برگزیده های پرشین تولز

طرز كار PHP-Nuke

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
كار باحالي كرده... دمش گرم... فقط كاش يه كم صبر ميكرد و اين نسخه 6.5 در ميومد و رو اون كار ميكرد. چون اون نسخه مثل سايت من قسمت forum رو با phpbb تركيب كرده. ;)

Neverhood

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقا دمتون گرم. من فكر ميكنم اگه خدا به من هم كمي وقت بده بتونم كشفياتم رو اينجا بنويسم.

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان عزيز...
من يه سايت جديد زدم و تازه و محور كاريم هم در مورد phpNuke و زبان Php هست...
اگر خواستيد يه سر بزنيد <a href='http://m4s.net' target='_blank'>http://m4s.net</a>

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
خيلي سايت خوبيه... دمت گرم و موفق باشي... اين هفته امتحان دارم. هفته ديگه ميام سراغت.

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام يوسف جان...
حيف من وقتي داشتم phpNuke رو فارسي مي كردم نمي دونستم افراد ديگه اي هم اينكارو دارن انجام ميدن چون من توي ايران نيستم و واقعا هم از چيزي باخبر نيستم. اگه مي دونستم حتما سعي مي كردم اينكار گروهي انجام بشه، البته هنوز هم دير نشده. نمي دونم ناصر عزتي (سازنده farsidic) رو ميشنايد يا نه ولي هنگامي كه من phpNuke كه فارسي كرده بودم ايشون 3 تا سايت مشابه به من نشون دادن كه يكيش سايت احسان عزيز بود.
به هرحال من سعي كردم خيلي از ايرادات سيستم رو هم از بين ببرم...

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
اولين چيزي كه در باره اين سيستم بايد گفت ساختار نمايشي اين سيستم مي باشد. ساختار نمايشي اينگونه مي باشد كه اين سيستم از 3 ستون اصلي، يك Header و يك Footer تشكيل شده است. در دو ستون چپ و راست بلوك هاي چپ و راست قرار مي گيرند. ستون وسط، وظيفه نمايش موژول ها را دارد. به اينگونه كه هر موژولي كه فعال شود و در حال كاركردن باشد در ستون وسط نمايش داده مي شود. موژول پيشفرض صفحه اول سايت، موژول News مي باشد. شما مي توانيد در قسمت مديريت سايت حتي موژول پيشفرض سايت رو هم تغيير دهيد. شكل زير نمايانگر ساختار نمايشي اين سيستم مي باشد.

منبع : <a href='http://www.m4s.net/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=11' target='_blank'>http://www.m4s.net/modules.php?name=Conten...showpage&pid=11</a>

من واقعا از اين وبسايت خوشم اومده آگه ملحق بشند اين چند تا سايت بچه هاي فعالش با هم واقعا كارهاي خوبي مي شه در آورد

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوست عزيز
آقا شما لطف داريد...
تنها هدف من از اين كار گروهي هست و بس. توي <a href='http://www.m4s.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3&mode=&order=0&thold=0' target='_blank'> اهداف سايت</a> چه مستقيم و چه غير مستقيم از كار گروهي گفتم. من فكر كنم كار با phpNuke شروع خوبي براي كار با زبان php هست. تنها قصد من از اين كار معرفي php بود. اگر بخواهيم phpNuke رو توي ايران بيشتر رواجش بديم نياز به يكدستي و همپارچگي مي خواد. ما بايد براي phpNuke يك Community يكدست تشكيل بديم. بعد هم ميشيم Community سايت phpNuke در ايران و زبان Farsi رو بصورت رسمي به Package اصلي phpNuke اضافه كنيم. فكر كنم اينجوري شروع خوبي باشه. راستي عربها هم مي بينند چه قدر عقبند :D :mrgreen: من خيلي وقته توي فكرمه كه ما كسايي كه داريم از phpNuke استفاده مي كنيم از يك نسخه واحد استفاده كنيم و با ترجمه هاي گوناگون سر و كار نداشته باشيم. اولين گام به نظر من هم فكري و ترجمه صحيح اين سيستم بصورت گروهي هست.

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
سلام كار گروهي متاسفانه براي ما چيز جديديه نه تو محيط اينترنت بلكه تو محيط واقعي هم متاسفانه خوب عمل نمي كنيم اما من خيلي مشتاقم كه يك هسته اوليه براي فارسي كردن php-nuke تشكيل بشه

احسان
مجيد
نويد
كوروش
هومن
و
بقيه كسايي كه مي خواهند كمك كنند و تا حا لا هم يه كار هايي كردند ولي اگه دقت كنيد من قبلا هم گفتم كه چرخ رو نبايد از اول اختراع كرد اينجا هم مي گم كه بايد به هم ملحق بشيو تا بتونيم كاري رو كه تنهايي واقعا سخته يا به هر حال بيشتر طوا مي كشه رو با هم انجام بديم

كسي تحويل نگرفت اون دفعه ما را الان تو ايران php روي فروم phpbb دارند يك كارهايي مي كنند گويا 15 % رفته جلو يك سري به اونجا بزن

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دقيقا ;)
با كار گروهي دقت و كيفيت كار هم ميره بالاتر :!:

Virgo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

آقا ما كه پايه هستيم...

تا الان هم من خودم اين سورس سايت خودمو در اختيار دو سه نفر قرار دادم كه واسه سايتهاي خودشون استفاده كنن...

فقط بشرطي كه افراد واقعا جمع بشن و همه نيتشون اين باشه كه يك كار گروهي و دست جمعي رو بديم بيرون و بتونيم حداقل هيچكي كه كمك نميكنه كه ايران اسمش تو جاهاي درست و حسابي ثبت بشه حداقل ما كاري كنيم كه توي 5 , 6 تا سايت كه خيلي هم طرفدار دارن اسم ايران و زبان فارسي رو معرفي كنيم...

باي
مجيد

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به همگي...
اول از همه بگم كه سايت ما قش كرده نمي دونم بخندم يا گريه كنم :( :( :mrgreen:
دليلش رو توي صفحه اول نوشتم. فكر كنم حدود 1 هفته اي سايتم در حالت كما باشه :) . ظاهرا ديروز سايت از 18000 تا Query در ساعت عبور كرده بود، اينا هم زدن مارو آشولاش كردن :mrgreen: البته مي تونه به دليل ديگه هم داشته باشه! وقتي از 3600 تا Connection هم بگذره بازم مارو آش و لاش مي كنن. به هر حال مارو آش و لاش مي كنن، مصيتب وارد رو به خودم و ملت شريف و هميشه در صحنه ايران تسليت ميگم. بقيش يادم نيست تو اخبارا چيا مي گفتن. فعلا سايت داره بصورت Temprary از كامپيوتر خودم اجرا ميشه ولي فكر كنم همين روزا يكي مارو هك كنه :mrgreen: حالا بگزريم خدا بزرگه.
در مورد فارسي سازي هم بگم نظرتون چيه يه قرار Chat يا از اين جور چيزا براريم؟
درضمن اين امظاء ما هم فعلا عوض شده!

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
راستي يادم رفت يه چيزي بگم...
اگر بخوام وب سايت رو Transfer كنم حدود 4 تا 7 روز سايت مي خوابه چون DNS Server ها بايد Update بشن. اگر يه domain بگيرم كارزورتر راه ميفتهو كسي پيشهناد خاصص براي نام جديدي داره؟ من خودم به فكر farsinuke.com بودم ;)
راستي كسي اطلاع خاصي از ipowerweb داره؟ حيف كه امكان subDomain به ما نميده.

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
به نظرم بايد يك اسم با مسما پيدا كني تو اين مايه ها

irannuke.com
persiannuke.com
farsinuke.com

همين ها رو برو تا آخر

خوب مجيد هم اعلام امادگي كرد احسان هم كه پايه هست من فكر مي كنم يه قرار چت بد نباشه يا درست كردن يه جايي كه هر كي خواست همكاري كنه اونجا ثبت نام كنه مثل كاري كه نويد كرده تئ سايت خودش

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خيلي خوب شد...از اين بهتر نميشه ديگه! حيف كه هركيمون يه ور دنياس :mrgreen: مجيد عزيز كه مشهد، شما هم كه تهران ما هم قبرس.
امروز صبح دوباره سايت من قش كرده بود :mrgreen: . امروز يا فردا domain جديد گرفته ميشه با نام farsinuke و سرورمون هم عوض ميشه. راستي آقا، من محمد هستم، نويد فاميليمه

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
من فكر مي كنم آلفا و احسان و كوروش و محمدرضا و زهير هم مي خواهند كه روش كار بشه

راستي محمد جان خوشبختم ;)

در مورد دور بودن هم اصلا مهم نيست كه انترنت فاصله نمي شناسه كه

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
محمد جان (نويد) متاسفانه اين سايتهاي كه روش php-nuke هست به شدت پدر cpu سرور رو در مياره. واسه همينه که فرتي down ميشن (يا بهتر بگم down ميکننش...)

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بازخوبه تحت Perl نيست. البته مشكل ما يه چيز ديگست...مشكل در تغيير <a href='http://forum.powweb.com/showthread.php?s=&threadid=17225' target='_blank'> Policy</a> ما هست. چون User ها خيلي ناراضي بودند از اين قانون كه گذاشتن دوباره Policy هارو عوض كردن و كردند به 36000 Query درساعت. واقعا من بهشون حق ميدم. فكرشو بكنين شما چيزي بيشتر از 30000 تا وب سايت رو host كنيد. هر user هم يه جور يه خرابكاري مي كنه. مثلا بعضي ناشي ها هستند كه با برنامه هايي كه مي نويسند مثلا يه loop درست مي كنند كه سرو ته نداره. خوب سرور بايد تا ابد اينو اجرا كنه. همين چيزا يه سرور رو مياره پايين. اين اتفاقا با سرور هاي mysql خيلي افتاده بود. بعضي query هاي خراب سرور رو آَش و لاش مي كرده. از وقتي limitaion گذاشتن سيستم بصورت خودكار user رو قفل ميكنه. phpNuke و Forum هاي php پدري از اين hosting ها در ميارن كه حد نداره. هر صفحه كه باز ميشه يه connection جديد هم با صفحه ايجاد ميشه، حالا شما فكرش و بكن به هر connection هم كلي بايد query بقرسته و دريافت كنه. يه موقع ها هم ميشه كه Connection هاي مختلف روي يه table كار انجام ميدن و MySQL بايد كنترلش كنه! دلم برا كامپيوتر هاشون ميسوزه طفلي ها :(. البته به گفته سرور ما اين مشكلات با Forum هاي vBulletin خيلي كمتره!

Neverhood

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بچه ها عليرغم اينكه قرار بود اينجا يه راهنما هم براي PHP-Nuke درست بشه هنوز كاري نشده. نميخواهيم شروع كنيم؟

m_a_navid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر خواستيد يه سز اينجا بزنيد ولي تقريبا اول راه هستم <a href='http://www.m4s.net/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=3' target='_blank'>http://www.m4s.net/modules.php?name=Conten...ategories&cid=3</a>

C'Tun

Registered User
لایک‌ها
22
سلام

باي-

بالا