برگزیده های پرشین تولز

علاقه مندان به ماهیگیری

(omid0018)

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
بیا بریم سمت طالقان با هم ماهی بگیرم!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
احسان جان نتیجه رو اعلام کن اگر اوکی بود یه قرار بزاریم

رسول.م

Registered User
لایک‌ها
236
ساري كسي نيس؟

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوستان يهدستگاه ماهي ياب دارم براي فروش
عمق 60 سانتي تا 100 متري جواب ميده
خودم تويه اكواريوم با ارتفاع 60 تست كردم ماهي رو تشخيص داد ولي وقت نكردم هنوز تويه دريا تست كنم به خاطر خريد يه وسيله ديگه ميخوام بفروشم
الان تويه بازار تا 300 تومان هم قيمت گرفتم من قيمت رو 200 ميزارم كسي خواست بگه مثل عكس زيره:
attachment-343077d1366125951-beanmelon_fish_finder_05__03717_zoom.jpg

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
احسان رفتی ؟

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
بیا بریم سمت طالقان با هم ماهی بگیرم!
عمراً با تو جایی برم :D از جونم مگه سیر شدم
s026.gif

احسان جان نتیجه رو اعلام کن اگر اوکی بود یه قرار بزاریم

علی آقا شرایط جوی و جیبی مساعد نیست ؛ شرمندم که معطل گذاشتم شما رو ؛ والا لنسر و جعبه لوازم پشت ماشینه ولی کو پولش

فرصت بهم بدید
4628.gif

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
عمراً با تو جایی برم :D از جونم مگه سیر شدم
s026.gif

علی آقا شرایط جوی و جیبی مساعد نیست ؛ شرمندم که معطل گذاشتم شما رو ؛ والا لنسر و جعبه لوازم پشت ماشینه ولی کو پولش

فرصت بهم بدید
4628.gif

پول برای چی ؟ مگه مجوزش دونه ای چنده ؟

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
بحث مجوزش نی که ؛ سفر خرج داره پسر

مجوزش نهایت 5 تومن باشه که من نمیدم

طالقان همچینم نزدیک نیطی هفته آتی میریم به مقصد طالقان

(omid0018)

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
بحث مجوزش نی که ؛ سفر خرج داره پسر

مجوزش نهایت 5 تومن باشه که من نمیدم

طالقان همچینم نزدیک نیطی هفته آتی میریم به مقصد طالقان
عمو بیا دنبالم منم میام!فقط بنده خیلی بخورم تو سفر جوجه میزنیم ابلیمو هم مبیرم ماهی میگیر میندازیم تو ابلیمو بعد میخویم ای حال میده!

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
عمو بیا دنبالم منم میام!فقط بنده خیلی بخورم تو سفر جوجه میزنیم ابلیمو هم مبیرم ماهی میگیر میندازیم تو ابلیمو بعد میخویم ای حال میده!
همین مونده با تو همسفر شم :D

رفتم طالقان ... سدش هیچی نداشت . از بومی های اونجا هم پرسیدم گفتن نداره

چن تا لانسه و کلی لوازم از دست دادم و دس از پا درازتر برگشتم

کنارم با تور مینداختن نتونستن بگیرن

حتی ماهی نوک هم نمیزد

بسیار کم ماهی داره

جای بدرد نخوری هم هست

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
جاهایی که ماهی کم داره...

1. از کشتارگاه یه مقدار روده مرغ تهیه کنید.

یــــا

2. گندم رو بریزید توی بطری نوشابه توش هم آب بریزید بذارید 10 روز جلوی آفتاب قشنگ بمونه تا بگنده.

ماهی خصوصاً کپور جذب بــو میشه.

روزی که میرید ماهیگیری مورد 1 یا 2 رو در یک قسمت مناسب از آب بریزید. قسمت مناسب جاییه که حالت خلیج داشته باشه، یعنی بین دو تا دماغه باشه یا یه کنج باشه یا اطرافش نیزار باشه. بعد چند جلسه دستتون میاد کجا مناسبه.

اگه روده مرغ می برید با طناب نازک ببندینش به یه سنگ بعد بندازیدش تو آب که هم بره زیر آب هم اینکه حرکت نکنه. اگر هم گندم میبرید یک مشت یه مشت دقیقاً یــکــجـــا بریزید نه اینکه پخشش کنید اینور اونور. شیرانه گندم رو هم تا جایی که میتونید سعی کنید نزدیک به همون محلی که گندم ها رو ریختید بریزید.

بعد از چند ساعت ماهی ها شروع می کنن به جمع شدن اطراف منبع بوی بد. اگه روده مرغ باشه که عالیه، اگر گندم باشه ممکنه دیر جواب بده. بهترین حالت استفاده از این روش این هست که محل مورد نظر رو حداقل یک روز قبل با این موارد طعمه پاشی کنید و روز بعد برای ماهیگیری درست در همون نقطه قلابتون رو بندازید.

روش دیگه برای جذب سریعتر ماهی استفاده از بویله هست. از فروشگاه لوازم ماهیگیری بویله تهیه می کنید. لب آب که رسیدید 5 تا بویله رو پودر می کنید میریزید در یک نقطه مشخص. 10 دقیقه بعد 10 تا بویله دیگه رو خرد می کنید میریزید درست در همون نقطه و در 10 دقیقه سوم 10-15 بویله درسته رو به اون نقطه پرت می کنید. حالا چند دقیقه صبر می کنید تا ماهی های بزرگتر جذب اون نقطه بشن و بعد قلابتون رو به اون نقطه میندازید.

نکات:
1. بویله یه مقدار سریع تر جواب میده ولی کلاً توصیه نمیشه.
2. از استخوان باقی مانده از غذاها مثل کله پاچه و استخوان مرغ هم میشه برای جذب ماهی استفاده کرد ولی مقدارش باید زیاد باشه. (حداقل 3 کیلو)
3. سعی کنید از مواد بوداری مثل روده مرغ و گوسفند یا استخوان برای جذب ماهی استفاده کنید تا ماهی بعد از جذب به اون نقطه نتونه اونها رو بخوره و همچنان گرسنه بمونه.

به امید صید ماهی های درشت.

smart.pro

Registered User
لایک‌ها
652
فصل ماهيگري شروع شده ، امسال هم كلاً 99 درصد درياچه هاي اينجا ماهيگيري ممنوع شده ، دلم لك زده واسه اون هيجان و لانسه كشي ها . . .

x2cxbhzr62pel37njb2hi.jpg

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
جاهایی که ماهی کم داره...

1. از کشتارگاه یه مقدار روده مرغ تهیه کنید.

یــــا

2. گندم رو بریزید توی بطری نوشابه توش هم آب بریزید بذارید 10 روز جلوی آفتاب قشنگ بمونه تا بگنده.

ماهی خصوصاً کپور جذب بــو میشه.

روزی که میرید ماهیگیری مورد 1 یا 2 رو در یک قسمت مناسب از آب بریزید. قسمت مناسب جاییه که حالت خلیج داشته باشه، یعنی بین دو تا دماغه باشه یا یه کنج باشه یا اطرافش نیزار باشه. بعد چند جلسه دستتون میاد کجا مناسبه....

.
.
.

به امید صید ماهی های درشت.
تمام این فرمایشات تایید میشه!
بنده به چشم خودم دیدم این موارد جواب عجیبی میده، اگر بتونید 1-2 دبه بزرگ حبوبات مختلف رو بخیسونید و بزارید گند بیاد، و در یک نقطه یا منطقه کوچیک پپخش کنید فوق العاده جواب میده!
جوابی که میگم یعنی اگه 10 تا لانسه داشته باشید تقریبا هر 10 دقیقه با هر کدوم یک ماهی میگیرد! البته طعمه هاتونم باید خوب باشه+منطقه هم باید ماهی داشته باشه، خصوصا کپور
بعد یه چیز دیگه که دوست گلمون فرمودن، اینه که واقعا کسی که برای ماهیگیری میره باید حداقل 2 روز رو در نظر بگیره، یعنی اگه بتونه روز قبلش آماده سازی منطقه رو انجام بده نتیجه ی به مراتب بهتری میگیره(البته باز بستگی به نوع ماهی هم داره، ولی عموما توی سدها این روش ها جواب می ده)
آخ چه هیجانی داره وقتی یه ماهی سنگین رو میکشی بالا! من که دستام میلرزه اون موقع :D

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
دوستان من می خوام شروع کنم!
به چه چیزایی نیاز دارم؟ قیمت هم بدین.
سپاس

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
دوستان من می خوام شروع کنم!
به چه چیزایی نیاز دارم؟ قیمت هم بدین.
سپاس

"انجمن ماهیگیران پی تی" رو سرچ کن. یکسری توضیحات پایه درباره ماهیگیری اونجا نوشته شده.
لوازم هم بستگی به نوع ماهی و سبک ماهیگیریت داره. با یه چوب خیزران و 10 هزار تومن برای خرید نخ و شناور و قلاب هم میشه واقعاً از ماهیگیری لذت برد ولی اگر خواستی لوازم خاص برای ماهی و سبک خاص تهیه کنی قیمت الان فکر کنم حدود 150 تومن برای یه چوب و چرخ معمولی باشه. برای شروع هم نیاز به لوازم حرفه ای نیست. اول یه چوب و چرخ ارزون بگیر قشنگ داغونش که کردی :D بعد میتونی یه چوب و چرخ حرفه ای بخری و با یه تجربه قبلی خوب از مراقبت کنی.

من اولین چوبـمو هنوز دارم... اینقدر پرتاب های ددمنشانه باهاش انجام دادم بند بندش داره از هم جدا میشه. :blink: :D

Last edited:

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
"انجمن ماهیگیران پی تی" رو سرچ کن. یکسری توضیحات پایه درباره ماهیگیری اونجا نوشته شده.
لوازم هم بستگی به نوع ماهی و سبک ماهیگیریت داره. با یه چوب خیزران و 10 هزار تومن برای خرید نخ و شناور و قلاب هم میشه واقعاً از ماهیگیری لذت برد ولی اگر خواستی لوازم خاص برای ماهی و سبک خاص تهیه کنی قیمت الان فکر کنم حدود 150 تومن برای یه چوب و چرخ معمولی باشه. برای شروع هم نیاز به لوازم حرفه ای نیست. اول یه چوب و چرخ ارزون بگیر قشنگ داغونش که کردی :D بعد میتونی یه چوب و چرخ حرفه ای بخری و با یه تجربه قبلی خوب از مراقبت کنی.

من اولین چوبـمو هنوز دارم... اینقدر پرتاب های ددمنشانه باهاش انجام دادم بند بندش داره از هم جدا میشه. :blink: :D
ممنون داداشی
از اینا تا 60 تومن کدومو پیشنهاد می کنی؟!
ویرایش: مظورم از اینجاست:
http://www.sems.ir/index.aspx?pcat=29
ما ایجا رودخونه و سد داریم. دریا هم هست کنارمون!
سبک؟ سبک چنه؟
سپاس

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
ممنون داداشی
از اینا تا 60 تومن کدومو پیشنهاد می کنی؟!
ویرایش: مظورم از اینجاست:
سمس،اولین-بزرگترین-تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی لوازم شکار-ماهیگیری-کوهنوردی و کمپینگ-ورزشی-آبی
ما ایجا رودخونه و سد داریم. دریا هم هست کنارمون!
سبک؟ سبک چنه؟
سپاس

اون تاپیک انجمن ماهیگیران رو بخون بعد خیلی راحت میتونی یه چوب انتخاب کنی. رودخونه و دریاچه و دریا خیلی با هم فرق میکنه چوبهاشون.

با چوب بلند تو رودخونه احتمالاً راحت نیستی، چوب کوتاه هم پیشهاد بدم تو سد کارو سخت میکنه، چوب غیر ساحلی هم برداری تو دریا امکان داره زیر فشار بشکنه. نخ و قلاب آب شور و آب شیرین هم فرق دارن با هم.

سبک هم یعنی شیوه ماهیگیری. شناوری، پرتابی، فلای، ترولینگ و ...

یک نفرو پیدا کن دو جلسه باهاش برو ماهیگیری همه چیزو یاد میگیری. یا برو اسکله اونجا ماهیگیر حتماً هست. بعضی ها دوست دارن تنها باشن ولی آدم باحال هم توشون زیاده، فقط ازشون نپرس چند تا ماهی گرفتی.

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
اون تاپیک انجمن ماهیگیران رو بخون بعد خیلی راحت میتونی یه چوب انتخاب کنی. رودخونه و دریاچه و دریا خیلی با هم فرق میکنه چوبهاشون.

با چوب بلند تو رودخونه احتمالاً راحت نیستی، چوب کوتاه هم پیشهاد بدم تو سد کارو سخت میکنه، چوب غیر ساحلی هم برداری تو دریا امکان داره زیر فشار بشکنه. نخ و قلاب آب شور و آب شیرین هم فرق دارن با هم.

سبک هم یعنی شیوه ماهیگیری. شناوری، پرتابی، فلای، ترولینگ و ...

یک نفرو پیدا کن دو جلسه باهاش برو ماهیگیری همه چیزو یاد میگیری. یا برو اسکله اونجا ماهیگیر حتماً هست. بعضی ها دوست دارن تنها باشن ولی آدم باحال هم توشون زیاده، فقط ازشون نپرس چند تا ماهی گرفتی.

پس چوب تلسکوپی قضیش چیه؟ طولش تنظیم نمیشه؟
شما برا رودخونه و سد در نظر بگیرید.
البته سد هم یا توی قایقیم یا کنار ساحلش
سپاس

بالا