برگزیده های پرشین تولز

فارسي ساز براي فتوشاپ ...؟

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
<span style='color:darkblue'>آقا يه فارسي ساز خوب براي فتوشاپ سراغ ندارين كه تو me جواب بده؟...
( اين سوالو بار دومه كه اينجا مي نويسم چون اون اولي رو نتونستم باز كنم گفتم شايد مشكل پيدا كرده :oops: )</span>

Neverhood

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوست عزيز ساده ترين راه اينه كه از فارسي سازهايي مثل فارسي نگار يا واژه نگار استفاده كنيد. اما اگه احتياج داريد كه سريع كارتون راه بيفته استفاده از Character Map ويندوز رو توصيه ميکنم گرچه کار باهاش کمي وقت گيره.

Behnamix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
براي فارسي ساز يه سري به اينجا بزن.

<a href='http://www.bornaray.com/per_ipt5.asp?fn=en_ipt5&rfn=per_ipt5&parent=Main' target='_blank'>http://www.bornaray.com/per_ipt5.asp?fn=en...pt5&parent=Main</a>

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
<span style='color:indigo'>نميشه!نميشه!نميشه!...
هر كاري ميكنم حروف به هم نميچسبن... :( </span>

Behnamix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اگر ويندوز شما ME ه يكم فارسي نويسي توش مشكله .
به نظر من اگه برات مقدور باشه يه win98 كاملا فارسي مثل پارسا نصب كن و خودت رو
راحت كن.

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آره ولي مشكل ويندوزهاي ايراني از جمله پارسا اينه كه فرت فرت هنگ ميكنه...بدبختي يكي دو تا نيست كه آخه!!

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
بهترين فارسي ساز به نظر من مريم است...
اينجا رو بخونيد و از همونجا بگيرين:
<a href='http://photoshop.rooshan.com/tools/farsi-writing' target='_blank'>http://photoshop.rooshan.com/tools/farsi-writing</a>
يه دونه ديگه هم نوشته كه من با مريم راحتتر هستم

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
دوست عزيز سلام

4 نرم افزار مي شناسم براي فارسي ساز
1 آي پي تي
2سروش
3 واژه نگار
4 مريم
5 پروين

مريم و آي پي تي را مي تواني مجاني داشته باشي

هم مريم و هم آي پي تي در ويندوز ام اي كار مي كنند فقط دقت كن كه هنگام كار با هر نرم افزار از فونت همان نرم افزار استفاده كني

نرم افزار سروش هم خوب است و روي آ’ك پي جواب مي دهد ابه آي پي تي هم كار ميكند روي 2000 و ايكس پي مريم كار نمي كند من به علت اينكه در حال فارسي سازس يك شركت هستم كل نرم افزارهاي فارسي ساز را بررسي كرده بهترين كه در همه جا جواب داده آي پي تي و سروش است كه پولي است 7000 تومان البته يك چيز مهم اين است كه همه ي اين نرم افزارها كلاينتي هستند به جز مريم يعني اگر جايي شبكه باشه براي همه كاربر ها بايد دونه دونه نصب كني كه مصيبت است البته در 2000 اينطوري است و در ايكس پي درست است

حالا اگر چيز جديدي پيدا كردم برايت مي نويسم

راستس من پارساي 2001 را دارم اگر خواستس كه داشته باشي بگو تا برايت بفرستم قفل شكسته است :p

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
<span style='color:darkblue'>مرسی از راهنماییتون دوستای نازنین...

درحال حاضر مهمترین چیزی که من از فارسی ساز می خوام اینه که تو محیط فتوشاپ خوب کارکنه...
webloger عزیز این نرم افزارهایی که توصیه کردی (سروش و آی پی تی) تو فتوشاپ (در سیستم me یا XP غیر فارسی) چطورن؟
من IPT. 5 رو (با استفاه ازآدرسی که Behnamix ـ توی همین صفحه ـ توصیه کرده) امتحان کردم ولی جواب نداد.
مریم رو هم از آدرسی که احسان معرفی کرده download کردم ولی به دلیل خنگی مفرط فقط از قلم یکان تونستم استفاده کنم.بقیه قلمها رو نتونستم راه بندازم...به نظر شما مشکل کجاست؟

درمورد پارسا 2001 هم باید بگم اصلا نمی دونم چه کیفتی داره و نسبت به نرم افزارهای قبلی چقدر و چطور تغییر کرده.ممنون میشم اگه بیشتر راهماییم کنی...</span>

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آقا درست شد! :D اينم شيريني تون:

سلاخي سخت مي گريست
به قناري كوچكي دل بسته بود...

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
نمي دونم توزيحات به دردت خورد يا نه اگه خواستس بيشتر توزيح بدم

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
البته...ممنون ميشم...

javati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
<span style='color:red'>منم دقيقا همين مشكلو داشتم... مستفيض شديم...خدا عمرتون بده! بي فارسي ساز از دنيا نرين!</span>

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
سلام از اينكه مطالب به دردتون خورد خوشحالم تا سه روز ديگه يه مطلب كوتاه مي نويسم راجع به كل فارسي سازهاي موجود و توضيح هر كدوشان :arrow:

rasa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خدا شما رو با فرشته ها محشور بكنه! من IPT 5 دانلود كردم چيز خوبيه
راستي يه چيز ديگه هم ياد گرفتم كه توضيح رو از اين به بعد توزيح بنويسم!

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
پروين 2001 كه بصورت يك plug-in است و فونتهاى متنوعى نيز دارد، براى photoshop و type مستقيم پارسى در آن انتخاب بدى نيست بدون نياز به انجام copy and paste. كه در ويندوزهاى 98 به بالا و نسخه هاى 6 و 7 photoshop پس از كپى شدن در پوشه plug-in هاى photoshop كار مى كند.
در صورت تمايل مي توان آنرا به بخش Downloads افزود البته حجم فونتها كمى زياد است.
راستى كسى IPT قفل شكسته و يا با سريال ندارد؟ آخه حتى نسخه اى كه روى cd پارسا 2001 نيز هست شماره سريال ندارد!! :(

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
من از پروين استفاده ميکنم. باهاش مشکلی ندارم. خوش دست هم هست. توی FreeHand هم کار ميکنه . . .
IPT هم کولاکه ولی روی ويندوز 2000 Advanced Server کار نميکنه . . .

راستی IPT که سريال نميخواد. اون پيغام اولش رو بيخيال شو و ازش استفاده کن !

خوش باشيد . . .

damavand2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
توجه،‌ توجه !
اون فارسي ساز مريم که تو همين سري بحث‌ها لينکش داده شده،‌ دچار مشکل ويروس CIH مي‌باشد! من با Norton AntiVirus Corporate Edition که update شده بود چک کردم. البته فکر کنم اين ويروس قابل repair کردن باشد،‌ در هر حال لطفاً دوستان دقت بفرما‌يند.

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
بله ویروس داره.
ولی همون Norton براحتی Repair ميکندش !

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
بله اما در ويندوز xp دچار مشكل مي‌شود اين فارسي ساز مريم همانطور كه قبلا هم گفتم بهترين انتخاب براي كساني كه پول نمي خواهند بدهند همين IPT است.و در همه ويندوز ها هم كار مي كند حتي در 2000 advanced لطفا يك نگاه به مطالب قبلي بكنيد و ببنيد كه در حالتي تايپ مستقيم در ويندوز 2000 Advanced هم كار مي كند

در باره سريال Number هم منظورم اين بود كه يكسري فونت در پارسا 2001 هستش كه در IPT نسخه Freeوجود ندارد و يكسرس امكانات هم اضافه تر دارد كه البته زياد مهم نيست من پارساي 2001 را دارم قفل شكسته 2 نكته را بايد توجه داشته باشي اين نسخه اي كه ن دارم اگر بخواهي از امكاناتIPT استفاده كني بايد روي ويندور ME يا 98 عربي نصبش كني وگرنه روي ويندوز هاي ديگه كه IPT را نصب كني همان پيام اجراي آزمايشي را مي دهد ولي از فونتهاي جديدش مي تواني استفاده كني حالا اگر اون نسخه را بخواهي من دارم با سريال بفرستم ؟ (كي ديگه هم ميل زده بود كه مي خواهد امروز جمعه هست ولي فردا كه شنبه شد مي فرستم تو سايت هر كي خواست بگيره هفته ديگه هم 3000 تومان مي دهم و از اجراي آزمايشي درش مي آورم(

پروين فارسي ساز خوبي است ولي براي هر ويندوز يك نسخه بايد بگيري مثلا اگر فردا ويندوز LE آمد بايد فارسي ساز پرويين مربوط به windowsLE يا اگر فتو شاپ مثلا نسخه 8 آمد بايد پروين مخصوص به آنرا بگيري (تازه پولي هم هست)

برنامه ديگري هم هستش كه كمتر باهاش اشنايي دارند ولي فونتهاي جالبي دارد و فارسي سازش هم معركست فارسي ساز سروش است 7600 تومان هستش مشكلي كه دارد اينست كه به درد كار با شبكه نمي خورد يعني بايد local نصب شودتا قابل استفاده باشد

اما IPT را مي توان بدون داشتن اجازه نصب يا ADMINISTRATOR بودن نصب كرد و استفاده كرد

فارسي نگار هم نرم افزار خوبي است و پولي است

به هر حال فكر نكنم توبا توجه به اون چيزهايي كه قبلا هم نوشتم احتياج به توضيح خاصي باشد حتي همين ويروس رو هم من قبلا نوشته بودم اگر دقت مي كرديد

باز هم سوال داشتيد بپرسيد

بالا