• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان من با اینکه چشمام زیاد قوی نیست ولی روی کیفیت مانیتور خیلی حساسم. و تا حالا مونیتورهای CRT از LG,Samsung,Hansol رو امتحان کردم. شکی نیشت که در شفافیت تصویر، سامسونگ بهترینه. اما در کیفیت تصویر به نظر من الجی که مزخرفه. نمیدونم اگه دقت کرده باشین در مونیتورهای حتی جدید الجی دو قسمت چپ و راست. خط چینهای سیاهرنگ و عمودی ای دیده میشه که انصافا تو ذوق میزنه. حتی همین دیروز که با LG T720FB یکی از دوستان کار میکردم. دیدم مونیتور در فرکانس 75 پرپر محسوسی داره. سامسونگ هم نه به اسن شدت ولی تا حدودی همین مشکلات رو داره. اما هانسولی که من حدود دو سال پیش خریدم درسته شفافیت کمتری داره و البته به خاطر قدیمی بودنش تا حدودی طبیعیه اما کیفیت به مراتب بالاتری از دیگر مانیتورها داره.

hossein_3650

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.اقا من میخواستم یه مانیتور بگیرم.450000 هم میتونم هزینه کنم
1-با این پول میتونم به مانیتور خوب بخرم؟
2-شما چی پیشنهاد میدین بخرم.چه مارکی و چه مدلی؟
ممنون از لطفتون

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از hossein_3650 :
ممنون از لطفتون
راستش رو بخواين من تو اين محدوده قيمت اطلاعات خوبي ندارم.اينم نوشتم كه فكر نكني كسي بهت اهميت نميده!!!؟

hossein_3650

Registered User
لایک‌ها
0
بازم گلی به جمال شما
قدیما زودتر جواب میگرفتیم.حتما برای بچه ها کار پیش اومده که تا الان نتونستن راهنمایی کنن

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از hossein_3650 :
ممنون از لطفتون
البته اینجا وارد تر از من زیاده ولی فکر میکنم که SDM-HS75P گزینه خیلی خوبی باشه ولی قیمتش 480 تومنه
اما ارزششو داره
حتما با کسای دیگه هم مشورت کن
301.gif

hossein_3650

Registered User
لایک‌ها
0
مارکش چیه؟
لینکی نداری که برم توش و عکسش رو هم ببینم

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از hossein_3650 :
بازم گلی به جمال شما
قدیما زودتر جواب میگرفتیم.حتما برای بچه ها کار پیش اومده که تا الان نتونستن راهنمایی کنن
قابل شما رو نداشت.
ولي فكر ميكنم اكثر دوستان در گير امتحاناتشون هستند.خود من هم احتمالا از شنبه ديگه تا اول تابستون سر و كله ام اينجا پيدا نشه.

Ali_Haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به دوستان
از این دو مانیتور کدام بهتر است؟
lg 1950sq
samsung 920N

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
bangdesk.gif

ماجراي پندآموز و هيجان انگيز AL1751 خريدن بنده!

خب منم بالاخره به جمع بزرگ LCD داران پيوستم و يک عدد acer AL1751 به مبلغ ناقابل (!) 340 هزارتومان خريدم آنهم چه خريدني، بخوانيد و عبرت بگيريد که مثل من دچار دردسر نشويد (از همين اول کار بهتون بگم اگر محصولي خواستيد بخريد که گارانتي کننده اش شرکت الماس خاورميانه بود، اگر کلا بي خيال آن بشويد بهتر است وگرنه يک هفته ي کامل و شايدم بيشتر از خواب و خوراک خواهيد افتاد!):

روز واقعه!
sheep.gif

خانم ها و آقايان عزيز! من پس از تفکرات بسيار و سنجيدن جيب خود بالاخره به اين نتيجه رسيدم که اين ايسر 17 اينچ مدل AL1751 ميتونه انتخاب خوبي برام باشه به ويژه که تو هيچ سايتي هيچ review منفي اي هم نسبت بهش نديده بودم (سوني اون مدلي رو که اول تصميم به خريدش گرفته بودم رو دوستان گفتند خيلي جالب نيست و مدل پيشنهاديشون رو هم با وجود اينکه ظاهر متفاوتي داشت من زياد ميلي به خريدش نداشتم به ويژه که حدودا 200 هزارتومني هم گرونتر بود!). خلاصه ما (يعني من و مامانم) در روز يکشنبه 7 خرداد 1385 رفتيم بازار رضا (چون تو کامپيوتر پايتخت نتونسته بوديم پيداش کنيم) و مغازه به مغازه به دنبال پيدا کردن اين مانيتور يا دست کم ديدن ظاهرش که آيا شبيه عکس هاش هست يا نه. خلاصه هي ما گشتيم و گشتيم و هيچ نيابيديم تا اينکه مامانم حوصله اش سر رفت و از يکي از فروشنده هاي اونجا پرسيد ايسر اينجا نمايندگي نداره و گفتند چرا، فروشگاه ايران زمين در ورودي پاساژ و ما رفتيم اونجا (که هيچ تابلويي مبني بر نماينده ي ايسر بودن نداشت و مانيتورهاي به نمايش گذاشته شده اش هم فيليپس بود) خلاصه ازشون پرسيديم شما نماينده ي ايسر هستيد و گفتند بله و رفتيم تو و گفتيم اين مدل رو مي خوايم و گفتند همين پيش پاي شما آخرين دونه شو از تو ويترين درآورديم فروختيم! گفتم يعني حتي يه نمونه هم ازش نداريد که من دست کم ببينم چه شکليه که گفتند نه، شرمنده، خب چرا فيليپس نمي خريد که عاليه و بي نظيره که من گفتم نه و مامانم پرسيد که کاتالوگي چيزي داره و اونا هم يه پاکت در بسته که بروشور محصولات فيليپس توش بود رو دادند به ما و گفتيم ايسر چي که گفتند چيزي نداره (مسخره است چون تمامي برندهاي موجود و ناموجود در بازار رو من کاتالوگ و بروشورشون رو گرفتم غير از اين ايسر که بايد از همينجا مي فهميدم يه مشکلي داره!) خلاصه ما که ديديم اينجا هم خبري از اين مدل نيست داشتيم مي رفتيم که فروشندهه گفت حالا بذاريد من تو انبار رو يه نگاهي بکنم شايد داشته باشيم و ديديم که بعله (!) جعبه به دست آقا اومد تو و همين مدل بود. حالا من مي خواستم ببينم اين در واقعيت چه شکليه که طرف گفت نميشه و اين آکبنده (جون خودش و شرکت مثلا گارانتي کننده اش!). مامانم بهم گفت ببين، اين همين جوريه، حاضري ريسک کني و منم مثل عقل از کف داده ها گفتم آره و اون جعبه ي مثلا آکبند مال من شد. حالا بماند که فروشنده اش چقدر از انتخاب ما تعريف کرد (حالا قبلش داشت مي گفت اين مال چينه و به درد نمي خوره، فيليپس بخريد که اصله و هلنديه!) و از اعتبار شرکت الماس خاورميانه گفت (هاهاها!!). اينم بدونيد که گارانتي تعويضش (اگر!!) رو 4 پيکسل سوخته است. بعدم به فروشنده اش گفتيم که ايرادي که نداره و اونم تو فاکتور خريد نوشت تا 48 ساعت اگر از نظر فني ايرادي داشت قابل تعويضه (الکي!) و ما تشريف آورديم خانه.

بازکردن جعبه، بيرون آوردن مانيتور و وصل کردنش به کامپيوتر (خداي من، اين چرا اين جوريه!)
lousyputer.gif

خب اين جعبه از همه طرف نوارپيچ شده بود و در گوشه ي سمت چپش هم ليبل 3 سال گارانتي الماسا مثل چي چسبانده شده بود که بايد پاره اش مي کردند تا بتوانند درش را باز کنند. من هم همين کارو کردم و با کاتر چسب و ليبل رو بريدم و در جعبه رو باز کردم و چشمم به جمال بسته بندي مانيتور روشن شد! با هزار احتياط و آب تو دل مانيتوره تکون نخوره از تو جعبه کشيديمش بيرون و عجب سنگين بود (البته شايد من چون دخترم به نظرم انقدر سنگين اومد!). حالا من و مامانم مونده بوديم که چه جوري اينو از رو پايه ي جمع شده اش بلند کنيم! روي زبانه ي داخلي کارتنش، شيوه ي بازکردنشو کشيده بود و مام به همون سبک شروع کرديم به کلنجار رفتن بسيار محترمانه باهاش ولي مگه اين باز مي شد! انگار با چسب دوقلو به هم چسبونده بودنش! خلاصه به هر بدبختي بود بازش کرديم و ديدم نه، دقيقا همونجور شکل عکساشه و کلي ذوق کردم (اي من خوش خيال!). همه ي کابل ها و آداپتورش هم قشنگ بسته بندي شده بود و برام جالب بود که سر رابط هاشم درپوش داشت ^_^ خلاصه ما اين مانيتور رو با هزار سلام و صلوات آورديم و گذاشتيم جاي مانيتور ال جي 15 اينچ عظيم الچثه ولي دوست داشتني خودم که خراب شده بود و با غصه داشت به هووش نگاه مي کرد (الهي من بميرم براش!!) و از اونجايي که کارت گرافيکي بنده رابط DVI هم داره منم کابل مربوطه رو برداشتم و وصل کردم به کامپيوتر؛ آداپتورش رو هم زدم به برق و مانيتور رو روشن کردم که يک آرم بزرگ acer سبزرنگ در وسطش ظاهر شد و منم کامپيوترو روشن کردم و ذوق زدگيم تبديل به تو ذوق خوردگي شد چون لوگوي مادربرد که در اول بوت شدن نمايش داده ميشد از قرمز خوشرنگ تبديل شده بود به نارنجي متمايل به قهوه اي بدرنگ! گفتم خب شايد رنگ LCD ها اينجوريه ولي بعد ديدم واي، رنگ صفحه ي آبي قبل از شروع شدن ويندوز هم غير عاديه، انگاري برايتنسش 5000 بود!!! بازم خودمو دلداري دادم تا وارد ويندوز اکس پي شد و ... چشمتون روز بد نبينه، همينجوري خشکم زد، گذشته از والپيپر بي رنگ و روي در حال نمايش، تمامي نوشته ها هم غير قابل خوندن شده بودند (سايه دار و 4 کله!). فکر کردم شايد اشکال از تنظيمات ويندوزه و هرکاري به فکرم رسيد انجام دادم، ولي هيچي به هيچي، تنظيمات خود مانيتور هم کمکي نکرد و نوشته ها خراب بود. به يکباره به فکرم رسيد که شايد بايد حتما رو رزولوشن 1280 در 1024 بذارم تا درست بشه و همين کارم کردم ولي نتيجه اش فاجعه آميز بود چون همان فونت هاي سايه دار و 4 کله اينبار تبديل شدند به يک سري خط و نقطه (مثل علامات مورس!) و بدتر از اون اين بود که آيکون ها هم همگي دفرمه شدند! ديدم نه، کار مثل اينکه خرابتر از اين حرفاست و گفتم بذار با کابل معمولي امتحان کنم و همين کارم کردم و خودش Auto Config کرد که مثلا بهترين نتيجه رو بده، ولي بازم تصوير همون فاجعه بود. يادم افتاد يه CD هم تو جعبه بود و گفتم حتما درايورش اون توئه ولي زهي خيال باطل که فقط Manual ش تو سي دي بود و ديگر هيچ (آخه ناسلامتي مانيتورش Plug & Play بود!). اي روزگار، من ذوق زده و خوشحال چنان غمگين و ماتمزده شدم که مامانم مجبور شد يه سره منو فقط دلداري بده که درست ميشه و اينا. بعدا با خودم گفتم نکنه کامپيوتر من ايراد داره و يا کارت گرافيکيم مشکل داره (هرچند که 100 درصد مطمئن بودم هيچکدومشون ايرادي ندارند) براي همين مانيتورو زدم زير بغلم و بي دعوت رفتم خونه ي دوستان و آشناياني که بهشون دسترسي داشتم و پکر و دمق تر از قبل بازگشتم چون بهم ثابت شد که ايراد از مونيتوره و نه کامپيوتر من (تازه با لپ تاپ هم چک کردم و نتيجه فاجعه آميزتر از کامپيوترا بود). خلاصه گفتيم ميريم سراغ يارو فروشنده اش و عوضش مي کنيم (چه خوش خيال!) و همين کارم کرديم و گفتيم مشکلش اينه، اونام با کمال احترام گفتند که ما نميتونيم کاري بکنيم و بايد ببريدش خود شرکتش، کجا، الماس خاورميانه تو خيابان وزرا، کوچه ي چهاردم، پلاک 5. مام بکش رفتيم اونجا و اول ما رو فرستادند تو زيرزمينش و اونجا گفتند نخير، بايد بريد طبقه ي بالا و رفتيم اونجا و تازه ماجراهاي ما شروع شد!

الماس خاورميانه يا شرکتي که گارانتي خودش را قبول ندارد!
156fs442029.gif

سرانجام ما هن هن کنان به طبقه ي مربوطه رسيديم و کل کارتن مانيتور با خود مانيتور و مخلفات مربوطه اش را گذاشتيم جلوشون و گفتيم داستان اينجوريه و نمايندگيتون ما رو فرستاده اينجا که عوضش کنيم که جواب مسؤول دريافت کننده اش خيلي بامزه بود، بايد اول از دبي (چقدر من از اين شهر و کشور مربوطه اش متنفرم!) استعلام کنيم ببينيم اين دستگاهتون اصلا مشمول گارانتي ميشه يا نه؟!!!!!!!!!!!!!!!! منو مي گي (تازه مامانم هم همرام بود) چشام از تعجب 4 تا شد. يعني طرف ليبل به اون گندگي 3 سال گارانتي الماسا رو که رو جعبه چسبيده بود نمي ديد! بعدش گفت ما بايد تستش کنيم ببينيم ايراد داره يا نه، پرسيدم چقدر طول ميکشه، گفت چند روزي طول مي کشه، پرسيديم چرا چند روز، گفت چون بايد تعميرش کنيم ديگه!!!!!!! تعميـــــــــــــــــــــــــر؟!!!! ما که اينو براي تعمير نياورديم، آورديم عوضش کنيم، اينم کاغذ خريدش که نشون ميده هنوز دو روز هم از خريدش نگذشته (طرف خجالت نکشيد که مانيتور نو رو ميگه بايد تعميرش کنيم!) که طرف گفت تازه اينم بايد ببينيم که شماره سريالش به گارانتي دارها ميخوره يا نه!!! ايينجا ديگه مامانم جوش آورد که يعني چي که گارانتي داره يا نه، جنس نو رو از نمايندگي خودتون خريديم و خودشونم گفتند تا 48 ساعت اگه ايراد داشت عوضش مي کنند و حالام که ايراد داشته و اونام ما رو فرستادند اينجا که شرکت گارانتي کننده اش هستيد و حالا شما تازه مي گيد بايد ببينيم گارانتي داره يا نه؟!! تو همين کش و قوس بوديم که يک خانمي سر رسيد و گفت موضوع چيه که براش گفتيم اينه (همون موقع يه سري پرينتر و چيزاي ديگه ي hp رو هم آورده بودند براي تعمير) و اون خانم که آخرسرم نفهميدم چکاره ي اونجا بود گفت ببينيد، همه ي محصولات acer گارانتي نداره، فقط يه سري به خصوصش گارانتي شده است و مورد تأييده و ما بايد از دبي بپرسيم که آيا اين هم جزوشون هست يا نه ولي در عوض همه ي محصولات hp گارانتي دارند (باور نکنيد، چون نفر بعدي که پرينتر اچ پيشو گذاشت رو کانتر از تحويل گيرنده پرسيد که اينا گارانتي دارند ديگه و طرف هم تو روي من به اون يکي گفت نه، ندارند و بعد که ديد من دارم نگاهش مي کنم يواشکي يه چيزي گفت که ديگه نشنيدم). ديدم نخير، اينا انگاري بالکل منکر ليبل شرکتشون که رو جعبه چسبوندند شدند و ديگه حرصم دراومد و جعبه رو گرفتم زير دماغ خانمه که خب پس اين ليبل به اين گندگي که اينجا چسبونديد به چه دردي ميخوره که ديدم خانمه انگار جا خورد گفت، اوه، اين ليبل شرکت رو داره، خب مشکلي نيست و اينو تحويل بديد و ساعت فلان تماس بگيريد که بگيم چه کار بايد بکنيد و مام تحويل داديم و ايراداتشم نوشتم (رو هم 10 مورد شد) و يه قبض بهمون دادند و ما تشريف آورديم خونه، بعدا اون قبض رسيد رو با دقت نگاه کردم و ديدم اي داد بيداد (حالا مامانم اونجا هزار دفعه بهشون گفت که اينو ما نميخواهيم تعمير کنيم وگرنه از اول خب دست دومشو ميخريديم که ارزونتر باشه و اينو بايد عوض کنيد و اين رسيدي که داديد مال تعمير کردن قطعه است و اونام با زرنگي و حقه بازي گفتند که ما براي تعويض قطعه هم همين رسيد رو ميديم) اينکه همه چيش باز مربوط به تعمير کردنش ميشه و تازه گفته هفته ي ديگه تماس بگيريد (زبل خان ها تاريخشو به ميلادي نوشته بودند يعني چندم ماه مي 2006!) . به مامانم گفتم انگاري اينا مي خوان توش دبه دربيارند و همون تعمير رو ميخوان روش انجام بدن و خبري از تعويض و اين حرفها نيست و مامانم هم گفت همين الان به خانمه زنگ ميزنم.

من CRT عزيزمو مي خوام LCD ها رو نمي خوام!
156fs442710.gif

مامانم زنگ زد و اين خانم ايماني رو پيدا کرد و گفت ببينيد خانم، ما اينو براي تعمير نياورديم بلکه شما بايد عوضش کنيد، جنس خراب فروختيد خودتون هم گفتيد 48 ساعت براي تعويضش جا داره که يهويي خانمه برگشت گفت کي گفته ما بايد عوضش کنيم؟!!! اصلا کجا ما اعلام کرديم که عوض مي کنيم؟! مامانم که حسابي جاخورده بود گفت عرفش همينه، همه ي شرکت ها اين کارو مي کنند، ال جي اين کارو ميکنه، تازه مانيتور جايگزين هم ميده (اينا حتي جايگزين هم چيزي ندادند که من دست کم يه خورده دلگرم بشم!) و سوني هم تا يک هفته گارانتي تعويض داره. اصلا تو همه ي دنيا اينطوريه که خانمه برگشت گفت، نخير هيچم اينطور نيست، ما هيچ لزومي به تعويضش نداريم که مامانم گفت باشه، اگه اينجوريه ما هم ميريم همه جا ميگيم که اينطوري شده و اونم گفت خب بگيد، ما عضو نميدونم چي چي شوراي انفورماتيک هستيم گردنمون هم خيلي کلفته! مامانم هم گفت بسيار خب و خداحافظ شما! من که ديگه داشتم دق مي کردم و هي به خودم لعنت ميکردم که چرا همون فلترون رو نگرفتم که اينقدر دردسر نکشم به ويژه که دوباره مانيتور خراب خودم رو وصل کرده بودم به کامپيوتر و سعي ميکردم توش يه چيزي ببينم (واقعا عاليه که 340 تومن بدي مانيتور نو بخري که خراب باشه و يه روز هم باهاش کار نکرده باشي و حالا هم بلا تکليف مونده باشي که چي ميشه، اي کاش همون فلترون هاي لامپي رو خريده بودم، اوهو اوهو!). تو همين اوضاع و احوال بودم که ديديم تلفن زنگ ميزنه و همون خانمه بود و گفت اين مانيتور شما رو فرستاديم بخش فني و بچه ها دارند روش کار مي کنند که ببينند مشکلش چيه و فردا صبح بهتون خبر ميديم و باز من موندم و حوضم!

هيچ آکبندي آکبند نيست يا چه کسي حقيقت را مي گويد!
uggla.gif

فرداش شد ولي کسي زنگ نزد، منم که حالم خراب بود فقط نشسته بودم غصه ميخوردم و اشک ميريختم که اين چه انتخابي بود آخه که من کردم که ديدم مامانم از سر کارش زنگ زد که چي شد، منم که صدام در نميومد گفتم هيچي که مامانم گفت خودم الان بهشون زنگ ميزنم و بهت خبر ميدم و من دوباره برگشتم به ادامه ي شغل شريف ملامت کردن خودم. خلاصه بالاخره عصر شد و مامانم زنگ زد که بالاخره موفق به پيدا کردن خانمه شده و اونم گفته با مدير فروش (يا چيزي مشابهش) بهتره اصلا صحبت کنيد و اونم به مامانم گفته که اين مانيتور (توجه کنيد به آکبند بودن اجناس ما!) قبلا باز شده، اونم نه با آچار مخصوص بلکه آچار معمولي و 4 تا پيچش اينجا و 6 تا پيچش اونجا کم هستند!!!!!!!!!!!!!!!! اون ليبل الماسا هم قلابيه و الکي رو جعبه چسبوندند!!!!!!!! منو ميگي، ميخواستم پاشم برم گردن فروشنده رو خرد کنم و بيام (چقدرم که ميتونم!) که مامانم گفت حالا طرف بهش گفته که تنها کمکي که ميتونه بکنه اينه که به يارو نمايندگيشون زنگ بزنه و بگه اينو بايد عوض کنيد و يا اينکه ديگه نمايندگي بهتون نمي ديم و بعدا با ما تماس بگيرند و من باز نشستم به سماق مکيدن که بازم خبري نشد و بعد هم که تماس گرفتيم گفتند طرف مربوطه رفته و باز رفت براي فردا! حالا تو اين مدت هم هر کي به ما مي رسيد مي گفت چرا ايسر خريديد، چرا LG نخريديد که کلي هم خدمات داره و 2 ساعته ميان درست ميکنند همه چي رو و من باز خودمو لعنت مي کردم که چرا فلترون نخريدم! اينم بگم که تو اين مدت من نه خواب داشتم و نه غذا مي خوردم و نه حال حرف زدن داشتم و مامانم هم هر چي زنگ ميزد نه خانمه رو پيدا مي کرد و نه آقاهه رو تا اينکه شد 5 شنبه 11 خرداد. نميدونم اونروز اصلا چرا من يهويي شديدا ريلکس و بي خيال شده بودم (فکر کنم از شدت استرس و ناراحتي به اين حالت افتاده بودم!) که ديدم تلفن زنگ ميزنه و رفتم ديدم مامان جونمه که مي گه بالاخره آقاهه رو پيدا کردم و گفته بياييد مانيتورتون رو بگيريد و ببريد به فلان آدرس تا براتون عوضش کنند، بدو که تا ساعت 12 بيشتر نيستند (ساعت دقيقا 11 و ربع بود اون موقع) و منم دويدم و آژانس گرفتم و رسيدم به شرکت و اونجا نيم ساعت طول کشيد تا مانيتور خرابم رو تحويل بدن (و البته فهميدم هيچ چيزي اونجا گارانتي نيست چون هر کي هرچي مياورد بهش مي گفتند اين گارانتي نداره، از دوربين ايسر گرفته تا کپير اچ پي! منکه بالاخره نفهميديم پس کدوم محصولشون گارانتي داره!) خلاصه کارتن مانيتور ما رو هم سرانجام آوردند دادند دستمون و اون خانم ايماني هم اومد و گفت که اين مانيتور اصلا نو نبوده و ما داريم از طريق قانوني اقدام مي کنيم که چرا از اسم ما سو استفاده کردند. بعد هم يه آدرس تو خيابان آبان جنوبي بهم دادند که برم اونجا و اينو عوضش کنم و منم با کله رفتم اونجا (يک کوچه ي بن بست که عمله جات در حال شخم زدنش بودند و مثل آدم نديده ها بهت خيره شده بودند) و عجب ساختمون وحشتناکي هم بود براي دختري که تنها رفته (با خودم فکر کردم يا اين مانيتور رو عوض مي کنم و يا اينکه در راهش جانم را از دست مي دهم!) . خلاصه به طبقه ي پنجم رسيدم و رفتم تو و گفتم آقاي فلاني، من فلاني هستم با مانيتور معروف و داستان رو گفتم و گفتم خودتون ميتونيد چکش کنيد که کردند و گفتند مشکلش کو و نگاه کردم و ديدم دهه، تصويرش درست شده و حالا از من اصرار که اين خراب بود و از اونا انکار که نه اين مشکلي نداره تا دوباره با شرکت تماس گرفتند و معلوم شد تعميرش کردند. منم شروع کردم به اينکه منکه مونيتور تعميري نمي خواستم و انقدر يک ريز حرف زدم که خسته شدند (خودمم دهنم کف کرد به طوري که فنجان چاي رو که برام آورده بودند يک نفس سر کشيدم!!) و گفتند باشه، عوضش مي کنيم (البته ميتونستند بدجنسي کنند و عوضش نکنند هم) و بعد هم داستان گارانتي قلابي و غير نو بودن مانيتور رو بهشون گفتم که هاج و واج موندند که چنين چيزي امکان نداره و اونا اونجا از خودشون يه چيزي در وکرده اند وگرنه اين ليبل ها رو فقط شرکت داره و خودشم رو همه چي مي چسبونه. بعد گفتم اصلا اين فروشگاه ايران زمين نمايندگيتون بود يا الکي بود که گفتند بله، نماينده مونه و مطمئن باشيد که اين جنس هم نو بوده و از اين اتفاقات پيش مياد که خراب باشه و نميدونيم چرا چنين چيزي رو بهتون اصلا گفتند! خلاصه من خودم هم بالاخره نفهميدم که اين مانيتور نو بود يا نبود و چه کسي راست ميگه به ويژه که بعد از اين اتفاق اعتمادم رو هم به همه از دست داده ام و فکر مي کنم اين همه جنسي که به اسم نو ما مي خريم واقعا نو هستند و يا قبلا دستکاري شده اند؟!

156fs442819.gif
خلاصه اينکه با همت و تلاش مامانم و ياري خداوند من تونستم بالاخره اين مانيتور رو عوض کنم و يه دونه ديگه بگيرم که نميدونم واقعا نوئه و يا اينکه اونم تعميريه و به اسم نو به من دادند! همانطور که نميدونم با اون مانيتور يک روزه و حالا تعمير شده و پس داده ي من چه کار خواهند کرد، شايد دوباره بفروشنش! براي همين فکر کنم بد نباشه اگه شماره سريالشو اينجا بنويسم تا اگر کسي خواست اين مدل رو (acer AL1751 gamer Line) بخره ببينه که شماره سريالش اين نباشه و سرش کلاه نره ~_^

ETL40080125480033FPK02

خيلي طولاني شد ولي اين شديدا خلاصه شده ي تمام آن چيزي بود که در طول آن هفته ي کذايي بر من گذشت و مرا تا مرز جنون پيش برد. البته از اونجايي که من بسي خوش شانس تشريف دارم حالا مانيتور دارم ولي کامپيوتر ندارم چون هاردم خراب شده (يهويي ديدم داره ميگه تق، تق و ويندوز همينجوري موند و وقتي ريست کردمش مادربرد سخنگوم فرمود که هيچ هاردي شناسايي نشد و همينجوري موند! آه که من چقدر خوش شانسم!)

در مورد خود مانيتور هم بعدا مي نويسم چون ديگه خسته شدم از بس تايپ کردم (اگر کسي اينا رو حالا بخونه البته!).
putertired.gif

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
خوب من این ماجرای کفش عمو نوروز رو خوندم ممنون که این همه حوصله کردی و این داستان مانیتور ال سی دی تو نوشتی .......

بالاخره اینجا ایران هست و شرکتها هم بی حساب و کتاب البته نصف بیشترشون نه همشون !

در کل برای کسایی که در حد و اندازهای کارهای معمولی میخوان ال سی دی بگیرن باید از مانیتورهای شرکت مادیران یا سامسونگ استفاده کنن چون شناخته شدن و گارانتی این شرکتها حداقل بخاطر فروش نسبتا بالایی که تو ایران دارن کمتر به قول معروف 2دربازی میکنن .

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
اوه مای چیز!
120.gif
120.gif

همه این بلاها تنهایی سرت اومد؟؟
184.gif

تسلیت میگم!!
258.gif

...منو بگو داشتم فردا میرفتم برا دوستم یه AL1717 بگیرم!!!
175.gif
175.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
ممنون که حوصله کرديد و خونديد ^_^

خودمم تو اين مدت همش خودمو سرزنش ميکردم که چرا ال جي نگرفتم به ويژه که مدام هم تبليغ ماديران در کمتر از 2 ساعت در محل شما رو ميداد و من اعصابم بيشتر ميريخت به هم. ولي خب بالاخره از اين بلاها بايد سر يک نفر بياد که براي بقيه تعريف کنه که گارانتي کردنشون چقدر واقعا گارانتيه (نميدونم، شايد شرکت هاي ديگه هم موقع تعويض کردنشون که ميشد دبه در مياوردند ولي اينا ديگه اندش بودند!!). بعدشم بله سوني استايل عزيز، همه ي اين بلاها تنهايي سر من بي نوا اومده
confused.gif

ولي خود مانيتورش بد نيست، دست کم اين تکنولوژي CrystalBrite ش باعث شده که تصاوير خيلي درخشان باشند (البته رنگ خودش خيلي بي رمقه، من ستينگ کارت گرافيک رو تغيير دادم تا خوشرنگ شد!). ولي به نظرم خوندن متن ها تو مانيتور CRT يم راحتتر بود تا اين، نميدونم، شايدم چون اون 15 اينچ بود و اين 17 است و رزوبوشنش هم عوض شده اينجور به نظرم مياد! فعلا هم که هاردم خراب شده و نتونستم باهاش بازي درست و حسابي بکنم وببينم اين ريسپانس تايم 8 ميلي ثانيه اش واقعيه يا الکي! ولي تو اسکرول کردن صفحه ها که متن غير قابل خوندن ميشه (فکر کنم شما گفتيد که سوني هم همينطور بود).

راستي اين پايه ي خيلي سنگيني داره و تغيير جهت دادنش خيلي راحت نيست به ويژه که نميدونم چرا هي هم به ميز من مي چسبه!) ولي خب خيالم راحته که با تکون خوردن ولو نميشه!!). همه ي دکمه هاي تنظيمش هم روي همين پايه اش هستند و به صفحه ي اصلي کاري ندارند. بلندگوشم (که امتحانش نکردم!) تو همين پايه است و تو گلويي ايش (يا هرچي بهش ميگن!) ميشه گفت يه جورايي مخفيه و اصلا تو ذوق نميزنه (منکه تا تو يکي از اين سايتها راجع بهش نخونده بودم فکر نمي کردم اون بخش سياه زير صفحه بلندگو هاش باشه!). ورودي هاشم که دوباره تو همين پايه و پشتش هستند. کنارشم يه جا براي وصل کردن هد فون داره. در ضمن آداپتورش خارجيه و جداگانه وصل ميشه (البته خيلي جاگير نيست، ولي خب بالاخره جايي رو براي گذاشتنش لازم داره!).

010623.jpg

ورودي DVI ش با رنگ سفيد و معموليش با رنگ آبي پررنگ مشخص شده و جالبيش اينه که رنگ کابل هاشم دقيقا همينطوره. يعني اگه کسي ندونه هم که چي به چيه تو وصل کردن کابل هاي مربوطه اش دچار اشکال نميشه ^_^

34169_l.jpg

يه دونه هم دکمه ي Auto داره که بهترين ستينگ رو بر اساس تنظيمات موجود ارائه ميکنه.

اولشم که گفتم، وقتي روشن ميشه يه لوگوي تمام صفحه ي acer (يعني همون نوشته اش) به رنگ سبز نشون ميده (به صورت فيد اين و فيد آوت) و دکمه ي روشن و خاموش کردنش هم وقتي روشنه نور آبي ميده و وقتي که در حالت استند باي قرار ميگيره نارنجي ميشه.

و يک مسأله ي ديگه اينکه با ويندوز 98 هم کاملا همخواني داره
lol.gif

سي دي همراهشم که فقط راهنماشو داره توش و ديگر هيچ! برايتنسش هم 1 به 500 ه و ماکزيمم رزولوشنش هم 1280 در 1024 ه. در ضمن اين قابليت رو هم داره که به ديوار وصلش کنيد. در ضمن ظاهر اين مانيتور از کنار جالبتره تا از روبرو. پشتش هم يک نوشته ي بزرگ ايسر تو يه زمينه ي خاکستري داره که زياد خوشگل نيست!

AL1751special500LL.jpg

19 اينچش هم تو ايران پيدا نميشه يعني AL1951

کشور سازنده اش هم چينه. TCO99 داره (سال ساختش رو هم رو جعبه اش که مشکيه زده نوامبر 2005).

فعلا دوربين دم دستم نيست (يعني هست ولي باترياش دارند شارژ مي شن!) وگرنه عکس واقعيشو ميذاشتم تا ببينيد. چيز ديگري هم فعلا به ذهنم نميرسه که بگم. خوشبختانه پيکسل سوخته هم نداشت فقط موقع روشن شدن يه سري خط افقي و عمودي روش ميفته که اون يکي خرابه اينجوري نبود ولي اين فقط موقع بوت شدنش زماني که صفحه سياه ميشه اتفاق ميفته و بعدش از بين ميره، ولي منکه ديگه حالم نمياد به خاطر اين دو تا خط چند ثانيه اي دوباره يک هفته دردسر بکشم!!

راستي يه چيز جالب هم در مورد اين 2 شرکتي که رفتم و مونيتورهاي مورد استفاده ي خودشون بگم. ميدونيد مونيتورهاي مورد استفاده ي خود الماس چي بودند؟ LG اونم از نوع Studioworks!! مال شرکت دوميه هم منهاي اون ايسري که جلوي خانم منشي بود بقيه اش هانسول بود!! البته فکر کنم تنها ايسر مورد استفاده ي اونا همين مدل AL1717 بود که مي خواستيد براي دوستتون بخريد ولي در رابطه با گارانتي و خدمات و ايناش بدونيد که خيلي اسف باره! البته اين شرکت دوميه که اسمش تحقيق و توسعه ي فن آوري بود باز از خود الماسا بهتر بود چون دست کم اينا برام يه کارت ضمانت 3 ساله هم صادر کردند (گارانتي خودشون البته) الماس که هيچي نداشت اصلا!!

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
ممنون که زحمت کشیدی و ماجرای مانیتور خریدنتو برامون گفتی !!!
عجبببببببببببببببببببببببببببببببببب
229.gif
291.gif

واقعا که تو ایران جنس خریدن هزار جور مکافات داره ....
حالا منو بگو که میخوام یه مدت دیگه به کل یه کامپیتور برای خودم جفت و جور کنم ... یعنی چه بلاهایی قراره سرم بیاد ؟؟؟
306.gif
297.gif

یه سوالم داشتم
برايتنسش هم 1 به 500 ه
مطمئنی ؟؟ چون در خود سایت acer این مدلو برایتنسشو 300 و نسبت کانتراستشم 1 به 700 اعلام کرده
298.gif

به هر حال از این بلاها خدا نصیب هیچ بنی بشری نکنه ..
79.gif

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اوه چه ماجرایی!!
تسلیت میگم بابت تحمل این همه وقایع!!( که تو ایران چندان دور از ذهن نبود) و درک می کنم چه کشیدید...سماجت و نادانی برخی از این افراد واقعا آدمو کفری می کنه.
و تبریک بابت اینکه بالاخره موفق شدید حق خودتون را از اینا بگیرید!
از لحاظ طراحی به نظر من خیلی زیباست. از لحاظ مشخصات هم چیزی کم نداره 8ms سرعت پاسخدهی اگر گیمر باشید (یا حتی مقدار کمی بازی کنید) شما را خوشحال خواهد کرد چون ghost در تصویر نخواهید داشت
ساخت چین هم هست خیلی خوبه. مانیتورهای خیلی خوبی میزنه چین. مانیتور 19 اینچ LCD من ساخت چینه.
من تونستم بالاخره اين مانيتور رو عوض کنم و يه دونه ديگه بگيرم که نميدونم واقعا نوئه و يا اينکه اونم تعميريه و به اسم نو به من دادند!
دیگه بیخیالش Enjoy it
وقتی من LCD خریدم به نظرم روز اول تصویر کمرنگ اومد که طبیعی بود من از CRT به سوی LCD مهاجرت کرده بودم اما الان خیلی خیلی راضیم! اصلا چشمو اذیت نمی کنه و تصاویر هم عالیه و بازیها بدون ghost هستن... امیدوارم شما هم راضی باشید
در ضمن ممنون که review مختصری از این مانیتور ارایه دادید.

M654

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
ببخشید پرسیا جان اگه ممکنه تلفنی آدرسی از شرکت تحقيق و توسعه ي فن آوري داری لطف کنین ضمنا شما مطمئنید که اون شرکت این مدلهارو داره؟ یا فقط گارانتیش کردن واستون
Acer AL1751معمولی/B/C

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
کدام یک از مانیتورهای crt 17 اینچ سامسونگ یا الجی از دیگری بهتره
قبلا یکدونه lg f700p داشتم ازش راضی بودم-مشکل لرزش تصویر و... را هم نداشت
در حال حاضر با 130000-140000 تومن کدوم مانیتور بهتره و چه مدلی؟

skyx

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
4
به نقل از smrr57 :
اگه crt 17 ميخواي بخري فقط سامسونگ syncmaster MB17980 بخر كه هم تلويزيون داري هم مانيتور
150 تومن
اگه نداري با 140 ميتوني syncmaster MB1795 بگير
مطمئن باش وقتي استفاده كني نظرت در مورد ال جي عوض ميشه

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از smrr57 :
باید از نزدیک ببینی تا بتونی تصمیم بگیری. جفتشون هم خوب هستند.

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از skyx :
اگه crt 17 ميخواي بخري فقط سامسونگ syncmaster MB17980 بخر كه هم تلويزيون داري هم مانيتور
150 تومن
اگه نداري با 140 ميتوني syncmaster MB1795 بگير
مطمئن باش وقتي استفاده كني نظرت در مورد ال جي عوض ميشه

17980 چطوری tv داره ؟یعنی فیش انتن داره؟
من کارت کپچر و tv دارم کیفیت انتنش بالاتره از کارت tv هست و ایا از میشه تصویر tv را کپچر کرد ؟
یک سوال دیگه 1795 و 17980 هردو MAGIC GREENهستند

gba هر دو را دیدم البنه lg را داشتم ولی با samsung کار نکردم -بیشتر شنیدم کیفیت samsung بهتره ولی نیدونم درسته یانه!

skyx جان نظرت راجع به 17960 چیه ؟مانیتور خوبیه؟

بالا