برگزیده های پرشین تولز

علی کریــــــــــمی

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
هشتگانه اعجاب آور يک جادوگر

علي کريمي به عنوان دستيار کي‌روش به کادر فني تيم ملي اضافه شد.
00992402.jpg

به گزارش "ورزش سه"، علی کریمی فارغ از همه رکوردهای جالبی که دارد بعضی اوقات موفقیت های خود را در عجیب ترین یا غافلگیرکننده ترین وقایع ثبت کرده است. نمونه هایی از آن را مرور می‌ کنیم:

1. بین اولین بازی علی کریمی در لیگ ایران تا اولین بازی اش در تیم‌ملی‌ فوتبال تنها 28 روز فاصله بود. این مدت کوتاه ترین فاصله در ملی‌پوش شدن فوتبالیست های ایرانی در ادوار گذشته است. بین معروف شدن افراد تا ملی‌پوش شدن آنها.

2. پست آغازین او عجیب ترین پست در زندگی فوتبالی او بود. او در پستی عنوان شامخ پدیده فوتبال ایران را گرفت که اصلا پست او نبود، علی کریمی به علت فقدان حضور یک دفاع چپ یا پیستون چپ در فوتبال پرسپولیس شهریور و مهر 77 و تیم‌ملی‌ آذر 77 در این پست به میدان آمد. پستی که واقعیت فوتبال او نبود و خودنمایی او در واقع از این پست شروع شد.

3. اولین باری که علی پروین بی پرده از بازیکنی تعریف کرد همین علی کریمی بود. وقتی علی کریمی به سایپا گل زد، پروین که برای اولین بار به صورت رسمی به پرسپولیس بازگشته و روی نیمکت این تیم نشسته بود اعلام داشت که علی کریمی از کریم باقری هم بهتر می‌ شود، جالب اینکه اولین پست کریم باقری هم در تیم‌ملی‌ علی پروین دفاع چپ بود.

4. در تاریخ پرسپولیس گل های زیادی به ثبت رسیده اما یک گل خاطره انگیز کریمی با پیراهن پرسپولیس و برابر سایپا از خاطره انگیزترین گل های او بوده است و به عبارتی بیشترین فاصله ای که توپ در تاریخ فوتبال ایران برای یکی از گل های پرسپولیس مسافت طی کرده همین گلی بود که علی کریمی به ثمر رساند.

5. علی کریمی تنها مردی بود که یک فوتبالیست حرفه ای خارجی لقب او را انتخاب کرد. در روز 23 آذر 80 میال کوئین مهاجم ایرلند قبل از بازی برگشت ایران و ایرلند در تهران به کریمی لقب میراکل (شعبده باز) داد که ما آن را جادوگر ترجمه کردیم.

6. علی کریمی اولین هافبک ایرانی بود که در جام ملت های 2004 آقای گل رقابت ها شد.

7. علی کریمی در سال 84 و 92 دو عنوان ترین دیگر را در دو باشگاه سرخپوش ثبت کرد. موفق ترین ایرانی در تیم بایرن مونیخ 1384 و در سال 1392 فرد حاضر در تنها عنوان قهرمانی تاریخ فوتبال باشگاه تراکتورسازی است.

8. در سال 93 علی کریمی هم اعلام خداحافظی اش از فوتبال و هم انتصابش به عنوان عضو کادرفنی تیم‌ملی‌ عجیب و قابل توجه بود.

commment

Registered User
لایک‌ها
360
جدید ترین عکس از دختر علی کریمی

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان صبح امروز تصویر دخترش، هیما را روی صفحه اجتماعی خود منتشر کرد. او چند روز دیگر یک ماهه می شود.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان صبح امروز تصویر دخترش، هیما را روی صفحه اجتماعی خود منتشر کرد. او چند روز دیگر یک ماهه می شود.

sprq8ss3s289x5tm5x3.jpg

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
قرارداد سفيد علي کريمي با فدراسيون

علي کريمي که چند هفته پيش به عنوان مربي جديد تيم ملي انتخاب و دستيار کي روش شد هنوز قراردادي با فدراسيون فوتبال امضا نکرده است.
00992402.jpg

به گزارش" سافتستان"، کریمی هنوز در مورد بحث مالی با فدراسیون فوتبال مذاکره ای انجام نداده و قراردادی هم امضا نکرده است اما شنیده می شود او در پاسخ به سوال کی روش در مورد خواسته مالی اش برای مربیگری در تیم ملی، تاکید کرده که چشمداشتی ندارد و در این مورد چک و چانه ای نمی زند. قرار است کریمی بعد از بازگشت از پرتغال قرارداد خود را امضا کند. هر چند جلوی مبلغ قرارداد، شاید عددی از سوی کریمی نوشته نشود و این وظیفه به مسئولان فدراسیون فوتبال سپرده شود.

نکته جالبی هم وجود دارد و اینکه جادوگر بدون قرارداد به پرتغال رفته و در تیم ملی مشغول شده است. اتفاقی که هر کسی انجامش نمی دهد و انگار فقط مخصوص جادوگرهاست.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
قربون داش علي كه مث بعضيا غرور كاذب نداره ...

علي کريمي: شايد براي مربيگري ساخته نشده‌ام

علي کريمي ستاره سابق تيم‌ملي فوتبال ايران که در پست مربي در فوتبال ايران به فعاليت مشغول است درباره تجربه منحصر به فرد تازه اش صحبت مي‌ کند.
00993729.jpg

به گزارش "ورزش سه" کریمی چند روزی پس از بازگشت از اردوی پرتغال با ما به گفت‌وگو نشسته است. خواندن حرف های کریمی را از دست ندهید.

تجربه منحصر به فرد

من اولین روزهای عمرم را به عنوان مربی در تیم‌ملی پشت سر گذاشتم. چیزی که می‌ توانم بگویم این است که تجربه خیلی خوب و منحصر به فردی بود و من امیدوارم در آینده ثمراتش را ببینیم.

فکر نمی‌ کردم اینقدر سخت باشد

بازیگری از مربیگری ساده تر است. خیلی ساده تر. من قبل از اینکه با آقای کی‌روش کار کنم فکر می‌ کردم لازم نیست اینقدر وقت بگذاریم اما یک مربی حرفه ای مثل آقای کی‌روش روزی 8 تا 10 ساعت برای کارش وقت می‌گذارد و کمک او هم باید همین قدر درگیر کار باشد. من از 10 صبح تا 6، 7 بعدازظهر درگیر کار بودم. از آنالیز تمرینات گرفته تا برنامه ریزی برای تمرین بعدی، صحبت کردن درباره ویژگی های بازیکنان و خیلی چیزهای دیگر.

همه کی‌روش نیستند

البته مربیگری برای خیلی ها کار سختی نیست اما یک مربی حرفه ای با شکل متفاوتی کارش را انجام می‌ دهد. در کل برای من تجربه جذاب، خوب و سختی بود.

از ماگات تا کی‌روش

من در دوران حضور در بایرن مونیخ سطح اول مربیگری دنیا را به عنوان یک بازیکن دیده ام اما همه چیز به شدت تغییر کرده است. فوتبال رشته ای است که هر روز پیشرفت کرده و حالا شکل برنامه ریزی، آنالیز، تکنولوژی تمرین و ... نکاتی است که کاملا متفاوت از قبل شده است و فوتبال امروز را نمی‌ شود با چند سال پیش مقایسه کرد.

سوءتعبیر نشود

اینکه من از کار کردن در کنار آقای کی‌روش تعریف می‌کنم نباید باعث سوءتعبیر بشود. من این را برای خودم می‌ گویم. به هر حال من قبلا بازیکن بودم و به عنوان یک بازیکن به همه چیز نگاه می‌ کردم اما در مربیگری شرایط خیلی متفاوت است.

شاید برای این پست ساخته نشده باشم

من نمی‌ توانم مطمئن باشم که این شغل را ادامه می‌ دهم یا نه. این مساله احتیاج به زمان دارد و شاید نظر من به طور کلی عوض بشود و این حرفه را رها کنم. شاید هم برعکس تا جایی که بتوانم پیش بروم، طبیعتا کار سختی است و اینطور نیست که سر تمرین بیایی، تیم را تمرین بدهی و بروی خانه. به هر حال من باید مطمئن بشوم که برای مربیگری ساخته شده ام و باید اطمینان پیدا کنم که آیا می‌ توانم سال ها در این حرفه بمانم یا نه؟ به هر حال این حسن کار کردن با آقای کی‌روش است. شما باید جدی و کمالگرا بشوید. شاید اگر با آدم دیگری کار می‌ کردم، این ذهنیت را پیدا نمی‌ کردم.

انتظار من از خودم

انتظار من از خودم بالاست. همانطور که فکر می‌ کنم انتظار مردم هم از من زیاد است پس اگر بخواهم وارد این مسیر بشوم باید زمان بگذارم، مطالعه کنم، دوره ببینم و ... تا موفق بشوم.

نمی‌خواهم به هر قیمتی باشم

آدم نباید به هر قیمتی باشد. اینکه هر کسی بازیکن بوده، مربی هم بشود نظر درستی نیست. من نمی‌ خواهم مقایسه کنم اما یک کسی مثل مارادونا می‌ شود که بهترین بازیکن دنیا بوده اما مربی موفقی نشده، یک نفر هم می‌ شود مورینیو که با مترجمی می‌ آید بالا و پله پله به جمع سه مربی برتر جهان می‌رسد. فوتبالیست بودن ملاک خوبی نیست اگرچه کمک می‌ کند، مثلا شما در برخوردها یا در تصمیم ها تجربیاتی دارید که از آن استفاده می‌ کنید. من این ها گفتم تا بگویم دوست ندارم به هر قیمتی مربیگری کنم. مربیگری را دوست دارم اما نباید گذشته ام و خاطراتم در ذهن مردم را خراب کنم چون ممکن است ضررهایی نصیبم بشود که نشود جبرانش کرد.

لطفا از من ناراحت نشوید

خواهش می‌ کنم که کسی از من ناراحت نشود و کسی جبهه نگیرد. من این حرف ها را به این دلیل نمی‌ زنم که در تیم کی‌روش هستم، نه. به نظر من کار کردن با یک مربی مثل کی‌روش خیلی فرق می‌ کند تا مربیان شاغل در ایران. البته این درباره همه مربی ها نیست، اما خیلی ها هستند که هیچ اعتقادی به کلاس و دوره ندارند. حتی به کورس های کوتاه مدت ... البته این مساله به خودشان ربط دارد.

انگیزه ام بالاست

خدا دوستم داشته که شروع کارم با یک چنین شرایطی باشد. امیدوارم بتوانم از این فضا استفاده کنم و کمکی برای تیم‌ملی و فوتبال ایران باشم. اگرچه همکاران شما مدام از من می‌ پرسند که چرا بدون مدرک روی نیمکت تیم‌ملی نشسته ام؟ در حالی که در تیم‌ملی آدمی داشته ایم که بدون هیچ مدرکی سرمربی شده است. به هرحال این حرف ها به من انگیزه می‌ دهد و به یادم می‌ آورد که باید کارم را درست تر و بی غلط تر پیش ببرم.

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
پرده‌برداري از تنديس علي کريمي (گزارش تصويري)

به گزارش "ورزش سه"، در اين مراسم چهره‌هاي مشهوري مثل حسين کلاني، حميد استيلي، احمدرضا عابدزاده و پايان رافت حضور داشتند. همچنين اين هيات با حضور بر مزار شهداي وردآورد نسبت به آنها ابراز احترام کردند.

علي کريمي دوران کودکي خود را در اين منطقه گذرانده و از چندي پيش گفته مي‌شد قرار است تنديس ستاره سابق فوتبال ايران و مربي کنوني تيم ملي ساخته شود.

گزارش تصويري اختصاصي "ورزش سه" را از اين مراسم مشاهده کنيد.

00996298.jpg

00996297.jpg

00996296.jpg

00996295.jpg

00996294.jpg
http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1185509&title=پرده‌برداري_از_تنديس_علي_کريمي_(گزارش_تصويري)

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
خاطرات انصاریان با دو نسل از کریمی ها/خدا را شکر فرزندان علی کریمی شبیه خودش نیستند!

علی کریمی صاحب سه فرزند است، دو پسر و یک دختر. این خانواده کوچک اما خوشبخت و مشهور، به غیر از زندگی روزمره، اتفاقات جالبی را تجربه می کنند. یکی از این اتفاقات، حضور دو پسر علی کریمی به نام های هاوش و هیرسا در یک مدرسه فوتبال است. مدیر و مربی این مدرسه فوتبال هم کسی نیست جز علی انصاریان. مدافع اسبق پرسپولیس، استقلال و تیم ملی که رفاقتی طولانی مدت با علی کریمی دارد. او که مثل علی کریمی فوتبالش را به اتمام رسانده، حالا مربی بچه های کریمی است. انصاریان برای مان قصه های بامزه ای از فرزندان کریمی نقل می کند: «هاوش بازیکن خوبی است. مثل علی، چپ پا و سربالا فوتبال بازی می کند. با تمام وجودش تمرین می کند و وقتی به او می گویم باید فلان کار را انجام دهی، یک دقیقه هم معطل نمی کند. هیرسا نیز بازیکن خوبی است. او را هم دوست دارم. هیرسا راست پا و شوتزن است. البته هر دو نفر از تکنیک و سرعت انتقال بالایی بهره می برند. انگار تکنیک علی به صورت ژنتیکی به این دو بچه به ارث رسیده است.» انصاریان که حالا خودش را در قاب تصویرهای سینمایی می بیند و اعتقاد دارد ستاره جدید دنیای سینماست، باز هم از فرزندان جادوگر می گوید: «هاوش و هیرسا در بغل خودم بزرگ شده اند. رفاقت من و علی مربوط به امروز و دیروز نمی شود. تقریبا در یک زمان به پرسپولیس آمدیم و من اصلا به خاطر علی کریمی، یک زمانی شماره 8 را می پوشیدم. همیشه بابت زندگی که دارد، خدا را شکر می کنم. همسر علی، یک انسان به تمام معناست. من با این خانواده، رفت و آمد هم دارم اما باید بگویم از اینکه هاوش و هیرسا شبیه پدرشان نیستند، خیلی خوشحالم! علی کریمی اصلا بلد نیست حرف دلش را به زبان بیاورد. او حرف نمی زند و حرف هایش را در دلش نگه می دارد، یکدفعه رفتاری انجام می دهد که همه تعجب می کنند. هیچ کس نمی گوید چه اتفاقی رخ داده که علی کریمی تا این حد عصبانی شد، همه فقط می پرسند چرا علی آن کار را کرد؟»او نظرات دیگری هم در مورد خانواده کریمی دارد: «خدا را شکر که فرزندانش مثل خودش نیستند. آنها شور و نشاط خاصی دارند. مدام سر و صدا می کنند و برعکس علی، گوشه گیر نیستند. من علی را بهتر از دوستان دیگرش می شناسم چون با او سال ها هم اتاقی و همبازی بودم. می دانم چه اخلاق های بدی دارد و چطور می تواند روی مغز دوستانش راه برود! ما در کنار هم بزرگ شدیم و حالا فرزندانش در کنار من هستند. علی هیچ وقت در زندگیش نتوانست روابط عمومی جالبی داشته باشد، او حرف زدن معمولی را هم بلد نیست اما خدا را شکر که فرزندانش خوب صحبت می کنند و دوست پیدا کردن را بلدند. حالا علی کریمی این حرف ها را بخواند، پوست مرا می کَنَد ولی من حقایق را می گویم. علی این همه سال پرسپولیس بود، یکبار نشد با همه بازیکنان تیم رابطه دوستانه داشته باشد. یک عده را دست می انداخت، یک عده را با شوخی هایش ذله می کرد، با یک عده اصلا از بیخ و بُن مشکل داشت و تنها 4، 5 نفر دور و بَرَش بودند. البته در همان حال، همه بازیکنان علی را دوست داشتند و برایش جان می دادند. هاوش و هیرسا این طور نیستند. با همه رفاقت دارند.»

علی انصاریان گفت: «من حقیقت را می گویم، بیشتر از سایر بچه ها، هوای این دو نفر را دارم. وقتی می خواهیم فوتبال درون تیمی بازی کنیم، من یک تیم بردارم و هاوش یک تیم. آها! من هیچ وقت هاوش و هیرسا را در یک تیم و با هم قرار نمی دهم. آنها چون تکنیکی هستند، بهم پاس نمی دهند و اعصاب شان بهم می ریزد. اما وقتی مقابل هم بازی می کنند هم مشکل دیگری است چون رحم ندارند، چپ و راست همدیگر را می زنند. فوتبال شان خیلی خوب است، سطح بازی این دو بازیکن را می پسندم. مطمئن باشید بعدا از هاوش و هیرسا کریمی چیزهای بیشتری می شنوید. آنها با این و آن دعوا می کنند و خیلی زود عذرخواهی می کنند. بچه های خوبی هستند. اتفاقا چند روز پیش به علی گفتم بگذار بچه هایت فوتبال شان را ادامه دهند، استعداد درخشانی هستند ولی علی گفت: هیچ فشاری روی آنها نیست، خواستند، خودشان می روند و فوتبالیست می شوند. من برای برادر خودم پارتی بازی نکردم، این که بچه هایم هستند!»

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
یه سئوال داشتم

در ویکیپدیا نوشته:

از آنجا که تومیسلاو ایویچ، مربی وقت تیم ملی ایران، اعلام کرده بود که برای جام جهانی ۱۹۹۸ درهای تیم ملی به روی همه بازیکنان ایرانی باز است. در اردیبهشت ۱۳۷۷، علی کریمی به همراه حسین شمس[۱۱۴] مربی خود در باشگاه فتح راهی اردوی آماده‌سازی تیم ملی برای جام جهانی در بروجرد شد تا برای حضور در تیم ملی تست دهد، اما به دلیل شیوه آمدنش به اردو مورد پذیرش ایویچ قرار نگرفت.[۵۶]

مگه چجوری رفته بوده؟

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
اگر فیلمی از علی کریمی در خصوص کتک زدن (یا هل دادن) داور ژاپنی در ویتنام وجود داره بذارید ببینیم.
در ویکیپدیا نوشته ولی گشتم فیلمش نبود

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
aliiiiiiiikarimi8_865763026878836135_994174586.jpg

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
درباره نظرسنجی نود (1): افسانه‌ی مردِ افسونگر/ کریمی محبوب‌ترین است

6875ad98-de66-4ff5-ab2a-b136cfdc42cd-cb.Jpeg

یک/

صورت تیپیکالِ شمالی و ساق های تکنیکال برزیلی، داشته های مردِ جوانی بودند که تنها ساعاتی بعد از فوتسالِ جنجالی با استقلال، فاتحِ پیراهن پرسپولیس شد. علی کریمی، حالا جوانکِ متفاوتی بود که یک روز شش بازیکن تراکتور را در سرمای تبریز به هم گره می زد و یک روز دیگر، مقاومت الهلال را می شکست تا از اسپانیا، مامور بفرستند برای امضای قرارداد با او. علی، گاهی آنقدر خونسرد بود که توپ را در نزدیکی تور دروازه عراق نگه دارد و برای خفه کردن مارش نظامی رفقای صدام در استادیوم صبر کند و گاهی آنقدر عاصی، که تحملِ غذای تیم را نداشته باشد و آن را روی زمین پرت کند. کریمی، حداقل توی نسل خودش، تکنیکی ترین بازیکن به شمار می رفت. مهره ایی که ستاره های مانشافت و گرگ های رم را توی یک وجب جا دریبل می زد و در لباس بایرن مونیخ، با سر توپ های استثنایی، شواینی را به نیمکت می چسباند. ستاره ای که به ساکنان سکوهای سیمانی آزادی، می باورند که روی صندلی های لوکس نیوکمپ به تماشای ریوالدو نشسته اند. سوژه «شوف شوف شوف» های کشدار، یکی از آخرین بازمانده های نسلی بود که هنوز می شد برای شان لقب ساخت.

دو/

توی جامعه کم قهرمان ایران، علی کریمی همه تعاریف متعالی یک ابرقهرمان را داشت. چه وقت های دریبل زدن توی زمین مسابقه و چه زمانِ پوزخند زدن به فلان سیاستمدار و غرقِ فوتبال شدن با بچه های بی سرپرست. البته که جادوگر فوتبال ایران، هرگز قدیس نبود. عشاق فوتبال ایران اما او را با همه اشتباه ها و عصیانگری هایش دوست داشتند. چرا که او برمی گشت. همیشه برمی گشت. درست مثلِ روزی که از راه رسید تا توی سرزمین مچ گیرها، با مچ بند دل ببرد.

سه/

محبوب ترین چهره نظرسنجی امشب نود، علی کریمی است. خودِ او که نه یک عمر، نان یک گل حساس را خورده و نه دمِ خداحافظی، ناگهان به محبوبیت رسیده است. خود او که درون و بیرون زمین، امضاهای زیادی از یک قهرمان را به نمایش گذاشته است. یک قهرمان تمام عیار که کاش این روزها، بعد از خداحافظی از فوتبال و بازی برای تیم مارک زاکربرگ، درست مثل ما نگران «علی کریمی» بودن اش باشد و البته، مواظب آن!

بالا