برگزیده های پرشین تولز

كدوم دوربين فيلم برداري رو پيشنهاد مي كنيد؟ (نياز به پاسخ فوري)

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز بهتره که ببینم دوربینهایی که تازه معرفی شده اند توی سایتهای مختلف چه امتیازههایی رو میگیرند

بستگی به کار برد شما هم داره که ایا دوبینو فقط برای کار کردن در نور کم میخوای یا بیشتر برات مهمه که توی نور زیاد کیفیت خوبی داشته باشی

اگه سونی میخوای بهتره یک مقدار بیشتر هزینه کنی چون غالبا دوربینهای سونی گرون تر از دوربینههای هم رده خودشون مال یک شرکت دیگه هستند که بی دلیل هم نیست

سونی تفکرش اینه که دوربینی که تولید میکنه باید کیفیت ساختش بالا باشه

اما پاناسونیک کیفیت ساخت دوربیناش پایین تره ولی بجای اون میاد از فناوری که برای ساخت دوربینهای حرفه ای استفاده میشه توی دوربینهای ارزون قیمت استفاده میکنه

مثلا دوربین gs400 بهترین دوربین هندی کم پاناسونیک که از 3ccd و لرزش گیر اپتیکال استفاده میکنه قیمتی حدود 1میلیون تومان داره

درحالی که ارزون ترین دوربین سونی که 3ccd باشه و از لرزشگیر اپتیکال هم استفاده کنه حدود 1700 قیمت داره که البته چه ار نظر تصویر وچه از نظر کیفیت ساخت بسیار بالا تر از gs-400 قرار میگیره

در کل اگه عجله نداری بهتره صبر کنی ولی اگه میخوای همین روزا بخری حداکثر مقداری رو که میخوای هزینه کنی چه قدره؟

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
400 تا 450 و حداكثر 500 تومن
در ضمن مي خوام كارت دي وي و ساير چيزايي كه احتمالاً بايد همراه دوبين بخرم با همين هزينه باشه.
هدفم هم از خريدن دوربين ساختن فيلم كوتاه و كليپ و... البته نه اونجوري كه فكر كنيد مي خوام حرفه اي فيلم بسازم... نه
بيشتر هدفم يادگيريه و مي خوام با روش كار آشنا بشم نه اينكه فيلم نشون خلق الله بدم و...

الآن نظرم روي hc32 است. آيا اتتخاب خوبيه؟
لطفاً اين رو هم بگيد كه همراه دوربين چه چيزايي هم لازمه كه بخرم
خيلي ممنون

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از yaghob :
400 تا 450 و حداكثر 500 تومن
در ضمن مي خوام كارت دي وي و ساير چيزايي كه احتمالاً بايد همراه دوبين بخرم با همين هزينه باشه.
هدفم هم از خريدن دوربين ساختن فيلم كوتاه و كليپ و... البته نه اونجوري كه فكر كنيد مي خوام حرفه اي فيلم بسازم... نه
بيشتر هدفم يادگيريه و مي خوام با روش كار آشنا بشم نه اينكه فيلم نشون خلق الله بدم و...

الآن نظرم روي hc32 است. آيا اتتخاب خوبيه؟
لطفاً اين رو هم بگيد كه همراه دوربين چه چيزايي هم لازمه كه بخرم
خيلي ممنون

تا 500 تومان چند تا انتخواب داری
hc42 = 490
panasonic gs75=480
پاناسونیک gs75چون از 3ccdاستفاده میکنه کیفیت بهتری نسبت hc42 داره ولی در مقابل تصویرش دارای رزولاسیون پایین تری است
hc42 دوربین با کیفیت ساخت بالا دارای رزولاسیون عالی کیفیت رنگ بهتراز hc32 و پایین تر از gs75

hc42 دارای لرزش گیر بهتری نسبت به gs75 میباشد دوربینش هم دوربین کوچیک و خوش دستی

به نظر من ارزش 90 بیشترو داره که عوض hc 32 یک hc42 بخری در ضمن عکسش هم خیلی بهتر از hc32 هستش
برای ریختن فیلم روی کامپیو تر هم نیاز به یک کارت i-link یا 1394 داری که قیمتش هم حدود 20 تومان میشه

در ضمن بهتره از نظر سایر اسا تید هم استفاده کنی

.

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي از جوابتون :)
يه سوال ديگه...!
مي خواستم بدونم آيا كاست اونا ميني ديويه؟ قيمت كاستش چنده؟

و يه سوال اينكه:
روش ضبط فيلم اين دوربين ها روي كاست ديجيتال هست ديگه؟ (منظورم اينه كه فيلم به صورت صفر و يك ذخيره ميشه نه آنالوگ)
حالا اگه ما چندين بار روي يك كاست فيلم ضبط كنيم با توجه به اينكه فيلم به صورت ديجيتال ذخيره شده آيا با هر بار ضبط كردن از كيفيت فيلم كم ميشه؟

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از yaghob :
حالا اگه ما چندين بار روي يك كاست فيلم ضبط كنيم با توجه به اينكه فيلم به صورت ديجيتال ذخيره شده آيا با هر بار ضبط كردن از كيفيت فيلم كم ميشه؟
۱- اگر منظور شما کپی گرفتن مکرر هست، خیر کیفیت کم نمیشه.
۲- اگر منظور ضبط مکرر روی یک نوار هست، تا وقتی که نوار از نظر فیزیکی عیب نکنه مشکلی پیش نمیاد. ولی بهرحال هر چیزی عمری دارد.

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Bandeh :
۱- اگر منظور شما کپی گرفتن مکرر هست، خیر کیفیت کم نمیشه.
۲- اگر منظور ضبط مکرر روی یک نوار هست، تا وقتی که نوار از نظر فیزیکی عیب نکنه مشکلی پیش نمیاد. ولی بهرحال هر چیزی عمری دارد.
منظورم ضبط مكرر روي يك نواره :rolleyes:
يعني حدوداً چند بار ميشه روي يك نوار ضبط كرد، بدون اينكه ذره اي از كيفيت ضبط كم بشه؟ :) (منظورم كاست miniDV است)

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از yaghob :
يعني حدوداً چند بار ميشه روي يك نوار ضبط كرد، بدون اينكه ذره اي از كيفيت ضبط كم بشه؟ :) (منظورم كاست miniDV است)
متاسفانه در این مورد اطلاع دقیقی ندارم. ولی خودم تا بحال تا ۴ بار روی MiniDV ضبط مجدد کردم و مشکلی نداشتم. اگر خراب بشه تصویر شطرنجی میشه (مثل CD خراب).​

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
Originally Posted by amin-moein
سلام دوست عزيز

من خودم چند وقت بود كه دنبال خريد يك دوربين بودم سر انجام يك دوربين panasonic مدل gs-150خريدم .اوايل فكر مي كردم خيلي دوربين خوبي است.ولي وقتي كه با يك دوربين sonyمدلtrv460مقايسه اش كردم ازاينكه اين دوربين را خريدم واقعا پشيمان شدم .ما هر دو اين دوربين ها را در اطاقي كه يك دونه لامپ 200وات روشن بود امتحان كرديم . كيفييت اين دوربين من در مقا بل اون واقعان افتضاح بود اصلا باورم نمي شد كه يك دوربين 3ccd با قيمت حدود 630هزار تومان اين قدر مسخره باشه.

خلاصه با هر بدبختي بود با كلي ضرر رفتم و دوريين را فروختم . و پشت دستم داغ كردم كه ديگه طرف پاناسنيك نميرم. در مورد تك ccd هاي پاناسونيك هم اين gs-35كه ديگه ز اين دوربين من مسخره تر بود.العان ديكه تصميم گرفتم فقط سوني بخرم.اون اوايل هم همين فكروميكردم ولي همه ميگفتن اين 3ccdيه چيز ديگه است .

اين بود تجربه من. دوست عزيز مراقب باش كه ديگه اين اشتباه منو مرتكب نشوي.

جناب amin-moein اگه دقت میکردید نه در پیشنهاد من و نه در فرمایشات جناب cortana به panasonic مدل gs-150 اشاره نشده بود و ایشون هم مدل 450 رو بیشتر از همه تایید کرده بودند و بعد panasonic PV-GS 250 .

حالا اینکه این جواب گفته های ایشون رو نقض میکنه یا نه, فکر کنم ارتباطی نداشتند به موضوع.

مگه اوني كه لينكش و توضيحاتشو نقل قول كردم همون نيست؟

جناب yaghob کدوم لینک رو میفرمایید؟؟؟

AtoorPat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از yaghob :

با درود
بگمانم تا 15 بار هم روي يك نوار ميني دي‌وي ضبط كرده‌ام اما يادم هست كه هنگام انتقال به pc ، يكي دو دقيقهء اولش كم كم داشت خراب مي‌شد.

چون هد روي نوار مي‌شيند، كم كم از كيفيت كاسته مي‌شود. هر بار كه فيلم گرفته شده را بازبين فرماييد، در حقيقت مانند اين مي‌ماند كه دوباره فيلم‌برداري كرده‌ايد.

پيشنهادم اين است كه اگر مي خواهيد با يك نوار براي چندين بار فيلم بگيريد، پس از هر فيلم‌برداري، براي ديدن مدام عقب و جلو نكنيد و اين كار را با pc انجام دهيد. يعني پس از فيلمبرداري به pc منتقل كنيد و در آنجا هر چقدر خواستيد فيلم را به جلو و عقب ببريد. :)

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از amin-moein :
سونی تفکرش اینه که دوربینی که تولید میکنه باید کیفیت ساختش بالا باشه

اما پاناسونیک کیفیت ساخت دوربیناش پایین تره ولی بجای اون میاد از فناوری که برای ساخت دوربینهای حرفه ای استفاده میشه توی دوربینهای ارزون قیمت استفاده میکنه

مثلا دوربین gs400 بهترین دوربین هندی کم پاناسونیک که از 3ccd و لرزش گیر اپتیکال استفاده میکنه قیمتی حدود 1میلیون تومان داره

درحالی که ارزون ترین دوربین سونی که 3ccd باشه و از لرزشگیر اپتیکال هم استفاده کنه حدود 1700 قیمت داره که البته چه ار نظر تصویر وچه از نظر کیفیت ساخت بسیار بالا تر از gs-400 قرار میگیره

در کل اگه عجله نداری بهتره صبر کنی ولی اگه میخوای همین روزا بخری حداکثر مقداری رو که میخوای هزینه کنی چه قدره؟

دوست عزيز فکر نميکنيد اين مقايسه منطقي نيست و البته اطلاعات ارائه شده هم صحيح نيست
از نظر مقايسه Panasonic gs400 و Sony HC1000 در يک رده هستند که هردو هم قيمت حدود 1 ميليون تا 1ميليون و صد قيمت دارند.
از نظر کيفيت gs400 بسيار برتره و کيفيت ساخت بهتري هم داره. ميتونيد در تمامي سايتهايي که مقايسه انجام داده اند ملاحظه کنيد.
از لحاظ کيفيت کلي دوربينها به هيچ عنوان نميشه در مورد کل محصولات يک کمپاني بصورت فله اي نظر داد . بين
محصولات هردو شرکت بر حسب قيمت کيفيت پايين متوسط و بالا پيدا ميکنيد

در هر صورت يک دوربين 3ccd به نظر من بهتر از تک سنسور هست و البته d8 و ساير فرمت هاي اختصاصي يک کمپاني خاص هم که اصلا توجيه پذير نيستند. منهم با نظر دوست گرانقدر جناب aderliry موافقم و گرچه دو دوربين gs400 و gs250 از اين محدوده بودجه که دوست خوبمان yaghoobاشاره کردند خارج هستند ولي برتري اونها نسبت به ساير دوربينهاي خانگي کاملا محسوسه . در زير اين رده hc32 و hc42 و hc90 همه دوربينهاي خوبي هستند

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
شما لینک سایتی رو که مدعی هستین GS 400 رو بهتر از HC 1000 می دونه اینجا قرار بدین تا ما هم بهره ببریم
هر چند شنیدن کی بود مانند دیدن
سونی هرگز یک دوربین 3CCD تحت عنوان هندی کم تولید نمی کنه مگر اینکه خیلی روی اون کار کنه چون اساس کار
3CCD لنز بزرگی رو می طلبه که کیفیت رو به اوج برسونه . واسه همینه که هندی کم هایی که 3CCD هستند ( مثل
HC 1000 - FX1 - VX 2100 و ... ) همگی دوربین های بزرگی هستند اما پاناسونیک روی هر سایز لنزی 3CCD رو پیاده
می کنه . البته این نظر شخصیه و ممکنه یک نفر دیگه بیاد و ردش کنه .

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از tintin :
این یعنی چی ؟

يعني فرمت هايي مثل hi8 و D8 که اختصاصي سوني هستند و توسط هيچ کمپاني ديگه اي ساپورت نميشن.
اصولا هميشه رقابت به نفع خريداره. حسن ميني دي وي وجود رقابت بين توليد کنندگان مختلف و اجازه انتخاب بين مارک متفاوت اونه . کنون - جي وي سي - سامسونگ - هيتاچي و ... همگي دوربينهايي با اين فرمت دارند و مجبور نيستيد از بين محصولات معدود و مختصي يک کمپاني به اجبار انتخاب کنيد. بالطبع در اين شرايط بدون رقابت قيمت نيز منطقي نيست و در حال حاضر عدم رقبت همگاني به d8 هست که باعث شده با اين قيمت عرضه بشه .

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از tintin :
شما لینک سایتی رو که مدعی هستین GS 400 رو بهتر از HC 1000 می دونه اینجا قرار بدین تا ما هم بهره ببریم
هر چند شنیدن کی بود مانند دیدن
سونی هرگز یک دوربین 3CCD تحت عنوان هندی کم تولید نمی کنه مگر اینکه خیلی روی اون کار کنه چون اساس کار
3CCD لنز بزرگی رو می طلبه که کیفیت رو به اوج برسونه . واسه همینه که هندی کم هایی که 3CCD هستند ( مثل
HC 1000 - FX1 - VX 2100 و ... ) همگی دوربین های بزرگی هستند اما پاناسونیک روی هر سایز لنزی 3CCD رو پیاده
می کنه . البته این نظر شخصیه و ممکنه یک نفر دیگه بیاد و ردش کنه .

که توسط رابين ليس بررسي شده مشکل نيست در گوگل براي مقايسه اين دو دوربين جستجو کنيد. بعنوان مثال يک مورد معتبر اون رو در زير ميارم
The PV-GS400 is a great camcorder and, in my opinion, offers the best value of any camcorder I’ve ever reviewed......
The DCR-HC1000 also includes three 1/4.7-inch CCDs and a 12x optical zoom. However, its stills are only 1 megapixel. Frankly, there’s no competition here. For $200 more, you get manual control through a awkward touch screen, no shutter control, no real F-stop ratings, and a very oddly designed camcorder. I can’t see any reason why someone would pick the Sony DCR-HC1000 over the PV-GS400. The PV-GS400 is just a hands-down better camcorder.
.....
The PV-GS400 clearly beats the DCR-HC1000 when it comes to manual control. All manual control on the PV-GS400 is controlled through a hybrid four-way ring. The camcorder also includes a neat zoom controller, and handles much better than the DCR-HC1000. In my opinion, there is no question that the PV-GS400 is a much better camcorder than the DCR-HC1000, and considering that it has a price tag that's $200 less, it's a sure buy. If you’re a prosumer, the PV-GS400 is a camcorder you should consider, unlike the DCR-HC1000.

اينهم آدرس براي مقاله کامل
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-PV-GS400-Camcorder-Review.htm
http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-DCR-HC1000-Camcorder-Review.htm

براي علاقمندان midiDVD پاناسونيک دوربين D300 رو عرضه کرده که کيفيت در حد gs400 داره. در ضمن مدل جديد GS500 هم معرفي شده که ميتونيد مشخصات اونو هم ببينيد

اميدوارم کافي باشه. اگه بازم خواستيد ميتونم سايت معرفي کنم .
در ضمن دوست عزير بين سايز لنز و تعداد سنسور ارتباط مستقيمي وجود نداره. مسئله اصلي ماکزيمم رزولوشن اپتيک لنز هست که به سايز سنسور مربوط ميشه و به اين دليله که مثلا pd170 لنز بزرگتري داره و به همين دليل هم DVX100 . پاناسونيک هم لنز بزرگتري داره!! لطفا دوربينهاي همکلاس رو مقايسه کنيد
GS400 و HC1000 هردو از سنسورهاي همسايز استفاده ميکنند و سايز لنز تقريبا مشابهي دارند اما مشخصات نوري لنز لايکا پاناسونيک با لرزه گير اپتيکال بسيار بهتر از لنز سوني است. براي مقايسه سرعت لنز دو دوربين رو ميتونيد مقايسه کنيد.

اگر قصد معرفي يک محصول خوب از سوني رو داريد در مورد HC1 بنويسيد که يک HDV خانگي است که واقعا جاي تحسين داره

Same

Registered User
لایک‌ها
0
بین TRV480 سونی و GS35 پاناسونیک کدوم یک رو بیشتر میپسندین و چرا؟
آیا در حد همین 350 تومن چیزه بهتری پیدا میشه؟

ممنونم

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از athlon64x2 :
دوست عزيز فکر نميکنيد اين مقايسه منطقي نيست و البته اطلاعات ارائه شده هم صحيح نيست
از نظر مقايسه Panasonic gs400 و Sony HC1000 در يک رده هستند که هردو هم قيمت حدود 1 ميليون تا 1ميليون و صد قيمت دارند.
از نظر کيفيت gs400 بسيار برتره و کيفيت ساخت بهتري هم داره. ميتونيد در تمامي سايتهايي که مقايسه انجام داده اند ملاحظه کنيد.
از لحاظ کيفيت کلي دوربينها به هيچ عنوان نميشه در مورد کل محصولات يک کمپاني بصورت فله اي نظر داد . بين
محصولات هردو شرکت بر حسب قيمت کيفيت پايين متوسط و بالا پيدا ميکنيد

در هر صورت يک دوربين 3ccd به نظر من بهتر از تک سنسور هست و البته d8 و ساير فرمت هاي اختصاصي يک کمپاني خاص هم که اصلا توجيه پذير نيستند. منهم با نظر دوست گرانقدر جناب aderliry موافقم و گرچه دو دوربين gs400 و gs250 از اين محدوده بودجه که دوست خوبمان yaghoobاشاره کردند خارج هستند ولي برتري اونها نسبت به ساير دوربينهاي خانگي کاملا محسوسه . در زير اين رده hc32 و hc42 و hc90 همه دوربينهاي خوبي هستند

تو سایت comcorderinfo امتیاز تصویری که به هر دوشون داده 8.5 است کیفیت تصویر در نور کم هم به هر دو 6 داده
پس میشه بگین به چه دلیل شما کیفیت gs400 رو بسیار بهتر از hc 1000 میدونید

در مورد کیفیت ساخت من خودم رشه الکترونیک هستم و دوره کار اموزی خودم رو توی یکی از همین تعمیر گاههای دوربین میگذرونم
سیستم مکانیکgs 40i میشه گفت که تقریبا شبیه دور بینهای ارزون قیمت پاناسونیک مثل gs35 میباشد که البته این در مورد دوربینهای سونی هم صدق میکنه به عنوان مثال سونی pc1000 و hc 20 دارای مکانیک کاملا شبیه به هم میباشند که البته بسیار هم منطقی چون یک شرکت برای دوربینهای خانگی یک بار متحمل هزینه طراحی میشه

اما در مورد کیفیت ساخت جای هیچ شکی نیست که مکانیک پاناسونیک مکانیک ضعیفی داره برای مثال هداشون دارای گپهای ضعیفی میباشند گایدهای و همچنین پایه های گاید ضعیفی دارند این مشکل بسیار زیاد توی دوربینهای پاناسونیک دیده شده
در مورد lcd ها شون هم که این دیگه زبان زد خاص وعام lcd که روی دوربین مثلا hc 20سونی هست کیفیتش بالا تر lcd دوربین gs400 میباشد به عنوان نمونه همین سایت camcorder info امتیازی که به lcd hc20 داده 9 میباشد در صورتی که به lcd gs400 امتیاز 8 داده
البته من هم با نظر شما موا فق ام hc1000 دوربین موفقی نبود pc1000 هم همین جور واین ناشی از ضعف سونی در مدیریت اش بود ودر مقابل پاناسونیک دارای مدیریت بسیار زیرکانه میباشد

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از athlon64x2 :
يعني فرمت هايي مثل hi8 و D8 که اختصاصي سوني هستند و توسط هيچ کمپاني ديگه اي ساپورت نميشن.
اصولا هميشه رقابت به نفع خريداره. حسن ميني دي وي وجود رقابت بين توليد کنندگان مختلف و اجازه انتخاب بين مارک متفاوت اونه . کنون - جي وي سي - سامسونگ - هيتاچي و ... همگي دوربينهايي با اين فرمت دارند و مجبور نيستيد از بين محصولات معدود و مختصي يک کمپاني به اجبار انتخاب کنيد. بالطبع در اين شرايط بدون رقابت قيمت نيز منطقي نيست و در حال حاضر عدم رقبت همگاني به d8 هست که باعث شده با اين قيمت عرضه بشه .
نظر شما رو راجع به D8 و Hi 8 و 8 قبول ندارم
پاناسونیک هم vhs c رو داره که حتی JVC هم تولید می کنه ولی می بینیم که D8 های سونی از هر دوی اینها موفق ترند
ضمن اینکه دوره ی D8 تموم شده و علت عدم رقبت مردم به اون هم اینه که با ورود dvd ها miniDV ها ارزون شد و مردم
رفتن سراغ miniDV وگرنه اون زمان که miniDV های سونی فقط سری PC بود ، 90 درصد خریدارهای سونی Hi8 و D8
می خریدن

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از amin-moein :
تو سایت comcorderinfo امتیاز تصویری که به هر دوشون داده 8.5 است کیفیت تصویر در نور کم هم به هر دو 6 داده
پس میشه بگین به چه دلیل شما کیفیت gs400 رو بسیار بهتر از hc 1000 میدونید

در مورد کیفیت ساخت من خودم رشه الکترونیک هستم و دوره کار اموزی خودم رو توی یکی از همین تعمیر گاههای دوربین میگذرونم
سیستم مکانیکgs 40i میشه گفت که تقریبا شبیه دور بینهای ارزون قیمت پاناسونیک مثل gs35 میباشد که البته این در مورد دوربینهای سونی هم صدق میکنه به عنوان مثال سونی pc1000 و hc 20 دارای مکانیک کاملا شبیه به هم میباشند که البته بسیار هم منطقی چون یک شرکت برای دوربینهای خانگی یک بار متحمل هزینه طراحی میشه

اما در مورد کیفیت ساخت جای هیچ شکی نیست که مکانیک پاناسونیک مکانیک ضعیفی داره برای مثال هداشون دارای گپهای ضعیفی میباشند گایدهای و همچنین پایه های گاید ضعیفی دارند این مشکل بسیار زیاد توی دوربینهای پاناسونیک دیده شده
در مورد lcd ها شون هم که این دیگه زبان زد خاص وعام lcd که روی دوربین مثلا hc 20سونی هست کیفیتش بالا تر lcd دوربین gs400 میباشد به عنوان نمونه همین سایت camcorder info امتیازی که به lcd hc20 داده 9 میباشد در صورتی که به lcd gs400 امتیاز 8 داده
البته من هم با نظر شما موا فق ام hc1000 دوربین موفقی نبود pc1000 هم همین جور واین ناشی از ضعف سونی در مدیریت اش بود ودر مقابل پاناسونیک دارای مدیریت بسیار زیرکانه میباشد
درسته
حرفهای شما کاملا درسته
ولی HC 1000 و PC 1000 از نظر فروش موفق نبودند و گرنه شما می بینید که دارای بالاترین سطح امکانات برای افراد
دنبال امکانات و بهترین سطح کیفیت هستند
اما سونی در این باره سیاست ضعیفی رو ارائه کرد
چون اصولا در این قیمت ها ملت بیشتر به طرف سری VX ( با اینکه چند ساله جدیدش نیومده ) می رفتند

yaghob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ببخشيد من چند روز نبودم...
به نقل از AtoorPat :
با درود
بگمانم تا 15 بار هم روي يك نوار ميني دي‌وي ضبط كرده‌ام اما يادم هست كه هنگام انتقال به pc ، يكي دو دقيقهء اولش كم كم داشت خراب مي‌شد.

چون هد روي نوار مي‌شيند، كم كم از كيفيت كاسته مي‌شود. هر بار كه فيلم گرفته شده را بازبين فرماييد، در حقيقت مانند اين مي‌ماند كه دوباره فيلم‌برداري كرده‌ايد.

پيشنهادم اين است كه اگر مي خواهيد با يك نوار براي چندين بار فيلم بگيريد، پس از هر فيلم‌برداري، براي ديدن مدام عقب و جلو نكنيد و اين كار را با pc انجام دهيد. يعني پس از فيلمبرداري به pc منتقل كنيد و در آنجا هر چقدر خواستيد فيلم را به جلو و عقب ببريد. :)
خيلي ممنون
حتماً مارك نوار هم روي اين قضيه تأثير داره
بهترين انتخاب چه ماركيه؟
جناب yaghob کدوم لینک رو میفرمایید؟؟؟
منظورم پست شماره 14 هست:
در همون تاپيكي كه اشاره كرديد (اينجا) يكي از دوستان.....
به داخل پرانتز و لينك مربوطه دقت كنيد :D
به نقل از athlon64x2 :
منهم با نظر دوست گرانقدر جناب aderliry موافقم و گرچه دو دوربين gs400 و gs250 از اين محدوده بودجه که دوست خوبمان yaghoobاشاره کردند خارج هستند ولي برتري اونها نسبت به ساير دوربينهاي خانگي کاملا محسوسه .
مثل اينكه اشتباه شده...قبلاً هم گفتم من مشهدي ام...
به نقل از Same :
بین TRV480 سونی و GS35 پاناسونیک کدوم یک رو بیشتر میپسندین و چرا؟
آیا در حد همین 350 تومن چیزه بهتری پیدا میشه؟
البته من متخصص نيستم ولي چون چند وقتيه تو نخشم به يه چيزايي رسيدم
در مورد سؤال شما: اگه 50 تومن روش بذاري ميتوني يك hc32 سوني كه خيلي بهتر از TRV480 است بخري.
البته تأييد جوابم با اساتيد...

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از tintin :
نظر شما رو راجع به D8 و Hi 8 و 8 قبول ندارم
پاناسونیک هم vhs c رو داره که حتی JVC هم تولید می کنه ولی می بینیم که D8 های سونی از هر دوی اینها موفق ترند
ضمن اینکه دوره ی D8 تموم شده و علت عدم رقبت مردم به اون هم اینه که با ورود dvd ها miniDV ها ارزون شد و مردم
رفتن سراغ miniDV وگرنه اون زمان که miniDV های سونی فقط سری PC بود ، 90 درصد خریدارهای سونی Hi8 و D8
می خریدن

والا من جايي نديدم که از پاناسونيک تعريف کرده باشم. گفتم که با تمام فرمت هايي که فقط يک کمپاني از اونا پشتيباني ميکنه مخالفم. VHS-C هم دقيقا همين وضع رو داشت و بخاطر نبود رقيب هيچ پيشرفتي نکرد و واقعا هم انتخاب بسيار بدي بود . در اون زمان مسلما انتخاب HI8 بسيار منطقي تر بود بخاطر کيفيت کاملا بالاتر

منظور من انتخاب در زمان حاضر هست که دوستمون سوال کرده بودن. با وجود minidv خريد d8 يا hi8 منطقي نيست دلايلم رو هم ذکر کردم .

به هر حال دوره فرمت هاي proprietary به سر اومده و حتي الان فرمت hidef جدید پاناسونيک که مبتني بر کارت حافظه هست هم ميبينيم که با وجود پيشرفته بودن اقبال زيادي ازش نشد. مسلما منظور من کمپاني خاصي نبود لطفا پيغام منو مجددا ملاحظه بفرماييد.

بالا