برگزیده های پرشین تولز

كتاب الكترونيك راهنماي مووبل‌تايپ - رايگان و براي همه

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
آره ! چرا يه mail نميزني به نويسنده ها ... فكر نكنم هيچ كدوم مشكلي داشته باشن با اين قضيه ( اگر اسم و مشخصاتشون ذكر بشه ) به قول مشاهير فكر كنم خوشحال هم بشن كه يكي ميخواد همچين كاري بكنه ، از نوشته هاي اون ها هم قراره استفاده بشه.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
اين كه كار خوبيه كه مسلمه.
ولي بايد يكم سرم خلوت تر بشه تا شروع كنم.
مرسي از حمايت دوستان.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از babakweb :
اين كه كار خوبيه كه مسلمه.
ولي بايد يكم سرم خلوت تر بشه تا شروع كنم.
مرسي از حمايت دوستان.
به هر صورت هر وقت کمکی خواستی یه ندا بده...

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از ads :
حالا چرا فقط بابك ايميل بزنه و اجازه بگيره.
هر كي هركي رو مي شناسه ايميل بزنه و اجازه بگير والبته اينجا هم اعلام كنه به كي ايميل زده و نتيجه چي بوده.
تائید میشه!

navid90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا ما ايرانيها خيلي كارمون درسته از صبح تا شوم داريم مجاني از حاصل دسترنج برادران اجنبي بطور مجاني استفاده كاملا مشروع ميكنيم. بعدش از اينكه كسي مطالب وبلاگمونو نقل قول كنه زورمون ميگيره و.فوري هم فرياد وا اخلاقا و وا كپي رايتا سر ميديم.كه حقوق مادي و معنويمون به باد رفت.
اميدوارم با اينحرفها اينجا براي خودم دشمن نتراشيده باشم...
آقا نكنه ما رو بايكوت كنيد و ديگه جواب سوالامو نديد ها!ا فقط نظر بود

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از navid90 :
بابا ما ايرانيها خيلي كارمون درسته از صبح تا شوم داريم مجاني از حاصل دسترنج برادران اجنبي بطور مجاني استفاده كاملا مشروع ميكنيم. بعدش از اينكه كسي مطالب وبلاگمونو نقل قول كنه زورمون ميگيره و.فوري هم فرياد وا اخلاقا و وا كپي رايتا سر ميديم.كه حقوق مادي و معنويمون به باد رفت.
اميدوارم با اينحرفها اينجا براي خودم دشمن نتراشيده باشم...
آقا نكنه ما رو بايكوت كنيد و ديگه جواب سوالامو نديد ها!ا فقط نظر بود
کاملا تایید میشه

rouhollah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از babakweb :
سلام
من در حال گردآوري كتابي به عنوان راهنماي مووبل‌تايپ هستم كه در آن از نوشته‌هاي اكثر دوستاني كه مقالات راهنماي مووبل‌تايپ نوشته‌اند با ذكر نامشان استفاده كرده‌ام. اين كتاب به طور رايگان براي دانلود همه گذاشته خواهد شد.
در اين كار به غير از ويرايش مطالب، مطالب به طرز خوبي چيده شده‌اند كه از آماتور به پيشرفته‌اند.
همچنين اين كار باعث مي‌شود كه دوستاني كه نياز به آشنايي با اين سيستم را دارند بتوانند با دانلود يك كتاب، به تمامي مطالب دست پيدا كنند تا اين كه بخواهند مثلا 50 صفحه را باز كنند و يكي يكي مطالعه كنند.
از مديران خواهشمندم اگر صلاح مي‌دانند به اين تاپيك برچسب مهم بزنند.
اين تاپيك را زودتر از انتشار كتاب زدم تا از راهنمايي هاي دوستان باخبر شوم.
با تشكر
بابك
به نظر من نوشتن کتاب با این شیوه یعنی جمع آوری مقالات به شکل چاپی یا آنلاین کاملا بیهوده و غیر مفیده می باشد . چرا که :
1- اغلب مقالات به کدنویسی و یا دانلود فایل وابسته است که این بصورت کتاب یا فایل pdf کاملا غیر ممکن است.
2- اغلب مقالات در دوره های مختلف و با انتشار نسخه جدید ام تی نیاز به بروزرسانی دارد که باز این کار در کتاب میسر نیست.
3- نوشتن کتاب به این ترتیب هیچ ضرورتی ندارد و یک دوباره کاری و موازی کاری کاملا غیر مفید است که سودی غیر از تلف کردن وقت افراد ندارد . حالا اگر دوستی با نیت واقعا خیر و بدون هیچ چشم داشتی در صدد بر آمد که این مقالات را بصورت یک جا و کتگوری بندی در بیاورد میتواند این کار را انجام داده و در قسمت مقالات آموزشی سایت ام تی فارسی درج نماید که همه مقالات در یک محل مشخص و منسجم قرار بگیرد و همچنین قابلیت بروز رسانی داشته باشد .
4- در مورد اجازه گرفتن هم اگر قرار باشد این مقالات در اینترنت منتشر شود هیچ نیازی به اجازه نیست ولی اگر کتاب چاپی باشد حتما باید با نویسندگان و متجرمین هماهنگ شود .
در مورد مقالات بنده فقط یک شرط کافی است که رعایت شود و آنهم اینکه تمام مقالاتی که در سایت هست مختصا نوشته من است یعنی قبل از من کسی آنها را ننوشته و اگر هم مطالبی مشابه در سایتهای خارجی یا ایرانی هست همه چندین ماه بعد از من انتشار داده اند . و ایده همه آنها مربوط به من است و هرگز انتشار این مقالات به هر شکلی -چاپی یا غیره -را با نام کس دیگری تحمل نمیکنم و اقدام مقتضی را انجام خواهم داد .
ولی انتشار آنها با نام خودم در هر شکلی هیچ نیازی به اجازه و یا حتی اطلاع هم نیست .
در ضمن از نظر من 90 درصد مقالات و مطالب نوشته شده یا ترجمه شده به فارسی چه به لحاظ نوع نگارش آموزشی و چه به لحاظ محتوی مردود هستند (حتی مقالات اولیه خودم).

ads

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از rouhollah :
4-اگر لازم باشد کتابی در زمینه ام تی نوشته شود آنهم نه بصورت جمع آوری مقالات توسط اینجانب خواهد بود که هم قرارداد و هم مجوز رسمی انتشار آنرا از وزارت ارشاد گرفته ام و قرار است به سه زبان و در چند کشور پخش شود ، البته مهندس مظلومی هم در تحریر کتاب شرکت دارد .
عجب. فكر نكنم داشتن قرارداد و مجوز دليل اين باشه كه كس ديگري نتونه كتابي در اين مورد بنويسه.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از rouhollah :
به نظر من نوشتن کتاب با این شیوه یعنی جمع آوری مقالات به شکل چاپی یا آنلاین کاملا بیهوده و غیر مفیده می باشد . چرا که :
1- اغلب مقالات به کدنویسی و یا دانلود فایل وابسته است که این بصورت کتاب یا فایل pdf کاملا غیر ممکن است.
2- اغلب مقالات در دوره های مختلف و با انتشار نسخه جدید ام تی نیاز به بروزرسانی دارد که باز این کار در کتاب میسر نیست.
3- نوشتن کتاب به این ترتیب هیچ ضرورتی ندارد و یک دوباره کاری و موازی کاری کاملا غیر مفید است که سودی غیر از تلف کردن وقت افراد ندارد . حالا اگر دوستی با نیت واقعا خیر و بدون هیچ چشم داشتی در صدد بر آمد که این مقالات را بصورت یک جا و کتگوری بندی در بیاورد میتواند این کار را انجام داده و در قسمت مقالات آموزشی سایت ام تی فارسی درج نماید که همه مقالات در یک محل مشخص و منسجم قرار بگیرد و همچنین قابلیت بروز رسانی داشته باشد .
4-اگر لازم باشد کتابی در زمینه ام تی نوشته شود آنهم نه بصورت جمع آوری مقالات توسط اینجانب خواهد بود که هم قرارداد و هم مجوز رسمی انتشار آنرا از وزارت ارشاد گرفته ام و قرار است به سه زبان و در چند کشور پخش شود ، البته مهندس مظلومی هم در تحریر کتاب شرکت دارد .
5- در مورد اجازه گرفتن هم اگر قرار باشد این مقالات در اینترنت منتشر شود هیچ نیازی به اجازه نیست ولی اگر کتاب چاپی باشد حتما باید با نویسندگان و متجرمین هماهنگ شود .
در مورد مقالات بنده فقط یک شرط کافی است که رعایت شود و آنهم اینکه تمام مقالاتی که در سایت هست مختصا نوشته من است یعنی قبل از من کسی آنها را ننوشته و اگر هم مطالبی مشابه در سایتهای خارجی یا ایرانی هست همه چندین ماه بعد از من انتشار داده اند . و ایده همه آنها مربوط به من است و هرگز انتشار این مقالات به هر شکلی -چاپی یا غیره -را با نام کس دیگری تحمل نمیکنم و اقدام مقتضی را انجام خواهم داد .
ولی انتشار آنها با نام خودم در هر شکلی هیچ نیازی به اجازه و یا حتی اطلاع هم نیست .
در ضمن از نظر من 90 درصد مقالات و مطالب نوشته شده یا ترجمه شده به فارسی چه به لحاظ نوع نگارش آموزشی و چه به لحاظ محتوی مردود هستند (حتی مقالات اولیه خودم).
مورد 4 كه ذكر كرديد واقعا مسخره است:
اگر قرار باشه كتابي هم باشه اون مال منه بقيه دندون تيز نكنند!
خيلي مسخره بود و بعيد از جناب روح الله

rouhollah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ads :
عجب. فكر نكنم داشتن قرارداد و مجوز دليل اين باشه كه كس ديگري نتونه كتابي در اين مورد بنويسه.
من کی گفتم این دلیل بر ننوشتن کتاب توسطه دیگرانه ؟؟؟
چندین بار هم تکرار کردم ، من حرفم اینه که به این شکل یعنی جمع آوری مقالات به شکل کتاب چاپی یاpdf کار بی موردي هستش . هم به لحاظ فلسفه كار هم به لحاظ كاربرد آموزشي.
در ضمن من هيچ علاقه اي به نوشتن اين كتاب ندارم دوستان در جريان هستن اين قرارداد براي دو سال پيشه و حتي من نصف حق التحرير رو هم همون موقع گرفتم و با اينكه تمام فصول كتاب تموم شده فرصت تكميل و ويرايش رو ندارم هرچند به كمك آقاي مظلومي داره يه كارايي صورت ميگيره .
همچنين هر كس از دوستان مي تونه در اين سطح كتاب آموزشي تحرير كنه اتفاقا خيلي هم عاليه ولي من به شما و خودم پيشنهاد ميكنم كه به سطح كيفي مقالاتمون فكر كنيم تا به نوشتن كتاب اونم به اين شكل .

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
لطفا سرفصل و عناوین کتاب را اینجا بگذارید.

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از babakweb :
مورد 4 كه ذكر كرديد واقعا مسخره است:
اگر قرار باشه كتابي هم باشه اون مال منه بقيه دندون تيز نكنند!
خيلي مسخره بود و بعيد از جناب روح الله
نه! به نظرم منظورش اين نبوده. شما بد برداشت كردين.
بقيه هم مي‌تونن كتاب در مورد ام‌تي بنويسند. موردي نداره :)

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از azemati :
نه! به نظرم منظورش اين نبوده. شما بد برداشت كردين.
بقيه هم مي‌تونن كتاب در مورد ام‌تي بنويسند. موردي نداره :)
ممنونم از روح الله که اجازه‌ی نشر کتاب را به ما دادند!

rouhollah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اون قسمت رو کلا حذف کردم و واقعا عذر میخوام ، همیشه پیش خودم فکر میکردم حداقل بچه های علمی نویس با جنبه تر و معقول تر و مودب تر از این باشن .
من منظور خودمو از اون مورد توی پست قبلی خیلی شفاف عرض کردم ، امیدوارم دوستان منطقی تر و مخصوصا مودبانه تر با موضوعات برخورد کنند .
من کی گفتم این دلیل بر ننوشتن کتاب توسطه دیگرانه ؟؟؟
چندین بار هم تکرار کردم ، من حرفم اینه که به این شکل یعنی جمع آوری مقالات به شکل کتاب چاپی یاpdf کار بی موردي هستش . هم به لحاظ فلسفه كار هم به لحاظ كاربرد آموزشي.
در ضمن من هيچ علاقه اي به نوشتن اين كتاب ندارم دوستان در جريان هستن اين قرارداد براي دو سال پيشه و حتي من نصف حق التحرير رو هم همون موقع گرفتم و با اينكه تمام فصول كتاب تموم شده فرصت تكميل و ويرايش رو ندارم هرچند به كمك آقاي مظلومي داره يه كارايي صورت ميگيره .
همچنين هر كس از دوستان مي تونه در اين سطح كتاب آموزشي تحرير كنه اتفاقا خيلي هم عاليه ولي من به شما و خودم پيشنهاد ميكنم كه به سطح كيفي مقالاتمون فكر كنيم تا به نوشتن كتاب اونم به اين شكل .

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از rouhollah :
من اون قسمت رو کلا حذف کردم و واقعا عذر میخوام ، همیشه پیش خودم فکر میکردم حداقل بچه های علمی نویس با جنبه تر و معقول تر و مودب تر از این باشن .
من منظور خودمو از اون مورد توی پست قبلی خیلی شفاف عرض کردم ، امیدوارم دوستان منطقی تر و مخصوصا مودبانه تر با موضوعات برخورد کنند .
بله...
و من هم فكر مي‌كردم كه خيلي‌ها جنبه و ظرفیت بیشتری داشته باشند .

بالا