برگزیده های پرشین تولز

ماجراهای شنیدنی رانندگی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
خودتون عکس گرفتید ؟ چون اصلا معلوم نیست این 2 ماشین بهم خورده باشن..

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
بعله از دوستان گرفتن ... بنز پارک بوده و پیکان با سرعت میزنه پشت این ماشین ... این بنز همیشه جلو در باشگاه بود بنده خدا همیشه تمیزشم میکرد عینه اینه بود! اخرین بار 5 شنبه دیدمش و دیروز دیگه ترکید ... 5 تومان خیلی بیشتره چراغاش

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
بعله از دوستان گرفتن ... بنز پارک بوده و پیکان با سرعت میزنه پشت این ماشین ... این بنز همیشه جلو در باشگاه بود بنده خدا همیشه تمیزشم میکرد عینه اینه بود! اخرین بار 5 شنبه دیدمش و دیروز دیگه ترکید ... 5 تومان خیلی بیشتره چراغاش

چراغ جلو جفت سری E از 2013 به بالا به قیمت 13 میلیون هستش در ایران...
چراغ عقب جفت 8 میلیون هستش...
سپر عقب با رنگ و کامل با سنسورهای ایربگ 6 میلیون و سپر جلو 9 میلیون...

البته قیمتی که الان دادم ماله 6 تا 8 ماهه پیشه!

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
بگزریم که کلی از قیمت ماشین می افته ..

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
چراغ جلو جفت سری E از 2013 به بالا به قیمت 13 میلیون هستش در ایران...
چراغ عقب جفت 8 میلیون هستش...
سپر عقب با رنگ و کامل با سنسورهای ایربگ 6 میلیون و سپر جلو 9 میلیون...

البته قیمتی که الان دادم ماله 6 تا 8 ماهه پیشه!

با این حساب بدبخت راننده پیکان باید کل زندگیشو بفروشه خسارت بده ! :(

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
بگزریم که کلی از قیمت ماشین می افته ..

یه 40 میلیونی الان از قیمت ماشین کم میشه! تصادفی،رنگ خورده و خط و خش دار دیگه محسوب میشه!

با این حساب بدبخت راننده پیکان باید کل زندگیشو بفروشه خسارت بده ! :(

آره دقیقا بیچاره!!!! :general112:

اقا حسابی درگیرمون کردی دقیقا چی تو تصویره؟

یه مسئله اعتقادی مذهبیه! متوجه میشی ببینی :D

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
توی عکس هم گلگیر عقب هم درب صندوق هم ترکیده ...

mohamad_2468

Registered User
لایک‌ها
85
حاجی خودم با پراید بعضی مواقع از کنار یه بنزی بی ام وی چیزی رد میشم همیشه باخودم میگم اگه الان به این بزنم باید ماشینو بزارم فرار کنم :دی دمت گرم عکس انداختی

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
اینم دیگه ظلمه که پیکانه بیاد همه خسارت رو بده اخه اگه پول داشت که پیکان سوار نمیشد بدبخت شد راننده پیکانه:general602:

pupuir

Registered User
لایک‌ها
14
بهمن ماه سال پیش که توسان رو تازه خریده بودم با پدر و مادرم رفتم اصفهان
چند روز بعد تو اصفهان رو پل شیخ صدوق ترافیک بود ما وایسادیم
بابام پشت فرمون بود بابا بزرگم بقل دستش مامانم و مادر بزرگم و من عقب نشسته بودیم
یهو چشمتون روز بد نبینه یه تندر زد به ما (پلاک تهران)(به خاطر همین از پلاکای تهران بدم میاد)
من و بابام و بابا بزرگم پیاده شدیم رفتیم پایین
یعنی به قران میخواستم بزنم یارو رو له و لورده کنما کمتر از یک هفته بود این ماشینو خریده بودم لامصب:(
هیچی در حال صحبت با یارو بودیم که یه بنز شاسی بلند(خدا خیرش نده اونم پلاک تهران) با سرعت فوق العاده زیاد اومد زد به یه ماتیز که پرت شد اونور بعد خورد به یه پراید که اونم پرت شد اونور بعد خورد به تندری که زد به ما
بابا بزرگم جلو تندر بود که تندر خورد بهش بعد خورد به ماشینم پدر بزرگم دوتا پاش شکست
مامانم هم در همون لحظه تصادف در حال پیاده شدن بود که اون پرایدی که شوت شد اونور خرد بهش پاش شکست
منم تندر خورد بهش چند متر پرت شدم
بابام هم پاش رفت زیر اون تندره
مادر بزرگم هم که تو ماشین بود خدا رو شکر چیزیش نشد
راننده بنز یه پسر 16 ساله(اخه یکی نیست بهش بگه اخه پدرسگ تو که گواهینامه نداری واسه چی نشستی پشت ماشین؟)
بنزه که کلا موتورش نابود شد اون هیچی
ماتیز هم پوکید رانندش هم فکر کنم گردنش شکست
پراید هم پوکید کامل
تندر هم پشتش پوکید رانندش چیزیش نشد
توسان ما هم که حدود 15 تومن خرجش شد
خلاصه 3 تا امبولانس اومدند مادرم و پدر بزرگم + راننده ماتیز و پراید رو بردن :(
من و بابام موندیم
بعدم که پدر پسره (راننده بنز) اومد یکی خوابوند زیر گوشش به طوریکه پسره چرت شد اونور(خیلی حال کردم با این کارش ):general304:
ماشین همه رو بردن پارکینگ و بعد از دو هفته ماشینا رو گذاشتن بیاریم بیرون
مادرم و پدر بزرگم هم پاشون رو گچ گرفتند
من و پدرم هم چیزیمون نشد
بعدم ماشینو یه در عقب خریدیم دادیم رنگ کردند
سنسور عقب گرفتیم
و...
خب اینم از شانس گند من بود:(

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
این تایپیک واسه اینه تجربیات از ماشینهایی ک داشتید رو بیان کنید اول خودم میگم.(لطفا مدیران انتقال ندن)
اولش ک اصلا ماشین نداشتیم موتور داشتیم بعد سال 78 دقیق یادم نیس یا 79 پیکان زرد آجری مدل 58 خریدیم خیلی خوشحال بودیم اولین ماشینمون بود پیکان اون مدل موتور انگلیسی بود کلا واسه خودش سرطانی بود همیشه خدا خراب بود حتی کیلومترها باهاش میرفتیم و بوی لاستیک میومد چون نشانگر ترمز دستی نداشت بابام هم یادش نبود خلاصش اینکه سال 82 ردش کردیم رفت پیکان مدل 80 خریدیم از اون پیکان بهتر بود ولی در کل پیکان پیکان سال 86 پژو روآ خریدیم بازم موتور پیکان بدنه ناهماهنگ با موتور لرزش و سرو صدای زیاد کابین قدرت کم موتور بخصوص تو سربالایی و ب خصوص تو حالت گاز سوز مصرف سوخت بالا ولی خیلی جاها باهاش رفتیم لنگمون نذاشت فرمونش هم هیدرولیک بود خرج تعمیرش هم زیاد نبود از پراید ب نظر من بهتر بود سال 91 ردش کردیم و سورن elx با موتور ef7 گرفتیم انگار وارد بهشت میشی مزایای زیادی داشت شتاب بهتر نسبت به روآ و 405 و پراید و سمند معمولی ترمزهای بسیار نرم و پنبه ای دو ایربگ سرنشینان جلو مصرف قابل قبول سوخت ترمزهای abs دیسکی چهار چرخ به همراه ebd سنسور دنده عقب فضای زیاد صندوق عقب نرمی و بی صدا بودن ماشین و کابین داخل تمام اجزای ماشین برقی تمام شیشه ها و صندلی های جلو زیبایی بهتر این ماشین نسبت به سمند معمولی حالا معایبش فرمونش با روا زیاد فرق نمیکنه تعمیرکار تخصصیش و قطعات مخصوصا تو شهرستان ها کم گیر میاد صندلی ها زیاد با کمر خوب نیستن طی مسافت زیاد باعث خستگی میشن ولی در کل قابل قبول اینم تجربیات ما:D

imanmn

Registered User
لایک‌ها
13
آقا ما 88 ی پراید داشتیم که 2بار دزدیدنش 3 بار تصادف کرد 3بارم نصف ماشین رفت 100 بار تو کوچه میزاشتم میومدم میدیدم زدن در رفتن خلاصه تصمیم گرفتم بفروشمش 1 هفته قبل از اینکه پراید بشه 20 میلیون بردم جمعه بازار مدلش 85 بود 6 تومن فروختم هفته بعد شد 10 11 تومن :general208:
کلا ماشین نحسی بود خلاصه دیگه نتونستیم ماشین بخریمو الا در حسرت یه پرایدیم :general107:

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
این تایپیک واسه اینه تجربیات از ماشینهایی ک داشتید رو بیان کنید اول خودم میگم.(لطفا مدیران انتقال ندن)
اولش ک اصلا ماشین نداشتیم موتور داشتیم بعد سال 78 دقیق یادم نیس یا 79 پیکان زرد آجری مدل 58 خریدیم خیلی خوشحال بودیم اولین ماشینمون بود پیکان اون مدل موتور انگلیسی بود کلا واسه خودش سرطانی بود همیشه خدا خراب بود حتی کیلومترها باهاش میرفتیم و بوی لاستیک میومد چون نشانگر ترمز دستی نداشت بابام هم یادش نبود خلاصش اینکه سال 82 ردش کردیم رفت پیکان مدل 80 خریدیم از اون پیکان بهتر بود ولی در کل پیکان پیکان سال 86 پژو روآ خریدیم بازم موتور پیکان بدنه ناهماهنگ با موتور لرزش و سرو صدای زیاد کابین قدرت کم موتور بخصوص تو سربالایی و ب خصوص تو حالت گاز سوز مصرف سوخت بالا ولی خیلی جاها باهاش رفتیم لنگمون نذاشت فرمونش هم هیدرولیک بود خرج تعمیرش هم زیاد نبود از پراید ب نظر من بهتر بود سال 91 ردش کردیم و سورن elx با موتور ef7 گرفتیم انگار وارد بهشت میشی مزایای زیادی داشت شتاب بهتر نسبت به روآ و 405 و پراید و سمند معمولی ترمزهای بسیار نرم و پنبه ای دو ایربگ سرنشینان جلو مصرف قابل قبول سوخت ترمزهای abs دیسکی چهار چرخ به همراه ebd سنسور دنده عقب فضای زیاد صندوق عقب نرمی و بی صدا بودن ماشین و کابین داخل تمام اجزای ماشین برقی تمام شیشه ها و صندلی های جلو زیبایی بهتر این ماشین نسبت به سمند معمولی حالا معایبش فرمونش با روا زیاد فرق نمیکنه تعمیرکار تخصصیش و قطعات مخصوصا تو شهرستان ها کم گیر میاد صندلی ها زیاد با کمر خوب نیستن طی مسافت زیاد باعث خستگی میشن ولی در کل قابل قبول اینم تجربیات ما:D

پیشرفت خوبس داشتی پیکان رو سمند ای ال ایکس کردید . تو ضمینه کاری و شغل کنجکاوم بدونم چه کیاستی داشتید ؟
ماکه سالهاست درجا میزنیم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
پیشرفت خوبس داشتی پیکان رو سمند ای ال ایکس کردید . تو ضمینه کاری و شغل کنجکاوم بدونم چه کیاستی داشتید ؟
ماکه سالهاست درجا میزنیم
هیچ کیاست خاصی نبود بابام کارمند معمولی در کنارش مزرعه برنج هم داریم ولی اون موقع قیمتها مثل الان نبود مثلا ما روآ رو 6تومن فروختیم چند تومن گذاشتیم روش سورن ورداشتیم بقیش هم چکی ولی الان هم قیمت رفته بالا هم اقساط نیست وگرنه الان همون روا رو هم نداشتیم

cure

Registered User
لایک‌ها
619
سال پیش داشتم میرفتم سمت آذربایجان شرقی . توی جاده هشترود بودم داشتم خیلی نرمال راهم رو میرفتم یهو دیدم یه پراید که 3 نفر بچه سال توش بودن ازم سبقت گرفت یهو اومد توی لاین . یعنی دقیقا جلوم .
با یه ترمز تونستم جمع کنم . همین جوری به راهمون ادامه دادیم حالا جلوی پراید و من یه تریلی بود که خب کسایی که این جاده رو مشناسن میدونن چطوریه ، یه لحظه سربالاییه ، یه لحظه کفی و .... ،
آقا این تریلی نمیتونست بیشتر از 40 تا بره . این پراید هم که جلوی ما بود اصلا انگار جنون داشت یه لحظه از لاین میکشید بیرون سبقت بگیره میدید نمیشه دوباره میومد توی لاین . دقیقا همون کار اول که گفتم 2-3 بار اتفاق افتاد و من هی ترمز زدم . واقعا دیگه کفرم رو در آورده بود ، حالا رسیدیم به جایی که جاده تقریبا سرازیری تندی داشت . آقا یهو پرایده از لاین کشید بیرون رفت . منم اومدم پشت تریلی که اگر فرصت مناسب پیش اومد بگیرمش . اینجا دیگه تریلی 70-80 تا میرفت منم پشت سرش . یهو صدای یه ترمز شدید شنیدم ، پرایده هنوز تریلی رو کامل رد نکرده از رو به روش ماشین اومده بود زده بود رو ترمز و میخواست برگرده توی لاین . اقا گرفت سمت ما . منم کوبیدم رو ترمز اومدم نزنه بهم جفت چرخ سمت شاگرد افتاد شون خاکی . حالا حساب کن سرازیری سرعت 80-90 ، 2 تا چرخت هم توی شونه . دیدم ترمز بزنم فاتحم خوندس ، گاز رو ول کردم گزاشتم یکم فضا ایجاد بشه برگردم تو جاده . حالا یه 10 متری 2 تا چرخم توی شونه خاک بود ، فضا که ایجاد شد خیلی آروم کشوندم ماشین رو توی جاده . اون لحظه کارد میزدی خونم در نمیومد . جاده رو رفتیم تا جایی که دیگه یه طرفه بود ، گازشو گرفتم هم پراید هم تریلی رو رد کردم یه 50 متر جلوتر یه جایی مثل پلیس راه بود . آقا تخته رفتم رسیدم پلیس راه سریع پیاده شدم رفتم پیش سربازه که ایست بازرسی بود گفتم اون پرایده رو نگه دار . گفت چی شده ، گفتم نگهش دار اون بیشرف رو توی جاده عین حیوون رانندگی میکرد . آقا یارو تابلو ایست رو برد بالا پرایده رو کشید کنار . راننده پرایده باور نمیکنین خیلی سن داشت 18 سالش بود ، رفتم تا اومد برگرده سمت من یه کشیده افسری خوابوندم زیر گوشش ، حالا درگیری شده بود بماند مارو نگه میداشتن اون افسرا ، یهو سرهنگ راهنمایی اومد گفت چه خبره ، گفتم : دقیقا همین طوری با لحن عصبی . گفتم این حیوون رو میبینی ؟ حالا پسره شلوارش رو خیس کرده بودا ، گفتم یعنی گوساله پیش این پروفسوره ، آقا جریان کامل تعریف کردم ، سرهنگه مدارک خواست ازش . بیمه نداشت . فقط گواهینامه و معاینه داشت . آقا گفت ماشین رو بخوابونن . خیالم که راحت شد به پسره گفتم : توی روح اون کسی که به تو گواهینامه داده ، اومدم سوار شدم رفتم
___________________________________________________________________________________________________________________________
نکته :
1- هیچ وقت توی سرازیری تند سبقت نگیرید
2- اگر چرخ ماشین افتاد توی شونه خاک ، به هیچ عنوان ترمز نکنید . چون اسطحکاک لاستیکی که توی شونه هست پایینه و اولین ترمزی که بزنید چرخ قفل میکنه و ممکنه چپ کنید یا ملق بزنید
3- تا مهارت کافی توی رانندگی پیدا نکردید توی جاده نشینید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من یه بار سه تا ماشین رو درجا درو کردم اون آخرین تصادف جدیم بود بعدش تا الان هرچی بوده در حد خط و خش و عموما تو ترافیک خوردم به این و اون .

اوایلی که ماشین رو دو در میکردم از پدر گرامی سال 84 یا 85 بود فکر کنم . اون زمان ابوی کامارو SS داشت و منم ظهرا میخوابید چون رو پل میزدم خلاص میکردم شیب پل ماشین رو میبرد تو کوچه بعدش روشن میکردم و یواش یواش دور میشدم چند تا خونه که دور میشدم واقعا به عنوان یک انسان نبودم دیگه پدال ها حد وسط نداشتن همیشه تا ته فشرده می شدن. خونه پدری من نزدیک یک مکانی هست که تو مشهد بهش میگن ریس ( Race) جماعتی با ماشین دور دور میزنن و دنبال دختر و ... خلاصه منم عشقم بود و تو کوچه ها اونجا دور دور میزدم که حواسم به یک خانومی پرت شد ( حالا بچه 15 16 ساله چمیدونه مخ زدن چیه ) خلاصه در فکر اینکه باید چجوری تیکه بندازم و چی بگم که دیدم صدای وحشتناکی میاد تق تق تق تق

سمت راست ماشین گیر کرده بودم به ماشین های پارک شده در کوچه . اولی رو آینه زده بود از دومی مالونده بودم خفنننننن خلاصه گازش رو گرفتم در رفتم ( یک پسره کچله هم با پراید هاچ بک دنبالم افتاده بود بگیرتم از همونجا بود میونم با کچلا به هم ریخت :دی ) خلاصه در رفتم و رفتم دم خونه دیدم اوه ماشین به فاکزز رفته و گلگیر و در شاگرد و آینه و ... خلاصه برگشتم پیاده به سر صحنه جرم بینم خسارت ها رو میتونم از رو جیبم بدم خلاصه دیدم اوه پلیس و یه جماعتی خفن واستادن از دور برگشتم تا خونه چهار نعل میزدم و رفتم به پدر گرامی گفتم. ایشونم واقعا معرفت گذاشت خودش رفت با ماشین و گفته بود من بودم و عجله داشتم و خسارتشون و پرداخت کرد. یادم میاد کل عیدی هام رو با یک سری دلار که جمع کرده بودم به اضافه یه کشیده رو تمام کمال دادم به ایشون ایشونم کلی روش گذاشت خسارت مردم رو داد. بعد اون داستان کلا از زانندگی جنون وار بدم اومد
فرهاد؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
Yes کلید فرهاد که میگم شومایی؟؟؟؟ :دی
اصلا دیگه خوشم ازش نمیاد
به دو علت
ماشینای انچنانی میان پراید هم دیگه به 206 ما پا نمیده!
ثانیا خیلی بگیر بگیره مخصوصا پنجشنبه ها همین امروز فرهاد بودم یه سمند گشت که هیچ ارمی نداشت مثل یه ماشین عادی بود در حالی که ماشینم کنار پارک بود گیر دادش بهمون که داستان داره!!
یارو میگه اینجا منتظر کی هستین میخواستم بگم منتظر ننت بودیم خخخخخ

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

بالا