملت ناخوشه عزيز
روز خوش

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
سلام مهدی جان

منم همین رو گفتم دیگه دلار ضعیف شده قیمت نفت تغییر کرده. بحث ایران هم که تغییری نکرده که تاثیر جدیدی بزاره همون مباحث پیشین بوده!

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
از نظر من بيكفايتي و بي عرضگي رجال مملكت خودمون باعث ميشه كه عربايي كه زمان حكومت سابق جرات حرف زدن نداشتن
الان بيان و براي ما ايراني جماعت تعيين تكليف كنند .
نالياقتي سياسيون ما و همچنين تغيير نژاد ايراني به عرب !!! باعث اين شده كه اين كشورهاي عرب خليج فارس ما رو داداش كوچيكه
خودشون بدونن و راحت بزنن تو سرمون و ما هم صدامون درنياد ( چون انقده گندكاري داشتيم با اجازه تون ) .

در مورد مصر هم آقا تو بگو ارتباطات بشه در حد المپيك ... چيش به من و شما ميماسه ؟!
همين مصر انقلابي هم عزيز توي اتفاقات اخير سوريه ، سفريش رو از سوريه فراخوند . پس دل ملتو الكي به مصر و لبنان و سوريه
خوش نكنيد كه ما خيري از رجال خودمون نديديم كه از تغيير حكومت ها تو اين كشورا ببينيم .

و در پايان : خبري كه از دهان شما خوش باشه = براي ما و ملت ناخوشه عزيز
روز خوش

عجله نکنید.بزودی چیزهای تازه تری خواهید دید که فکرش رو نمی کردید

شما نماینده ملت هستید که از طرف ملت صحبت می کنید؟

سلام مهدی جان

منم همین رو گفتم دیگه دلار ضعیف شده قیمت نفت تغییر کرده. بحث ایران هم که تغییری نکرده که تاثیر جدیدی بزاره همون مباحث پیشین بوده!

به نظرم کاملا مشخصه که بازار نفت کاملا متاثر از ایرانه و اینها هم اشاره میکنن.کنارش هم مینوسن (ضعیف شدن دلار)
ایران به نظر من باید حرکت جدیدی بکنه که اینا بیشتر به مشکل بر برخورن

البته منتظر ورود عربستان به این بازی باشید که میاد چند ماهی حال ما رو میگیره :D و ........ حتما آخرش باز برای ما خوش خواهد بود

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
خیلی خوشحالی مهدی جان

ایشالا همیشه همینطوری شاد باشید ... ولی خودکشی هم چه از زمان هیتلر و استالین چه همین لیبی و قدافی همیشه بوده ... ایشالا به اونجا نرسه که یک مملکت با خاک یکی بشه بخاطر لج و لجبازی!

به نظر شخصی من مبارک خیلی مرد بود در آخر زندگی سیاسیش که کشورشو جلوتر از خودش گذاشت و دیدید که چطور محاکمه شد و ...

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
خیلی خوشحالی مهدی جان

ایشالا همیشه همینطوری شاد باشید ... ولی خودکشی هم چه از زمان هیتلر و استالین چه همین لیبی و قدافی همیشه بوده ... ایشالا به اونجا نرسه که یک مملکت با خاک یکی بشه بخاطر لج و لجبازی!

به نظر شخصی من مبارک خیلی مرد بود در آخر زندگی سیاسیش که کشورشو جلوتر از خودش گذاشت و دیدید که چطور محاکمه شد و ...

لج بازی سر چی؟
اینکه ما اجازه نمیدیم قلدرها در کار کشورمون دخالت کنن اسمش لج بازیه؟

ایران حق داره استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای داشته باشه.به کسی هم ربطی نداره
من همین الان به شما اطمینان میدم در نهایت این جنگ سرد به نفع ما تموم میشه و اسرائیل و آمریکا جرئت حمله به ایران رو نخواهند داشت
33 ساله که ما رو تحریم و تهدید میکنن
این 5-6 سال اخیر که به صراحت میگن حمله نظامی میکنیم.اگر ... داشتن تا الان 100 بار حمله کردن بودن.مشکلشون اینه برادر من که ندارن :D

به هر حال اگر الان کوروش و داریوش هم حاکم این سرزمین بودن، زیر بار این آمریکا و اسرائیل نمی رفتن

تاریخ سیاه قاجار و پهلوی که سرسپرده قدرتها بودن به سر اومده و این ملت رو دیگه نمیشه متوقف کرد

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
لج بازی سر چی؟
اینکه ما اجازه نمیدیم قلدرها در کار کشورمون دخالت کنن اسمش لج بازیه؟

ایران حق داره استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای داشته باشه.به کسی هم ربطی نداره
من همین الان به شما اطمینان میدم در نهایت این جنگ سرد به نفع ما تموم میشه و اسرائیل و آمریکا جرئت حمله به ایران رو نخواهند داشت
33 ساله که ما رو تحریم و تهدید میکنن
این 5-6 سال اخیر که به صراحت میگن حمله نظامی میکنیم.اگر ... داشتن تا الان 100 بار حمله کردن بودن.مشکلشون اینه برادر من که ندارن :D

به هر حال اگر الان کوروش و داریوش هم حاکم این سرزمین بودن، زیر بار این آمریکا و اسرائیل نمی رفتن

تاریخ سیاه قاجار و پهلوی که سرسپرده قدرتها بودن به سر اومده و این ملت رو دیگه نمیشه متوقف کرد

اينكه از ديد شما امريكا و انگليس و فرانسه و غيره قلدر باشن و دخالت كنن مشكلي داره ولي روسيه و چين و امثال اينا
هرچي ميخوان از نفت و گاز و منابع و كارخانجات ما رو مفت مفت بردارن در مقابل يه سري حمايت ها به نظرتون ايرادي نداره ؟!
خوب پس شما مشكلتون با قلدر بودنه !!!!!!!!!!!!!!
به نظر من روسيه و چين كه سر ايران بيشتر قلدري ميكنن عين يه آقا بالاسر .

استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي رو خوب اومدي داداش .
خوب اين نيروگاهي كه 30 ساله داره انرژي و پول ملت رو عين يه جاروبرقي ميكشه بالاخره چند مگاوات نيرو داره ؟
قراره چقدر به توليد برق ما اضافه كنه ؟ و اينكه اينهمه انرژي و وقت و پول بالاخره چي شد ؟ و چي ميشه ؟
همين الانش امارات و چندتا كشور ديگه بغل خودمون قرارداد ساخت نيروگاه هسته اي با همين به قول شما قلدرها بستن و
يكي دو ساله نيروگاه هاشون رو ميسازن مثل هلو ... ديگه اين همه دردسر و لج بازي و حرف مفت هم تحويل دنيا و مبت خودشون نميدن .

اما در مورد حمله .
شما و دوستاتون ماشالله خيلي اتفاقا خواهان اين هستيد كه جنگي بشه چرا ؟
چون بقاي يك حكومت در حال فروپاشي به همين جنگه ديگه دادا . ايران و اسرائيل از اين نظر كپي هم هستن .
جفتشون حكومت هاي در حال زوال و گير كرده در منجلاب كه جفتشون بقاي خودشون رو تو راه انداختن يك جنگ منطقه اي ميبينن .
به همين خاطر مطمئن باش جنگ دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره .

حالا هر طور ميخواي حساب كن ولي جنگ بشي اوني كه با خاك يكسان ميشه ايرانه و بس .

و مطلب آخر اينكه :

شما خودت رو ملت ميدوني نه ما : ... و این ملت رو دیگه نمیشه متوقف کرد !!!

خوش باشي برادر.روزانه گزارش پست ها و تاپيك هاتو به بچه هاي امام زمان بده شايد يه دوزار به حقوق مكفيت اضافه كردن .

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
اينكه از ديد شما امريكا و انگليس و فرانسه و غيره قلدر باشن و دخالت كنن مشكلي داره ولي روسيه و چين و امثال اينا
هرچي ميخوان از نفت و گاز و منابع و كارخانجات ما رو مفت مفت بردارن در مقابل يه سري حمايت ها به نظرتون ايرادي نداره ؟!
خوب پس شما مشكلتون با قلدر بودنه !!!!!!!!!!!!!!
به نظر من روسيه و چين كه سر ايران بيشتر قلدري ميكنن عين يه آقا بالاسر .

استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي رو خوب اومدي داداش .
خوب اين نيروگاهي كه 30 ساله داره انرژي و پول ملت رو عين يه جاروبرقي ميكشه بالاخره چند مگاوات نيرو داره ؟
قراره چقدر به توليد برق ما اضافه كنه ؟ و اينكه اينهمه انرژي و وقت و پول بالاخره چي شد ؟ و چي ميشه ؟
همين الانش امارات و چندتا كشور ديگه بغل خودمون قرارداد ساخت نيروگاه هسته اي با همين به قول شما قلدرها بستن و
يكي دو ساله نيروگاه هاشون رو ميسازن مثل هلو ... ديگه اين همه دردسر و لج بازي و حرف مفت هم تحويل دنيا و مبت خودشون نميدن .

اما در مورد حمله .
شما و دوستاتون ماشالله خيلي اتفاقا خواهان اين هستيد كه جنگي بشه چرا ؟
چون بقاي يك حكومت در حال فروپاشي به همين جنگه ديگه دادا . ايران و اسرائيل از اين نظر كپي هم هستن .
جفتشون حكومت هاي در حال زوال و گير كرده در منجلاب كه جفتشون بقاي خودشون رو تو راه انداختن يك جنگ منطقه اي ميبينن .
به همين خاطر مطمئن باش جنگ دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره .

حالا هر طور ميخواي حساب كن ولي جنگ بشي اوني كه با خاك يكسان ميشه ايرانه و بس .

و مطلب آخر اينكه :

شما خودت رو ملت ميدوني نه ما : ... و این ملت رو دیگه نمیشه متوقف کرد !!!

خوش باشي برادر.روزانه گزارش پست ها و تاپيك هاتو به بچه هاي امام زمان بده شايد يه دوزار به حقوق مكفيت اضافه كردن .

راستش بیشتر حرفهای شما مطالبی نیست که لازم باشه من بهش پاسخ بدم
فقط این یه تیکه که میگید ما خواهان جنگ هستیم خیلی خنده داره :D یه سر بزن بالاترین ببین دارن برای چی به اوباما فحش میدن(احتمالا اونها با ما هستن؟)

ما که میگیم آمریکا و اسرائیل تا 100 قرن دیگه هم جرئت ندارن به ایران نزدیک بشن............... بشین و ببین

بالا