• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان، راستش منم تا عيد ميخوام يه مونيتور LCD بگيرم. چون اين مونيتور لامپيم خيلي چشمهامو اذيت ميكنه.
يه مقدار كه تحقيق كردم به اين نتيجه رسيدم كه سامسونگ 1750 bf گرينه خوبيه ولي وقتي به سايت خود سامسونگ سر زدم ديدم اصلا همچين مدلي نداره و اصلا شيوه نامگذاريش متفاوته برا همبن يه مقدار مشكوك شدم به نظر شما تا سقف 300 هزار تومن چي بخرم؟
البته من يه چند صفحه از مطالب اينجا رو خوندم ولي چيزي دستگيرم نشد!

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان، راستش منم تا عيد ميخوام يه مونيتور LCD بگيرم. چون اين مونيتور لامپيم خيلي چشمهامو اذيت ميكنه.
يه مقدار كه تحقيق كردم به اين نتيجه رسيدم كه سامسونگ 1750 bf گرينه خوبيه ولي وقتي به سايت خود سامسونگ سر زدم ديدم اصلا همچين مدلي نداره و اصلا شيوه نامگذاريش متفاوته برا همبن يه مقدار مشكوك شدم به نظر شما تا سقف 300 هزار تومن چي بخرم؟
البته من يه چند صفحه از مطالب اينجا رو خوندم ولي چيزي دستگيرم نشد!
تا سقف 300 تومن من بودم مانیتور 19 اینچ میگرفتم حتی اگه میشد واید اسکرین اگر 250 تومن پول داشتم بدون هیچ شکی Farasso X50 میگرفتم ولی مدلهای 19 اینچ مختلف زیادی تا 300 تومن هست که یکیشم میتونه همین X50 باشه من یکی از دوستام تو محل کارشون جدیدا یکی از اینا گرفتن اون خیلی تعریف میکرد . ولی سامسونگ هم 1-2 داره ViewSonic VA1912wb هم میگن دوروبر 300 تومنه انگاری اگه باشه خیلی انتخاب خوبیه .

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
راستي تا يادم نرفته، اولا زمان پاسخگوييش از 5 ميلي ثانيه بيشتر نباشه.
ثانيا حتما اصل باشه يعني بشه مطمئن شد كه ريمارك نيست.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
SAMSUNG - 19" - 940 BW
توي سايت رايان صبا قيمتش رو زده 299 هزار تومان.
ساخت مالزي است و فكر ميكنم گارانتي هم نداره!!!
راستي اين وايد اسكرين كه گفتي، يه نقص محسوب ميشه؟!

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
SAMSUNG - 19" - 940 BW
توي سايت رايان صبا قيمتش رو زده 299 هزار تومان.
ساخت مالزي است و فكر ميكنم گارانتي هم نداره!!!
راستي اين وايد اسكرين كه گفتي، يه نقص محسوب ميشه؟!
نه یه مزیته واید اسکرین (البته از نظر من بعضیا دوست ندارن) یعنی اینکه صفحه نمایش از بقلها کشیده میشه یعنی مربعی نیست صفحه به صورت مستطیله برای همین فضای بیشتری برای کار کردن داری همینطور برای فیلم دیدن خیلی خوبه چون الان اکثر فیلمها به صورت واید هستن این عکس فکر میکنم همه چیز رو دقیق نشون میده .

688px-Screens_png.png

تفاوت تصویر در مانیتور معمولی با واید اسکرین تو این تصویر مشخصه .

300px-Conan_widescreen.jpg

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون چند تا نكته جديد فهميدم، يكيش اينه:
مبناي محاسبه صفحات نمايش بر حسب اينچ، قطر صفحه است.(قبلا نميدونستم)

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
کسی فراسو هارو از نزديک ديده x50 ؟ يا باهاش کار کرده ؟
من ميخوام فراسّو 20wide بگيرم
Brightness(cd/m^2) : 450

Contrast Ratio : 700:1

Viewing Angle : 176-150

Response Time(ms) : 5

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
منم مثل خیلی های دیگه از LG خوشم نمیومد تا زمانی که LG L1960TR رو دیدم .
ال جی تونسته با تکنولوژی انحصاری خودش ، یعنی DFC ، کنتراست مانیتوراشو تا 1:2000 زیاد کنه.
همچنین با زمان پاسخدهی 2 میلی ثانیه و طراحی زیباش ، واقعا عالیه .
البته مدل های دیگه هم مثل : L194WT و L1952S خوبه .

من بین مانیتورهای زیر شک دارم . چی پیشنهاد می کنید .

19و20 اینچ :
1. Benq FP202W
2. ViewSonic VP930
3. ViewSonic VA1912WB
4. LG L1960TR
5. LG L194WT
6. LG L1952S
7. در مورد محصولات سامسونگ هم چیزی نمیدونم

17 اینچ :
1. Samsung BF1750
2. LG L1760TR

در کل زیاد 17 اینچ یا 19 و 20 ، برام فرق نمی کنه . ولی اگه 19 باشه بهتره .
نظر شما چیه ؟

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها يه مطلبي كه بهش پي بردم اينه كه اين مدت زمان پاسخگويي رو بايد با دقت نگاه كنيد! اگه جلوش نوشته بود GTG اصلا خوب نيست. چون اين مدت زمان استانداردش فكر ميكنم اينه كه زمان بين تبديل پيكسل سياه به سفيد يا بالعكس رو حساب كنند اما اون جي تو جي يه چيز ديگه است. و معمولا اينطوريه كه استانداردش دو برابره يعني وقتي مينويسه 2ms GTG استانداردش ميشه 4ms

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
اين Viewsonic رو چه شركتي مياره؟(لينك سايت، تلفن ...)
ديگه اينكه سايتي رو سراغ ندارين كه كيفيت صفحه تصوير ايناها رو با هم مقايسه كنه؟
ولي اون چيزي كه من تا الآن بهش رسيدم اينه كه ويوسونيك مارك خوبيه چون به لحاظ امكاناتش قيمت خوبي داره. ولي اگه يه مدل خوب پيدا نكنم فراسو 1940 رو ميگيرم.

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کسی فراسو هارو از نزديک ديده x50 ؟ يا باهاش کار کرده ؟
من ميخوام فراسّو 20wide بگيرم
Brightness(cd/m^2) : 450

Contrast Ratio : 700:1

Viewing Angle : 176-150

Response Time(ms) : 5
این 20 اینچشو رو هنوز وارد نکردن من پرسیدم گفتن بعد عید .

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بچه ها يه مطلبي كه بهش پي بردم اينه كه اين مدت زمان پاسخگويي رو بايد با دقت نگاه كنيد! اگه جلوش نوشته بود GTG اصلا خوب نيست. چون اين مدت زمان استانداردش فكر ميكنم اينه كه زمان بين تبديل پيكسل سياه به سفيد يا بالعكس رو حساب كنند اما اون جي تو جي يه چيز ديگه است. و معمولا اينطوريه كه استانداردش دو برابره يعني وقتي مينويسه 2ms GTG استانداردش ميشه 4ms
این زمان پاسخ گوییها اکثرا بیشتر از زمانیه که اعلام میکنن . و بیشتر اون زمان جنبه تبلیغاتی داره کلا مانیتور با زمان پاسخ دهی 2ms وجود نداره شک نکنید اکثر ماینتورهای معمول بازار که به ظاهر زمتنهای پاسخ دهی خیلی کمی دارن شک نکنین حتی 16ms زمان پاسخ دهی رو هم رد میکنن چه بسا برن بالای 20ms .
این SamSung 940BW هم خیلی مانیتور خوبیه ها چند تا Review ازش خوندم اکثرا ازش تعریف کرده بودن زمان پاسخ دهی خیلی عالی هم داره . این Review از این ماینتور اگه تو اینترنت سرچ کنین بازم پیدا میکنید این مانیتور مانیتور پرطرفداریه . من خودم شاید همینو بگیرم از وقتی چندتا Review ازش خوندم نظرم خیلی در مورد مساعد شده حتی نسبت به BenQ 202w هم بهتر به نظر میرسه البته اون 20 اینچه ولی Review معتبر و درست حسابی ازش پیدا نکردم .

samsung_1.jpg

در ضمن کسی از دوستان میدون ViewSonic VX2025 تو بازار هست یا نه اگر هست قیمتش چنده مرسی .مدلهای دیگه مانیتورهای ViewSonic هم اگه هست تو بازار ممنون میشم معرفی کنید اگه شمارهای از نمایندگی ViewSonic یا اسم سایتشو دارید بزارید ممنون میشم بازم .

Elnaz77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها برای 200-250 تومان چه LCD ای را پیشنهاد می کنید ؟
من خودم LG1752S یا Samsung BF1740 را انتخاب کرده بودم و با توجه به کنتراست 1600:1 LG بیشتر می خواستم LG را بخرم ولی هرچی بیشتر فرومها را خواندم کمتر کسی از LG تعریف کرده بود. موضوع چیه؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در ضمن کسی از دوستان میدون ViewSonic VX2025 تو بازار هست یا نه اگر هست قیمتش چنده مرسی .مدلهای دیگه مانیتورهای ViewSonic هم اگه هست تو بازار ممنون میشم معرفی کنید اگه شمارهای از نمایندگی ViewSonic یا اسم سایتشو دارید بزارید ممنون میشم بازم .
بله تو بازار هست! قیمتش رو من 500 قیمت دارم! طبقه پایین پاساژ ایران یکی از مغازه هاش داشت.
ولی این Samsung 940BW چیز خوبیه ها!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
GTG به این بدی هم که شما میگید نیست. در GTG حرکت از نیمه سفید به نیمه سیاه بررسی میشه و البته ایننوع حرکت، خیلی بیشتر در مانیتورها و صفحات معمول هست..
مثلا VP191B یا Va930B دارای سرعت 8ms GTG هستند و 20ms Black-to-white اما هیچ نوع ghost ی در تصاویر مشاهده نمیشه.

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
یه Review هرچند کوتاه از BenQ FP202w پیدا کردم البته در رقابتی بین چند مانیتور LCD 20 اینچ واید خوندنش خالی از لطف نیست .
http://www.bit-tech.net/hardware/2006/03/30/20_inch_widescreen_monitors/1.html
بله تو بازار هست! قیمتش رو من 500 قیمت دارم! طبقه پایین پاساژ ایران یکی از مغازه هاش داشت.
ولی این Samsung 940BW چیز خوبیه ها!
مرسی از پاسخت .
خیلی قیمتش بالاست . اگه 400 تومن بود حتما میگرفتمش جالبه که قیمت دلاریش نزدیک BenQ FP202w هست ولی تو بازار ما زیادی دارن گرون میدنش شایدم BenQ FP202w رو دارن ارزون میدن .
راستی شما میدونی دیگه چه مانیتورهای دیگه ای از ViewSonic تو بازار هست مخصوصا از سری VX مثلا این VX1935wm یا VX1945wm تو بازار ما نیست قیمت دلاریشون که خیلی مناسبه مانیتورهای خیلی خوبیم هستن . مخصوصا اون VX1935 که قیمت دلاریشو تو سایتش 199 دلار زده , VX1945 هم با امکانات بیشتر و بهتر (سابووفر
297.gif
) قیمتشو 311 دلار زده .

vx1945wm_us_eng_lrg.jpg

Elnaz77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها جواب منو هم بدین لطفاً، امروز فردا با ید بخرم دیگه.

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
بچه ها جواب منو هم بدین لطفاً، امروز فردا با ید بخرم دیگه.

L1952S
اگه من باشم lg L1752S رو ميگيرم
samsung 1740 رو ديدم وقتی auto رو ميزنی که خودشو تنظيم کنه نوشته هارو خوب نشون نميده

Elnaz77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله، از جوابتون ممنونم . همان LG را می خرم.

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
View Sonic VX2025 رو قیمت کردم خیلی مانیتور باحالیه , تو پایتخت 460 تومن .

بالا