• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

sepehrteam

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر شما بهترین مانیتور سی آر تی موجود در ایران چی هستش؟ :

رای یادتون نره

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
مثل اینکه توی تعطیلات دوستان همه در مسافرت هستن و نمی تونن در تاپیک باشن
من در مورد اون مدل xerox که گفتم متاسفانه 16 میلی بود و قیمتشم 360 و بیخیالش شدم
اما یکی از دوستان در مورد مانیتور acer al1751 گفته بود که من مشخصاتش رو دیدم و خیلی خوشم اومد
فکر کنم گفته بودن قیمتش 325 تومنه!
http://global.acer.com/products/monitor/5_series.htm#
لینکش رو میزارم دوستان نظر بدید ! در ضمن کسی شماره این شرکت الماس رو نداره ببینیم چه مدلهایی رو دارن و
در مورد پیکسل سوخته چه گارانتی میدن؟:blink:

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از sepehrteam :
به نظر شما بهترین مانیتور سی آر تی موجود در ایران چی هستش؟ :happy: :D
LG FLATRON T730BH دارم راضیم :)

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
شما مونيتورهاي DP رو فراموش كرديد به نظر من مونيتورهاي خوبي هستن.البته TVM هم فراموش شده كه به نظر من يه مونيتور 14 اينچ 10 سال كار كرده بهتر از اينه

sepehrteam

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از amd>intel :
شما مونيتورهاي DP رو فراموش كرديد به نظر من مونيتورهاي خوبي هستن.البته TVM هم فراموش شده كه به نظر من يه مونيتور 14 اينچ 10 سال كار كرده بهتر از اينه

البته شرکت های تولید کننده مانیتور خیلی زیاد هستند مثل HP - Tantung - DP -sony ,... من منظورم اونایی بود که وضوح تصویر بالایی دارند و در بازار هم خیلی طرفدار دارند
حالا اگر نظر شما غیر از این برند ها هستش شما باز هم می توانید بنویسید که کدوم مدل بهتره!

morteza_only

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من هم دنبال یک مانیتور Lcd هستم.
کسی در مورد یک Lcd با اندازه 15" و 8ms و DVI دار ، اطلاعی داره ؟

natanail2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .
فكر كنم اگه همينجوري پيش برم يه كلكسيون" آشنايي با ويژگي هاي " درست بشه !! (به نفع مبتدي هايي مثل من )
از اونجا كه با روال كار آشنايين ديگه توضيح نميدم ;)
شوخي كردم . اگه ممكنه راهنماييم كنين . كي ميدونه شايد يه روز هم خود من اين راهنمايي ها رو تو همين سايت به يكي مثل الان خودم منتقل كنم .

1. DynaFlat وFlatron و SmarFlat چي فرقي با هم دارن ؟
2. براي اينكه دير تر كور بشم !! بايد دنبال چه استاندارد هايي براي انتخاب مانيتور باشم ؟

مرسي .
در پناه حق باشيد .

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
smartflat از داخل مسطح نیست...
flatron از دو طرف مسطحه
هر دو ساخت LG هستن
اگر فرق دیگه ای داشته باشن من نشنیدم.
Dynaflat CRT های ساخت هانسول هست.. من به شخصه هانسول رو ترجیح میدم!!

اینم می تونی بخونیگرچه قدیمی شده
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=3419
اگر میخوای کور نشی اصلا برو سراغ LCD! جدی قیمتاش هم خوبه... الان 713N باید 280-290 هزار باشه که مانیتور خیلی خوبیه.

sepehrteam

Registered User
لایک‌ها
0
خداییش چه قدر بی حال هستین خوبه برای رای دادن شناسنامه نمی خواد؟

natanail2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MohammadR :
smartflat از داخل مسطح نیست...
flatron از دو طرف مسطحه
هر دو ساخت LG هستن
اگر فرق دیگه ای داشته باشن من نشنیدم.
Dynaflat CRT های ساخت هانسول هست.. من به شخصه هانسول رو ترجیح میدم!!

اینم می تونی بخونیگرچه قدیمی شده
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=3419
اگر میخوای کور نشی اصلا برو سراغ LCD! جدی قیمتاش هم خوبه... الان 713N باید 280-290 هزار باشه که مانیتور خیلی خوبیه.

مرسي اطلاعات خوبي بود . اما در عمل چه تفاوتي داره كه دو طرف مسطح باشه يا يك طرف ؟
قيمت LCD خوبه اما نه براي من كه كلا يه سيستم 500 تومني جمع كنم . هر چي سرچ كردم مطلب فارسي در مورد برخي استانداردهاي جديد پيدا نكردم . كسي ميتونه كمك كنه ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بالاخره من هم lcd گرفتم و الان خیلی راضیم
مدل 1751 ایسر رو با گارانتی الماس! از نظر پیکسل سوخته هم گفت تعویض داره اما تو خونه با برنامه های تست دیدم هیچ پیکسلی سوخته ای ندیدم 8 میلی هم هست فقط این مدل دو نوع داره که فرقشون توی کنتراست و روشنایی هست که یکی 700:1 هست یکی 500:1 اما من دیگه اونش ر ونتونستم چک کنم چون روی جعبه چیزی ننوشته بود اما فکر کنم 500:1 باشه ! خوبیش اینه که توش هم کابل dvi داره هم معمولی!
مانیتور قبلی رو هم فرستادم تعمیر!
جا داره از دوستانی که به من کمک کردن مخصوصا استاد این تاپیک تشکر کنم که مثل اینکه الان مدتیه اینجا نیستن!
در ضمن من صفحه lcd رو باید با چی تمیز کنم؟
بعد اینکه این اداپتورش رو وقتی خاموش می کنم باید از برق بکشم یا اینکه اشکالی نداره!

arashpino

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
بالاخره من هم lcd گرفتم و الان خیلی راضیم
مدل 1751 ایسر رو با گارانتی الماس! از نظر پیکسل سوخته هم گفت تعویض داره اما تو خونه با برنامه های تست دیدم هیچ پیکسلی سوخته ای ندیدم 8 میلی هم هست فقط این مدل دو نوع داره که فرقشون توی کنتراست و روشنایی هست که یکی 700:1 هست یکی 500:1 اما من دیگه اونش ر ونتونستم چک کنم چون روی جعبه چیزی ننوشته بود اما فکر کنم 500:1 باشه ! خوبیش اینه که توش هم کابل dvi داره هم معمولی!
مانیتور قبلی رو هم فرستادم تعمیر!
جا داره از دوستانی که به من کمک کردن مخصوصا استاد این تاپیک تشکر کنم که مثل اینکه الان مدتیه اینجا نیستن!
در ضمن من صفحه lcd رو باید با چی تمیز کنم؟
بعد اینکه این اداپتورش رو وقتی خاموش می کنم باید از برق بکشم یا اینکه اشکالی نداره!

مبارک باشه.. شما هم سخت دنبال یک lcd بودید

فقط ایکاش یک قیمت و یک توضیحی در مورد امکاناتش میدادید و اینکه از کجا گرقتید و گارانتی کجا هست و...

دوستان من کل این 823 پست و خوندم.
الان میگن این بابا عجب حالی داره.. :D

به هرحال خیلی چیزها فهمیدم و یادگرفتم... خیلی از مطالب محمدخان و Bluepyramid عزیز و سایر دوستان هم استفاده کردم.

بین سونی و ViewSonic گیر کردم این مدل Acer رو هم بد ندیدم. راستش قیمت هم مهم نیست، ولی می خواهم یک چیزی باشه بشور و بپوش که صاحب اول و اخرش خودم باشم و تا اونجایی که lcd نفس داره ازش کار بکشم..

کارم هم طراحی هستش و تقریبا هر روز 8 تا 9 ساعت یکسره پای سیستم هستم.

خوشهال می شوم که دوستان یک جمع بندی کلی کنند. چون هم برای من خوب هست و هم برای دیگر عزیزانی که به دنبال یک lcd خوب و یک نتیجه گیری کلی از این 823 پست با مدلهای مختلف هستند.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از arashpino :
مبارک باشه.. شما هم سخت دنبال یک lcd بودید

فقط ایکاش یک قیمت و یک توضیحی در مورد امکاناتش میدادید و اینکه از کجا گرقتید و گارانتی کجا هست و...

دوستان من کل این 823 پست و خوندم.
الان میگن این بابا عجب حالی داره.. :D

به هرحال خیلی چیزها فهمیدم و یادگرفتم... خیلی از مطالب محمدخان و Bluepyramid عزیز و سایر دوستان هم استفاده کردم.

بین سونی و ViewSonic گیر کردم این مدل Acer رو هم بد ندیدم. راستش قیمت هم مهم نیست، ولی می خواهم یک چیزی باشه بشور و بپوش که صاحب اول و اخرش خودم باشم و تا اونجایی که lcd نفس داره ازش کار بکشم..

کارم هم طراحی هستش و تقریبا هر روز 8 تا 9 ساعت یکسره پای سیستم هستم.

خوشهال می شوم که دوستان یک جمع بندی کلی کنند. چون هم برای من خوب هست و هم برای دیگر عزیزانی که به دنبال یک lcd خوب و یک نتیجه گیری کلی از این 823 پست با مدلهای مختلف هستند.
سلام ممنونم
در مورد قیمتش که من 322000 تومن گرفتم و از بازار رضا طبقه همکف! اسم فروشگاه یادم نیست اما بری اونجا تابلو هست اگر خواستی بگیری ببین قیمت بالا بهت ندن چون من قیمت گرفتم 330 و 345 هم میگفتن!
امکاناتش من یه لینک دادم ازش تو همین تاپیک اونجا هست یه نگاه بنداز ببین کمکت میکنه! اما مزیتش 8 میلی بودن بود و dvi داشتن و گارانتی برای پیکسل سوخته! اینها برام مهم بود! بعد اینکه من خیلی خوشحالم که با برادرم مخالفت کردم و به جای سپیدفام این رو گرفتم چون واقعا بنظرم بهتره ! تو قیمت هم توی همه مدلهای هم رده بهتر بود حتی از سپیدفام 12 میلی که حدود 340 هست و گارانتی پیکسل بالای 5 تا سوخته داره!
در ضمن خود مانیتور اسپیکر داره و کیفیتش هم خوبه! میتونی خروجی صدا رو بدی به مانیتور و از اسپیکر مانیتور گوش کنی! من با اینکه 17 هست اما خیلی راضیم حالا می بینم خریدن 19 برای من کار اشتباهی بود چون این برام حکم 19 رو داره!
شما که از نظر مالی پول داری میتونی انتخابت رو وسیع تر کنی! میتونی 8 میلی سونی بگیری همونی که استاد Bluepyramid گرفته! viewsonic هم چیز خوبیه! اما من نمی دونم کدوم مدلهاش تو ایران هست اما گارانتی حسابی نداره فقط هم 19 داره! یعنی شرکتی نیست! حالا خودت باید بیشتر تحقیق کنی!
در ضمن سامسونگ هم مارک خوبیه! نمی دونم مدلهای جدیدش تو ایران اومده یا نه!
صحبتم طولانی شد!
موفق باشی

arashpino

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از توضیح خوبتون.

مدل رو دیدم، قشنگه و امکاناتش هم خوب به نظر می رسه.. راستی 19 هم داره.. شما 19 این مدل رو دیدید تو بازار؟ اگر دیدید چند بود؟

بعد شما گفتید گارانتی داره.. گارانتی همون فروشگاه هست یا مال شرکت خاصی هستش؟

به این بخشها و مقایسه مدلها چقدر میشه اطمینان کرد؟

http://pcworld.com/reviews/article/0,aid,123857,00.asp

http://pcworld.com/reviews/article/0,aid,123858,00.asp

ببخشید انقدر سوال میکنم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از arashpino :
ممنون از توضیح خوبتون.

مدل رو دیدم، قشنگه و امکاناتش هم خوب به نظر می رسه.. راستی 19 هم داره.. شما 19 این مدل رو دیدید تو بازار؟ اگر دیدید چند بود؟

بعد شما گفتید گارانتی داره.. گارانتی همون فروشگاه هست یا مال شرکت خاصی هستش؟

به این بخشها و مقایسه مدلها چقدر میشه اطمینان کرد؟

http://pcworld.com/reviews/article/0,aid,123857,00.asp

http://pcworld.com/reviews/article/0,aid,123858,00.asp

ببخشید انقدر سوال میکنم
19 هم داره اما من تو بازار نگشتم و از شرکت هم نپرسیدم چون دنبال 17 بودم اما میتونی از شرکت الماس خاورمیانه که گارانتی میکنه سوال کنی!
به نظر من حتی اگر این انتخاب ها 100 درصد هم درست باشه که نیست! باز هم کمک چندانی نمیکنه چون تو ایران نیستن! شما بین مدلهای که تو بازار هست تحقیق کن ببین کدوم به دردت میخوره! میتونی دنبال 8 میلی با کنتراست 800:1 یا بالاتر باشی و سایر موارد رو هم بررسی کنی! حتی با اینکه ال جی و سامسونگ تو ایران هستند اما این مدلها در ایران وجود نداره! اگر ایسر رو بزاریم کنار شما باید بین سونی و سامسونگ و ال جی و مارکهای که کمتر معروف هستند انتخاب کنی! اما خوب بهتره یه چیزی بگیری که بتونی روی گارانتیش مانور بدی که اذیت نشی!
حالا اگر کمکی از دست من برمیاد در خدمتم!

morteza_only

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من هم یک Lcd 17 با رابط DVI و 8ms میخواهم بگیرم.
از دوستان محترم اگر کسی از مدلهای موجود در بازار در حال حاضر و قیمت آنها اطلاع داره ، لطفا مطرح کند. ممنون

morteza_only

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیا قیمت ها بعد از عید تغییر کرده و به نظر شما چه زمانی برای خرید ، بهتره

arashpino

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
kiuna جان تشکر..

آقا من بهشون زنگ زدم ولی اصلا جواب نمیدند.. گفتند ما به تک فیمت نمیدیم باید برید به فروشگاهی که از طرف ما نماینده فروش هست.. گفتم ادرس که گفت گوشی و بعد قطع شد.. دوباره زنگ زدم خانمه گفت به ما مربوط نمیشه و جواب بالایی رو داد.

خلاصه باید برم از نزدیک یک پرس و جو بکنم. فکر کنم 4شنبه یک سری بزنم به بازار و قیمت بگیرم

morteza_only

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کسی سایتی در مورد مانیتور lcd samsung که مدلهاشو یکجا با هم مقایسه کرده باشه ، نداره ؟
تا بشود فامید که مثلا کدام مدلها dvi دارند وکدامها 8ms هستند ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از arashpino :
kiuna جان تشکر..

آقا من بهشون زنگ زدم ولی اصلا جواب نمیدند.. گفتند ما به تک فیمت نمیدیم باید برید به فروشگاهی که از طرف ما نماینده فروش هست.. گفتم ادرس که گفت گوشی و بعد قطع شد.. دوباره زنگ زدم خانمه گفت به ما مربوط نمیشه و جواب بالایی رو داد.

خلاصه باید برم از نزدیک یک پرس و جو بکنم. فکر کنم 4شنبه یک سری بزنم به بازار و قیمت بگیرم
سلام !
ای بابا! شما به شرکت الماس خاورمیانه زنگ زدی؟ اره خوب اونا قیمت نمیدن اما شماره نمایندگی رو میدن!
من الان شماره نمایندگی رو ندارم اما یکیش توی یکی دو صفحه قبل هست یکی از دوستان گذاشته! میتونی زنگ بزنی بپرسی! تا جایی که من می دونم یکی تو بازار رضا طبقه اول داره یکی هم توی پاساژ الدین واحد174 اگر اشتباه نکنم! یه کمی سختی داره اما به انتخاب خوبش می ارزه! مارکهای دیگه رو هم نگاه کن چون گفتی از نظر مالی میتونم میگم! گارانتی پیکسل سوخته یادت نره !
موفق باشی

بالا