• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از mse1445 :
از اونجایی که این مانیتور crt خودم بشدت چشم هامو آزار میده
24.gif
میخواستم یه مدل حرفه ایی و سخت جون برام معرفی کنید البته کارت گرافیک هم لازم دارم حدود 500 تومن برا این دو تا کنار گذاشتم البته کاربردم بیشتر متن ,کارای برنامه نویسی و البته فیلم هست و اصلا بازی نمیکنم بنابراین حدود 50 تومن اینو برای VGA اختصاص میدم اینم بگم که مادربردم vga تا 4x ساپورت میکنه پس یه مدل معمولی و با کیفیت با خروجی DVI کافیه .پس شد:

مانتیور LCD بین 300 تا 450 حداکثر با ورودی DVI
کارت گرافیک هم حدود 50 تومن با خروجی DVI
گارانتیاشم لطفا بگید
تشکر و سپاس
بهتر بود میگفتی lcd چند اینچ می خوای!
اما مدل که زیاده! اما اگر بودجت میرسه سونی بگیر اگر نه که میتونی مارکهای دیگه بگیری! من ال جی رو دیدم
اما توصیه نمیکنم! سامسونگم اگر بتونی مالزی شو بگیری خیلی خوبه! اما اگر یه چیز خوب می خوای که راضی باشی میتونی مثل من ایسر برداری که من این دو ماهه هیچ مشکلی باهاش نداشتم با گارانتی الماس خاورمیانه!

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از kiuna :
بهتر بود میگفتی lcd چند اینچ می خوای!
اما مدل که زیاده! اما اگر بودجت میرسه سونی بگیر اگر نه که میتونی مارکهای دیگه بگیری! من ال جی رو دیدم
اما توصیه نمیکنم! سامسونگم اگر بتونی مالزی شو بگیری خیلی خوبه! اما اگر یه چیز خوب می خوای که راضی باشی میتونی مثل من ایسر برداری که من این دو ماهه هیچ مشکلی باهاش نداشتم با گارانتی الماس خاورمیانه!

ممنونم 17 اینچ میخوام سامسونگ هم مدلی که dvi ساپورت کنه و 8ms باشه گیر نیاوردم البته بیشتر با متن سرو کار دارم و البته فیلم هم میبینم در مورد ایسر هم این الماس خاورمیانه چه مدل هایی موجود داره ؟ سایتی داره که بشه مدلاش و نگاه کرد در ضمن سونی 17 اینچ مدل hs75p که آخرین مدل این سایزه با گارانتی ایران رهجو 470 تومن قیمت کردم با امکانات DVI 8ms 1280x1024 600:1 بنظرتون ارزش داره اینو بگیرم البته گرونه:wacko:

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
viewsonic تو ایران گارانتی معتبر داره ؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
گارانتش اش شرکت آواست. من viewsonic دارم اما هنوز نشده باهاشون برخورد کنم ببینم چه جورین

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
من امروز همین LG 1740P , گرفتم منتها مشکلی که دارم اینکه غلظت رنگ ها خیلی زیاده و اینکه در حالت DVI فرکانس تا 60 هرتز بالاتر نمیره البته در خالت آنالوگ تا 75 هرتز هست و زیاد تفاوتی بین این دو حالت حس نکردم غلظت رنگ و چطور میتونم کم کنم ؟

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
سلام . من یه مانیتور ال سی دی "17 خوب میخوام بخرم . بیشتر استفادم بازی و فیلمه .
یه ال سی دی خوب که سرعت بالا ( برای بازی) و کانتراست و برایتنس و رسپانس تایم و رفرش ریت خوبی داشته باشه چیه ؟ :blink: اگه بگید ممنون میشم :blush:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اوففف سرم گیچ رفت!
چیز دیگه ای نمیخوای؟ :D
این مدل خیلی خوبه صفحه ی پیش معرفی شده
اما اگه بتونی ViewSonic VP171B گیر بیاری از همه بهتره
بعدش AL1751 ACER مشخصاتش عالیه! حرف نداره! هم رسپانس عالی و هم برایتنس و هم کانتراست و هم رفرش ریت خوب....
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=612073&postcount=816
http://global.acer.com/products/monitor/5_series.htm#
و بعد همین مدل 170B6CS Philips

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
تشکر از راهنمایی

"view sonic VP171" به نظر خوب میاد اما علاوه بر اینکه قیمتش یه کم برام گرونه ،تو سایت آمازون چند نفر ازش حسابی گله داشتن که حسابی منو ترسوند :eek:

http://www.amazon.com/gp/product/cu...4573401?_encoding=UTF8&n=172282&s=electronics

"acer AL1751" هم زاویه دید نسبتا" کمی داشت .. همونطورم که میدونید سه مدل دیگه (A,B,C) هم داره که نمیدونم برتری هر کدوم دقیقا" چیه !

"philips 170B6CS" هم ... نمیدونم .. همچین به دلم ننشست

راستش من تا قبل چشم "sony SDM-HS75P " رو گرفته بود . :rolleyes: حالا نمیدونم چی کار کنم ! نظرتونو حتما" در مورد این ال سی دی بدید ... اینم مشخصات کاملش :

http://www.sonystyle.com/is-bin/INT...LCD&ProductSKU=SDMHS75P/B&TabName=specs&var2=

NetworkMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

دوستان عزیز ، کسی هست که مونیتور BenQ FP 71E 17" LCD یا CTX FP772 را خریداری نموده باشه و یا تجربه ای از کار با آنها داشته باشه؟ با توجه به اینکه قیمتشون در حدود 310 تا 320 هزارتومان است و رابط DVI نیز دارند ، آیا انتخاب خوب و مناسبی هستند؟

شاد و پیروز باشید

M654

Registered User
لایک‌ها
3
ببخشید مدلهای 19 ایسر این پایینیها پیدا میشه؟ لطف کنین آدرس بدین
AL1951(D or c or b)
البته گارانتی پیکسل سوخته هم داشته باشه
ممنون

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
ACER AL1751 يا SONY SDM-HX75
---------------------------------------
يا

سلام، من هموني هستم که تاپيک "آيا اين مانيتور بي نور شده ي من درست شدني است يا نه" رو زده بودم! ظاهرا چاره اي ندارم جز اينکه از LG Studioworks 575C عزيزم دل بکنم و يک مانيتور جديد بخرم و تصميم گرفته ام که اين بار يکراست بروم سراغ LCD ^_^

من مدل هاي مختلف مانيتورهاي LCD رو که تو اين تاپيک از سال 2004 تا حالا (درسته من از اولين صفحه خوانده ام!) را بررسي کردم و سرانجام به دو مدل بالا رسيدم (من هم بازي مي کنم، هم فيلم نگاه مي کنم، هم با برنامه هاي Office کار مي کنم، هم با Photoshop و خب صد البته که وبگردي هم مي نمايم!)

حال سؤال من از شما اساتيد متخصص اين است که من بين اين دو مدل AL1751 و SDM-HX75 گير کرده ام و نميتونم تصميم بگيرم که کدام را بخرم. مانيتور acer ظاهر خيلي زيبايي داره و شديد دل منو برده (البته از نزديک نديدمش چون تو کامپيوتر پايتخت يافت نمي شد!) از آن طرف هم SONY هم مارک محبوب منه و هم اينکه ظاهرا Brightness بالاتري داره (البته من نميدونم اين AL1751 کدوم مدلش تو ايرانه چون تو اون لينکي که Kiuna ي عزيز داده بودند 3 مدل مختلف داشت.

خلاصه که من حسابي گير کرده ام و نميدونم کدوم رو بخرم بهتره (با توجه به اينکه همانطور که گفتم من همه کاري با کامپيوترم مي کنم). واقعا لطف بزرگي در حق من خواهد بود اگر راهنمايي کنيد (هر دو 3 سال گارانتي مي کنند و ظاهرا ايسر هم مثل سوني با يک پيکسل سوخته گارانتي مي کنه، البته در ايران رهجو گفتند همونجا تست مي کنند و تا يک هفته هم تعويض مي کنند ولي مال ايسر - الماس خاورمينه - رو نميدونم).

يک سؤال حياتي ديگر. من هنوز يک سري برنامه ي قديمي دارم که ازشون استفاده مي کنم و به خاطر اونا ويندوز 98 هم گاه و بيگاه مورد استفاده ي من قرار مي گيرد. حالا مي خوام بدونم که اين LCD ها با 98 هم جواب ميدهند و يا اينکه ديگه ساپورت نميشه. بعدم اين کاتالوگ سوني که من دارم براي مدل مورد نظرم فقط ويندوز XP رو زده که کارائي مانيتور توش تضمين شده (مدل هاي پايينترش 2000 رو هم دارند) پس يعني اينجوري بقيه ي ويندوزها رو ممکنه ساپورت نکنه (حتي ويستا!)؟ Acer هم يعني همينجوريه؟

خلاصه که لطفا منو راهنمايي فرماييد که طودتر برم يکي از اين دو تا رو بخرم و خودمو راحت کنم چون مونيتور دلبند خودم واقعا غير قابل تحمل شده و هر کي ببيندش وحشت ميکنه که من چه جوري باهاش مي بينم و کار مي کنم!!

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
نه این مدل سونی زساد جالب نیست. هم ایسر و هم ال جی انتخاب های بهتری محسوب می شوند. مدلی از سونی که می صرفه مدل HS95P هستش که نوزده اینچه و قیمتش 580000 تومنه و ارزش هر ریالی که میدی رو داره خیلی مدل عالی ایه.
اما بین این دو مدل من ایسر رو پیشنهاد می کنم.
راستی اساتید ببخشید من پابرنه اومدم وسط. فقط به نظرم تمام کسانی که این مدل سونی رو می خرن قربانی نام سونی میشن!

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
مسلما که acer AL1751 خیلی بهتره ولی اگه بهتر میخوای یا ViewSonic VP171 بگیر که اونوقت یه تلوزیون HD هم داری یا sony SDM-HS75P و اگه "19 میخوای همونی که دوستمون معرفی کرد ولی از مدل 19 اینچش بعضیا یه کم ناراضی بودند

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
اوه! پس اين مدل سوني خوب نيست؟ واقعا ممنون ازتون. viewsonic رو که تعريف هايي که ازش شده رو تو همين تاپيک خوندم ولي راستش از اونجا که ظاهر مانيتور هم براي من مهمه به نظرم خيلي جديه! براي همين گفتم که ظاهر اون ايسره دل منو برده چون يه جورايي متفاوتتر بود (به علاوه امکان وصل به ديوار را هم دارد). مانيتورهاي lg هم به نظرم تصاوير خوشرنگي ارئه مي کردند ولي از اونجايي که ديدم برخي از دوستان باهاشون مشکل داشتند و منم بسيار خوش شانس (!) ترجيح دادم يه مارک ديگه رو انتخاب کنم.

البته من بيشتر در نظرم هست که همون 17" رو بگيرم ولي خب 19" هم وسوسه کننده است. ولي اگر از همين مدل ايسر 1951 ش هم تو ايران باشه، فکر کنم باز بين اون و مدل سوني پيشنهادي شما سر درگم شوم ^_^

HS-75P رو راستش نتصويرش به نظرم سايه دار اومد (حالا يا زاويه ي ديد من بد بود يا ايراد از تنظيماتش بود) براي همين اونو در نظر نگرفتم (البته به خاطر سبک طراحيش فکر کنم در تنظيم ارتفاعش هم کمي مشکل داشته باشه).

HS95P رو هم response time شو زده 12 (البته اون فروشنده ي ايران رهجو ميگفت که ريسپانس تايم سوني با بقيه قابل مقايسه نيست ولي خب وقتي مي بينم 8ms و کمتر هم وجود داره، مي ترسم بعدا پشيمون شم، به علاوه اينم فکر کنم باز همون مشکل تنظيم ارتفاع رو برام ايجاد کننه، ولي خب، نسبت کنتراست 1 به هزار هم بايد خيلي عالي باشه که هست. فقط اگه اين ريسپانس تايمش يه خرده کمتر بود...

راستي شما دوستان ميدونيد که تعداد رنگهاي اون مدل ايسري که نوشتم چند ميليونه؟ 16.2 يا 16.7؟ سوني HS75P تعداد رنگش 16.2 ميليونه و 19 اينچ همين مدل 16.77 ، ولي چيزي راجع به ايسر نميدونم، تو اينترنت هم چيزي نبود!

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
HS95P رو هم response time شو زده 12 (البته اون فروشنده ي ايران رهجو ميگفت که ريسپانس تايم سوني با بقيه قابل مقايسه نيست ولي خب وقتي مي بينم 8ms و کمتر هم وجود داره، مي ترسم بعدا پشيمون شم، به علاوه اينم فکر کنم باز همون مشکل تنظيم ارتفاع رو برام ايجاد کننه، ولي خب، نسبت کنتراست 1 به هزار هم بايد خيلي عالي باشه که هست. فقط اگه اين ريسپانس تايمش يه خرده کمتر بود...
دوست خوب کانتراست HS95P یک به 550 هست نه به 1000
این مشکل در ایسر هم هست که زاویه دید کمی داره

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
نخیر پرشیانا درست می گوید. این مدل از سونی بالارتین کنتراستی که من تا به حال دیدم را دارد. فقط یک مدل از سامسونگ هست که کنترایتش هزار به یک هست و قیمتش هم 590000 تومان هست. این مدل سونی حرف نداره. به همه توصیه میکنم. ولی توی 17 اینچ ها ال جی و ایسر بهترین مدل ها رو دارن:
19” Screen Size
1280x1024 Resolution
450 cd/m2 High Luminance with Clear Bright Technology
12ms Response Time
1 x Digital Input (DVI-D) & 1 x Analogue Inputs (HD15)
1000:1 Contrast Ratio
One-Touch of a Button to Adjust Backlight (GAME/MOVIE/PC/AUTO)
Wide Viewing Angle – 170/170
Light Sensor
Internal Power Supply
Available in Black and Silver

showpic.php

این سری HX خیلی برایتنس اش کمه. از لپ تاپ هم تاریک تره. به عبارت دیگر اصلا نمی ارزه. البته قیمت اش هم کمه ها. تقریبا از همه سامسونگ ها ارزون تره. خلاصه من اصلا پیشنهاد نمی کنم. در ضمن پرشیانای عزیز خیلی خهوشم اومد معلومه آدم دقیقی هستی. بله اشکال سری HS اینه که در تنظیم ارفاع مشکل دارن. ولی زیاد هم بد نیست. طراحیشون اینجوریه دیگه. به جاش مثل سانسونگ ها هی از پشت بر نمی گرده. من تا به ال تو فامیل دو تا سامسونگ و ال جی دیدم که وقتی میز تکون خوردهع از پشت بر گشتن!!!
صحنه واقعا دلخراشی بود. خدا بیامرزتشون!!!
راستی الان یادم افتاد ;i Hrhd سونی استایل HS95P داره (البته فکر کنم) ازش بپرس چه جوریاس. من فکر نمی کنم مشکل Ghosting داشته باشه. 12میلی خیلی هم بد نیست. حالا میل خودته.

NetworkMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

دوست عزيز اين BenQ FP71E هم به نظر مونيتور خوبي مياد .

00145145142662276637921079692105618594368.jpg

Brightness:300 cd/m²
Contrast ratio: 500:1
Dot pitch: 0.26mm
Average response time:12ms
Colour support: 16.2M colours
Maximum resolution: 1280 x 1024
Interface: Digital (DVI-D) , VGA (HD-15)
Max Horizontal viewing angle: 140°
Max Vertical viewing angle: 130°
Audio output: Speaker(s)
Total audio output power: 2 Watts
Colour Black , Silver
Width: 37.5cm
Height:38.6cm
Depth: 20.1cm
Weight: 4.7kg

25 ماه هم گارانتي داره و بيش از 1 پيكسل سوخته تعويض ميشه.

شاد و پيروز باشيد

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
من کنتراست اون مدل سوني رو از تو کاتالوگش نگاه کردم و خود فروشنده هم بهش اشاره کرده بود البته که Heaven عزيز هم تأييد فرمودند.

پس اين HX ها واقعا تاريک هستند و من اشتباه نکرده ام - در همين فروشگاه ايران رهجو HX-75 را کنار يک مدل ديگر گذاشته بود که هشتصد و خورده اي قيمت داشت و تصوير بسيز شفاف و درخشاني هم داشت و در مقابل اون ايت اژ اکي 75 بسيار تاريک بود. پس با اين حساب اين مدل اصلا به کار من نمياد.

اين مورد هم که فرموديد با تکان خوردن ميز آن دو مانيتور بخت برگشته افتادند و به ملکوت اعلي پيوستند هم مورد مهمي بود چون من خودم معمولا خيلي آرام پشت ميز نمي شينم و بالاخره يک ضربه اي به ميز ميزنم و باعث تکان خوردنش مي شم. اگه اينا اينقدر نامتعادل هستند که پس من بايد با چسب بچسبونمشون!!

در مورد BenQ که نتورک من عزيز فرموديد (متاسفانه من عکسشو نمي بينم ولي با سرچ کردن اين مدل زير آمد، همين مدل منظورتون بود شما هم؟)

با توجه به توضيحات اين مدل که لطف کرديد و نوشتيد ريسپانس تايمش 12 است که من مونيتورهاي با زمان پاسخگويي 8 و کمتر را بيشتر در اولويت قرار داده ام. کنتراستش هم راستش يه خورده کمه! و از اونجا که ظاهر مونيتور هم براي من مهمه، قيافه اش به نظرم خيلي بداخلاق مياد!! البته بايد از نزديک ببينمش چون با ديدن عکسش نمي شه قضاوت کرد. بعد هم گارانتيش مال کدوم شرکته و اينکه با يک پيکسل سوخته تعويض ميشه يا بايد بيشتر از يک باشه (چون شما فرموديد تعويض با بيش از يک پيکسل سوخته داره).

من هنوز اون مانيتور ايسري رو که گفتم از نزديک نديدم، بعد از ديدن اون فکر کنم بتونم بالاخره تصميم بگيرم که اونو بگيرم و يا اينکه اون سوني 19 اينچي که پيشنهادش را داده بوديد (کنتراستش واقعا محشره و اگه شبح هم در همه ي حالات نداشته باشه خوب ميشه يک خورده بيشتر خرج کرد و اون رو گرفت، به ويژه که با تکان خوردن ميز هم کله معلق نميشود!)

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
نخیر پرشیانا درست می گوید. این مدل از سونی بالارتین کنتراستی که من تا به حال دیدم را دارد. فقط یک مدل از سامسونگ هست که کنترایتش هزار به یک هست و قیمتش هم 590000 تومان هست. این مدل سونی حرف نداره. به همه توصیه میکنم
من نمیدونم شما رو چه حسابی میگید که کانتراست HS95P یک به هزاره ... من مشخصات این مانیتورو از خود سایت sonystyle دیدم . اینم لینکش :
http://www.sonystyle.com/is-bin/INT...18"&ProductSKU=SDMHS95P/B&TabName=specs&var2=
شاید منظور شما مدل MFM-HT95 باشه که یک mulit display هست و کانتراستش یک به هزاره !
http://www.sonystyle.com/is-bin/INT...Ds_18"&ProductSKU=MFMHT95&TabName=specs&var2=
به هر حال من HS75P رو پیشنهاد میکنم که نسبت به HS95P هم کانتراست بهتری داره هم رسپانس تایم بهتری!
http://www.sonystyle.com/is-bin/INT...LCD&ProductSKU=SDMHS75P/B&TabName=specs&var2=
;)
این رو هم بگم که معمولا ال سی دی هایی که کانتراست بالایی دارن refresh rate و سرعت خوبی ندارن و برای بازی ها پیشنهاد نمیشن !

بالا