• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فروش تعدادی اسپیکر با قیمتی استثنایی(فقط 4 هزار تومن)

electronic1387

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
بسته بنده هم رسید متاسفانه یکیش ناقص هست (یه بلندگو کم داره )
فقط باید از سابش استفاده کرد

regedit021

Registered User
لایک‌ها
141
سلام دوستان
ببخشيد تاپيك زير خاكي بالا ميارم
ميخواستم بگم بالاخره تونستم همون برد خودشو رديف كنم
آي سي مشابهش رو پيدا كردم
دوستان ميتونن از اي سي ta 8227pاستفاده كنند
به خوبي جواب ميده
بعد از آخرين پستي كه اينجا دادم ديگه پيگيرش نشدم سرم شلوغ بود
ديروز يه سر رفتم جمهوري آِي سيشو بردم خودش اصلا نيست ولي مشابهش رو بهم داد وجواب داد
دوستاني كه هنوز موفق به تعمير نشدن اين آي سي رو خريداري كنيد
قيمتش 1500هست

Last edited:

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
سلام دوستان
ببخشيد تاپيك زير خاكي بالا ميارم
ميخواستم بگم بالاخره تونستم همون برد خودشو رديف كنم
آِسي مشابهش رو پيدا كردم
دوستان ميتونن از اي سي ta 8227pاستفاده كنند
به خوبي جواب ميده
بعد از آخرين پستي كه اينجا دادم ديگه پيگيرش نشدم سرم شلوغ بود
ديروز يه سر رفتم جمهوري آِي سيشو بردم خودش اصلا نيست ولي مشابهش رو بهم داد وجواب داد
دوستاني كه هنوز موفق به تعمير نشدن اين آِي سي رو خريداري كنيد
قيمتش 1500هست

ممنونم دوست عزیز
اتفاقا کار خوبی کردید.
یعنی شما تنها همون آی سی رو عوض کردید و هیچ کار دیگه ای نکردید؟

regedit021

Registered User
لایک‌ها
141
ممنونم دوست عزیز
اتفاقا کار خوبی کردید.
یعنی شما تنها همون آی سی رو عوض کردید و هیچ کار دیگه ای نکردید؟

بله فقط با تعويض اي سي حل شد
اما ترانس خودش رو وصل نكردم بهش
با منبع تغذيه 9ولت بهش ولتاژ دادم
احتمالا اگر ترانس خودش رو وصل كنم ايسي دوباره بسوزه
دارم يه مدار طراحي ميكنم كه ولتاژش رو كم كنم واز همون ترانسش استفاده كنم

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
بله فقط با تعويض اي سي حل شد
اما ترانس خودش رو وصل نكردم بهش
با منبع تغذيه 9ولت بهش ولتاژ دادم
احتمالا اگر ترانس خودش رو وصل كنم ايسي دوباره بسوزه
دارم يه مدار طراحي ميكنم كه ولتاژش رو كم كنم واز همون ترانسش استفاده كنم

ممنونم دوست عزیز
طراحی کردی به ما هم خبر بده.
ممنونم

regedit021

Registered User
لایک‌ها
141
ممنونم دوست عزیز
طراحی کردی به ما هم خبر بده.
ممنونم

چيز خاصي نيست يه پل ديود حالا يا اماده يا با 4تا ديود ويه خازن ويه رگولاتور 9ولت 7809
همين بعد خروجيشو وصل ميكني به ورودي برق برد تموم با مدار چاپي سوراخدار هم ميشه راحت
البته خود بردش يكسو كننده داره وديسي وميشه ولي طراحي يه مدار ac بهdcساده تر از طراحي كردن يه مدار ac بهacهست

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
چيز خاصي نيست يه پل ديود حالا يا اماده يا با 4تا ديود ويه خازن ويه رگولاتور 9ولت 7809
همين بعد خروجيشو وصل ميكني به ورودي برق برد تموم با مدار چاپي سوراخدار هم ميشه راحت
البته خود بردش يكسو كننده داره وديسي وميشه ولي طراحي يه مدار ac بهdcساده تر از طراحي كردن يه مدار ac بهacهست

خیلی ممنونم از راهنمایی تون.
امروز رفتم سعدی (مشهد) و سه تا آی سی با شماره ای که گفتید خریدم هرکدوم 1000 تومن! (ظاهراً خرید قلش بود!) (TA8227P CYC80) www.laro.com.pl/pdf/ta8227p.pdf
سه تا رگولاتور 12 ولت به شماره L7812CV CCOKJ V6 CHN 1108 از کارخونه ST هم گرفتم دونه ای 300 تومن (البته بعدش فهمید 500 تومن بوده اما برای من همون 300 حساب کرد!) www.jameco.com/Jameco/Products/ProdDS/889305.pdf
دوست عزیزمون deremel400 گفته بودن که تغذیه این مدار 12 ولت هست و به همین دلیل رگولاتور 12 خریدم. اما الان می بینم 9 ولت تغذیه این‌ آی سی هست.
آیا تغذیه مدار با تغذیه آی سی تفاوت داره؟
آیا این مسئله (رگولاتور 12 ولت) مشکلی ایجاد می کنه؟
سوال دیگه اینکه موازی با ولتاژ خروجی خازن با چه ظرفیتی گذاشتید؟
ممنونم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
خیلی ممنونم از راهنمایی تون.
امروز رفتم سعدی (مشهد) و سه تا آی سی با شماره ای که گفتید خریدم هرکدوم 1000 تومن! (ظاهراً خرید قلش بود!) (TA8227P CYC80) www.laro.com.pl/pdf/ta8227p.pdf
سه تا رگولاتور 12 ولت به شماره L7812CV CCOKJ V6 CHN 1108 از کارخونه ST هم گرفتم دونه ای 300 تومن (البته بعدش فهمید 500 تومن بوده اما برای من همون 300 حساب کرد!) www.jameco.com/Jameco/Products/ProdDS/889305.pdf
دوست عزیزمون deremel400 گفته بودن که تغذیه این مدار 12 ولت هست و به همین دلیل رگولاتور 12 خریدم. اما الان می بینم 9 ولت تغذیه این‌ آی سی هست.
آیا تغذیه مدار با تغذیه آی سی تفاوت داره؟
آیا این مسئله (رگولاتور 12 ولت) مشکلی ایجاد می کنه؟
سوال دیگه اینکه موازی با ولتاژ خروجی خازن با چه ظرفیتی گذاشتید؟
ممنونم

سلام
دوست عزیز تو همون دیتا شیتی که گذاشتید نوشته ولتاژ تغذیه 5-12و بهترین ولتاژ 9 چون من هیت سینک را تقویت کردم و از طرفی 9 ولت کردن ولتاژ هم جریان کشی را زیاد می کنه و به رگولاتور فشار میاره و هم اینکه توان خروجی کم میشه و صدا افت میکنه ..........حتما روی رگولاتور را هیت سینک بگذارید ..............اگر هم خواستید 9 ولت بگذارید 2تا رگولاتر پشت هم استفاده کنید

ای سی هم من اصفهان خریدم 1500اما اینها اورجینال نیست(زیاد هم مهم نیست)اما چون اصفهان چندتا دونه فقط گیرم اومد اورجینال سفارش دادم که قیمتش دو 3 برابره ............

این آی سی ها هم مشابه نیستند دقیقا یکی هستند شما تو بازار فقط کافیه بگید 8227

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
سلام
دوست عزیز تو همون دیتا شیتی که گذاشتید نوشته ولتاژ تغذیه 5-12و بهترین ولتاژ 9 چون من هیت سینک را تقویت کردم و از طرفی 9 ولت کردن ولتاژ هم جریان کشی را زیاد می کنه و به رگولاتور فشار میاره و هم اینکه توان خروجی کم میشه و صدا افت میکنه ..........حتما روی رگولاتور را هیت سینک بگذارید ..............اگر هم خواستید 9 ولت بگذارید 2تا رگولاتر پشت هم استفاده کنید

ای سی هم من اصفهان خریدم 1500اما اینها اورجینال نیست(زیاد هم مهم نیست)اما چون اصفهان چندتا دونه فقط گیرم اومد اورجینال سفارش دادم که قیمتش دو 3 برابره ............

این آی سی ها هم مشابه نیستند دقیقا یکی هستند شما تو بازار فقط کافیه بگید 8227

ممنونم دوست عزیز
راستی! اگر بدون خمیر سیلیکون هیت سینک رو یه آی سی پیچ کنیم، آیا باز هم انتقال گرما به اندازه کافی صورت میگیره؟

persianboys85

Registered User
لایک‌ها
46
ممنونم دوست عزیز
راستی! اگر بدون خمیر سیلیکون هیت سینک رو یه آی سی پیچ کنیم، آیا باز هم انتقال گرما به اندازه کافی صورت میگیره؟
چرا اینقدر کار خودتونو سخت می کنین . اولا تا حالا ندیدم رو آمپلی فایر رگلاتور بذارن چون خروجیش آمپر پایینی داره و برای ای سی کافی نیست . شما هم ای سی رو بنداز هیتسینکشم ببند روش .سیلیکونم نزدی نزدی ، نیازی نداره . اون آی سی هم تا 12 ولت مشکلی نداره .دوستم داشتی ترانس 9 بنداز روش . اینو اگه مدت طولانی با صدای خیلی بلند استفاده کنی داغ میشه که اونم تو همون لینکی که گذاشتی زده مدار محافظ گرما داره

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
دوستان عزیز دوباره سلام
امروز دوتا از اسپیکرا رو آی سی 8227 اونا رو عوض کردم. یکیش که قبلا فقط ساب ووفرش کار می کرد به لطف خدا و کمک شما دوستان الان کاملاً صحیح کار می کنه اما چندتا نکته وجود داره:
نکته 1:خروجی ترانس تقریبا 15 ولت AC هست و وقتی یکسو میشه، حدود 17.5 ولت میشه دوسر خازن صاف کننده ریپل ها. (اسمش چی بود؟) همین ولتاژ هم به آی سی 8227 می رسه ولی همچنان کار می کنه.
تو دیتا شیتش خوندم که نوشته بود حداکثر ولتاژ ورودی 20 ولت هست.
با این اوصاف آیا نیاز هست رگولاتور بذارم؟
اگر بخوام بذارم کجاش باید بذارم؟ (درواقع باید خروجی یکسوکننده رو به رگولاتور بدم و از خروجی رگولاتور به مدار، درسته؟ آیا واقعا نیازه؟ (رگولاتور حداکثر 1.5 آمپر عبور میده با فرض ولتاژ 12 ولت میشه 30 وات که با توجه به مجموع توان 25 وات خروجی و فرضاً 5 وات توان تلفاتی به نظر کافی هست)
نکته 2: کلید روشن و خاموش روی کنترل این دستگاه تنها تاثیری که داره روشن و خاموش شدن همون LED کنارش هست و در عملکرد دستگاه هیچ تأثیری نداره، یعنی دستگاه رو خاموش نمی کنه، اینکه طبیعی نیست؟!! به نظرتون مشکل کجاست؟

اما دومین اسپیکر رو هم آی سیش رو عوض کردم ولی هیچ تغییری نکرد، چون از ابتدا حتی سابش هم کار نمی کرد. ترانسش سالمه و 15 ولت متناوب میده. چراغ LED روی کنترلش روشن نمیشه. به نظرتون مشکل از کجاست؟
ممنونم

persianboys85

Registered User
لایک‌ها
46
دوستان عزیز دوباره سلام
امروز دوتا از اسپیکرا رو آی سی 8227 اونا رو عوض کردم. یکیش که قبلا فقط ساب ووفرش کار می کرد به لطف خدا و کمک شما دوستان الان کاملاً صحیح کار می کنه اما چندتا نکته وجود داره:
نکته 1:خروجی ترانس تقریبا 15 ولت AC هست و وقتی یکسو میشه، حدود 17.5 ولت میشه دوسر خازن صاف کننده ریپل ها. (اسمش چی بود؟) همین ولتاژ هم به آی سی 8227 می رسه ولی همچنان کار می کنه.
تو دیتا شیتش خوندم که نوشته بود حداکثر ولتاژ ورودی 20 ولت هست.
با این اوصاف آیا نیاز هست رگولاتور بذارم؟
اگر بخوام بذارم کجاش باید بذارم؟ (درواقع باید خروجی یکسوکننده رو به رگولاتور بدم و از خروجی رگولاتور به مدار، درسته؟ آیا واقعا نیازه؟ (رگولاتور حداکثر 1.5 آمپر عبور میده با فرض ولتاژ 12 ولت میشه 30 وات که با توجه به مجموع توان 25 وات خروجی و فرضاً 5 وات توان تلفاتی به نظر کافی هست)
نکته 2: کلید روشن و خاموش روی کنترل این دستگاه تنها تاثیری که داره روشن و خاموش شدن همون LED کنارش هست و در عملکرد دستگاه هیچ تأثیری نداره، یعنی دستگاه رو خاموش نمی کنه، اینکه طبیعی نیست؟!! به نظرتون مشکل کجاست؟

اما دومین اسپیکر رو هم آی سیش رو عوض کردم ولی هیچ تغییری نکرد، چون از ابتدا حتی سابش هم کار نمی کرد. ترانسش سالمه و 15 ولت متناوب میده. چراغ LED روی کنترلش روشن نمیشه. به نظرتون مشکل از کجاست؟
ممنونم

روی ترانس ولتاژ رو نوشته؟ بدون پل دیود ولتاژ ترانس حدود 13 /14 ولت هست که با دیودا چند ولت .پایین میاد و میشه حدود 12 13 ولت (ترانس مثل پاور کامپیوتر نیست 12 ولت دقیق 12 و 9 دقیق 9 باشه ) شما صداش رو زیاد کن یه چند دقیقه به هیتسینکا دست بزن اگه خیلی داغ بود در حد سوختن دست ترانسشو عوض کن ولی اگه معمولی داغ شد مشکلی نداره. تو دیتاشیت زده بود 12 ولت که . روی مدار پر مصرف نمیشه رگلاتور بست .
رگلاتور ببندی صدا رو زیاد کنی مشکل رو میبینی.
خروجی پل دیود رو به ورودی رگلاتور و خروجی رگلاتور به ورودی مدار و یه خازن 16 ولت 1000 مبکروفاراد به بالا تو خروجی رگلاتور.
اگه خاموش میکنی بازم صدا میده نگاه بنداز ببین کلید به کجا روی مدار وصله و چطوریه کارش .
اونم باید تست کنی مدار رو ببینی دیودی چیزیش نسوخته باشه

regedit021

Registered User
لایک‌ها
141
چند وقت سر نزدم به تاپيك ماشالله دوستان چه پيشرفتي كردن
ولتاژ بعد از يكسو كمتر ميشه نه زيادتر
شما ولتاژه دوسر وردي اي سي رو بگير
ترانس هاي مال من 13.90هستن تقريبا كه وصل كردم به اسپيكر مستقيم
ديدم زياد داغ نكرد فكر كنم مشكلي نيست
البته هنوز وقت نكردم تست هاي دقيق ازش بگيرم

خروجی پل دیود رو به ورودی رگلاتور و خروجی رگلاتور به ورودی مدار و یه خازن 16 ولت 1000 مبکروفاراد به بالا تو خروجی رگلاتور.
از خروجي پل ديودي مدار كه نميشه استفاده كرد يعني ميشه ولي كثيف كاري ميشه:دي
يه مدار جداگانه طراحي ميكنيم وبه وردي مدار استفاده ميكنيم
ترتيب قطعات به اين صورت هست كه اول پل ديودي بعد خازن 1000ميكرو فاراد كه كافيه 25ولت بندازيم بهتر از 16ولت هست كه به صورت موازي با مدار وبعد هم رگولاتور واز رگولاتور به مدار
چون اول پل ديود يكسو ميكنه
بعد خازن ريپلشو كم ميكنه بعد هم رگولاتور صافش مي كنه

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
ممنونم از دوستان عزیز
فعلا یه مدت هست داره با همین وضع استفاده میشه و مشکلی نداشته،‌گمونم به خاطر کیفیت بیشتر آی سی توشیبا از آی سی قبلی هست. بستمش و فعلا حسش نیست که بازش کنم! اگر خراب شد،‌یه فکری می کنم!!!
اما اون دوتای دیگه مشکلی که دارن اینه که اصلا تغذیه به آی سی 8227 نمی رسه، یکی ولتاژ تغذیه صفر بهش می رسه و دیگری ولتاژ 1.5 ولت. اونی که ولتاژش صفره،‌حتی LED روی کنترلش هم روشن نمیشه ولی اون یکی دیگه LED پاورش روشن میشه اما هیچ کدوم هیچ صدایی نه از بلندگو کوچیکا و نه از ساب ووفر نمیدن.
به نظر شما مشکل اصلی رو چه قطعه ای می تونه داشته باشه؟ (هیچ آثار ظاهری خرابی یا سوختگی در قطعات دیده نمی شه)
بازم ممنونم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
ممنونم از دوستان عزیز
فعلا یه مدت هست داره با همین وضع استفاده میشه و مشکلی نداشته،‌گمونم به خاطر کیفیت بیشتر آی سی توشیبا از آی سی قبلی هست. بستمش و فعلا حسش نیست که بازش کنم! اگر خراب شد،‌یه فکری می کنم!!!
اما اون دوتای دیگه مشکلی که دارن اینه که اصلا تغذیه به آی سی 8227 نمی رسه، یکی ولتاژ تغذیه صفر بهش می رسه و دیگری ولتاژ 1.5 ولت. اونی که ولتاژش صفره،‌حتی LED روی کنترلش هم روشن نمیشه ولی اون یکی دیگه LED پاورش روشن میشه اما هیچ کدوم هیچ صدایی نه از بلندگو کوچیکا و نه از ساب ووفر نمیدن.
به نظر شما مشکل اصلی رو چه قطعه ای می تونه داشته باشه؟ (هیچ آثار ظاهری خرابی یا سوختگی در قطعات دیده نمی شه)
بازم ممنونم

عزیز تو پخ که سوال کرده بودید جواب دادم مشکل از سوختن ترانزیستوره

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
عزیز تو پخ که سوال کرده بودید جواب دادم مشکل از سوختن ترانزیستوره

بله دوست عزیزم، دیدم پاسخ تون رو و با اجازه تون اینجا قرار میدم تا سایر دوستان هم استفاده کنند.
سلام دوست من

داخل دیتا شیت نوشته max20 ولت روی 25 درجه اما آی سی موقع کار حداقل دماش به 50-60روی بیست ولت می رسه من اصلا توصیه نمی کنم بالای 12 بهش بدهید ...........این توان خروجی 25وات و از این حرفها که تو مشخصات می نویسه توان واقعی نیست روی خود ترانس نوشته 1 آمپر یهنی نهایت ما 10 وات خروجی واقعی داریم از دیتا شیت آی سی ها هم معلومه

به نظر من تعویض ترانس یا نصب روگولاتور بعد پل دیود و خازن ریپل واجبه ...................
خمیر سیلیکون هم بهتره استفاده بشه حالا نبود هم خیلی مشکل ساز نیست

دو مورد ایراد آخر هم بر می گرده به سوختن اون ترانزیستور و احیانا یکی از مقاومتهای کنارش ...........خازنهای دور آی سی هم چک کنید احتمالا باد کرده داشت عوض کنید

یاحسین
فعلاً داره کار می کنه! زیادم صداشو زیاد نمی کنم بنابراین فعلا این یکی همینطور خوبه.
مشکل اون دوتا دیگه هست که تو پست بالایی راجع بهشون نوشتم، در مورد اونا نظرتون چیه؟
ممنونم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بله دوست عزیزم، دیدم پاسخ تون رو و با اجازه تون اینجا قرار میدم تا سایر دوستان هم استفاده کنند.

فعلاً داره کار می کنه! زیادم صداشو زیاد نمی کنم بنابراین فعلا این یکی همینطور خوبه.
مشکل اون دوتا دیگه هست که تو پست بالایی راجع بهشون نوشتم، در مورد اونا نظرتون چیه؟
ممنونم
شما آسی سی و ترانزیستور را با هم عوض کنید تمام اون مشکلات حل میشه ..................فقط دقت کنید اگه خازن یا مقاومت خراب هم دارید عوض کنید

بالا