• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اگر قرار باشه كسي برام زحمت آوردنشو به عنوان كالاي شخصي بشكه فكر نمي كنم مشكلي پيش بياد (البته پيدا كردم اما چون پيكسل سوخته ريسك بزرگيه ترجيح ميدم 172X سامسونگ بردارم كه جدا عاليه.)
جالبه: Samsung 173P داراي 25 ms هست اما 172X 12ms هست البته ويژگي هاي ديگر 173P بالاتره.
نمي دانم 173P هست يا نه اگر باشه مي مونم كدومو بردارم. :blink:

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
بابا من غلط كردم ... خيلي پشيمانم كه مانيتور نقره فام گرفتم :(:wacko:
الان اين يه درد ديگه گرفته !!! تصويرش يه كوچولو مي لرزه و منم بهش حساس ! :hmm:
ميترسم عوض كنم بعديش يه مرض ديگه داشته باشه يا پيكسل سوخته داشته باشه ... در ضمن يه سوال هم دارم ... براي تعويض اين مانيتور من حق دارم مانيتور بعدي رو تست كنم و در صورت داشتن فرضا 1 پيكسل سوخته اونو برندارم ؟

كسي قيمت اين 172x رو نداره ؟ تو سايت سام سرويس كه همچين چيزي نداشت! يونكام يك هفنه پيش گفت 480 تومن !!! يه خورده زيادي گرون نيست ؟ :eek::hmm::(

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
الان اين يه درد ديگه گرفته !!! تصويرش يه كوچولو مي لرزه و منم بهش حساس !
من كه يه همچين مشكلي باهاش ندارم!
كارت گرافيكيت چيه؟ درايور چي نصب كردي؟

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
كارت گرافيك يكم قديمي هست 16 مگ :lol:

همه چيزش هم نصبه ... اين يكي اينطوري هست آخه ! اون قبلي اين مشكل رو نداشت :wacko:

ممكنه از رابط باشه ؟

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
حدود يك ساعت پيش كارشناس ماديران اومده بود كه مونيتور رو ببينه !! مونيتور رو ديد و قبول كرد كه مشكل داره اما قضيه رو توجيح كرد !
اول گفت براي اينه كه مانيتور كنار پنجره هست و ممكنه براي اين باشه كه 10 متر اونطرف تر يه تير چراغ برق هست !
جاي سيستم رو عوض كرديم و ديدم بازم همونطوري هست ! بعدش گير داد به كارت گرافيكي و تنظيمات و .... كه بازم نشد كه نشد و براش بيشتر روشن شد كه مانيتور مشكل داره !!!!
يه زنگ به مركز زد و گفت مانيتوره اين مشكل رو داره و تصوير رو مي لرزونه و .... ! اومد و يكم باهاش ور رفت و گفت شما زياد حساس هستي ! زيادي دقت ميكني !!!! من مشكلي نميبينم !!!! :hmm:
گفتم حالا كه تعمير نميكنيد و عوض هم نميكنيد ، جايي رو ميشناسيد كه من اينو بفروشم برم يه چي ديگه بخرم ؟ گفت مثلا چي بخري؟ گفتم يه سامسونگ ! يه خنده از رو لج كرد و گفت نميشناسم !
حالا من موندم و يه مانيتورLCD خراب ( مدل نقره فام L1730s ) كه از نظر ماديران سالم سالمه و هيچ مشكلي نداره !
وقتي هم داشت ميرفت ديگه كاملا به مشكل مانيتور ايمان آوده بود و گفت زياد سخت نگيرم و باهاش بسازم !!!!!!
نتيجه گيري باشه براي دوستان ... ديگه پشت دستم رو ميسوزونم كه از محصولا LG استفاده نكنم !

پي نوشت : اين مدل از مونيتور يه اشكال ذاتي هم داره كه تصوير مانيتور داراي سايه هست يعني اون بالا تصوير تيره و اين پايين تصوير روشن هست و اين تيره و روشن بودنش بصورت يه طيف هست! :hmm:

icon13.gif
تصاوير اين مدل رو اينجا ببينيد!

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
ملت شما چرا اينجا از مانيتوره سامسونگ 710T/N صحبت نميكنيد. اصلا ببينم اين مانيتور تو بازاره ايران هست يا نه؟ در ضمن اين مانيتور از 172x خيلي بهتره. اينو هم قبول دارم كه مانيتور 172x مانيتوره خوبيه. نتيجه گيري منطقي اينه كه مانيتوره 710T مانيتوره خيلي خوبيه.
چي نوشتم. :wacko: :f34r: :blush:

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از sina1808 :
حدود يك ساعت پيش كارشناس ماديران اومده بود كه مونيتور رو ببينه !! مونيتور رو ديد و قبول كرد كه مشكل داره اما قضيه رو توجيح كرد !
اول گفت براي اينه كه مانيتور كنار پنجره هست و ممكنه براي اين باشه كه 10 متر اونطرف تر يه تير چراغ برق هست !
جاي سيستم رو عوض كرديم و ديدم بازم همونطوري هست ! بعدش گير داد به كارت گرافيكي و تنظيمات و .... كه بازم نشد كه نشد و براش بيشتر روشن شد كه مانيتور مشكل داره !!!!
يه زنگ به مركز زد و گفت مانيتوره اين مشكل رو داره و تصوير رو مي لرزونه و .... ! اومد و يكم باهاش ور رفت و گفت شما زياد حساس هستي ! زيادي دقت ميكني !!!! من مشكلي نميبينم !!!! :hmm:
گفتم حالا كه تعمير نميكنيد و عوض هم نميكنيد ، جايي رو ميشناسيد كه من اينو بفروشم برم يه چي ديگه بخرم ؟ گفت مثلا چي بخري؟ گفتم يه سامسونگ ! يه خنده از رو لج كرد و گفت نميشناسم !
حالا من موندم و يه مانيتورLCD خراب ( مدل نقره فام L1730s ) كه از نظر ماديران سالم سالمه و هيچ مشكلي نداره !
وقتي هم داشت ميرفت ديگه كاملا به مشكل مانيتور ايمان آوده بود و گفت زياد سخت نگيرم و باهاش بسازم !!!!!!
نتيجه گيري باشه براي دوستان ... ديگه پشت دستم رو ميسوزونم كه از محصولا LG استفاده نكنم !

پي نوشت : اين مدل از مونيتور يه اشكال ذاتي هم داره كه تصوير مانيتور داراي سايه هست يعني اون بالا تصوير تيره و اين پايين تصوير روشن هست و اين تيره و روشن بودنش بصورت يه طيف هست! :hmm:

icon13.gif
تصاوير اين مدل رو اينجا ببينيد!

اگه اين طوري باشه واست متاسفم واقعا بد آوردي ! :(
در مورد اين لرزش تصوير اين يه مساله موردي يه و به همه 1730 ها مربوط نمي شه ( همون طور كه گفتم بد آوردي !)
ولي در مورد روشنايي صفحه نمايش اينو من قبول دارم حتي همون طور كه گفتم تو مقاله THG هم بهش اشاره شده .
البته زياد جدي نيست بقيه مانيتور هاي LCD هم كم وبيش همين مساله رو داره !( يه دوستي مي گفت گوشه هاي تصوير مانيتور 1520 از وسطش روشن تره)

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
به نقل از pay :
... يه دوستي مي گفت گوشه هاي تصوير مانيتور 1520 از وسطش روشن تره
تائيد ميشه , متاسفانه كاملا همينطوره ... :( منم 1520B دارم
به قول MohammadR جان هر چی پول بدی آش می خوری :(

... بايد تعويضش ميكردن , ماديران با اين كاراش آبروي LG رو ميبره .

hwt

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,415
بچه ها برين سراغ سري 17x mp من از اين مدل سامسونگ دارم . اينغذه باحاله كه نگو / تلويزيون هم داره كلي حالي به حولي :D

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
من با اين ماديران دوباره تماس ميگيرم :hmm:

يا اين مانيتور من رو عوض ميكنه يا يه مقاله تحقير آميز توي 2-3 تا مجله كامپيوتر چاپ ميكنم و حسابي ابروشون رو ميبرم ! :eek:

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا تو با يه سيستم ديگه هم كه جديد تر از مال خودت باشه تست كن به نظرم اين رزلوشن 1024در 1280 واسه يه كارت 16 مگ يه كمي سنگين باشه!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
شريف گيمر جان حق با توئه. من تصميم گرفتم اگر بشه قبل از عيد مانيتور LCD بگيرم و قطعات كامپيوتر را بذارم بعد عيد.
اما واقعا در كار اين LCD ها مانده ام..از نظر responding time واقعا 710N برتري داره اما قيمت 172X واقعا گران تره. :eek:
همين مورد براي مانيتورهاي 19 اينچ هست. 193P ميشه گفت از همه ي مانيتورهاي LCD گران تره اما 915N كه سرعت 8ms responding time داره و واقعا از اين لحاظ برتري داره بر 193P 300 دلار ارزان تره :eek:
به قول يكي از دوستان خارجي بايد از نزديك مانيتور ها را ديد و انتخاب كرد. من نمي دونم واقعا يونيكام اين كارو مي كنه يا نه...؟
در مانيتورهاي 19 اينچ دوستان شما ميگين 193P يا 915N
دوستا عزيز شريف گيمر به چه دليل ميگين 715N بهتره؟ حداقل قيمت كه اينو نميگه. خوشحال ميشم دلايلتو بشنوم!

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

فكر نكم ربطي به كارت داشته باشه چون :

1- مونيتور قبلي اين مشكل رو نداشت !
2- اين مونيتور بعد از يه چند دقيقه كار كردن لرزشش احساس ميشه و ...
3-لرزش در كل تصوير نيست و در بخش پايين و سمت چپ تصوير هست !

:(

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
در ضمن فكر كنم اين كارشناسشون بي سواد هم بوده باشه ... به اين مونيتور هاي CRT ميگفت TCO :eek:

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
فكر نكم ربطي به كارت داشته باشه چون :

1- مونيتور قبلي اين مشكل رو نداشت !
2- اين مونيتور بعد از يه چند دقيقه كار كردن لرزشش احساس ميشه و ...
3-لرزش در كل تصوير نيست و در بخش پايين و سمت چپ تصوير هست !
اگه اينطوري باشه ديگه حرفي توش نيست فكر كنم يه چيزيش مي شه اين مانيتور!
در ضمن فكر كنم اين كارشناسشون بي سواد هم بوده باشه ... به اين مونيتور هاي CRT ميگفت TCO
كسي كه سواد داشته باشه كه دنبال يه همچين كاري نمي ره! :D

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
كسي كه سواد داشته باشه كه دنبال يه همچين كاري نمي ره! :D
دقيقا همينطوره ولي آخه من براي طرف يه توضيح دادم كه مثلا اينطوري هست و ... گفت اگه من كارشناسم ...:eek::lol::blink::wacko:
بعد همين كارشناس به مونيتور CRT ميگفت Tco و چندين و چند بار هم گفت و اطمينان داشت كه داره درست ميكه :lol:

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
دوستا عزيز شريف گيمر به چه دليل ميگين 715N بهتره؟ حداقل قيمت كه اينو نميگه. خوشحال ميشم دلايلتو بشنوم!
قبل از ااينكه توضيح راجع به اين دو مانيتور بدم اينو بگم كه مانيتور 710T از لحاظ كلاس توليد يك رده پايينتر از 172x اما با توجه به قيمت من اين مقايسه رو انجام ميدم. تمام مطالبي رو هم كه اينجا ميگم بر گرفته شده از سايت tomshardware مي باشد.
و اما مقايسه:
مقايسه از لحاظ رنگ: مانيتور 710T در حدود 98 درصد رنگها رو درست رندر ميكنه و تقريبا 70 درصد رنگها رو عالي و بصورت واقعي نشون ميده. در بوجود آوردن رنگ سياه هم بالاتر از متوسط عمل ميكنه. مانيتور ×172 98 درصد رنگها رو درست رندر ميكنه در حالي كه 93 درصد رنگها رو بصورت واقعي نشون ميده. رنگ سياه رو هم در حد 710T نشون ميده.
از لحاظ زمان تاخير: زمان تاخير 710T در حدود 12ms است در حاليكه زمان تاخير واقعي ×172 چيزي بيشتر از 16ms مي باشد.
از لحاظ كاربردي: و اما اشكال به شدت اساسي ×172 اينجا است . اين مانيتور به هيچ وجه براي بازي تاكيد ميكنم براي بازي مناسب نيست. تقريبا هيچ بازي رو نميشه بدون ايجاد بلور بازي كرد. به عبارت ديگه تمامي عملياتي كه فعاليت زيادي از لحاظ جابجايي تصوير رو ي مانيتور انجام ميگيره با بلور نسبتا شديد مواجه ميشه اما در مورد 710T قضيه برعكسه . هرچقدر ×172 ضعيف عمل ميكنه توي اين زمينه 710 خوب عمل ميكنه. درضمن زاويه ديد 710T حدود 20 درجه از ×172 بيشتره مضافا 710T از اينترپوليشن خيلي خوبي برخورداره. براي همين ميشه همون كيفيت خوب رو توي رزولوشن هاي پايينتر داشت.
به عنوان نتيجه گيري هم بگم اگه مثل من اهل بازي هستين مطمئنا بايد بريد دنبال 710T . اما اگه فقط و صرفا دنبال كارهاي office هستيد ×172 با توجه به رندر بهتره رنگش بسيار مناسب تره.
راستي يك چيز داشت يادم مي رفت. ديدن فيلم هم با ×172 عذاب آوره.
البته تمام چيزهايي كه گفتا نسبيند. اينو هم توجه داشته باشيد كه ×172 جزو مانيتورهاي تراز اوله.
در نهايت هم اينكه 710T به عنوان بهترين مانيتور 17 اينچ از ديدگاه سايت tomshardware انتخاب شده.
براي توضيحات بيشتر ميتونيد به همون سايت مراجعه كنيد.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از sharifgame :
قبل از ااينكه توضيح راجع به اين دو مانيتور بدم اينو بگم كه مانيتور 710T از لحاظ كلاس توليد يك رده پايينتر از 172x اما با توجه به قيمت من اين مقايسه رو انجام ميدم. تمام مطالبي رو هم كه اينجا ميگم بر گرفته شده از سايت tomshardware مي باشد.
و اما مقايسه:
مقايسه از لحاظ رنگ: مانيتور 710T در حدود 98 درصد رنگها رو درست رندر ميكنه و تقريبا 70 درصد رنگها رو عالي و بصورت واقعي نشون ميده. در بوجود آوردن رنگ سياه هم بالاتر از متوسط عمل ميكنه. مانيتور ×172 98 درصد رنگها رو درست رندر ميكنه در حالي كه 93 درصد رنگها رو بصورت واقعي نشون ميده. رنگ سياه رو هم در حد 710T نشون ميده.
از لحاظ زمان تاخير: زمان تاخير 710T در حدود 12ms است در حاليكه زمان تاخير واقعي ×172 چيزي بيشتر از 16ms مي باشد.
از لحاظ كاربردي: و اما اشكال به شدت اساسي ×172 اينجا است . اين مانيتور به هيچ وجه براي بازي تاكيد ميكنم براي بازي مناسب نيست. تقريبا هيچ بازي رو نميشه بدون ايجاد بلور بازي كرد. به عبارت ديگه تمامي عملياتي كه فعاليت زيادي از لحاظ جابجايي تصوير رو ي مانيتور انجام ميگيره با بلور نسبتا شديد مواجه ميشه اما در مورد 710T قضيه برعكسه . هرچقدر ×172 ضعيف عمل ميكنه توي اين زمينه 710 خوب عمل ميكنه. درضمن زاويه ديد 710T حدود 20 درجه از ×172 بيشتره مضافا 710T از اينترپوليشن خيلي خوبي برخورداره. براي همين ميشه همون كيفيت خوب رو توي رزولوشن هاي پايينتر داشت.
به عنوان نتيجه گيري هم بگم اگه مثل من اهل بازي هستين مطمئنا بايد بريد دنبال 710T . اما اگه فقط و صرفا دنبال كارهاي office هستيد ×172 با توجه به رندر بهتره رنگش بسيار مناسب تره.
راستي يك چيز داشت يادم مي رفت. ديدن فيلم هم با ×172 عذاب آوره.
البته تمام چيزهايي كه گفتا نسبيند. اينو هم توجه داشته باشيد كه ×172 جزو مانيتورهاي تراز اوله.
در نهايت هم اينكه 710T به عنوان بهترين مانيتور 17 اينچ از ديدگاه سايت tomshardware انتخاب شده.
براي توضيحات بيشتر ميتونيد به همون سايت مراجعه كنيد.
توضيحاتتو خوندم ممنونم.
و اما من هنوز در انتخاب يك LCD شك دارم :eek:
سايت CNET را حتما مي شناسي. سايتهاي گوناگون را بررسي مي كردم در يكي از search ها به cnet برخوردم و عحب اينكه بعد از مانيتور apple مانيتور 173P اول شده بود.
173P را چگونه ارزيابي مي كنه؟ responding time فوق العاده پاييني داره (25ms) اما... در اين سايت نمره 8.3 يعني خيلي خوب گرفته و در سايت Newegg.com هم 5 ستاره شده. (البته 710T هم 5 ستارست)
خب من نگاهي به كامنتهاي اين سايت در مورد 173P انداختم. اكثرا تعريف كرده بودن اما يكي مثل شما گفته بود اصلا براي گيمرهاي حرفه اي مناسب نيست.
من اونو دقيقا Past مي كنم و ترجمه نمي كنم چون مزه اش به همين زبانشه. ;)
DO NOT let the response time fool you. This is a top-notch monitor.

Two weeks ago, my old CRT died and I new I wanted to buy an LCD. I went to my local retailers to check them out and I first started with a Samsung 712N. I returned it back 2 days later because the text was meager at native resolution and just plain awful at anything but native resolution.

I spent a few extra bucks and picked up an NEC 1765. It was much better, but I noticed several lines (each about 1/2" long) of stuck pixels. Not just one or two here but an easily a couple dozen or so. So, I returned it and bought the Sony HS73/B.

I must say, the Sony was much better - the text was great, the pictures were excellent, and gameplay was good...but, internet viewing wasn't so hot. I noticed that when I scrolled with text on the screen, the text turned into a big blob of something...I don't know what, but it was anythng but English characters. As soon as I stopped scrolling, though, it looked O.K. The other thing that annoyed me was the lack of adjustability. I didn't think I would mind a fixed monitor until I worked with the Sony for about a week. Plus, it only had an analog input.

I did some more reading and found every review on the 173P to have excellent remarks. Not being able to see the monitor in person and already havng bad luck with a different Samsung LCD, I was really hesitant on buying this monitor off of the internet because I couldn't return it if I didn't like it.

Well, let me tell you, I am cheerfully going to return the Sony tonight because this 173P blows the Sony away. Let me tell you, those two monitors aren't even in the same league.

When I ran a monitor test program, I noticed three dead pixels. Grrrrrr...oh, wait, those were dust particles. With a quick wipe of a cloth, I was pleasantly surprised to find an absolutely perfect display - no dead pixels, no stuck pixels, nada, zip, nothing.

I just got finished playing some Call of Duty and Ghost Recon. I noticed VERY little ghosting and what ghosting I did notice was hardly anything. In fact, after about 2 minutes of Call of Duty, I could have sworn that what tiny bit of ghosting that I thought I saw was gone...from a 25ms response time monitor!

The colors on this monitor are nothing short of awsome, the text is crisp at native resolution and great at 1024X768 - my preferred resolution. I can also tilt the screen which is great for viewing web pages.

I am very pleased at my decision to buy this monitor and very pleased at the service I got from newegg. I ordered this monitor on a Wednesday, it shipped the same day (and I didn't even have to ask for rush shipping - how's THAT for excellent service?) and I got it on Friday. This was my third or fourth purchase from Newegg.com over the past couple of years and it definately will not be the last!
به تعريفش از Newegg كاري نداريم چون واقعا Newegg ميشه گفت علاوه بر اينكه يكي از بهترين سايتهاي online shopping هست يكي از بهترين سايتهاي اطلاع رساني نيز هست
با serach و پيدا كردن محصول خودتون مي توانيد به مشخصات محصول و عكس هاي نسبتا بزرگي از جعبه و خود محصول دست يابيد كه در نوع خودش كار بي نظيريه.
جمله ي اولش براي من خيلي جالب بود:DO NOT let the response time fool you. This is a top-notch monitor.
من دوست دارم مانيتوري داشته باشم كه بازيها را در حد بسيار عالي و شفاف اجرا كنه و وب ها و تصاوير و فيلم ها را هم با كيفيت خوب بياره و چشم را اذيت نكنه.
و اما بدي اي كه در LCD ها ديدم اينه گه نمي تونن از 1600x1200 پشتيباني كنن كه با داشتن كارتي از سري 6800 واقعا لذت بازي در اين resolution هست به خصوص اگر SLI داشته باشيد. ;) SLI در اين حالته كه مي تونه به راحتي از رقبا فاصله بگيره.
جالب اينجاست كه در اين سايت Resolutions Supported اين مانيتور را
1280 x 1024
1024 x 768
800 x 600
640 x 480
قيد مي كنه اما در مورد 710N چينن چيزي را قيد نمي كنه.
خيلي دوست دارم بيشتر بحث كنيم چون من يك بار با خريد مانيتور LG به جاي سامسونگ و هانسول اشتباه كردم و نميخوام تكرار بشه. در ضمن 915N هم چشم منو گرفته با responding time فوق العاده ي 8ms كه واقعا عاليه. براي بازي. در مورد كار من با مانيتور، در خانه كه هستم (در آينده اي نزديك با خريد 6800 نون )بازي و اينترنت و گاهي برنامه نويسي هست. :)

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
البته من انقدر بيكار نيستم كه صبر كنم ببينم چي پيش مياد...
راستي اين كارت خودم رو چقدر ازم برميدارن؟ (Radeon 9200 VH) از Gigabyte 128MB

بالا