برگزیده های پرشین تولز

مانیتور 4K یا FHD 144

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
فقط گیم آنلاین که نیست ، بازی های آفلاین و داستانی مثل اساسین کرید ، رد دد و مخصوصا ورزشی مثل فیفا و ای فوتبال و ۲۲توکی
اینا همون‌طور که گفتم فقط از لحاظ لذت بردن تو ریفرش ریت ۱۴۴ هرتز یک چیز دیگه ان به نسبت ۶۰ .

ولی با توجه به اینکه دیتیلز ( جزییات) رزولوشن فول اچ دی کمه ، شخصا ترجیح میدم رو ریفرش ریت استاندارد ۶۰ هرتز ولی با جزییات خیلی بالا بمونه .
در نتیجه حرف های شما و سایر دوستان قطعا میرم سمت مانتیور 4K با هرتز ۶۰

پست شماره ۲ که برای بابک هستو بخون . نوشته fps بالا برای بازی های شوتینگ آنلاین مناسب یا پست شماره ۴ و شماره ۵ که کامران و مصطفی بی هم میگن برای بتل رویال خوبه . اما الان شما میگی من می خوام Fifa 2023 رو توی نمایشگر ۱۴۴ هرتز بازی کنم یا اساسین والهالارو تو حالت استوری مود بازی کنم . کار نداریم صحبتای این سه نفر که میگن مانیتور با رفرش ریت بالا کاربرد خودشو داره و برای شوتینگ آنلاین مناسبه درست یا نادرست پس الان شما میگی مانیتور رفرش ریت بالارو برای لذت بیشتر میخوای بگیری ؟ خب دیگه بحثی نمی‌مونه .

اول باید یه سری چیزا رو بدونیم بعد درمورد یه سری چیزای دیگه صحبت کنیم . اگر قرار کاربرد اصلی رو بزاریم کنار و روی حساب سلیقه شخصی صحبت کنیم که هیچی ولش کن چون منم دیروز رفتم دهتا کتاب خریدم تا بزارم زیر پام که بتونم لامپو عوض کنم . بهرحال یه کاربرد کتابم می‌تونه این باشه کسی هم حق نداره ازم خرده بگیره همینطور که من نمیتونم بگم شما چرا میخوای Fifa 2023 رو توی مانیتور ۱۴۴ هرتز بازی کنی . دلت میخواد بازی میکنی حرفی نیست .

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
پس الان شما میگی مانیتور رفرش ریت بالارو برای لذت بیشتر میخوای بگیری ؟ خب دیگه بحثی نمی‌مونه .
من اینطور گفتم که نمیشه جذابیت ۱۴۴ هرتز با بالاتر رو مهم ندونست
چون شما تاکید داشتی که قابل لمس و مهم نیست این میزان هرتز و ...

ولی نسبت به چیزی که در ابتدا من گفتم FHD 144 یا 4K 60 که حدود یک رنج قیمت هستن کدوم یکی بهتره .
من از مجموع صحبت های دوستان 4K 60hz که همون جزییات و ppi بیشتر و رزولوشن بیشتر رو داره رو انتخاب میکنم تا جزییات یک چهارم با هرتز بالاتر .

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
من از مجموع صحبت های دوستان 4K 60hz که همون جزییات و ppi بیشتر و رزولوشن بیشتر رو داره رو انتخاب میکنم

برای خرید مانیتور به سایز هم باید توجه ویژه کنید.

به نظر من مانیتور ۲۴ اینچ 4K هم نخرید.

مانیتور ۳۰ و ۳۲ اینچ برای 4K توصیه میشه.

27 اینچ هم متاسفانه یک مقدار FHD رو بد نشون میده و 4K یک مقدار براش زیاده و به نظرم 2K روی ۲۷ اینچ بهتره.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
من اینطور گفتم که نمیشه جذابیت ۱۴۴ هرتز با بالاتر رو مهم ندونست
چون شما تاکید داشتی که قابل لمس و مهم نیست این میزان هرتز و ...

ولی نسبت به چیزی که در ابتدا من گفتم FHD 144 یا 4K 60 که حدود یک رنج قیمت هستن کدوم یکی بهتره .
من از مجموع صحبت های دوستان 4K 60hz که همون جزییات و ppi بیشتر و رزولوشن بیشتر رو داره رو انتخاب میکنم تا جزییات یک چهارم با هرتز بالاتر .

ببین امیدجان من اگر دارم این بحثو کشش میدم برا اینه که اگر چهار نفر دیگه چه الان چه در آینده میان این تاپیکو میخونن تحت تاثیر صحبتات تصمیم اشتباه نگیرن . دوتا حرف نادرست میزنی .

یکی اینکه یه سوال پرسیدی تو پست اول که در جوابش سه نفر اومدن گفتن برا بازی ورزشی برا بازی استراتژیک برا استوری مود 60 یا 75 هرتز بگیر بیخودی نرو 144 یا 240 بگیر برا شوتینگ آنلاین برو 144 یا 240 بگیر . من اون سه نفرو تونستم قانع کنم که برا همون کاربردم به دلایل مختلف منطقی نیست خرید یه همچین نمایشگری و اون سه نفر قبول کردن ولی شما هنوز حرف خودتو میزنی . حرف منو قبول نداری حرف اون سه نفری که میگن برا بازی ورزشی و استوری مود و استراتژیک کسی مانیتور 144 یا 240 نمیخره رو قبول داشته باش . بجان مادرم قسم من تو تلویزیون با ریسپانس تایم 20 میلی ثانیه و رفرش ریت 60 هرتز اما با سایز 55 اینچ Fifa2023 بازی میکنم هزار برابر شمایی که میخوای تو مانیتور ایسوس راگ استریکس نیم میلی ثانیه 360 هرتز 24 اینچ فیفا بازی کنی لذت میبرم .

یه حرف اشتباه دیگتم اینه که هرکی گرافیک بالاتر از 3060 گرفت باید حتما مانیتور 240 هزتر بگیره وگرنه بره 1050ti بخره . همین الانش وارزون 2 رو بخوای با حداکثر جزئیات تو FHD 60hz بازی کنی 3070 یجاهایی بهت افت فریم میده یا واچ داگز 2 با حداکثر جزئیات تو FHD 60hz بخوای بازی کنی با گرافیک 3070 افت فریم میگیری و نمیدونم چرا اینارو نمیدونی . تو کاری به اونی که رفته گرافیک 3090 گرفته برا نمایشگر 768*1366 نداشته باش اون عقل نداره بعد تو رو حساب حرکت اون داری تصمیمگیری میکنی ؟ اونی که گرافیک 3090 داره باید بره یه مانیتور 4K بخره با رفرش ریت 60 یا 75 هرتز و نباید بخاطر حرف تو حتما بره نمایشگر 240 هرتز بگیره که یه موقع تو فامیل پشت سرش نگن "شنیدی فلانی رفته 3090 گرفته با مانیتور 60 هرتز" .

حالا اصلا اینارو ولش کن . من میبینم ممد تخم شربتی داره پا به پای منو تو پست میزاره . من نمیخونم چی مینویسه فقط یه لحظه دیدم تو یکی از پستاش یه عدد اعشاری بود با هفده رقم اعشار گفتم باز این زد تو کار سیارات منظومه شمسی و توپولوژی ایده آل بدون اینکه بدونه منطقه جغرافیایی ایران یعنی چی بدون اینکه بدونه نقش ضریب هوشی و ایم چقدره توی وین گرفتن بدون اینکه بدونه تفاوت پینگ ایران با اروپا یعنی چی بدون اینکه بدونه اسلحه SMG چیه بدون اینکه توجه کرده باشه کیا وین میگرن تو بازیهای شوتینگ آنلاین فقط اومده رو حساب علم ریاضیاتی که همون علم هم نداره یه سری چرتو پرت بافته بهم . الان میخوام بدونم این دوتا حرف اشتباهی که میزنی رو از ممد شربت که وام نگرفتی ؟ اونکه باعث نشده بیای بگی Dota2 و FIFA23 تو 144 هرتز آدمو به نقطه اوج لذت میرسونه ؟ چون من این مدل پافشاری هارو فقط تو ممد دیده بودم و تاپیک معروفش با عنوان "سایت دیوار بزودی با مخ میخوره زمین" که نمیدونم چرا تا الان نخورده .

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
برای خرید مانیتور به سایز هم باید توجه ویژه کنید.

مانیتور ۳۰ و ۳۲ اینچ برای 4K توصیه میشه.
30 و 32 بزرگ نیست واسه اینکه بذاری رو میز و بهش از جلو نگاه کنی ؟
البته همین الان خودم یک 43 گذاشتم جلوم ولی خیلی بزرگه چون از نزدیک باید نگاه کنی و واسه کارهای عادی جالب نیست به خاطر اینچ بالا.
PXL_20230323_015255208.jpg
بجان مادرم قسم من تو تلویزیون با ریسپانس تایم 20 میلی ثانیه و رفرش ریت 60 هرتز اما با سایز 55 اینچ Fifa2023 بازی میکنم هزار برابر شمایی که میخوای تو مانیتور ایسوس راگ استریکس نیم میلی ثانیه 360 هرتز 24 اینچ فیفا بازی کنی لذت میبرم .
منم تو اینچ بالاتر بازی میکنم بازی هایی که اکشن و یا ورزشی هستن و کاری به هرتز ندارم چون لذتش تو اینچ بالاتر بیشتره .

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
30 و 32 بزرگ نیست واسه اینکه بذاری رو میز و بهش از جلو نگاه کنی ؟
البته همین الان خودم یک 43 گذاشتم جلوم ولی خیلی بزرگه چون از نزدیک باید نگاه کنی و واسه کارهای عادی جالب نیست به خاطر اینچ بالا.

سایز مانیتور سلیقه ای هست.
به نظر من ۳۲ اینچ مشکلی نیست.

در این سایز هم بازی کردن بهتره، هم تماشای فیلم لذت بخش تره و هم برای طراحی و مهندسی کارامدتر هست.

dotsis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
سلام به نظر من همه چیز باید از ریشه درست باشه وقتی پینگ و پکت لاس داریم دیگه مانیتور حرفه ای به چه کار میاد. حالا برای دل خوشی مانیتور 144 گرفت با موس خوب این هم ارزش داره.

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
نرمی و پیوستگی تصویر بشدت در بازی تاثیر داره و باعث میشه که چشم دیرتر خسته شه و شما در بازی عکس العمل بهتری داشته باشید و بیشتر در حس بازی فرو برید
این رو تمام گیمرهای حرفه ای میدونن و برای بدست آوردن فریم بالا هزینه های سنگین میکنن
الان همه مقایسه و دعوای برند های مختلف سر چند FPS بیشتر و کمتر هست وگرنه 4k بودن که دیگه همشون قابلیتش رو دارن
اگر مانیتور برای گیم می خوای بگیری و سایز 27 و کمتر اولویت میشه 2k با فریم بالا ( 170 هرتز )
اگر برای کارای گرافیکی و وب گردی و کار می خوای بگیری قطعا 4k و 60 فریم انتخاب بهتریه و اینکه مانیتور 32 و بالاتر حتما نیازه 4k باشه وگرنه با پیکسل هاش مشکل میخوری
از اونور مانیتور 27 و کوچکتر اگر 4k باشه در اون رزولوشن نوشته ها بسیار کوچک و نا خوانا میشه پس مجبوری scale رو زیاد کنی که خودش یک نکته ی منفی بزرگه و برای این اندازه مالنیتور 2k کفایت میکنه

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
سلام به نظر من همه چیز باید از ریشه درست باشه وقتی پینگ و پکت لاس داریم دیگه مانیتور حرفه ای به چه کار میاد. حالا برای دل خوشی مانیتور 144 گرفت با موس خوب این هم ارزش داره.
حرفت درسته اما اگر بخوای اینجوری به قضیه نگاه کنی اصلا خرید سیستم قوی و با این همه هزینه غلط هست و در کنارش خرید خیلی چیزای دیگه
گاهی باید چشم ها رو بست و همه چیز رو عادی جلوه داد تا حداقل دلخوشی تو زندگی برات بمونه

Last edited:

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
نرمی و پیوستگی تصویر بشدت در بازی تاثیر داره و باعث میشه که چشم دیرتر خسته شه و شما در بازی عکس العمل بهتری داشته باشید و بیشتر در حس بازی فرو برید
این رو تمام گیمرهای حرفه ای میدونن و برای بدست آوردن فریم بالا هزینه های سنگین میکنن
الان همه مقایسه و دعوای برند های مختلف سر چند FPS بیشتر و کمتر هست وگرنه 4k بودن که دیگه همشون قابلیتش رو دارن
اگر مانیتور برای گیم می خوای بگیری و سایز 27 و کمتر اولویت میشه 2k با فریم بالا ( 170 هرتز )
اگر برای کارای گرافیکی و وب گردی و کار می خوای بگیری قطعا 4k و 60 فریم انتخاب بهتریه و اینکه مانیتور 32 و بالاتر حتما نیازه 4k باشه وگرنه با پیکسل هاش مشکل میخوری
از اونور مانیتور 27 و کوچکتر اگر 4k باشه در اون رزولوشن نوشته ها بسیار کوچک و نا خوانا میشه پس مجبوری scale رو زیاد کنی که خودش یک نکته ی منفی بزرگه و برای این اندازه مالنیتور 2k کفایت میکنه

نقد بسیار زیبایی بود

به LIKE کفایت نمی کنم و بابت این نقد عالی، از شما تشکر می کنم

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
نقد بسیار زیبایی بود

به LIKE کفایت نمی کنم و بابت این نقد عالی، از شما تشکر می کنم
ممنون از لطف شما . من چون خودم مانیتور می خواستم بگیرم تمام این موارد رو از نزدیک با چشم دیدم و تجربه کردم و اینجوری نبوده که در سایت ها بخونم و حاصل مدت ها جستجو بوده
فقط این نکته هم اضافه کنم که مانیتور گیمینگ باید پنل IPS باشه تا مشکل Ghost نداشته باشید و زمان پاسخگویی خوبی هم دارن معمولا ... مانیتوری که کاربرد غیر گیمینگ باشه پنل VA قطعا انتخاب بهتری هست چون کنتراست بسیار بهتر و رنگ مشکی بسیار بهتری داره
پنل TN هم کلا فراموش کنید مگر اینکه بودجه تون کم باشه
توی انتخابتونم اگر برای گیمینگ می خواید سعی کنید تا حد ممکن سراغ برند های معتبر ایسوس و گیگابایت و MSI برید که کیفیت تولید بهتری نسبت به بقیه برند ها دارن و تنوع مدل بیشتری هم دارن
کلا نوع کاربری شما در کنار کارت گرافیک شما و بودجه ی شما نوع مانیتور شما رو تعیین میکنه و بر اساس این موارد باید انتخاب کنید چون هر کدوم نقاط ضعف و قوت خودشون رو دارن و نمیشه همینجوری مقایسه شون کرد

Last edited:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
شما میتونی مانیتور های 2k با فریم ریت 144 یه بررسی کنی

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
حرفت درسته اما اگر بخوای اینجوری به قضیه نگاه کنی اصلا خرید سیستم قوی و با این همه هزینه غلط هست و در کنارش خرید خیلی چیزای دیگه
گاهی باید چشم ها رو بست و همه چیز رو عادی جلوه داد تا حداقل دلخوشی تو زندگی برات بمونه

:ROFLMAO: :ROFLMAO:

فازتو دوست دارم . خوبه خودتم به چرندیاتی که میگی اعتقاد نداری و معتقدی خرید نمایشگر 144 فقط تاثیر کاذب روانی داره .
پیوستگی تصویر شدیدا تو بازی تاثیر داره ! باعث میشه بیشتر توش فرو بری ! تو چه بازی ای ؟ طرف میخواد برا استوری مود و فیفا 144 بگیره . تو فیفا پیوستگی باعث میشه بهتر پاس فرار بندازی ؟ من میگم چرا یه چند وقتیه زیاد تو بازی فرو نمیرم نگو مانیتورنم 60 هرتزه .

سیستم قوی چه ربطی به رفرش ریت مانیتور داره هم تو هم امید میگین اگر اینجوریه پس سیستم قوی نخریم بریم 1050ti . آقا برو سیستم قوی بخر . بهترین پردازنده . بهترین کارت گرافیک . برو هفتا 4090 باهم SLI کن و نمایشگر 8K بگیر 60hz شماها چرا سیستم قوی رو فقط تو رفرش ریت بالای نمایشگر میبینید .

میخواهید زنگ تفریح دبیرستان خورد بیاید تو حیاط جلو دوستاتون پز بدین ما مانیتور 240 هرتز داریم . کاربرد 240 هرتز فکر کنم فقط همین دو مورد باشه براتون . یکی پز دادن تو حیاط مدرسه یکی هم تنها دلخوشی تو زندگی . باز دم اون سه نفر گرم که گفتن برا بازی شوتینگ آنلاین مناسبه پستای شمارو که میخونم میبینم نقش قرص ضدافسردگی هم ایفا میکنه .

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
:ROFLMAO: :ROFLMAO:

فازتو دوست دارم . خوبه خودتم به چرندیاتی که میگی اعتقاد نداری و معتقدی خرید نمایشگر 144 فقط تاثیر کاذب روانی داره .
پیوستگی تصویر شدیدا تو بازی تاثیر داره ! باعث میشه بیشتر توش فرو بری ! تو چه بازی ای ؟ طرف میخواد برا استوری مود و فیفا 144 بگیره . تو فیفا پیوستگی باعث میشه بهتر پاس فرار بندازی ؟ من میگم چرا یه چند وقتیه زیاد تو بازی فرو نمیرم نگو مانیتورنم 60 هرتزه .

سیستم قوی چه ربطی به رفرش ریت مانیتور داره هم تو هم امید میگین اگر اینجوریه پس سیستم قوی نخریم بریم 1050ti . آقا برو سیستم قوی بخر . بهترین پردازنده . بهترین کارت گرافیک . برو هفتا 4090 باهم SLI کن و نمایشگر 8K بگیر 60hz شماها چرا سیستم قوی رو فقط تو رفرش ریت بالای نمایشگر میبینید .

میخواهید زنگ تفریح دبیرستان خورد بیاید تو حیاط جلو دوستاتون پز بدین ما مانیتور 240 هرتز داریم . کاربرد 240 هرتز فکر کنم فقط همین دو مورد باشه براتون . یکی پز دادن تو حیاط مدرسه یکی هم تنها دلخوشی تو زندگی . باز دم اون سه نفر گرم که گفتن برا بازی شوتینگ آنلاین مناسبه پستای شمارو که میخونم میبینم نقش قرص ضدافسردگی هم ایفا میکنه .
اصلا من شرط میبندم توی عمرت بازی آنلاین بازی نکردی اصلا نمیدونی در مورد چی داری صحبت میکنی!!! اومدی با منی که سال ها گیمر بودم داری بحث بیخود میکنی
راست میگی اصلا همه این چیزایی که ساختن دکوری بوده و فقط میخواستن جیب ملت رو خالی کنن
خوب اطلاعات راجب به چیزی نداری مگه مجبوری مشاوره غلط بدی به این بنده خدا که متضرر بشه
شما از اون دسته آدم هایی هستی که فکر کنم همه وسایل ات مال قبل سال 2000 هست چون اعتقاد داری توی ایران واست کاربرد نداره !!!

شما همین حرفات رو برو توی تاپیک مشاوری خرید مانیتور سایت بازی سنتر بنویس تا ببین ملت اونجا چجوری از خجالتت در میان بعد اگر کسی تایید کرد حرفت رو من کلا همه صحبت هام رو پس میگیرم فقط نگو همه نفهم هستن و فقط جنابعالی به این حقایق خاص پی بردی که مانیتور بالای 60 هرتز پول دور ریختنه
به باز کننده تاپیک هم پیشنهاد میدم حتما مشاوره ی کامل توی اون جایی که گفتم بگیره چون خیلی هاشون گیمرهای خیلی قدیمی و بروز ای هستن که خود من ازشون خیلی چیزا یاد گرفتم
بازم میگم فریم بالا گرفتن در بازی مخصوصا آنلاین برای یک گیمر بسیار مهمه می خواد هر جای دنیا بازی کنه

Last edited:

miladazn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
79
ببین
حرف های من و حرفهای خودتو و حرفای بقیه رو بزا کنار . عمل . عمل نتیجه رو ببین تو این منطقه جغرافیایی با این اینترنت بعد عمل رو به حرف تبدیل کن .

اون چیزی که تو میگی مربوط میشه به بالانس سیستم ربطی به ریفرش ریتو ریسپانس تایمو پینگ نداره . تو میگی کسی که رفته گرافیک ۳۰۸۰ti خریده باید بره حتما مانیتور ۱۴۴ یا ۲۴۰ هرتز بگیره . من با بابک در این مورد بحث کردیم نتیجه این شد که چون ریفرش ریت مانیتور خیلی از ضریب هوشی و ایمینگ درصدش توی نتیجه‌ای که میخوای بگیری کمتره و چون توی ایران پینگاهم خیلی بالاست همون ۶۰ هرتز کافیه و بجای رفرش ریت به رزولوشن مانیتور توجه کنیم و اصلا خودت به این نتیجه رسیدی که بری تو کی ۶۰ هرتز بگیری به جا فول اچ دی ۱۴۴ . پست شماره ده که برا بابک هستو ببین .

ولی بیا در مورد همون عمل صحبت کنیم و با حرف کاری نداشته باشیم . یه مانیتور ۱۴۴ هرتز بخر . من پولشو میریزم به کارتت . شماره شباتو برام بفرست . به مدت یک هفته روزی ۲۰ دست بصورت سولو(نه اسکواد) با رفرش ریت ۱۴۴ یه بازی شوتینگ آنلاینو مثل وارزون بازی کن ببین تعداد وین ها و نرخ KD چقدر میشه . بعد اف پی اسو با استفاده از ریوا تیونر روی شست قفل کن چون من دیدم که وی سینک یا اف پی اس کپ یا کنترل پنل انویدیا بعضاً باعث میشن ریسپانس تایم بره بالا . حالا که رفتی رو ۶۰ هرتز یه هفتم با این شرایط روزی ۲۰ دست بازی کن و ببین تعداد وین و نرخ KD چقدر میشه . حتما هم اول با ۱۴۴ بازی کن . من هیچ اصراری روی این حرفم که تاثیر ریفرش ریت کمه ندارم ولی میگم نتیجشو عملی ببینیم .

ببین من وقتی میگم اختلاف پینگ ۱۲۰ بین ایران و اروپا خیلی مهمه تو باید این اختلاف پینگو توی یک فایت نزدیک با یه اسلحه SMG لمس کرده باشی . منم مثل تو گیمر حرفه ای نیستم ولی دیگه انقدری بلدم که یه اسلحه SMG که خودتم می‌دونی مهمترین خصیصش فایر ریت خیلی بالاشه وقتی ایمتت میره روی انمی و اختلاف پینگ ۱۲۰ میلی ثانیه است این یعنی چی . چند بار پیش اومده برات وقتی مردی و رفتی کیل کم دیدی یخورده بیشتر از جونش نمونده و با یه تیر دیگه میمرد . تو ۱۲۰ میلی ثانیه چند تا تیر اسلحه SMG شلیک میشه .

یکبار درصدبندی کن ببینیم هر گزینه از نظرت چقدر تاثیر داره من با توجه به درصد بندیت یه چیز جدیدی بگم .
پینگ 120 داریم درست. ولی پینگ و تاخیری که از لوازم جانبی رو هم میگیریم بگیم پس مهم نیس؟ بشینیم 30 فریم بزنیم؟
شخصا بتلفیلد 4 میزنم. وقتی پینگ 120 دارم همچنان توی فیس تو فیس شانس دارم. با یه سیستم معمولی. یعنی 120 پینگ و با 16 تای fps و چندتا دیگه از مودم و سیستم و .... جمع کن بلفرض 160 پینگ ریل میشه. ولی همون پینگ اگر بشه 140 بشه 150 بعلاوه اون مابقی شرایط مانیتور و ... میبینم توی فیس تو فیس شانسم میشه نصف. یعنی با پینگ 120 اگر مابقیه شرایط درست باشه هنوز شانس وجود داره. البته خود من تجربه خودمو گفتم.
بماند که توی بازی های شوتر سرعت حرکت اینقدر بالاس تجربه بصری هم به شدت تفاوت داره.
ثانیا همه هم توی آلمان و با پینگ زیر 10 نیستن همه رقم پینگی هست. همینه که میشه رقابت کرد . اگر بنا به رقابت با پینگ بعضا تک رقمی باشه که رسما باید دنبای شوتر و فراموش کنیم از داخل این وطن.

miladazn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
79
اصلا من شرط میبندم توی عمرت بازی آنلاین بازی نکردی اصلا نمیدونی در مورد چی داری صحبت میکنی!!! اومدی با منی که سال ها گیمر بودم داری بحث بیخود میکنی
راست میگی اصلا همه این چیزایی که ساختن دکوری بوده و فقط میخواستن جیب ملت رو خالی کنن
خوب اطلاعات راجب به چیزی نداری مگه مجبوری مشاوره غلط بدی به این بنده خدا که متضرر بشه
شما از اون دسته آدم هایی هستی که فکر کنم همه وسایل ات مال قبل سال 2000 هست چون اعتقاد داری توی ایران واست کاربرد نداره !!!

شما همین حرفات رو برو توی تاپیک مشاوری خرید مانیتور سایت بازی سنتر بنویس تا ببین ملت اونجا چجوری از خجالتت در میان بعد اگر کسی تایید کرد حرفت رو من کلا همه صحبت هام رو پس میگیرم فقط نگو همه نفهم هستن و فقط جنابعالی به این حقایق خاص پی بردی که مانیتور بالای 60 هرتز پول دور ریختنه
به باز کننده تاپیک هم پیشنهاد میدم حتما مشاوره ی کامل توی اون جایی که گفتم بگیره چون خیلی هاشون گیمرهای خیلی قدیمی و بروز ای هستن که خود من ازشون خیلی چیزا یاد گرفتم
بازم میگم فریم بالا گرفتن در بازی مخصوصا آنلاین برای یک گیمر بسیار مهمه می خواد هر جای دنیا بازی کنه
ایشون کلا عادت دارن هرجایی هر بحثی بشه به حاشیه ببرن. بله درسته ایشون رو منم بعید میدونم درعمرشون حتی مانیتور بالای 60 کارکرده باشن.
یعنی عمرا بتونی به ایشون بفهمون حتی 60 هرتز به بالا رو میشه توی حرکت موس رو دسکتاپ هم تشخیص داد.

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
ایشون کلا عادت دارن هرجایی هر بحثی بشه به حاشیه ببرن. بله درسته ایشون رو منم بعید میدونم درعمرشون حتی مانیتور بالای 60 کارکرده باشن.
یعنی عمرا بتونی به ایشون بفهمون حتی 60 هرتز به بالا رو میشه توی حرکت موس رو دسکتاپ هم تشخیص داد.
اصلا لازم نیست هر چیزی هم تجربه کنی که حداقل بره دو تا کلیپ مقایسه توی یوتیوب ببینه این که کارش 5 دقیقه هم نمیشه بعد نظر بده !!! ببینه فرق فریم 60 با مثلا 240 چیه !!!
یعنی هرتز بالا حتی در اولیه ترین چیز ها هم مثل اسکرول نرم پیج های اینترنتی هم اثر داره چه برسه باقی چیزها
نظر شخصی دادن هیچ اشکالی نداره حتی غلط اما جایی که طرف مقابل مشاوره می خواد و داره هزینه میکنه اگر واقعا اطلاعات دارید باید مشاوره بدید وگرنه شما مسئول ضرری هستید که اون شخص میکنه برای همین نباید هر تاپیکی که میبینی بری نظر بدی ...

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
یکی از ویدئوهای یوتیوب رو میدیدم، طرف می گفت بازی ماشین وقتی سرعت به 100 مایل میرسه، هرتز بالا جزئیات پیرامونی ماشین رو به شکل فوق العاده ای نشون میده

یکی دیگشون می گفت ترجیح می دم قارچ خور 1985 رو با نسبت 480 بازی کنم و 60 فریم بگیرم تا بخوام 576 بازی کنم روی 50 هرتز!

البته اینجا راجع به مانیتور صحبت می کنیم ولی بحث بازی با TV پیش اومد، دوست دارم بگم که تجربه جالبی نیست. حالا من فوتبال 2021 شرکت konami رو روی تلویزیون 50 اینچ تست کردم خیلی تاخیر اذیت می کرد، شاید قضیه فیفا و EA فرق کنه

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
خب کم کم داره کاربردهای مانیتور با رفرش ریت بالا مشخص میشه

یکی برای افرادی هستش که هیچ دلخوشی تو دنیا ندارن و اینجوری چند روز بیشتر حس امید به زندگی درونشون باقی میمونه . دومی برا بازی فیفا و استوری مود . سومی برای عدم خستگی چشم . چهارمی برای بالانس بودن سیستم که یه وقت تو فامیل نگن گرافیک 3080 داره رفته مانیتور 60 هرتز گرفته . پنجمی برای کلاس گذاشتن که من مانیتور 144 دارم . شیشمی دیدن طبیعت جاده چالوس تو بازی ماشین . هفتمی اسکرول نرم سایت varzesh3 . کاربرد اصلی رو که برا شوتینگ آنلاین هستو ول کردین دارید با مانیتور رفرش ریت بالا ظرف میشورید تازه به بقیه هم پیشنهاد میکنید . من نمیدونم اون سه نفر اول تاپیک چرا این کاربردارو نگفتن و هرسه تا گفتن شوتینگ آنلاین .

مرجع هام عالی هستن . مرجع اول فردی که در کلیپی توی یوتیوب میگفت قارچ خور تو 60 هرتز بهتر از قارچ خور تو 50 هرتزه که رو حساب حرف این بابا من باید برم مانیتور 240 بگیرم . مرجع دوم کسی که میگفت تو بازی ماشین سواری وقتی سرعتت میره بالای 200 کیلومتر میتونی طبیعت بیرون جاده که گرگهای قطبی دارن حمله میکنن به بوفالوهای سیبری رو با جزئیات زیاد دید .

البته من قبلا گفتم یه چیز سلیقه ایه . یکی میخواد فیفا تو 240 هرتز بازی کنه . یکی میخواد طبیعت بیرون ماشینو خوب ببینه . یکی میخواد دلخوشی داشته باشه و خودکشی نکنه . یکی میخواد کلاس بزاره تو فامیل . یکی میخواد تو سایت varzesh3 اسکرول بهتری رو تجربه کنه . من میترسم یخورده دیگه باهاتون بحث کنم بیاید بگین من با مانیتور رفرش ریت بالا تو کنکور امسال فیزیک رو 100 زدم به شما هم توصیه میکینم از بسته های مانیتور رفرش ریت بالا استفاده کنید . برید خوش باشید با 240 هرتز . بنظرم شماها با این مانیتورا بیشتر عقده گشایی میکنید تا استفاده درست .

miladazn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
79
خب پس شروع میکنم به نام خدا که نگم به نام مصطفی انگار باید گفت
من نمیفهمم چه مردم بی لیاقتی هستیم ک قدر پراید نمیدونیم. بابا تو جاده های ایران با این همه چاله چوله پرایدشم کم میاره چه برسه بنز. تازه با این وضع اقتصادی صد رحمت به پراید چون تصادف کنی میمیری راحت میشی نمیخواد خداتومن خرج بنزت کنی. اگر بنزم دارید شلنگ ترمزشو خالی کنید صددرصد.
با این سرعت اینترنت چرا بریم مودم n تومنی بخریم یه لپ لپ بخریم.دایال اپ عالیه بنظرم. امیدوارم ورزش 3 رو بیاره . وقتی صداسیمامون بزور 1080 بیاره من موندم چه ملت نفهمی هستیم میریم تلویزیون فورکی میخریم.

واقعا چندساله اشتباهی داریم از مانیتورامون لذت میبریم.فکر کنم واقعا اداشو درمیاریم.
دیگه عرضم به حضورتون یه تعهد نامه آماده میکنم امضا کنیم برسونیم دست مصطفی بلکه منتی بر سر ما نهد و ببخشه که ما جز بازی شوتر تونستیم توسط مانیتورامون تحریک شیم و لذت ببریم. حتما حتما خودمو معرفی میکنم به نیت 74 ضربه شلاق . روزمونم باطله انگار.

من که دارم توبه نامه مینویسم. بچه ها بسم الله...

بالا