• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
بالاخره ما از آخر نگرفتیم ، با 250 تا 300 تومن کدوم مارک ارجهیت داره ؟ LG ؟ یا Samsung ؟

کلا من توی صنعت شنیدم که Samsung کل تبهرش به خاطر مانیتورهاش هست ! حتی در صنعت موبایل هم نقطه ی قوتش به خاطر مانیتورهاش هستش !

اما خودم از زمانی که با کامپیوتر آشنا شدم ( زمان مرحوم پاسکال ) با LG کار کردم ! که خوب اون زمان با لامپ خلا کار میکرد ...

کلا تا حالا از LG بدی ندیدم . الانم خیلی وقته دارم با 795 FT-PLUS اش کار میکنم ! با اینکه باهاش دمبل و جلو بازو هم کار میکردم یه زمانی ! خم به ابروش نیومده !

taher007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آخر 940BW گرفتم... توی این یکی دو هفته که خیلی ازش راضی بودم...
نسبت به قیمتش عالیست... خلاصه Recommended

om.ir

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

دوستان لطفی کنید یه مانیتور الی سی دی تو مایه های نهایتا 200 هزار تومن برام معرفی کنید ممنونتون می شم

آخه تا 200 هزار تومن بیشتر نمی تونم هزینه کنم

برای دیدن فیلم و بیشتر خوندن صفحات اینترنت و همچنین کار با نرم افزارهای مطالعاتی و کارهای نسبتا گرافیکی و کار با برنامه نویسی می خوام
ممنون شما هستم اگر یه چیز خیلی خوب برام معرفی کنید . موفق باشید.

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
من ام منتظر farassoo هستم 20 اينچ
البته فعلاً بايد اموزشگاه کنکور ثبت نام کنم نا مردا ميگن 890 تومان 2 ماه پارسه
:wacko: :(

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
خوب پارسه از بقیه جاها بهتره ... به شخصه پارسه رو ترجیح میدم .

دوستان راستی یه سوالی داشتم ...

امروز یکی از دوستان فروشنده رو دیدم . به من یه جمله ای گفت ... تحت تاثیر قرار گرفتم ...

به من گفت اگه دنبال gaming هستی ! از LCD چشم پوشی کن ... به خاطر فرکانس و رزولوشن کمش ...

نظر شما چیه ؟

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

دوستان لطفی کنید یه مانیتور الی سی دی تو مایه های نهایتا 200 هزار تومن برام معرفی کنید ممنونتون می شم

آخه تا 200 هزار تومن بیشتر نمی تونم هزینه کنم

برای دیدن فیلم و بیشتر خوندن صفحات اینترنت و همچنین کار با نرم افزارهای مطالعاتی و کارهای نسبتا گرافیکی و کار با برنامه نویسی می خوام
ممنون شما هستم اگر یه چیز خیلی خوب برام معرفی کنید . موفق باشید.
ُSumsung 740N با قيمت 205 تومن حرف نداره براي بازي هم کاملا مناسبه من خودم تستش کردم.

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
یه کم خوب از مشخصات این سری برای این دوست عزیزمون و بقیه بنویسد ...

بزارید کمکتون کنم ... Max Resulotion ? Fereqenci ?

سایز ؟؟

نوع Wide or Standard ?

نوع ورودی ؟؟؟

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
در ضمن منظورتون از خوب بودن برای بازی چیه ؟ از چه جنبه ای ...

آخه من میخوام از تجربه شما حداکثر استفاده رو بکنم ...

با سپاس پیشاپیش از لطف شما دوست عزیز .

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خوب پارسه از بقیه جاها بهتره ... به شخصه پارسه رو ترجیح میدم .

دوستان راستی یه سوالی داشتم ...

امروز یکی از دوستان فروشنده رو دیدم . به من یه جمله ای گفت ... تحت تاثیر قرار گرفتم ...

به من گفت اگه دنبال gaming هستی ! از LCD چشم پوشی کن ... به خاطر فرکانس و رزولوشن کمش ...

نظر شما چیه ؟
این جمله یکمی قدیمی شده دیگه . اوایل که مانیتورهای LCD اومده بودن خوب به خاطر کیفیت کم و زمان های پاسخ دهی بالا و... LCD برای بازی اصلا مناسب نبود برای خیلی کارهای دیگه هم خیلی مناسب نبود ولی الان وضعیت تغییر کرده و ماینتورهای LCD به شدت پیشرفت کردن و هر سال هم تعدادی از نقایصشون بر طرف میشه , البته مانیتور LCD داریم تا ماینتور LCD مانیتورهای LCD حرفهای هستند که البته با قیمت بالا که شاید از خیلی مانیتورهای CRT برای بازی بهتر باشند مثلا سری VX مانیتورهای ViewSonic در هر صورت اصلا چنین حرفی رو الان دیگه قبول نمیکنم چون تا چند سال اینده کاملا مانیتورهای CRT از رده خارج میشن و رشد مانیتورهای LCD هم الحق بشدت زیاده و هر سال فروشش چند برابر میشه .

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
در ضمن منظورتون از خوب بودن برای بازی چیه ؟ از چه جنبه ای ...

آخه من میخوام از تجربه شما حداکثر استفاده رو بکنم ...

با سپاس پیشاپیش از لطف شما دوست عزیز .
Brand SAMSUNG
Model 740N
Cabinet Color
Silver
Display
Panel a-si TFT-LCD
Screen Size 17"
Widescreen No
Display Type SXGA
Maximum Resolution 1280 x 1024
Recommended Resolution 1280 x 1024
Viewing Angle 160°(H) / 160°(V)
Pixel Pitch 0.264mm
Display Colors 16.2 Million
Brightness 300 cd/m2
Contrast Ratio 600:1
Response Time 8ms
Horizontal Refresh Rate 30 kHz - 81 kHz
Vertical Refresh Rate 56 Hz - 75 Hz
Connectivity
Input Video Compatibility Analog RGB
Connectors D-Sub
D-Sub 1
DVI No
HDMI No
Power
Power Consumption 34 W
< 1 W (DPMS Mode)
Convenience
Regulatory Approvals TCO '99
Adjustable Stand Tilt Adjustments
Built in TV Tuner No
Built in Speakers No
Features •VESA Wall Mounting: 75mm
•MagicBright, MagicTune, MagicColor
•Compatible with PC/Windows, Macintosh, Sun Microsystems
Packaging
Package Contents 740N LCD Monitor
Dimensions
Dimensions (W×H×D) 14.4" x 14.9" x 7.9"
Weight 9.7 lbs.

منظورم زمان پاسخگوئي 8 ميلي ثانيه هست که هيچ مشکلي برا بازي که با 50 فرم بر ثانيه اجرا ميشد توي دنبال کردن تصاوير متحرک نشون نميداد.

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
نه دوستان ببینید منظور من از جهت دیگه بود ...

همون طور که در جریان هسنید بالاترین فرکانس و رزولوشن مانیتورهای LCD چیزی درحد 1024*1260 @ 75 Hz

هستش ...

این رزولوشن ، رزولوشنی نیست که کارت های سری 10 برای اون طراحی شده باشند

و عملا در این رزولوشن و فرکانس کارت ها ی سری ده 8800 هیچ برتری نسبت به 7900 و X1900 ندارند ...

از این روست که من احساس میکنم کسی که قصد گیمینگ داره ، نیاز به یک CRT پیدا میکنه ...

جهت روشن تر شدن مسیله به رزولوشن وامتیازت زیر دقت کنین ...

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
من قبلا CRT داشتم الان LCD خريدم همين رو بگم که ديگه حالم از CRT بهم ميخوره شما هم اگر CRT بخري پشيمون ميشي حالا اين مطلبي هم که گفتي آنچنان مهم نيست که بخواي بخاطرش يه CRT گنده که کل ميز رو اشغال ميکنه و از بالاش گرماي قابل توجهي مياد بيرون که بعد از 6 ماه روش رو سياه ميکنه و يه اشعه کاتدي که با وجود هر فيلتري بالاخره هدف اصليش چشمهاي شما است، بخري.
در ضمن رزولوشن 1600 در 1200 با فرکانس 60 هرتز به چه درد ميخوره درحاليکه شما ميتونيد توي مانيتورهاي LCD حداکثر رزولوشن رو توي 70 هرتز داشته باشيد. تازه 60 هرتز LCD اصلا لرزش نداره و اگه به تنظيمات نگاه نکني اصلا نميفهمي فرکانست چنده.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
نه دوستان ببینید منظور من از جهت دیگه بود ...

همون طور که در جریان هسنید بالاترین فرکانس و رزولوشن مانیتورهای LCD چیزی درحد 1024*1260 @ 75 Hz

هستش ...

این رزولوشن ، رزولوشنی نیست که کارت های سری 10 برای اون طراحی شده باشند

و عملا در این رزولوشن و فرکانس کارت ها ی سری ده 8800 هیچ برتری نسبت به 7900 و X1900 ندارند ...

از این روست که من احساس میکنم کسی که قصد گیمینگ داره ، نیاز به یک CRT پیدا میکنه ...

جهت روشن تر شدن مسیله به رزولوشن وامتیازت زیر دقت کنین ...

البته دقت کنید X1950XTX CF

برتری سری 8 واضحتر از این حرفاست..

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام.
بالاخره بعد از يكي دو هفته تحقيق، ديروز مونيتور صفحه تخت فراسو 1940 رو خريدم 285 هزار تومان.(از ابراز لطفتون پيشاپيش متشكرم!)
براي ديدن مشخصات اين مونيتور اينجا رو كليك كنيد.
اما علت انتخاب نكردن فراسو 1950 در عين اينكه از لحاظ مشخصات بهتر و بالاتر بود و از لحاظ قيمت پايينتر! اينها بود:
1- از مونيتور وايد خوشم نميآد و فكر ميكنم 19 وايد زيادي بزرگه.
2- رزوليشن غير متعارفي داشت و احتمالا در بعضي از بازيها مشكل ساز ميشد.
3- قيمتشم شايد يه مقدار زيادي كم بود و به نظرم مشكوك!

اما نكات قابل توجه در مورد اين مونيتور:
1- صفحه 19 اينچ و رزوليشن 1024 * 1280
2- قابليت چرخش 95 درجه از حالت ايستاده به سمت عقب(و قابليت نصب روي ديوار) و داشتن دكمه هاي تنظيم لمسي!
3- داراي دو بلندگوي خارجي با صداي نسبتا مناسب و استفاده از هر دو خروجي انالوگ و ديجيتال.
4- كيفيت تصوير و رنگ بندي خوب و نه عالي!
5- زاويه ديد از اطراف 50 از 180 درجه!!!(البته بعد از اين مقدار رنگ صفحه تغيير نميكنه و فقط صفحه تيره تر و كدرتر ميشه)
6-زمان پاسخگويي مناسب(3 تا بازي رو تا حالا باهاش امتحان كردم: Winning Eleven 8 , Prince of Persia t2t , Battlefield 2 كه تو دوتاي آخري همه چيز بي نقص بود ولي توي اون فوتبال در حالت عادي باز هم خوب بود(يعني رزوليشن 760 * 1024) اما در رزوليشن 1024 * 1280 كه پيش فرضه مونيتوره در بعضي صحنه ها مثل وقتيكه زير توپ زده ميشه تصوير تار ميشد كه نشان از كمبود سرعته!)
7- در مورد فونت ها و آيكونها هم در رزوليشن 1024 * 1280 و در حالت استاندارد همه چيز خوب ديده ميشه اما در رزوليشن 760 * 1024 فونتها يه مقدار خيلي كم سايه داره.
8- منوي تنظيمات ساده ولي مفيد و كارا.
9- قيمت واقعا مناسب.
10- Brightness و Contrast شديد( مثلا الآن كه هر دو رو از حالت پيش فرضشون كمتر كردم باز هم احساس ميكنم يه مقدار زياده و شايد اين خودش يه نكته منفي باشه)

حتما متوجه شديد كه نكات بالا نه همگي مزيت بودند و نه همگي نقص بلكه واقعياتي بودند كه بنده احساس كردم كه برخيهاش ميتونه متفاوت باشه يعني برا يه عده مزيت و از نظر ديگران نقص!(مثل بلندگو و يا دكمه هاي لمسي

اما امتياز اين مونيتور از نظر من:
براي بازي: 7 از 10
براي كارهاي گرافيكي: 8 از 10
براي كارهاي اينترنتي و متني: 7.5 از 10
امتياز كلي: 7.5 از 10

البته اينو بگم چون من بعد از تحقيقاتم به اين نتيجه رسيدم كه هنوز فن آوري LCD ها به مرحله مطلوبي نرسيده(و مثلا بيشتر از 250 هزار تومان براي 17 اينچ نمي ارزه) لذا تصميم گرفتم كه اقتصادي ترين محصول رو انتخاب كنم كه به نظرم همين مونيتورهاي فراسوست چه سري لاوان و چه سري آستارا.
لذا با توجه به نيازهاي من و قيمت مناسب، اين مونيتور از نظر من امتياز 8.5 از 10 رو ميگيره!

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1
آخر 940BW گرفتم... توی این یکی دو هفته که خیلی ازش راضی بودم...
نسبت به قیمتش عالیست... خلاصه Recommended

مبارک دوست عزیز.
یه سئوال چه رنگیه ؟
مشکی هم داره ؟ چون عکش مشکی ازش زیاد دیدیم اما از نمایندگی که سئوال کردم میگه مشکی نداره !

Nima-nm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ميشه بگيد كدوم بهتره .

SAMSUNG - 17" - 740N
يا
LG - 17" - 1752S

راستي تو اين قيمتا حدود 230 تا 240 تومن فراسو چه مدلهايي داره و اصلاً پيشنهاد مي كنيد ؟​

بالا