برگزیده های پرشین تولز

علاقه مندان به ماهیگیری

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
پس چوب تلسکوپی قضیش چیه؟ طولش تنظیم نمیشه؟
شما برا رودخونه و سد در نظر بگیرید.
البته سد هم یا توی قایقیم یا کنار ساحلش
سپاس

تلسکوپی ها رو میشه چند تا حلقشو باز نکرد تا کوتاه تر بشه ولی ندیدم کسی بکنه اینکارو. یعنی کاربردش اونطوری نیست. اینکه تلسکوپی ساختنش برای اینه که جمع بشه و حملش راحت تر بشه.
برای رودخونه و سد یه چوب 240-260 سانتی خوبه که نه خیلی کوتاه باشه نه خیلی بلند.

رسول.م

Registered User
لایک‌ها
236
جاهایی که ماهی کم داره...

1. از کشتارگاه یه مقدار روده مرغ تهیه کنید.

یــــا

2. گندم رو بریزید توی بطری نوشابه توش هم آب بریزید بذارید 10 روز جلوی آفتاب قشنگ بمونه تا بگنده.

ماهی خصوصاً کپور جذب بــو میشه.

روزی که میرید ماهیگیری مورد 1 یا 2 رو در یک قسمت مناسب از آب بریزید. قسمت مناسب جاییه که حالت خلیج داشته باشه، یعنی بین دو تا دماغه باشه یا یه کنج باشه یا اطرافش نیزار باشه. بعد چند جلسه دستتون میاد کجا مناسبه.

اگه روده مرغ می برید با طناب نازک ببندینش به یه سنگ بعد بندازیدش تو آب که هم بره زیر آب هم اینکه حرکت نکنه. اگر هم گندم میبرید یک مشت یه مشت دقیقاً یــکــجـــا بریزید نه اینکه پخشش کنید اینور اونور. شیرانه گندم رو هم تا جایی که میتونید سعی کنید نزدیک به همون محلی که گندم ها رو ریختید بریزید.

بعد از چند ساعت ماهی ها شروع می کنن به جمع شدن اطراف منبع بوی بد. اگه روده مرغ باشه که عالیه، اگر گندم باشه ممکنه دیر جواب بده. بهترین حالت استفاده از این روش این هست که محل مورد نظر رو حداقل یک روز قبل با این موارد طعمه پاشی کنید و روز بعد برای ماهیگیری درست در همون نقطه قلابتون رو بندازید.

روش دیگه برای جذب سریعتر ماهی استفاده از بویله هست. از فروشگاه لوازم ماهیگیری بویله تهیه می کنید. لب آب که رسیدید 5 تا بویله رو پودر می کنید میریزید در یک نقطه مشخص. 10 دقیقه بعد 10 تا بویله دیگه رو خرد می کنید میریزید درست در همون نقطه و در 10 دقیقه سوم 10-15 بویله درسته رو به اون نقطه پرت می کنید. حالا چند دقیقه صبر می کنید تا ماهی های بزرگتر جذب اون نقطه بشن و بعد قلابتون رو به اون نقطه میندازید.

نکات:
1. بویله یه مقدار سریع تر جواب میده ولی کلاً توصیه نمیشه.
2. از استخوان باقی مانده از غذاها مثل کله پاچه و استخوان مرغ هم میشه برای جذب ماهی استفاده کرد ولی مقدارش باید زیاد باشه. (حداقل 3 کیلو)
3. سعی کنید از مواد بوداری مثل روده مرغ و گوسفند یا استخوان برای جذب ماهی استفاده کنید تا ماهی بعد از جذب به اون نقطه نتونه اونها رو بخوره و همچنان گرسنه بمونه.

به امید صید ماهی های درشت.

دستت درد نكنه
مفيد بود حيف لايك نداره اينجا

رسول.م

Registered User
لایک‌ها
236
فك كنم حاج احسان واسم لايك زد!
من با تبلت ميام اين بخش واسم لايك نداره!
در هر صورت همينجا دست استادا رو ميبوسم

mitik

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستای خوبم
من دنبال چوب وچرخم واسه خریدن

aliasghar29

Registered User
لایک‌ها
165
ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็
اسلامشهر دو نفر اسلامشهر

نبود بیایید بریم بگیریم ماهی

• laughingsmiley.gif

aliasghar29

Registered User
لایک‌ها
165
ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็

a1a1

Registered User
لایک‌ها
146
چی شده داداش چرا یهدفه حمله کردی به تاپیکا؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام و درود

يك فروند چوب و موتور ماهيگيري براي ساخت فيلم كوتاه لازم دارم دانشجو هستم مدل و غيره اصلا مهم نيست فقط بشه بهش يه ماهي آويزون كرد براي حداكثر 5 دقيقه تصوير برداري و موتورش سالم باشه چون بايدنشون داده بشه كه از آب كشيده ميشه بيرون
در كل براي 5 دقيقه ميخوامش هزينش هرچقدر كمتر بهتر

با سپاس

_professor_

Registered User
لایک‌ها
1,224
ما که تو شمالیم خیالمون راحته...تو شهر خودمون که حداقل 10 12 مکان خوب واسه ماهیگیری داریم

نه در حد حرفه ای ولی گاهی اوقات با بچه ها تفریحی میریم رودخونه

ماهیگیری توی اوایل دریا توصیه نمیشه که به قول ما شمالی ها ماهی سبیلی گیرت میاد که واسه معتقدها خوردنش حرامه

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
سلام
منم یدونه چوب و قرقره میخوام
کسی داره؟

mo3en0111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز شما برای خرید چوب چرخ ماهیگیری میتونید ب میدان فردوسی موراجعه کنید ک بورس لوازم ماهیگیری هستش

t.ahaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام بچه ها من هر هفته میرم ماهیگری البته عاشق ماهیگیری هستم و یکجورایی با 30 سال سن خاک خوردیم کسی سوالی داشت بپرسه البته الان جدیدا میرم پارک ارم تهران برای کپور امکانات کامل ببرید انواع قلاب و طعمه ی خوب .
پارک ارم هم نزدیکه هم سخته ماهیگری پس حال میده...
قزل آلا هم معمولا چهارشبنه ها میریزین 200 - 300 تا که هفته پیش دوتاش نصیب من شد.
به هر حال ماهیگری واقعا آرامش روح و جان و تمرکز ذهن رو به همراه میاره.
هر کی هر وسیله ای خواست یا هر سوالی داشت بپرسه اگه بلد باشم کوتاهی نمیکنم.
فدای همه

t.ahaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اینم آخرین عکس ماهیه که گرفتیم همین جمعه کپور (کاراس) 900 گرمی از ارم تنها عکسی که الان شرکت داشتم این بود شرمنده...
photo_2015-06-06_12-38-35.jpg

t.ahaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
راستی الان خوندم بعضی از بچه ها چوب و چرخ میخوان اونم آشنا دارم از تهران قیمت خوب به شرطی که با هم بریم دسته جمعی ماهیگری :D
به قول دوستمون میدون فردوسی بورس هست ولی جنساش به لعنت خدا نمیارزه همه چیزی درجه دو و گرون. این آشنای ما که اکثر تیم ماهیگیری ما لوازمو از اون میخرن از آستارا میاره اکثرا هم جنس کره و چین درجه یک داره (فایبر و کربن و...) و موضوع مهمتر اینه که ما سفارش میدیم پست میکنه برامون 4 - 5 سالیه باهاش کار میکنیم و جنس میگیریم راضیم هستیم به هر حال هر کی پایه ماهیگیری حرفه ای هست بسم الله...

606060

Registered User
لایک‌ها
260
علاقه كه دارم ولي وقتشو ندارم

Mahlaa

Registered User
لایک‌ها
74
علاقه دارم . ولی تا حالا نشده انجامش بدم! :)

PETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
وقتشو دارم علاقه ندارم :cool:

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
منطقه ما تا ده سال پیش چه ماهی هایی میگرفتیم الان از رودخونه هاش فقط یه آب باریکه مونده :general107:
دوستان شمالی به جای ما هم لذتش رو ببرن :)

بالا