• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
در سایت فراسو که مشخصات 20 اینچش موجوده، پس حتما وارد بازار کرده بهترین راه تماس گرفتن با خودشونه.
نه مشخصاتش خیلی وقته رو سایتشون هست ولی قبل عید من خودم تماس گرفتم گفتن برای سال اینده وارد بازار میشه ولی هنوز بعید میدونم تو بازار اومده باشه .

mosafer 1980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تازه به جمع شما پیوستم می خوام ال سی دی بخرم 19" بین مدل های جدید ال جی سونی موندم کدومو بگیرم به نظر شما کدام بهتره؟ممنون میشم راهنمایی کنین

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
سلام
من تازه به جمع شما پیوستم می خوام ال سی دی بخرم 19" بین مدل های جدید ال جی سونی موندم کدومو بگیرم به نظر شما کدام بهتره؟ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام. من در مورد مونیتورهای LCD تا حدودی تجربه دارم.
بزرگترین فاکتوری که توی مانیتورهای LCD اهمیت دارد این است که تصویر از تمامی زوایا قابل دیدن باشد. هر مانیتوری که خواستی بگیری فقط دقت کن که از تمامی زوایا تصویرش معلوم باشه. برو پایین و از پایین تصویر مانیتور رو ببین. بیشتر مونیتورهای LCD با وجود این که کلی ادعا دارند و View Angle آن چنانی رو توی مشخصاتشون می نویسند تصویرشون فقط از روبه رو معلومه و این باعث میشه که بعد از یه مدت شدیدا پشیمون بشی که چرا LCD خریده ای؟
از من می شنوی بهترین مانیتور از این لحاظ مونیتور FARASSOO است که از تمام زوایا بهتر از هر مانیتور دیگه ای دیده می شود. همچنین از لحاظ کیفیت خدمات پس از فروش عالی است و واقعا یک شرکت ایرانی کلاس بالا و موفق است و قیمت محصولاتش هم عالی است، من اگر جای شما بودم هیچ چیزی رو با مونیتور جدید 19 اینچ و Widescreen فراسو که قیمتش هم فقط 270 تومن است عوض نمی کردم.
فقط یک چیزی:
اگر گیم باز حرفه ای هستی و می خواهی LCD بخری باید LCD تو یک مشخصه خوب دیگر هم داشته باشد و آن هم Response Time قابل قبول است. اگر واقعا می خواهی با کامپیوتر گیم بازی کنی من اصلا توصیه می کنم ال سی دی نگیر و مانیتور معمولی CRT بگیر، ولی اگر اصرار داری ال سی دی بگیری، بهترین مارک سامسونگ است خصوصا بعضی مدلهای جدیدش Response Time پایین تری دارند و مناسب ترند، البته یادت باشه از لحاظ ویژگی اولی که گفتم یعنی دیده شدن از تمامی زوایا هم چکش کنی که اون ویژگی از این یکی 100 برابر مهمتره.
گول اسم شرکتهایی مثل سونی که کلی هم ادعا دارند را نخور. فقط برو مانیتورهاشان را از پایین نگاه کن و این را هم مطمین باش که اگر یه مانیتور LCD تصویرش از پایین و چپ و راست دیده نشه بعد از 5 روز از خریدن LCD پشیمونت می کنه و میگی کاش مانیتور معمولی خریده بودم. چند تا مدل از سونی هم که تصویرشون از تمام زوایا دیده میشه فوق العاده گرانند و اصلا ارزش خریدن رو ندارند.
موفق باشی.

mosafer 1980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از راهنماییتmahi58 من زیاد گیم بازی نمی کنم الانم مانیتور crt hansol 710d دارم ازش واقعا راضیم ولی کلا چشمام داره اذیت می شه چند وقت پیش تو سایت نمایندگی هانسول مدل جدید 750 flat pro flat رو دیدم رزولوشنش 2064*1920 بود چون الان مدل دیگشو دارم خوب به طبع اینم باید خوب باشه برای من کیفیت تصویر و گارانتی مهم است حالا نمی دونم باز crt بگیرم یاlcd من کار برنامه نویسی هم میکنم اگر باز هم منو بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم گارانتی فراسو به چه صورت است؟20" داره قیمتش چنده؟:D :)

mosafer 1980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. من در مورد مونیتورهای LCD تا حدودی تجربه دارم.
بزرگترین فاکتوری که توی مانیتورهای LCD اهمیت دارد این است که تصویر از تمامی زوایا قابل دیدن باشد. هر مانیتوری که خواستی بگیری فقط دقت کن که از تمامی زوایا تصویرش معلوم باشه. برو پایین و از پایین تصویر مانیتور رو ببین. بیشتر مونیتورهای LCD با وجود این که کلی ادعا دارند و View Angle آن چنانی رو توی مشخصاتشون می نویسند تصویرشون فقط از روبه رو معلومه و این باعث میشه که بعد از یه مدت شدیدا پشیمون بشی که چرا LCD خریده ای؟
از من می شنوی بهترین مانیتور از این لحاظ مونیتور FARASSOO است که از تمام زوایا بهتر از هر مانیتور دیگه ای دیده می شود. همچنین از لحاظ کیفیت خدمات پس از فروش عالی است و واقعا یک شرکت ایرانی کلاس بالا و موفق است و قیمت محصولاتش هم عالی است، من اگر جای شما بودم هیچ چیزی رو با مونیتور جدید 19 اینچ و Widescreen فراسو که قیمتش هم فقط 270 تومن است عوض نمی کردم.
فقط یک چیزی:
اگر گیم باز حرفه ای هستی و می خواهی LCD بخری باید LCD تو یک مشخصه خوب دیگر هم داشته باشد و آن هم Response Time قابل قبول است. اگر واقعا می خواهی با کامپیوتر گیم بازی کنی من اصلا توصیه می کنم ال سی دی نگیر و مانیتور معمولی CRT بگیر، ولی اگر اصرار داری ال سی دی بگیری، بهترین مارک سامسونگ است خصوصا بعضی مدلهای جدیدش Response Time پایین تری دارند و مناسب ترند، البته یادت باشه از لحاظ ویژگی اولی که گفتم یعنی دیده شدن از تمامی زوایا هم چکش کنی که اون ویژگی از این یکی 100 برابر مهمتره.
گول اسم شرکتهایی مثل سونی که کلی هم ادعا دارند را نخور. فقط برو مانیتورهاشان را از پایین نگاه کن و این را هم مطمین باش که اگر یه مانیتور LCD تصویرش از پایین و چپ و راست دیده نشه بعد از 5 روز از خریدن LCD پشیمونت می کنه و میگی کاش مانیتور معمولی خریده بودم. چند تا مدل از سونی هم که تصویرشون از تمام زوایا دیده میشه فوق العاده گرانند و اصلا ارزش خریدن رو ندارند.
موفق باشی.
سلام
ممنون از راهنماییت من زیاد گیم بازی نمی کنم الانم مانیتور crt hansol 710d دارم ازش واقعا راضیم ولی کلا چشمام داره اذیت می شه چند وقت پیش تو سایت نمایندگی هانسول مدل جدید 750 flat pro flat رو دیدم رزولوشنش 2064*1920 بود چون الان مدل دیگشو دارم خوب به طبع اینم باید خوب باشه برای من کیفیت تصویر و گارانتی مهم است حالا نمی دونم باز crt بگیرم یاlcd من کار برنامه نویسی هم میکنم اگر باز هم منو بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم گارانتی فراسو به چه صورت است؟20" داره قیمتش چنده؟

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
ممنون از راهنماییتmahi58 من زیاد گیم بازی نمی کنم الانم مانیتور crt hansol 710d دارم ازش واقعا راضیم ولی کلا چشمام داره اذیت می شه چند وقت پیش تو سایت نمایندگی هانسول مدل جدید 750 flat pro flat رو دیدم رزولوشنش 2064*1920 بود چون الان مدل دیگشو دارم خوب به طبع اینم باید خوب باشه برای من کیفیت تصویر و گارانتی مهم است حالا نمی دونم باز crt بگیرم یاlcd من کار برنامه نویسی هم میکنم اگر باز هم منو بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم گارانتی فراسو به چه صورت است؟20" داره قیمتش چنده؟:D :)
شما واید اسکرین میخوای یا معمولی اگه واید اسکرین میخوای هم Samsung 940BW هست 280-290 تومن هم فراسو X50 استارا هست 255-270 تومن البته من خودم واید رو ترجیح میدم ولی اگر معمولی بخوای خوب انتخابها بیشتره هم سامسونگ مدلهای خوبی داره هم LG و هم سونی و... بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی شما .

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
سلام
ممنون از راهنماییت من زیاد گیم بازی نمی کنم الانم مانیتور crt hansol 710d دارم ازش واقعا راضیم ولی کلا چشمام داره اذیت می شه چند وقت پیش تو سایت نمایندگی هانسول مدل جدید 750 flat pro flat رو دیدم رزولوشنش 2064*1920 بود چون الان مدل دیگشو دارم خوب به طبع اینم باید خوب باشه برای من کیفیت تصویر و گارانتی مهم است حالا نمی دونم باز crt بگیرم یاlcd من کار برنامه نویسی هم میکنم اگر باز هم منو بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم گارانتی فراسو به چه صورت است؟20" داره قیمتش چنده؟

فراسو 20 اینچش قراره بیاد ولی دقیقا نمی دونم کی.
به هر حال همون 19 آن خوبه دیگه Widescreen هم که هست، قیمتش هم همونطور که گفتم 270 است و کارکنان گارانتی آن خدایی کارراه بنداز و خوب هستند و فقط از سر خودشون بازت نمی کنند، من تا حالا چند بار پیششون رفتم و از همه بهتر این که به آدم شربت آلبالو هم میدن!
still_dreaming.gif
exciting.gif

مونیتور هانسول و ... در مقابل مونیتورهای خوب بازار خیلی مطرح نیستند، ولی کلا هر مونیتور ال سی دی که تصویرش از همه زوایا معلوم باشه کارت رو راه می اندازه که البته شاید 30-20 درصد از مانیتورهای ال سی دی بازار این خاصیت رو دارند.
یه چیزی...
این حرف رو من از چند تا از دوستای بااطلاعاتم شنیدم ولی جایی نخوندم که میگن مانیتور LCD بیشتر از CRT چشمو اذیت میکنه. تجربه کوتاهی که خودم با مونیتورهای LCD داشته ام 100% این حرف رو تایید می کنه، بچه های دیگه هم لطفا نظرتون رو بنویسید.

mosafer 1980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ال جی سری رویایی چطوره؟مدل 1960 ال جی می گن خوبه من هنوز ندیدم چون در حال سفرم برگردم شما در موردش می دونید گارانتی فراسو تک پیکسل هست؟دوستان وایدو ترجیح می دن برای چی؟شما یا کسی در مورد crt hansol 750 flat pro flat شنیده نظرتون بگید .کلا بخواهیم کیفیت تصویرو در نظر بگیریم با تمام آپشن ها (سعت تصویرو...)هم بازی میکنم هم برنامه نویسی هم فیلم شما چی پیشنهاد می دین تا 350 تومان

clicker

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان.
من فرصت ندارم تمام 94 صفحه رو بخونم و چند صفحه ای هم که خوندم اکثرا در مورد LCD بود.

من "17 CRT میخام .

بهترین گزینه موجود چیه؟ و قیمتش چنده ؟

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
ال جی سری رویایی چطوره؟مدل 1960 ال جی می گن خوبه من هنوز ندیدم چون در حال سفرم برگردم شما در موردش می دونید گارانتی فراسو تک پیکسل هست؟دوستان وایدو ترجیح می دن برای چی؟شما یا کسی در مورد crt hansol 750 flat pro flat شنیده نظرتون بگید .کلا بخواهیم کیفیت تصویرو در نظر بگیریم با تمام آپشن ها (سعت تصویرو...)هم بازی میکنم هم برنامه نویسی هم فیلم شما چی پیشنهاد می دین تا 350 تومان

1960 رو یکی از دوستای من داشت. تصویرش خوب است و از معدود مدلهای LG است که تصویرش از همه طرف هم دیده میشه. ولی مشکلش اینه که خیلی گرون تر از 19 های دیگه است. دوستم حدود 8-7 ماه پیش خرید 395 تومن که خیلی گرون است. چون ساخت مادایران نیست و اصل کره هم هست نمی دونم چقدر الآن ارزون تر شده باشه؟ ولی به هر حال هیچ چیز خاص و مهمش بهتر از فراسو نیست.
Widescreen تکنولوژی است که روی بعضی مانیتور ها و تلویزیونهای جدید وجود دارد. کلا مونیتور Widescreen در اکثر مواقع خصوصا در زمان مشاهده فیلم DVD و بازی کردن و وصل کردن به دستگاههای بازی جدید از قبیل XBOX360 تصویر خوشگل تر و پهن تر و بهتری بهت میده که لذت کار با کامپیوتر رو بالا می بره. در هنگام پخش تصویر Widescreen رزولوشن مانیتور تو به بعضی رزولوشنهای مخصوص تغییر پیدا می کنه و کلا تصویرت قشنگ تر میشه.
من همونطور که گفتم اصلا هیچ مونیتور دیگه ای رو با فراسو مقایسه نمی کنم. حالا دیگه تصمیم خودته.
موفق باشی.

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان.
من فرصت ندارم تمام 94 صفحه رو بخونم و چند صفحه ای هم که خوندم اکثرا در مورد LCD بود.

من "17 CRT میخام .

بهترین گزینه موجود چیه؟ و قیمتش چنده ؟
من هم همین سوال را درمورد مونیتورهای 17 و 19 دارم، با تشکر

nimamalek

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. من یه راهنمایی می خواستم. بین مانیتورهای lcd ال جی مدل های L1970HR و L1900E کدوم رو ÷یشنهاد می کنید؟ قیمتشون مهم نیست. ظاهر دوتاشونم به نظرم عالیه. فقط از نظر کیفیت و کارایی. ممنون می شم راهنمایی کنید. توی رنج قیمت این دو تا مانیتور دیگه ای که از این دوتا بهتر باشه سراغ دارید؟ البته 19 اینچ. بازم ممنون. منتظر راهنمایی هاتون هستم :)

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان. من یه راهنمایی می خواستم. بین مانیتورهای lcd ال جی مدل های L1970HR و L1900E کدوم رو ÷یشنهاد می کنید؟ قیمتشون مهم نیست. ظاهر دوتاشونم به نظرم عالیه. فقط از نظر کیفیت و کارایی. ممنون می شم راهنمایی کنید. توی رنج قیمت این دو تا مانیتور دیگه ای که از این دوتا بهتر باشه سراغ دارید؟ البته 19 اینچ. بازم ممنون. منتظر راهنمایی هاتون هستم :)
به نظر من تو این رنج بهترین انتخاب ViewSonic VX2025 هست که قیمتش همین حدود 460 تومنه و البته 20 اینچ واید اسکرین هست .

guardjavidanAUS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توی قیمت 200 تا 250 تومن بهترینش چیه
ال جی یا سامسونگ و غیرو فرقی نمیکنه

nimamalek

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من تو این رنج بهترین انتخاب ViewSonic VX2025 هست که قیمتش همین حدود 460 تومنه و البته 20 اینچ واید اسکرین هست .

ممنون از اینکه راهنمایی کردید. ایم viewsonic ساخت کجاست؟ شنیدم واید اسکرین بودن فقط به درد فیلم دیدن می خوره. درسته؟ ارزش اینو داره که کنتراست اینو به کنتراست 2000:1 ال جی ترجیه بدم؟ کلاٌ غیر از 20 اینچ بودنش چه مزیتی نسبت به این دوتا ال جی داره؟ کمیابه یا راحت پیر میاد؟ بازم ممنون از توجهتون :)

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون از اینکه راهنمایی کردید. ایم viewsonic ساخت کجاست؟ شنیدم واید اسکرین بودن فقط به درد فیلم دیدن می خوره. درسته؟ ارزش اینو داره که کنتراست اینو به کنتراست 2000:1 ال جی ترجیه بدم؟ کلاٌ غیر از 20 اینچ بودنش چه مزیتی نسبت به این دوتا ال جی داره؟ کمیابه یا راحت پیر میاد؟ بازم ممنون از توجهتون :)

http://www.tomshardware.com/2006/06/27/xxl_displays/page14.html

http://www.tomshardware.com/2006/06/27/xxl_displays/page11.html

Final Verdict:
the ViewSonic VX2025WM. It's the monitor that is best suited to multiple uses. It performs decently with video games, it has good color rendering, and most of all it can display a movie reasonably well. It's not perfect, but it's the best 20" Wide monitor in the pack, and it's the one we'd recommend in that size.

شاید من هم این مانیتور را بگیرم ولی samsung 205bw زمامن پاسخ دهس 6 میلی ثانیه را دار
از این مدل سامسونگ ریوی یو های خیلی خوبی دیدم

nimamalek

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
http://www.tomshardware.com/2006/06/27/xxl_displays/page14.html

http://www.tomshardware.com/2006/06/27/xxl_displays/page11.html

Final Verdict:
the ViewSonic VX2025WM. It's the monitor that is best suited to multiple uses. It performs decently with video games, it has good color rendering, and most of all it can display a movie reasonably well. It's not perfect, but it's the best 20" Wide monitor in the pack, and it's the one we'd recommend in that size.

شاید من هم این مانیتور را بگیرم ولی samsung 205bw زمامن پاسخ دهس 6 میلی ثانیه را دار
از این مدل سامسونگ ریوی یو های خیلی خوبی دیدم

این viewsonic غیر از واید اسکرین و 20" بودن چه مزیتای دیگه ای نسبت به اون 2 تا مدل ال جی داره؟

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
یه مانیتور LCD Acer هم دیدم تو پایتخت 22 اینچ بود ولی خیلی خدا بود پشتش قرمز بود از این مدل فراریا بود مشخصات ریزشو ندارم ولی پشت ویتروین کنار یدونه 940BW گذاشته بودش که کاملا یه سر و گردن از 940BW از نظر شفافیت و وضوح بهتر بود فقط قیمتش 580 تومن بود .
این viewsonic غیر از واید اسکرین و 20" بودن چه مزیتای دیگه ای نسبت به اون 2 تا مدل ال جی داره؟
بزرگترین مزیتش اینه که اینه که تقریبا با اون مانیتورها هم قیمت هست ولی اندازش بزرگتره (20 اینچه اونا 19 اینچ ) و واید هم هست (که البته از نظر من کاملا یه مزیته) فکر میکنم همین اندازه بزرگتر کافی باشه ولی با این حال دومیش اینه که اون ViewSonic ولی اون LG و ViewSonic یکی از بهترین مانیتور سازهای دنیاست سومیش اینه که رزولوشنش بیشتره 1680x1050 و مانیتور مناسبیه برای همه کار چون هر مانیتوری بالاخره تو یه قسمتی گیر داره .

بالا