برگزیده های پرشین تولز

لوازم صوتی و تصویری نظیر تلویزیون، ضبط وغیره

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از esfandiyar2002 :
یه مشکلی که هست اینه که چه مارکی انتخاب کنیم...
مثلا امروز سه سری جدید تلویزیون های فیلیپس را که پلاسمای 42 اینچی بودند را دیدم که در روزنامه ایران امروز تبلیغ شده بود..:blink:
خوب واقعا چه مارکی خوبه یا همه از تکنولوژی یکسانی در ساخت بهره می برند؟
دیگه اینکه اصولا چه اینچی بهتره انتخاب کنیم...:blink:
فعلا فقط ظاهرا روی پلاسما بودن اون توافق هست..:D
اتفاقا در مورد جمله آخرتون من هم کر میکردم پلاسما بهترینه ولی نمیدونم چی شده که خیلی از کمپانی های بزرگ رفتند به سمت lcd tv مثل سونی -هیتاچی -توشیبا-سامسونگ؟!
اگه کاتالوگ تلویزیون lcd سونی رو از نماینگی بگیرید و یه نگاهی بندازید میگید که : وای پس این پلاسما چه چیزه بیخودیه!!!!!!!!

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمایی که نوشتید .ولی من نمیدونم چرا وقتی میخوام بخونمش توی wordpad جملات کاملا ریخته به هم!!! اعصابم خورد شده!! حالمو گرفته ؟ این مشکل دیگه از کجاست آخه؟ اول جمله میاد آخرش بعد وسطش یه جمله دیگس ؟

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
دز اسرع وقت به PDF تبدیلش میکنم تا مشکل خوندن حل بشه.

در رده بندیهایی که در اکثر سایتها برای تلوزیونهای پلاسما ذکر شده بود از فیلیپس خبری نبود.

در مورد اینکه شرکتهایی مثل سامسونگ و سونی و.... بیشتر به کار تولید LCD میپردازند, باید بگم شاید تبلیغات وطنی همچین امری رو به ذهن متبادر میکنه. به استثنای سامسونگ که تولید LCD های بزرگ بنوعی تکنولوژیش در انحصار اونه, شرکتهایی مثل سونی عملا صاحب تکنولوژی هیچ کدوم نیستند. یعنی در مورد پلاسما که عملا یه مونتاژ کننده هست و در تولید LCD با یه شرکت صاحب تکنولوژی شریکه.

یه مورد دیگه هم اینکه چون پلاسما تو سایزهای زیر 37 اینچ تولید نمیشه, عملا کف قیمت رو برای این نوع تلوزیونها بالا برده در حالیکه تلوزیونهای LCD تو سایزهای کوچکتر و طبعا قیمت پایین تر موجود هستند. بنابراین برای عموم این امر میسر هست که یه تکنولوژی برتر رو هر چند در سایز کوچک تجربه کنند و از کیفیت تصویرش لذت ببرند. در حالیکه برای پلاسما باید حداقل 1700000 پیاده بشن و تو ایران هم بخاطر تعرفه بالا حداقل 2500000 تومن.

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
سلام به تمامی دوستان
ما هم تصمیم گرفتیم یه تلوزیون 29 خوب بخریم اگه کمک کنین ممنون میشم
مورد استفاده خم 99% ماهواره هست چون تلوزیون ایران رو هم از اینتلست میگیریم و 1% دیگه هم دیدن DVD هست که اون رو هم با خروجی pc که به Tv وصله میبینیم
بودجه هم ترجیحا تا 600 تومنه اما خوب اگه بدونم HDTV ارزش خرید برای کاربرد منو داره ممکنه بتونم تا 800 هم جور کنم
اگه لطف کنین بگین چی بخرم ممنون میشم
البته هرچه سریع تر بهتر چون وقتم تا قبل از سال تحویله;)
یه مورد دیگه اینکه نظرتون راجب به Toshiba چیه؟:f34r:

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از sia999us :
سلام به تمامی دوستان
ما هم تصمیم گرفتیم یه تلوزیون 29 خوب بخریم اگه کمک کنین ممنون میشم
مورد استفاده خم 99% ماهواره هست چون تلوزیون ایران رو هم از اینتلست میگیریم و 1% دیگه هم دیدن DVD هست که اون رو هم با خروجی pc که به Tv وصله میبینیم
بودجه هم ترجیحا تا 600 تومنه اما خوب اگه بدونم HDTV ارزش خرید برای کاربرد منو داره ممکنه بتونم تا 800 هم جور کنم
اگه لطف کنین بگین چی بخرم ممنون میشم
البته هرچه سریع تر بهتر چون وقتم تا قبل از سال تحویله;)
یه مورد دیگه اینکه نظرتون راجب به Toshiba چیه؟:f34r:

سلام سیا جان!
21.gif

خب، چون استفاده از TV ایران نداری (به سلامتی!)، من دیجیتال رو شدیدا توصیه میکنم!
110.gif
(HDTV راستی یه نموره گرونه! حدود 1.5 تا 1.7 میلیون تومن!
120.gif
) و خب چون من SonyStyle ام و چیزی جز Sony تو TV پیشنهاد نمیکتم، میگم که Sony DB29 بگیر!
83.gif
29 اینچ - دیجیتال - Multi HD Ready (البته بازم میگم، اگه پولی رسید، خب HDTV بگیر! مدلش میشه Sony HR29
90.gif
)
حالا باز دوستانی مثلل افشین خان در مورد برندهایی مثل پاناسونیک هم اطلاعاتی دارن...
83.gif
ولی خب من همیشه Sony دو میشناختم و ازش راضی بودم!
34.gif

بازم سوال داشتی در خدمتیم!:happy:

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از SonyStyle :
سلام سیا جان!
21.gif

خب، چون استفاده از TV ایران نداری (به سلامتی!)، من دیجیتال رو شدیدا توصیه میکنم!
110.gif
(HDTV راستی یه نموره گرونه! حدود 1.5 تا 1.7 میلیون تومن!
120.gif
) و خب چون من SonyStyle ام و چیزی جز Sony تو TV پیشنهاد نمیکتم، میگم که Sony DB29 بگیر!
83.gif
29 اینچ - دیجیتال - Multi HD Ready (البته بازم میگم، اگه پولی رسید، خب HDTV بگیر! مدلش میشه Sony HR29
90.gif
)
حالا باز دوستانی مثلل افشین خان در مورد برندهایی مثل پاناسونیک هم اطلاعاتی دارن...
83.gif
ولی خب من همیشه Sony دو میشناختم و ازش راضی بودم!
34.gif

بازم سوال داشتی در خدمتیم!:happy:

مرسی سونی جان
یعنی این HDTV تو تصویر دریافتی از رسیور هم تاثیر داره؟
بعد این که مگه این مدل DB از HDTV پشتیبانی نمیکنه؟
و نظرت راجب به پاناسونیک P800 چیه اون HD داره و قیمتشم باید حدود 800 باشه درسته؟

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
همونطور که قبلا تو راهنما ذکر شده, برای دیدن DVD هیچ تفاوتی ندارند. برای دریافت ماهواره ای هم در حال حاضر ظاهرا فقط 6 شبکه بصورت HDTV برنامه پخش میکنند. ولی مشخصا در آینده بیشتر خواهد شد.
یه نکته دیگه اینکه وقتی میگیم HD Ready به این معنی هست که میتونه این سیگنالها رو دریافت کنه ولی اینکه میتونه بدرستی نمایش بده یه مقوله دیگه هستش. چون سیگنالهای HDTV با رزولیشن 1080 پخش میشه و تلوزیونهای CRT چه از نوع آنالوگ و چه دیجیتال به ترتیب میتونند 480 و 640 رو نمایش بدن. پس عملا تصویر رو روی این رزولیشن اسمی خودشون FIT میکنند و شما کلی از جزئیات رو که باعث شهرت این سیگنالها هست از دست میدید. این مورد در مورد تلوزیونهای پلاسمای EDTV, HDTV کاملا توضیح داده شده بود. پس تصور اینکه میتونید سیگنال HDTV رو بصورت کامل با یه تلوزیون حتی دیجیتال( با رزولیشن معادل 640) ببینید, غیر واقعیه.
اما چیزی که باید توجه کرد اینه که اگه دو تا شبکه با سیگنالهای دیجیتال و یکی دیگه بصورت HDTV داشته باشید, با تمامی تفاسیر گفته شده باز هم سیگنال HDTV تصویر بهتری رو ارائه خواهد داد حتی با از دست دادن 50 درصد از جزئیاتش.

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از sia999us :
مرسی سونی جان
یعنی این HDTV تو تصویر دریافتی از رسیور هم تاثیر داره؟
بعد این که مگه این مدل DB از HDTV پشتیبانی نمیکنه؟
و نظرت راجب به پاناسونیک P800 چیه اون HD داره و قیمتشم باید حدود 800 باشه درسته؟
ببین کلا از رسیور ما Signal HD در نمیاد!
253.gif
اگه میخوای همون بعضی کانالهای SAT رو HD ببینی باید بری یه HD Reciever بخری که هم اینجا بشدت نایابه، هم قیمتش خیلی نامعقوله!
184.gif
خلاصه HD واقعی رو فعلا بیخیال شو!
242.gif

در مورد سوال دومت هم که افشین خان حسابی توضیح داد! دقیقا حرفهای ایشون تایید میشه!
183.gif
اگه میخوای تلویزیونت HD واقعی باشه باید بری یه LCD یا Plasma بخری که 1080Line داشته باشه!!
242.gif
(32 اینچ =
243.gif
1.800.000)
راستش تو پاناسونیک ها زیاد چیزی نمیدونم!!
297.gif
کلا هیچوقت باهاش حال نکردم که برم ببینم چیا داره!!
13.gif

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از SonyStyle :
نه، من اینجوری موافق ترم!
242.gif
--> جر و بحثاتون رو بکنین، ولی آخر Sony بخرین!!!
243.gif
243.gif
243.gif

مرسي از راهنمايي هاتون
حالا امروز ميرم يه سر بازار ببينم اصلا چي هست چي نيست:)

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
آقا من امروز ظهر رفتم خريدم
Panasonic P800 خريدم 840 چوق
تو تمام مغازه ها هم sony db روشن بود هم Toshiba هم اين Panasonic ولي از بين همش كيفيت اين چيز ديگه بود
مشكلي كه اونا داشتن اين بود كه تصويرشون مثل مانيتوري كه refresh rate ش رو 60HZ باشه يه مقدار ميزد!:blink:
در صورتي كه اين P800 اصلا اينجور نبود
:)

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از sia999us :
آقا من امروز ظهر رفتم خريدم
Panasonic P800 خريدم 840 چوق
تو تمام مغازه ها هم sony db روشن بود هم Toshiba هم اين Panasonic ولي از بين همش كيفيت اين چيز ديگه بود
مشكلي كه اونا داشتن اين بود كه تصويرشون مثل مانيتوري كه refresh rate ش رو 60HZ باشه يه مقدار ميزد!:blink:
در صورتي كه اين P800 اصلا اينجور نبود
:)
مبارکـــــــــــــــــه!!
84.gif
84.gif
ایشالا حسابی برات کار کنه و راضی باشی!
83.gif

خب اون هم طبیعیه! چون فکر کنم P800 فرکانسش 100htz باشه!
242.gif
ولی Sony DB اونجوری نیست... ولی من از لحاظ رنگ Sony رو بیشتر قبول دارم!
170.gif
به هر حال امیدوارم از خریدت نهایت استفاده رو ببری!
23.gif

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از SonyStyle :
مبارکـــــــــــــــــه!!
84.gif
84.gif
ایشالا حسابی برات کار کنه و راضی باشی!
83.gif

خب اون هم طبیعیه! چون فکر کنم P800 فرکانسش 100htz باشه!
242.gif
ولی Sony DB اونجوری نیست... ولی من از لحاظ رنگ Sony رو بیشتر قبول دارم!
170.gif
به هر حال امیدوارم از خریدت نهایت استفاده رو ببری! http://qsmile.com/qsimages/23.gif[/

اتفاقا اونم 100 هرتزه
اما نميدونم چرا اينجوري بود
فكر كنم به خاطر اين باشه:GIGA 100Hz Super Digital Scan/GIGA Progressive Scan
از نظر كيفيت رنگ هم بايد از نزديك ديد تا تفاوت رو فهميد
به نظر من كه اين بهتر بود;)

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
هر چی هست ایشالله مبارکت باشه و چرخش برات بچرخه!
21.gif

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30

AB+

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
عموی من یک lcd سونی 40 اینچ خریده کانال های تلویزیون رو که خوب نشون نمی ده روی ماهواره هم باید حتما روی حالت wide بزاریم که صفحه کشیده می شه و تصویر جالبی در نمیاد ولی در حالت معمولی که اطراف رو دو تا نوار سیاه می ندازه تصویر خوبه ولی کوچیک هستش باید چی کار کرد تا تصویر خوب بشه و تمام صفحه پخش کنه؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از AB+ :
عموی من یک lcd سونی 40 اینچ خریده کانال های تلویزیون رو که خوب نشون نمی ده روی ماهواره هم باید حتما روی حالت wide بزاریم که صفحه کشیده می شه و تصویر جالبی در نمیاد ولی در حالت معمولی که اطراف رو دو تا نوار سیاه می ندازه تصویر خوبه ولی کوچیک هستش باید چی کار کرد تا تصویر خوب بشه و تمام صفحه پخش کنه؟
خب تلویزیون شما Wide هستش و سیگنال تلویزیون ایران 4:3 !!
24.gif
یعنی نسبت تلویزیون شما با نسبت تصویر سیگنال تلویزیون یا ماهواره فرق داره! برای دیدنشون باید همون 2 تا خط رو تحمل کنی!
253.gif
خب وقتی تصویر اونقدره اون تلویزیون بیچاره از کجا تصویر بیاره بزاره اونجا؟
242.gif
ولی وقتی شما DVD Wide Screen ببینی، اونجا هم پر میشه، چون سیگنال Widescreen هستش!
23.gif
دقیقا بر عکس TV معمولی دیگه... که تو کانالهای تلویزیون تمام صفحه رو تصویر میپوشونه، ولی تو فیلم های سینمایی بالا و پایین صفحه نوار سیاه داریم!
242.gif

AB+

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
این که خیلی بد هستش یعنی فقط بدرد DVD Wide Screen یا فیلم های مولتی ویژن می خوره ایا پلاسما های پاناسونیک هم همین جوری هستن

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از AB+ :
این که خیلی بد هستش یعنی فقط بدرد DVD Wide Screen یا فیلم های مولتی ویژن می خوره ایا پلاسما های پاناسونیک هم همین جوری هستن
اره واقعا ناجوره!!ما هم به خاطر همین مسئله هنوز تلویزیون نگرفتیم!! پلاسما ها هم همشون همین مشکل رو دارند و کاریش هم نمیشه کرد باید بهش عادت کرد همین !!
اون حالتی هم که نوار سیاه میندازه تصویر 40 اینچ که باید ببینی رو فکر کنم چیزی توی مایه های 32 بشه دید :(
!!!!!!!

بالا