برگزیده های پرشین تولز

لوازم صوتی و تصویری نظیر تلویزیون، ضبط وغیره

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از pesarkhale :
میبخشید من نمیدونم که این تاپیک باید اینجا باشه یا نه !! اما جای دیگه ای پیدا نکردم !!
هر کسی میتون کمکی در باره خرید تلویزیون بکنه لطفا اطلاعاتشو در اختیار بقیه بگذاره .چون الان خرید تلویزیون یکی از مشکلترین خریدهاست. میدونین که در حال حاضر چندین تکنولوژی در حال رقابت با هم هستند که هر کدوم معایب و محاسنی دارند.
ما خودمون حدود 4 ماهه که میخوایم تلویزیون بخریم و موفق نشدیم !!!! چون نمیدونم چی باید بگیریم
اگه کسی در مورد پلاسماهای پاناسونیک مدل viera که چند وقته اومده ایران چیزی میدونه لطفا بنویسه .

خوب ممنون که تحویل گرفتید دوستان .اما نیاز ما :
1- تلویزیون رو برای تماشای تلویزیون ایران میخوام .ماهواره نداریم و نخواهیم داشت .ولی تلویزیون صبح تا شب روشنه .فیلم هم میبینیم .فوتبال هم زیاد میبینیم ;)
2- بودجه حداکثر 3 میلیون
3-سایز بالای 40
4- مساحت سالن چیزی حدود 80 متر مربع
5- فاصله معمول از تلویزیون 3 تا 8متر
6- زاویه دید از درجه اهمیت بالایی برخورداره .حداقل 160
7- زیبایی تلویزیون .

انتخابهایی که داریم :
1- پلاسما مدل viera پاناسونیک قیمت 42 اینچ مدل PA50 بدون میز 2600000 با میز مخصوص 3200000
معایب:1علی رغم 42 اینچ بودن ولی زیاد بزرگ نیست!!!(نسبت به پروجکشن که خوب مسلما به دلیل wideبودنشه.
2- تصویر تلویزیون ایران رو که با نسبت 4:3 پخش میشه به صورت کشیده پخش میکنه که خوب البته یه حالتی داره که د2 تا نواره سیاه میندازه کنار تصویر که خیلی جالب به نظر نمیرسه .ولی به هر حال همه دنیا ظاهرا این گونه ترجیح میدن!!
3-این مدل مخصوص جهان سوم ساخته شده و شما نمیتونید این مدل رو در سایتهایی مثل امازون یا cnet پیدا کنید!!
و مشخصا به خاطر قیمت پایینش نسبت به بقیه پلاسماها یه چیزاییشو کم کردند

2 -سونی گرند وگا 3LCD به قیمت 2900000 بدون پایه .
معایب : بزرگترین مشکل این گونه تلویزیونها (rear projection( اینه که بعد از یه مدتی که ظاهرا 3000 ساعته باید لامپش رو عوض کنید .هزینش 200 دلاره واگه از هزینش صرف نظرکنید به این موضوع توجه کنید که خدمات پس از فروش در ایران افتضاحه !! ÷س شاید بعد از سال سوم شما مجبور باشید یک هفته صبر کنید تا لامپش از دوبی بیاد!!!!
کیفیت تصویر خیلی فوق العاده نداره .امتیازی که از سایت cnet گرفته 7.5 بوده از 10!!! که امتیاز خوبی نیست وقتی سامسونگ با تلویزیون DLP پایه دارش 8.5 گرفته!!!

3 -پروچکشن های غول پیکر پاناسونیک یا سونی . قیمت در حدود 1700000 تا 2000000
انگار این تلویزیونها برای ایرانیها طراحی شده .با پول کم یه تلویزیون بزرگ میگیرند که ابهتی هم کنار خونه داشته باشه . کیفیت تصویرشون که خوب اصلا تعریفی نداره!! زاویه دید هم که دیگه هیچی !!! همون مشکل کاهش کیفیت تصویر پس از مدت کوتاه رو هم داره که احتیاج به تنظیم توسط تعمیر کار داره .
ظاهرا این مدل کاملا داره از صحنه جهانی خارج میشه .

خوب منتظر پیشنهاد دوستان هستم . ممنون .

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از SonyStyle :
خب... شما بحث رو خیلی جامع کردی!!! ولی خوبه! شاید این شد یه تاپیک حسابی در مورد TV!!
1. در این شک نکنید که هر تکنولوژی بالاخره ایرادی داره! هیچی بی عیب نیست!! بهترین چیزا هم همشون یه عیب دارن که اونم قیمته!!!!!
2. Panasonic سری VIERA رو من ازش تعریف زیاد شنیدم... راستش من رسما دشمن Panasonic هستم!!! ولی خب این سری انگار واقعا خوب کار کرده! مخصوصا در زمینه طیف رنگ واقعا عالیه! البته سری Plasma اش باید خیلی خیلی گرون باشه ها! شما قیمت داری؟؟ در مورد عمر مفید هم حق با شماست! کلا خاصیت Plasma اینه... که البته کم هم نیست! شما حساب کن تا چند سال میشه برات، میبینی که اونقدر هست که تااون موقع TV رو عوض کرده باشی!!!
3. درسته که نسبت تصویرش 16:9 هستش، ولی تصویر معمولی 4:3 رو نمیکشه! کلا همه TV های Wide این option رو دارن که شما انتخاب کنی دو طرف صفحه نوار مشکی بیفته، یا بکشه که تصویر تو صفحه پر بشه یا اینکه زوم کنه و از عرض تصویر رو به اندازه صفحه برسونه! (که در این حالت شما بالا و پایین صفحه رو از دست میدی!) به هرحال این مورد قابل تنظیمه!
4. درسته که Grand WEGA از Bravia ضعیف تره! ولی این رو هم در نظر بگیرین که چقدر از TV های هم اندازه خودش در دیگر سریها ارزونتره! همچین هم کیفیتش بد نیست! سالی 200$ هم برای همچین تلویزیونی پولی نیست! بالاخره چزر هزینه نگهداریشه دیگه!! (هر چند که من بعید می دونم بعد از 1سال شما نیازی به تعویض لامپ پیدا کنی!
5. CRT ها هنوز به نظر من انتخاب خیلی خوبین! فقط به اندازه بقیه خوشگل نیستن!! که اون رو هم اگه مثل من بتونین باهاش کنار بیاین، واقعا عالین! من که خیلی راضیم!
وای چقدر روده درازی کردم!
33.gif
33.gif
26.gif

فعلا!
34.gif
27.gif
23.gif

پلاسماهای پاناسونیک قیمتی از 2600000 تا 3500000 البته 42 اینچش داره .
خوب به نظر من که جالب نیست شما 2 تا نوار سیاه کنار تصویر داشته باشید .در واقع شما پول 42 اینچ دادید ولی تصویری به مراتب کوچکتر دریافت میکنین!!!
4- گرند وگا از پلاسمای پاناسونیک ارزونتر نیست . این مشکل تعویض لامپ هم در بسیاری از review ها میتونین بخونید .مشکل شاید هزینش نباشه (که البته هست ) مشکل اینه که تو ایران بعد از 2 سال دیگه پیدا نمیکنید که بخواید عوض کنید !!
CRT ها هم خوب مشکل اصلیشون سایزشه .ما قبلا یه 29 داشتیم و با خرید یه 34 ÷یشرفت زیادی نمیکنیم !

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خب شما یه LCD TV سونی بگیرید الان سونی واقعا LCD TV های خوبی داره میتونید اندازه معمولیشم پیدا کنید که wide screen نباشه

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از pesarkhale :
خوب ممنون که تحویل گرفتید دوستان .اما نیاز ما :
1- تلویزیون رو برای تماشای تلویزیون ایران میخوام .ماهواره نداریم و نخواهیم داشت .ولی تلویزیون صبح تا شب روشنه .فیلم هم میبینیم .فوتبال هم زیاد میبینیم ;)
2- بودجه حداکثر 3 میلیون
3-سایز بالای 40
4- مساحت سالن چیزی حدود 80 متر مربع
5- فاصله معمول از تلویزیون 3 تا 8متر
6- زاویه دید از درجه اهمیت بالایی برخورداره .حداقل 160
7- زیبایی تلویزیون .

انتخابهایی که داریم :
1- پلاسما مدل viera پاناسونیک قیمت 42 اینچ مدل PA50 بدون میز 2600000 با میز مخصوص 3200000
معایب:1علی رغم 42 اینچ بودن ولی زیاد بزرگ نیست!!!(نسبت به پروجکشن که خوب مسلما به دلیل wideبودنشه.
2- تصویر تلویزیون ایران رو که با نسبت 4:3 پخش میشه به صورت کشیده پخش میکنه که خوب البته یه حالتی داره که د2 تا نواره سیاه میندازه کنار تصویر که خیلی جالب به نظر نمیرسه .ولی به هر حال همه دنیا ظاهرا این گونه ترجیح میدن!!
3-این مدل مخصوص جهان سوم ساخته شده و شما نمیتونید این مدل رو در سایتهایی مثل امازون یا cnet پیدا کنید!!
و مشخصا به خاطر قیمت پایینش نسبت به بقیه پلاسماها یه چیزاییشو کم کردند

2 -سونی گرند وگا 3LCD به قیمت 2900000 بدون پایه .
معایب : بزرگترین مشکل این گونه تلویزیونها (rear projection( اینه که بعد از یه مدتی که ظاهرا 3000 ساعته باید لامپش رو عوض کنید .هزینش 200 دلاره واگه از هزینش صرف نظرکنید به این موضوع توجه کنید که خدمات پس از فروش در ایران افتضاحه !! ÷س شاید بعد از سال سوم شما مجبور باشید یک هفته صبر کنید تا لامپش از دوبی بیاد!!!!
کیفیت تصویر خیلی فوق العاده نداره .امتیازی که از سایت cnet گرفته 7.5 بوده از 10!!! که امتیاز خوبی نیست وقتی سامسونگ با تلویزیون DLP پایه دارش 8.5 گرفته!!!

3 -پروچکشن های غول پیکر پاناسونیک یا سونی . قیمت در حدود 1700000 تا 2000000
انگار این تلویزیونها برای ایرانیها طراحی شده .با پول کم یه تلویزیون بزرگ میگیرند که ابهتی هم کنار خونه داشته باشه . کیفیت تصویرشون که خوب اصلا تعریفی نداره!! زاویه دید هم که دیگه هیچی !!! همون مشکل کاهش کیفیت تصویر پس از مدت کوتاه رو هم داره که احتیاج به تنظیم توسط تعمیر کار داره .
ظاهرا این مدل کاملا داره از صحنه جهانی خارج میشه .

خوب منتظر پیشنهاد دوستان هستم . ممنون .
خب اگه سوالت اینه که کدوم بهتره؟، اینکه معلومه! Viera!! که خب گرون تر هم هست!
ولی یه نکته خیلی خیلی مهم رو فراموش نکن... من همینجا بهت میگم که خریدی، ضد حال نخوری...
تمامی این تلویزیون ها، دیجیتال هستن... HD هم هستن... و عملا یک مانیتور به حساب میان! این یعنی چی؟ یعنی شما تصاویر تلویزیون ایران رو با کیفیتی وحشتناک و افسرده کننده دریافت میکنین!! Pixel ها بخوبی دیده میشن، و همه چی شطرنجیه!! (تلویزیون ایران 400pixel در عرض داره! ولی Viera فکر کنم 768 pixel داشته باشه!! یعنی به هر pixel از طول و عرض دو برابر میشه! یعنی هر 4 pixel از signal یک pixel استفاده میکنن... اینجوری میشه که شما به آرم کانال 5 که نیگا میکنی، دلت میخواد خودتو آتیش بزنی بابت همچین پولی که دادی و همچین کیفیتی که داری میبینی!!!!!
کلا تلویزیونهای دیجیتال ( Plasma / LCD / Rear Projection / Digital CRT ) همشون اینجورین! یعنی اگه signal آنالوگ بهشون بدی، اصلا تصویر جالبی دریافت نمیکنی...
نا امیدت نمیکنم! شاید هم من زیادی حساسم! ولی حتما قبل از اینکه هر کدوم رو بخری، در حال پخش تلویزیون ایران هم ببینش... ببین به دلت میشینه یا نه...
موفق باشی!

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از SonyStyle :
ولی یه نکته خیلی خیلی مهم رو فراموش نکن... من همینجا بهت میگم که خریدی، ضد حال نخوری...
تمامی این تلویزیون ها، دیجیتال هستن... HD هم هستن... و عملا یک مانیتور به حساب میان! این یعنی چی؟ یعنی شما تصاویر تلویزیون ایران رو با کیفیتی وحشتناک و افسرده کننده دریافت میکنین!! Pixel ها بخوبی دیده میشن، و همه چی شطرنجیه!! (تلویزیون ایران 400pixel در عرض داره! ولی Viera فکر کنم 768 pixel داشته باشه!! یعنی به هر pixel از طول و عرض دو برابر میشه! یعنی هر 4 pixel از signal یک pixel استفاده میکنن... اینجوری میشه که شما به آرم کانال 5 که نیگا میکنی، دلت میخواد خودتو آتیش بزنی بابت همچین پولی که دادی و همچین کیفیتی که داری میبینی!!!!!
کلا تلویزیونهای دیجیتال ( Plasma / LCD / Rear Projection / Digital CRT ) همشون اینجورین! یعنی اگه signal آنالوگ بهشون بدی، اصلا تصویر جالبی دریافت نمیکنی...
نا امیدت نمیکنم! شاید هم من زیادی حساسم! ولی حتما قبل از اینکه هر کدوم رو بخری، در حال پخش تلویزیون ایران هم ببینش... ببین به دلت میشینه یا نه...
موفق باشی!

شدیداً راست می گه!!! :D
من یادمه روزی که تازه تلویزیون 29" سونی ساخت ژاپنشون رو با یه home theater خفن سونی به قیمت خدا خریده بودن و من رفتم خونشون دیدم، از دیدن تصویر فوق العاده dvd فیلم lord of the rings هممون در حال کف کردن بودیم! ولی دیدن تصویر شبکه های ایران واقعاً مثل اینه که یه سطل آب یخ بریزن روت!! یعنی تصویر یه تلویزیون 14" wega سونی برای شبکه های ایران خیلی با کیفیت تر از این تلویزیون های خفن هست!!!

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
میشه برای رفع مشکل تلویزون ایران به اینتل ست پناه برد؟

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از milad_21 :
شدیداً راست می گه!!! :D
من یادمه روزی که تازه تلویزیون 29" سونی ساخت ژاپنشون رو با یه home theater خفن سونی به قیمت خدا خریده بودن و من رفتم خونشون دیدم، از دیدن تصویر فوق العاده dvd فیلم lord of the rings هممون در حال کف کردن بودیم! ولی دیدن تصویر شبکه های ایران واقعاً مثل اینه که یه سطل آب یخ بریزن روت!! یعنی تصویر یه تلویزیون 14" wega سونی برای شبکه های ایران خیلی با کیفیت تر از این تلویزیون های خفن هست!!!
چاره چيه؟؟؟ يعني تلويزيون گنده نخرن برا ديدن شبكه هاي داخل؟

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
اتفاقا من امروز جمهوری بودم . ( تلویزیون خونه مشکل پیدا کرده ) برای گرفتم قیمت رفتم ...
واقعا این viera معرکه بود . تصویرش نسبت به پلاسماهای دیگه خدا بود ...
البته من خودم دنبال panasonic سری p800 رفتم چون بودجم عمرا به پلاسما نمیرسه ...
توی تلویزین های 29 و 34 اینچ p800 ها خیلی خوب هستند . 29 اینچ 860000 و 34 اینچ 1230000 بود . کیفیتش خیلی خوب بود . که آخر تصمیم بر این شد همون 34 p800 خریداری بشه ....

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از shifte shab :
چاره چيه؟؟؟ يعني تلويزيون گنده نخرن برا ديدن شبكه هاي داخل؟

تقریباً
2.gif
!!!
البته شبکه های داخل رو روی ماهواره هم می شه گرفت که دیجیتال می شه تصویر! خود من تو دبی همه کانال های داخلی ایران (1و2و3و4و5و6) رو می گیرم با ماهواره!!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از sunnyboy :
اتفاقا من امروز جمهوری بودم . ( تلویزیون خونه مشکل پیدا کرده ) برای گرفتم قیمت رفتم ...
توی تلویزین های 29 و 34 اینچ p800 ها خیلی خوب هستند . 29 اینچ 860000 و 34 اینچ 1230000 بود . کیفیتش خیلی خوب بود . که آخر تصمیم بر این شد همون 34 p800 خریداری بشه ....
حالا مشخصات دقیق این p800 چی هست میدونی شما. چون من خودمم میخوام یه تلویزیون 34 " بگیرم البته من مدل DB سونی رو بگفته دوستان رو فعلا انتخاب کردم البته کیفیتشم از نزدیک دیدم واقعا کیفیت خوبی داره ولی اصلا مدلهای پاناسونیک رو هیچکدومشو ندیدم تا حالا

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از milad_21 :
تقریباً
2.gif
!!!
البته شبکه های داخل رو روی ماهواره هم می شه گرفت که دیجیتال می شه تصویر! خود من تو دبی همه کانال های داخلی ایران (1و2و3و4و5و6) رو می گیرم با ماهواره!!
منظور منم همین ماهواره بود
21.gif

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از sunnyboy :

شما BRAVIA V SERIES رو ندیدی که از viera طرفداری می کنی!! :f34r:

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
حالا مشخصات دقیق این p800 چی هست میدونی شما. چون من خودمم میخوام یه تلویزیون 34 " بگیرم البته من مدل DB سونی رو بگفته دوستان رو فعلا انتخاب کردم البته کیفیتشم از نزدیک دیدم واقعا کیفیت خوبی داره ولی اصلا مدلهای پاناسونیک رو هیچکدومشو ندیدم تا حالا
http://www.panasonic.ae/PMM/English/Products/ProductDetails.aspx?PrdId=983&CatId=28

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از SonyStyle :
موفق باشی!

خوب ممنون از توضیحات شما .پس مجبوریم یه دیش و ریسیور هم بگیریم برای شبکه های ایران .فکر کنم با یه ریسیور معمولی از 100 تومن بیشتر نشه ؟!
کسی قیمت lcd های سونی رو داره؟ 42 ؟
قیمت پلاسما پاناسونیک رو اگه کسی میدونه تهران چنده 42 اینچش لطف کنه بگه ممنون میشم .

meli

Registered User
لایک‌ها
23
بین 4 تا 5 تومن باید باشه!

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از pesarkhale :
خوب ممنون از توضیحات شما .پس مجبوریم یه دیش و ریسیور هم بگیریم برای شبکه های ایران .فکر کنم با یه ریسیور معمولی از 100 تومن بیشتر نشه ؟!
کسی قیمت lcd های سونی رو داره؟ 42 ؟
قیمت پلاسما پاناسونیک رو اگه کسی میدونه تهران چنده 42 اینچش لطف کنه بگه ممنون میشم .

بهترین LCD سونی که فعلاً وجود داره همونه که من 10 بار گفتم!! SONY BRAVIA V SERIES 40" - Bravia, We stand for LCD, the answer to your TV !!
تو دبی 12000 درهم یعنی 3 تومن هست! تو ایران هم نیومده! مدل S هم خوب نیست به نظر من! یعنی جلوی V هیچی نیست! اگر می تونی از دبی بیاری و گمرک و اینارو بپیچونی که بسم الله! ;)

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از milad_21 :
بهترین LCD سونی که فعلاً وجود داره همونه که من 10 بار گفتم!! SONY BRAVIA V SERIES 40" - Bravia, We stand for LCD, the answer to your TV !!
تو دبی 12000 درهم یعنی 3 تومن هست! تو ایران هم نیومده! مدل S هم خوب نیست به نظر من! یعنی جلوی V هیچی نیست! اگر می تونی از دبی بیاری و گمرک و اینارو بپیچونی که بسم الله! ;)
100% تایید میشه...
34.gif

فقط توجه کن که گمرک دبی به تهران برای TV حدود 70% هستش!! یعنی 2 میلیون باید پول گمرک بدی!
29.gif
33.gif
که به قول میلاد، یه جوری گمرک رو دودر کنی!
22.gif
23.gif
13.gif

بالا