برگزیده های پرشین تولز

كدوم دوربين فيلم برداري رو پيشنهاد مي كنيد؟ (نياز به پاسخ فوري)

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از amin-moein :
تو سایت comcorderinfo امتیاز تصویری که به هر دوشون داده 8.5 است کیفیت تصویر در نور کم هم به هر دو 6 داده
پس میشه بگین به چه دلیل شما کیفیت gs400 رو بسیار بهتر از hc 1000 میدونید

در مورد کیفیت ساخت من خودم رشه الکترونیک هستم و دوره کار اموزی خودم رو توی یکی از همین تعمیر گاههای دوربین میگذرونم
سیستم مکانیکgs 40i میشه گفت که تقریبا شبیه دور بینهای ارزون قیمت پاناسونیک مثل gs35 میباشد که البته این در مورد دوربینهای سونی هم صدق میکنه به عنوان مثال سونی pc1000 و hc 20 دارای مکانیک کاملا شبیه به هم میباشند که البته بسیار هم منطقی چون یک شرکت برای دوربینهای خانگی یک بار متحمل هزینه طراحی میشه

اما در مورد کیفیت ساخت جای هیچ شکی نیست که مکانیک پاناسونیک مکانیک ضعیفی داره برای مثال هداشون دارای گپهای ضعیفی میباشند گایدهای و همچنین پایه های گاید ضعیفی دارند این مشکل بسیار زیاد توی دوربینهای پاناسونیک دیده شده
در مورد lcd ها شون هم که این دیگه زبان زد خاص وعام lcd که روی دوربین مثلا hc 20سونی هست کیفیتش بالا تر lcd دوربین gs400 میباشد به عنوان نمونه همین سایت camcorder info امتیازی که به lcd hc20 داده 9 میباشد در صورتی که به lcd gs400 امتیاز 8 داده
البته من هم با نظر شما موا فق ام hc1000 دوربین موفقی نبود pc1000 هم همین جور واین ناشی از ضعف سونی در مدیریت اش بود ودر مقابل پاناسونیک دارای مدیریت بسیار زیرکانه میباشد

ممنونم از اطلاعاتي که در اختيارم گذاشتيد

متاسفانه من سررشته اي در زمينه مکانيک و الکترونيک ندارم و مسلما تجربه و دانش شما بيشتر از من هست. ببينيد دوربين خود من hc1000 هست و اين دوربين رو حدود 7 ماه پيش خريدم 1700 و حدود 20 ساعت هم با اون فيلم گرفتم. توي همون لينکي که دوستمون اشاره کردن يکي از اعضاي سايت gs400 رو پيشنهاد داده بودن که البته من به اون توصيه توجهي نکردم و چون به دوربينهاي سوني اعتقاد داشتم يکي گرفتم با اينکه حدود 150 هم بيشتر پرداختم. همون زمان پسر عموي من gs400 گرفت.تقريبا در تمام مراسم همزمان فيلم گرفتيم و چيزي که در مورد کيفيت تصوير گفتم تفاوتي بود که به عينه ميبينم. دوربين اون تصوير بهتري ميگيره و الان هم دلم نمياد اين دوربين خودمو که حداکثر 600 700 ميخرن بفروشم. اما تفاوت ها
کيفيت صدا که اصلا در موردش بحثي نيست نميدونم چرا اين سايت مقايسه نکرده ولي gs400 ميکروفون زوم داره و کاراييش عاليه براي hc1000 بايد همين ميکروفون که در اين سايت نشون داده شده رو جدا بخريد که اينجا هم پيدا نميشه. کنترل دستي hc1000 افتضاحه يعني هيچي به معني واقعي هيچي نداره. از يک وايت بالانس مينيمم گرفته يا حتي سرعت شاتر و قطر دياف . زومش هم که عملا پله پله اي ميشه . اون lcd هم نميدونم چقدر براي شما مهمه ولي با اين وضعيت منوهاي سوني بدون هيچ دکمه اي يک فيلم بگيريد و ميبينيد همون lcd بزرگ پاناسونيک بسيار کاراتره . اون حلقه دور لنز پاناسونيک که واقعا کار باهاش راحته همه چيز دست آدمه و مکانيسم فيلمشم از بالاست و مجبور نيستيد دوربينو از سه پايه باز کني واسه عوض کردن فيلم. به هرحال hc1000 دقيقا همونجوري که در اين سايت نوشته يک اسباب بازي گرونقيميته واسه افراد مبتدي که ميخوان يک دوربين داشته باشن که start کنن و فيلم با کيفيت خوب بگيرن. يک قدم بيشتر هم نميتونيد باش بريد.

اگر واقعا به اين دوربين علاقه داريد و gs400 با زمان کار مساوي و بسيار تميز يا نو داريد با ميل معاوضه ميکنم.

حق با شماست اگر نوشته بودم "کاراتر" شايد بهتر ميبود به هر حال gs400 بسيار بسيار کاراتر و مقداري در تصوير و و خيلي در صدا باکيفيت تر است. اين هم دقيق دقيق

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
از جناب athlon64x2 بابت توضیحات کاملشون ممنون.
ببینید دوست عزیز شاید دوربین canon 1D markII , Canon 620a هردو در شرایط نوری مناسب عکسهای خوبی بگیرند و شاید اگه خیلی خیلی دقت نکنید متوجه تفاوتشون نشید, ولی اگه شرایط نوری ضعیف رو در نظر بگیریم دیگه تفاوتها کاملا مشهود هستند. در همون تاپیک جناب cortana هم اگه دقت میکردید شرایط خاصی رو برای تست فراهم کرده بودند و نتیجه اونجا مشخص تر بود و برتری کامل با پاناسونیک بود.. هیچ تعصبی رو برند خاصی نیست. نیت فقط راهنمایی بود.

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز athlon64x2 با نظرات شما کاملا موافق ام

همان طور که قبلا اشاره کردم دوربینهای hc1000 و pc 1000 دوربینهای کاملا شکست خوردهای هستند
به شما پیشنهاد میکنم اگر میتونید دوربینو با قیمت 800 تا 850 ردشکنی بفروشش وبه جای اون میتونی gs250 بخری با قیمت حدود 750 من باهاش کار کردم دوربین خوبی البته فرصتی پیش نیومد که بتونم درست باهاش کار کنم
ولی فکر نمی کنم فرق زیادی با gs400 داشته باشه
همان طور که میدونید gs500 هم توراه باقیمت حدود 1000 دلار معرفی شده که فکر نمی کنم توایران بیشتر از 900 تومان بشود البته هنوز وارد ایران نشده

اما gs4000 ,gs 250 زیاد کیفیت خوبی توی نور کم ندارند این در حالی که sony hc90 با اینکه 3ccd نیست ولی کیفیتش توی نور کم خیلی بهتر از gs400,gs250می باشد ودر نور زیاد هم فرق محسوسی با هم ندارند من با هر دو شون کار کردم ولی در مقابل دارای رزولاسون کم تری می باشد تصویر اول مربوط به gs400 ودومی gs250 و سومی هم hc90
gs400-indoor5-auto.jpg

gs250-indoor5-auto.jpg

[
hc90-indoor5-auto.jpg

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تصویر اول مربوط به gs400 ودومی gs250 و سومی هم hc90
ببخشيد
توي اين سه تصوير وسطي يعني gs250 به دوتاي ديگه واقعاً سر هست
با اين وجود چرا مي گين sony hc90 كيفيتش بهتره؟
دارم كم كم به سوني شك مي كنم...
آيا براتون امكان داره همچين مقايسه تصويري رو با سوني hc32 و hc42 و پاناسونيك gs75 انجام بدين؟
خيلي ممنون

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از yaghob :
ببخشيد
توي اين سه تصوير وسطي يعني gs250 به دوتاي ديگه واقعاً سر هست
با اين وجود چرا مي گين sony hc90 كيفيتش بهتره؟
دارم كم كم به سوني شك مي كنم...
آيا براتون امكان داره همچين مقايسه تصويري رو با سوني hc32 و hc42 و پاناسونيك gs75 انجام بدين؟
خيلي ممنون

دوست عزیز این شما میتوانید برای مقایسه این تصاویر به ادرس http://www.videomax.ru/tests/ بروید

اما در مورد کیفیت میتونه سلیقه ای باشه که به نظر من hc90 دارای رنگهای بهتری
به رنگ چوب میز و کف پوش دقت کنید به نظر من gs400 و gs250 چوب رو سوخته نشون میدن و واقعی نیستن البته این نظر شخصی من است
به تصویر زیر دقت کنید به نظر شما کدام یک از تصا ویر قبلی به این تصویر نزدیک تر است
این تصویر مربوط به سونی vx2100 میباشد
vx2100-indoor5-auto.jpg

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله درسته اين به hc90 نزديك تره
اما تصوير hc90 يك ته رنگ قرمز داره و اين ته رنگ از صفحه سفيدي كه روي ميز گذاشته شده به راحتي قابل تشخيصه.
در صورتي كه تصوير gs250 ته رنگ نداره ولي رنگ ها طبيعي نيستند.
فقط با مقايسه با تصوير اصلي ميشه به اين مسائل پي برد... :D
راستي عجب كيفيتي داره اين vx2100، قيمتش چنده؟ :D

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا دستت رد نكنه عجب سايتي معرفي كردي... از همون اول اين كارو مي كردي جيگر
درسته كه زبونش رو نمي فهمم ولي عكس ها خودشون گوياتر هستند.
اما مقايسه تصاوير گرفته شده توسط اين دربين ها (hc32,hc42,gs75):
البته من از نظر خودم به ترتيب از بهتر به بدتر مرتب كردم. اگه نظر شما غير از اينه بگيد تا ديدگاهم اصلاح بشه

از نظر تصوير برداري در نور كم:
اول gs75 بعد hc42 و در آخر hc32

lowlight-gs75.jpg

lowlight-hc42.jpg

lowlight-hc32.jpg

از نظر تصوير برداري در نور روز:
اول gs75 بعد hc42 و در آخر hc32

min-gs75.jpg

min-hc42.jpg

min-hc32.jpg

از نظر بزرگنمايي يا زوم:
اول hc32 با 20 برابر بزرگنمايي (زوم 20x)، بعد hc42 با 12 برابر بزرگنمايي (زوم 12x)، و در آخر gs75 با 10 برابر بزرگنمايي (زوم 10x)

max-hc32.jpg

max-hc42.jpg

max-gs75.jpg

نتيجه اخلاقي اينكه بين اين سه گزينه با در نظر گرفتن بزرگنمايي بسيار كم gs75 و كيفيت خوب تصوير آن در نور كم و و همچنين در نور روز بهترين انتخاب دوربين Panasonic GS75 است.
و ديگر اينكه طبق فرمايش دوستمان hc42 با حدود 100 تومن اختلاف با hc32 انتخاب خوبي نيست و انتخاب بهتر همان Panasonic GS75 است.

مشتاقانه منتظر شنيدن نظرات مخالف و موافق با اين نتيجه گيري هستم...;)

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از amin-moein :
دوست عزیز athlon64x2 با نظرات شما کاملا موافق ام

همان طور که قبلا اشاره کردم دوربینهای hc1000 و pc 1000 دوربینهای کاملا شکست خوردهای هستند
به شما پیشنهاد میکنم اگر میتونید دوربینو با قیمت 800 تا 850 ردشکنی بفروشش وبه جای اون میتونی gs250 بخری با قیمت حدود 750 من باهاش کار کردم دوربین خوبی البته فرصتی پیش نیومد که بتونم درست باهاش کار کنم
ولی فکر نمی کنم فرق زیادی با gs400 داشته باشه
همان طور که میدونید gs500 هم توراه باقیمت حدود 1000 دلار معرفی شده که فکر نمی کنم توایران بیشتر از 900 تومان بشود البته هنوز وارد ایران نشده

اما gs4000 ,gs 250 زیاد کیفیت خوبی توی نور کم ندارند این در حالی که sony hc90 با اینکه 3ccd نیست ولی کیفیتش توی نور کم خیلی بهتر از gs400,gs250می باشد ودر نور زیاد هم فرق محسوسی با هم ندارند من با هر دو شون کار کردم ولی در مقابل دارای رزولاسون کم تری می باشد تصویر اول مربوط به gs400 ودومی gs250 و سومی هم hc90

سلام دوست عزيز

واقعا ممنونم از عکسهايي که گذاشتيد . اتفاقا مشکلي که من با hc1000 در نور اتاق دارم هم به خوبي در hc90 ديده ميشه. توي بيشتر سوني هاي مدل hc اين مشکل رو ديدم و دليلش هم نداشتن تنظيم دستي white balance هست که همونطور که ميبينيد کل تصوير به رنگ زرد در اومده و انگار زير نور پروژکتور فيلم گرفتيد. اما gs400 و مطابق تصوير شما gs250 هردو خيلي خوب عمل ميکنن. به نظر من اصلا تصوير اون دو با hc90 قابل مقايسه نيست و براي من واقعي بودن رنگ ها مهمه. اگه تو اين نور از صورت يک نفر با سوني فيلم بگيريد افتضاح ميشه.

gs250 پيشنهاد وسوسه انگيزيه اما اون لرزش گير اپتيکال gs400 به نظرم خيلي مهمه. ميکروفونشون هم ظاهرا فرق داره و راستش اونقدر از کيفيت gs400 خوشم اومده که ميترسم چيز ديگه اي بگيرم و دوباره اوني که ميخوام نباشه. در هر صورت از راهنمايي شما واقعا ممنونم و فکر ميکنم اگر ناچار به معاوضه بشم بازهم gs250 از hc1000 خودم خيلي بهتره متاسفانه.واقعا نميشه به يه برند خاص صرفا تصميم گيري کرد کرد بايد همونطور که جناب adeliry گفتن بدون توجه به برند خود محصول رو مد نظر داشت اين اشتباهيه که 900 براي من هزينه داشت.

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
یه سوال برام پیش اومد و اون اینکه:
این عکسهایی که گذاشتین از فیلم کپچر شده یا عکسهایی هستند که با این دوربینها گرفته شده اند؟

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من هم میخوام یه دوربین فیلمبرداری Mini DV بگیرم . با تحقیقاتی که از اینترنت به عمل آوردم در محدوده قیمت حداکثر 500 هزار تومان دوربین SONY DCR-HC40 نظرم را جلب کرد . ولی بامراجعه به بازار دریافتم که این دوربین دیگر تولید نمی شود و جایگزین آن مدل HC42 می باشد که مشخصات آن چنگی به دل نمی زند . می خواستم بدانم که آیا HC40 را میتوان در تهران پیدا کرد یا نه ؟ ممنون می شم اگر کسی سراغ داره نشانی و قیمت اون رو به من بده.
درغیر اینصورت معادل قیمت آن چه دوربینی را پیشنهاد می دهید ؟

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از adeliry :
یه سوال برام پیش اومد و اون اینکه:
این عکسهایی که گذاشتین از فیلم کپچر شده یا عکسهایی هستند که با این دوربینها گرفته شده اند؟

دوست عزیز این عکسها از روی فیلم گرفته شده اند

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
http://www.dvspot.com/reviews/panasonic/pv_gs250-review/
به نقل از athlon64x2 :
سلام دوست عزيز

واقعا ممنونم از عکسهايي که گذاشتيد . اتفاقا مشکلي که من با hc1000 در نور اتاق دارم هم به خوبي در hc90 ديده ميشه. توي بيشتر سوني هاي مدل hc اين مشکل رو ديدم و دليلش هم نداشتن تنظيم دستي white balance هست که همونطور که ميبينيد کل تصوير به رنگ زرد در اومده و انگار زير نور پروژکتور فيلم گرفتيد. اما gs400 و مطابق تصوير شما gs250 هردو خيلي خوب عمل ميکنن. به نظر من اصلا تصوير اون دو با hc90 قابل مقايسه نيست و براي من واقعي بودن رنگ ها مهمه. اگه تو اين نور از صورت يک نفر با سوني فيلم بگيريد افتضاح ميشه.

gs250 پيشنهاد وسوسه انگيزيه اما اون لرزش گير اپتيکال gs400 به نظرم خيلي مهمه. ميکروفونشون هم ظاهرا فرق داره و راستش اونقدر از کيفيت gs400 خوشم اومده که ميترسم چيز ديگه اي بگيرم و دوباره اوني که ميخوام نباشه. در هر صورت از راهنمايي شما واقعا ممنونم و فکر ميکنم اگر ناچار به معاوضه بشم بازهم gs250 از hc1000 خودم خيلي بهتره متاسفانه.واقعا نميشه به يه برند خاص صرفا تصميم گيري کرد کرد بايد همونطور که جناب adeliry گفتن بدون توجه به برند خود محصول رو مد نظر داشت اين اشتباهيه که 900 براي من هزينه داشت.

دوست عزیز gs250 هم لرزش گیر اپتیکال داره
اما لرزش گیر اپتیکال چندان فرقی با لرزش گیر الکترو نیک نداره بیشتر هدف از استفاده از لرزش گیر اپتیکال اینه که دو دوربین بتونه از تمام سطح ccd استفاده کنه

اما اگه دوربینی رو می خواهید که در نور کم بهترین عمل کرد رو داشته باشه به نظر من توی این رنج قیمت hc 90 انتخوابی بهتر از gs 250 هست اما در مقابل دارای رزولاسیون پایین تری است
gs 250 توی نور کم تصویرش کمی نویزی میشه این مطلب رو جناب کرتانا نیز روش تاکید کردن
تو سایت camcorder info هم امتیاز lowlight perfonmanc که به hc90 داده 6.5 و برای gs250 هم 5.5 داده

و دوربین best camcorder in low light شد

ولی در مورد واید بالانس توی تنظیمات دستی به راحتی قابل تنظیم میباشد

hc90
hc90-indoor5-manual.jpg

gs250
gs250-indoor5-manual.jpg

در مورد نویز روی صفحه تلویزیون نگاه کنید کاملا مشخص هست

به این لینک هم میتونید مرا جعه کنید ونمو نه فیلمها رو ببینید
http://www.dvspot.com/reviews/sony/hc90-review/index.shtml

اگر در اخر صفحه نظرات خود سایت رو بخونید
در مورد gs250 نوشته Disappointing low light performance

ودر مورد hc 90 هم نوشته above average dim light performance

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كسي در مورد انتخاب و نتيجه گيري من نظري نداره؟
من منتظرم...

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظر شما در مورد Panasonic GS75 نسبت به SONY HC42 چیست ؟

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از amin-moein :

دوست عزیز gs250 هم لرزش گیر اپتیکال داره
اما لرزش گیر اپتیکال چندان فرقی با لرزش گیر الکترو نیک نداره بیشتر هدف از استفاده از لرزش گیر اپتیکال اینه که دو دوربین بتونه از تمام سطح ccd استفاده کنه

اما اگه دوربینی رو می خواهید که در نور کم بهترین عمل کرد رو داشته باشه به نظر من توی این رنج قیمت hc 90 انتخوابی بهتر از gs 250 هست اما در مقابل دارای رزولاسیون پایین تری است
gs 250 توی نور کم تصویرش کمی نویزی میشه این مطلب رو جناب کرتانا نیز روش تاکید کردن
تو سایت camcorder info هم امتیاز lowlight perfonmanc که به hc90 داده 6.5 و برای gs250 هم 5.5 داده

و دوربین best camcorder in low light شد

ولی در مورد واید بالانس توی تنظیمات دستی به راحتی قابل تنظیم میباشد

hc90
hc90-indoor5-manual.jpg

gs250
gs250-indoor5-manual.jpg

در مورد نویز روی صفحه تلویزیون نگاه کنید کاملا مشخص هست

به این لینک هم میتونید مرا جعه کنید ونمو نه فیلمها رو ببینید
http://www.dvspot.com/reviews/sony/hc90-review/index.shtml

اگر در اخر صفحه نظرات خود سایت رو بخونید
در مورد gs250 نوشته Disappointing low light performance

ودر مورد hc 90 هم نوشته above average dim light performance

سلام دوست عزيز

واقعا ممنونم . بله نظر شما کاملا درسته . راستش براي من فيلمبرداري در نور اتاق مهمه ولي بيشتر مواقع نور کافي هست و زياد اين مورد برام مشکل ايجاد نميکنه. در مورد hc1000 تنظيم وايت بالانس مناسب نداره و بارها سعي کردم به هر روشي که تو نت بود مشکل رو حل کنم اما ظاهرا همه اين مشکل رو باهاش دارن و تصوير به رنگ نور پروژکتور در مياد زير نور لامپ (اصطلاحا بيش از اندازه گرم ميشه به قرمز ميزنه) در مورد hc90 هم اين مورد رو توي عکسها ديدم .در مورد نويز هم حق با شماست هم توي عکس مشخصه و هم سايت رو خوندم و فيلمهايي هم که در نور کم گرفته ديدم بازهم gs400 از هردو بهتر بود. عيبش اينه که به دوربين خودم در نور کم امتياز بيشتري نسبت به gs250 و hc90 داده و دوربين من در نور کم تصوير واضح اما با رنگهاي خيلي زرد/قرمز ايجاد ميکنه. نميدونم معيار چيه به هر حال در نور کم علاوه بر واضح و روشن بودن و نويز نداشتن رنگها هم به نظر مهم هستن. hc1000 دو مورد اول رو داره مورد سوم رو نه. gs400 در هرسه مورد واقعا خوبه. ظاهرا gs250 مشکلش نويزه و مورد دوم. پس بهتره همون gs400 رو بگيرم يا کمي صبر کنم gs500 بياد مشخصاتش که با gs400 به نظر خيلي خيلي شبيهه.

باز هم از توضيحات کامل و عکسهاي بسيار گوياي شما و راهنماييتون صميمانه تشکر ميکنم.

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
athlon64x2 جان شما چرا دنبال دوربین های حرفه ای تر نمی رین ؟
اونها نیاز شما رو بهتر رفع می کنند . البته خوب قیمتشون خیلی جالبه :d

راستی یکسری چیز :
والا منم اونقدرا تعصب روی چیز خاصی ندارم . شاید روی سونی یکمی ... ولی در کل با 90 % صحبتها توی این دو صفحه
موافقم .
در مورد D8 : من همون زمان باهاش موافق بودم و الآن دیگه با وجود miniDV اصلا قبولش ندارم
در مورد دوربین های جدید سونی : دو مورد در این دوربین ها ( دوربین های هندی کم خانگی ) هست که واقعا آدم رو
عذاب می ده :
1 - رفتن منو ها و ... بر روی LCD و عدم وجود هیچ گونه دکمه ای بر روی خود دوربین که نشون می ده سونی خریداراش
رو خیلی خیلی خیلی مبتدی فرض کرده و گرنه فوکوس و زوم با دهانه ی لنز و تنظیمات دوربین با دکمه واقعا حرفه ای تر
و بهتر از تاچ اسکرین بودن صفحه ی LCD ـه . به احتمال قوی چندی دیگر سایر برندها هم همین رویه رو پیش می گیرن
شایدم نگیرن ولی هر چه که هست اگر شما انتظارات حرفه ای از دوربین های سونی دارین دیگه نباید طرف مدلهای هندی کم
برین ( بجز HDV های هندی کم و یک VX2100 از miniDV ها ) . منظورم هم از انتظارهای حرفه ای خواسته های شما دوستانه
یک خریدار مبتدی نویز و وایت بالانس و نور کم و زیاد و زوم پله ای و امثال اینها رو نه می فهمه نه براش مهمه
از اینی هم که همه چی تاچ اسکرین شده خوش حاله !!! ولی شمایی که متوجهین این چیز ها رو بنظرم باید به سایت
sony biz برین و از محصولات DV CAM دیدن فرمایید . وگرنه بدونید فعلا در دوربین های خانگی 3CCD ، پاناسونیک ها بهترند
( بحث ما پیرامون miniDV ست نه HDV . چون اونطوری سونی موفق تره ! )
2 - اما دومین مورد هم که در دوربینهای جدید نسبت به مدلهای قدیمی افت کرده نویز و فیلمبرداری در شبه
D8 چهار - پنج سال پیش در شب همه چیز رو به وضوح نشون نمیده ولی باور کنید انقدر هم نویز نداره : _._
D8 چهار - پنج سال رنگ و آب بهتری داره از HC امسال
D8 چهار - پنج سال وایت بالانس بهتری از HC امسال داره
و ....

علت همه ی اینها هم اینه که سونی فروش خودش رو همون 4 - 5 سال پیش کرد و حالا داره از روی سیری دوربین می سازه
ولی هنوز مونده تا پاناسونیک بتونه فروشی مثل سونی داشته باشه و واسه همین بهترین امکانات رو میذاره تو GS400
و پوز HC 1000 رو می زنه . در کل بنظرمن سری HC بیشتر برای افراد مبتدی خوبه تا حرفه ای ها و سری PC هم ایراداتی داره
ولی هنوز کیفیت 4 - 5 سال پیش خوشونو تو 80 درصد مواقع حفظ کردن

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مثل اينكه اينجا كسي مارو آدم حساب نميكنه... :eek:

خوب به سؤال منم جواب بدين.
ناسلامتي من اين تاپيك رو زدم

:( :( :( :( :( :( :( :(

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از yaghob :
مثل اينكه اينجا كسي مارو آدم حساب نميكنه... :eek:

خوب به سؤال منم جواب بدين.
ناسلامتي من اين تاپيك رو زدم

:( :( :( :( :( :( :( :(
هر چند من روش عکس از فیلم رو اونقدرا قبول ندارم و معتقدم فیلم رو باید در تلویزیون دید تا کیفیت واقعیش بدست بیاد
ولی اول دو نکته رو بگم بعد هم نظرم راجع به عکسها :
1 - بنظرم HC32 رو از این مقایسه حذف کنین چون HC40 گزینه ی بهتریست
2 - زوم هر چند عامل مهمیست ولی 10 - 12 برابر زوم بنظرم کافیه و دلیلی برای موندن HC32 در این لیست نمی مونه

اما در نور کم اتاق :
نویز HC40 خیلی جزئی بیشتره ولی رنگها رو بهتر نشون میده
در روز هم از نظر من HC40 بهتر عمل کرده تا GS75

نتیجه گیری کلی :
معیار فقط نور کم نیست . چون معمولا جاهایی که آدم می خواد فیلم بگیره نور به اندازه ی کافی موجوده و شاید در سال
2 بار با نور کم اتاق مواجه بشه / پس از نظر من HC40 انتخاب بهتریه و HC42 باز بهتر

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از tintin :
athlon64x2 جان شما چرا دنبال دوربین های حرفه ای تر نمی رین ؟
اونها نیاز شما رو بهتر رفع می کنند . البته خوب قیمتشون خیلی جالبه :d

راستی یکسری چیز :
والا منم اونقدرا تعصب روی چیز خاصی ندارم . شاید روی سونی یکمی ... ولی در کل با 90 % صحبتها توی این دو صفحه
موافقم .
در مورد D8 : من همون زمان باهاش موافق بودم و الآن دیگه با وجود miniDV اصلا قبولش ندارم
در مورد دوربین های جدید سونی : دو مورد در این دوربین ها ( دوربین های هندی کم خانگی ) هست که واقعا آدم رو
عذاب می ده :
1 - رفتن منو ها و ... بر روی LCD و عدم وجود هیچ گونه دکمه ای بر روی خود دوربین که نشون می ده سونی خریداراش
رو خیلی خیلی خیلی مبتدی فرض کرده و گرنه فوکوس و زوم با دهانه ی لنز و تنظیمات دوربین با دکمه واقعا حرفه ای تر
و بهتر از تاچ اسکرین بودن صفحه ی LCD ـه . به احتمال قوی چندی دیگر سایر برندها هم همین رویه رو پیش می گیرن
شایدم نگیرن ولی هر چه که هست اگر شما انتظارات حرفه ای از دوربین های سونی دارین دیگه نباید طرف مدلهای هندی کم
برین ( بجز HDV های هندی کم و یک VX2100 از miniDV ها ) . منظورم هم از انتظارهای حرفه ای خواسته های شما دوستانه
یک خریدار مبتدی نویز و وایت بالانس و نور کم و زیاد و زوم پله ای و امثال اینها رو نه می فهمه نه براش مهمه
از اینی هم که همه چی تاچ اسکرین شده خوش حاله !!! ولی شمایی که متوجهین این چیز ها رو بنظرم باید به سایت
sony biz برین و از محصولات DV CAM دیدن فرمایید . وگرنه بدونید فعلا در دوربین های خانگی 3CCD ، پاناسونیک ها بهترند
( بحث ما پیرامون miniDV ست نه HDV . چون اونطوری سونی موفق تره ! )
2 - اما دومین مورد هم که در دوربینهای جدید نسبت به مدلهای قدیمی افت کرده نویز و فیلمبرداری در شبه
D8 چهار - پنج سال پیش در شب همه چیز رو به وضوح نشون نمیده ولی باور کنید انقدر هم نویز نداره : _._
D8 چهار - پنج سال رنگ و آب بهتری داره از HC امسال
D8 چهار - پنج سال وایت بالانس بهتری از HC امسال داره
و ....

علت همه ی اینها هم اینه که سونی فروش خودش رو همون 4 - 5 سال پیش کرد و حالا داره از روی سیری دوربین می سازه
ولی هنوز مونده تا پاناسونیک بتونه فروشی مثل سونی داشته باشه و واسه همین بهترین امکانات رو میذاره تو GS400
و پوز HC 1000 رو می زنه . در کل بنظرمن سری HC بیشتر برای افراد مبتدی خوبه تا حرفه ای ها و سری PC هم ایراداتی داره
ولی هنوز کیفیت 4 - 5 سال پیش خوشونو تو 80 درصد مواقع حفظ کردن

ُسلام دوست عزيز

ممنونم از راهنماييتون. بله سري dvcam واقعا عالين ولي همونطور که گفتين قيمتهاشون هم خيلي جالبه . من استفاده شديد ندارم و به نظرم حتي حدود 3 مليون براي vx2100 با تشکيلاتش هم براي استفاده کسي مثل هم خيلي زياده. gs500 همون gs400 هست ولي مود 16/9 widescreen داره که به نظرم فوق العاده هيجان انگيزه بتونم فيلم عريض بگيرم حتما همين دوربين رو ميگيرم. بله نبايد به برند حساس بود فعلا 3ccd هاي پاناسونيک بهترن ولي فکر ميکنم توي تک سنسور ها با همه دردسر ها و کمبودها ولي بازم سوني ها بهترن.

منم دقيقا با تجربه قبليم که يه trv350 داشتم اين hc1000 رو خريدم دقيقا همونطور که شما گفتين هم رنگ توي نور کم و هم وايت بالانس و هم صدا و هم خيلي زياد دکمه هاش و تنظيم هاش از hc هاي فعلي سرتر بود و نسبت به بقيه مارک ها اصلا يک نسل جلوتر بود اون موقع پاناسونيک vhsC ميداد با کيفيت افتضاح. سوني بايد به نظر خريدارا توجه کنه من ميدونم مبتدي مبتديم اما ديگه اينکه تصوير زير نور لامپ سفيدش زرد بشه اشکاله نه انتظار حرفه اي. يه 4 تا دکمه و زوم راحت هم فکر کنم هرکي 2 ساعت فيلم بگيره بشون ميرسه. من کلا اين دومين دوربينمه و تو اين سالا جمعا 200 ساعت شايد فيلم گرفتم. گفتم که آماتور هم نيستم اما واسم مهمه از تمام امکانات دستگاهي که دارم استفاده کنم. مشکل اينه که hc1000 هيچي نداره!. عجيب اينه که اون موقع که سوني رقيب نداشت بهتر عمل ميکرد به جرئت ميگم 90 درصد بازار دوربين سوني بود فقط مگر کسي واسه قيمتش ميرفت پاناسونيک يا جي وي سي ميخريد يا اينکه فيلمش تو ويدئو هم کار کنه. اما چند روز پيش تو يه سايت ديدم فروش سوني فقط سال گذشته 15 درصد افت داشته طي 4 سال متوالي و احتمالا يک يا دو سال ديگه پاناسونيک يا کنون اول ميشن اين يعني زنگ خطر براي يک کمپاني بايد به نظر خريدارا توجه کنه. يکيش من که چشم بسته سوني خريدم ولي ديگه جزو طرفداراش نيستم و دوربين بهتر ميخوام نه مارک مورد علاقم.

بازم ممنونم از شما و همه دوستان

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
البته از صحبت های شما بر میاد که اصلا یک مبتدی نیستین و با 200 ساعت فیلم گرفتن حتما متوجه چیزهای زیادی میشین
که یک مبتدی نمیشه . من منظورم این بود که شما وقتی می بینین نور سفید رو زرد می گیره متوجه میشین مربوط به وایت
بالانسشه ولی یک کابر تازه کار شاید فکر کنه همه دوربین ها این طورین . در هر صورت بنظر من شما یکم دیگه با دوربینتون
ور برین شاید قلق کار بیاد دستتون . زیر نورهایس مختلف با وایت بالانس های مختلف و کم و زیاد کردن نور ( اگر داشته
باشه چون من دست نگرفتم ) امتحان کنید . دوربین رو هم روی یک سطح صاف یا سه پایه قرار بدین . چون هر چند یکسری
ایرادات داره ولی من هنوز یکمی شک دارم که سونی یک 3CCD رو انقدر ضعیف زده باشه
چون در سایتی هم که معرفی شد اونقدرا از دوربین بد نگفته

بالا