• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اطلاعات در خصوص LCD را از کجا می شود به دست آورد

چون من نمی تونم تصمیم بگیرم که اصلا از چه برندی برای خرید مانیتور استفاده کنم

جایی وجود دارده که اومده باشه قشنگ این چیز هارو توضیح بده

Pooriaf

Registered User
لایک‌ها
0
یکی کامل درباره ی تکنولوژی Wide
توضیح بده

Neo.BHK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

اگر LCD مي خواي بايد بگم LCD هاي سامسونگ خيلي خوبن.
مارك هاي ديگه رو نمي دونم.
ولي كيفيت سامسونگ خوبه

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288

اینجا رو بخون. سایت cnet برای خرید هر چیزی یه Buying Guide داره که راهنماییت می کنه که اصلا به چه چیزهایی موقع خرید باید دقت کنی. این مال مونیتورشه.
من جای تو بودم دنبال منابع فارسی نمی رفتم که چیز پدر مادر داری ازشون در نمیاد. مگه یه پدرآمرزیده ای یه جا تو فروم ها یه چیزهایی گفته باشه.
خوش باشی. :) (اکانت رپیدشیرت هم هنوز کار می کنه :happy:)

alpacinoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ميخوام يه مونيتور ال سي دي بگيرم بزرگ باشه كه بجاي تلويزيون هم استفاده كنم البته با استفاده از يك TV BOX اكسترنال
مانيتور رو براي كارهاي فيلم و بازي و گرافيك و اينترنت و مطالعه ميخوام
پيشنهاد ميكنيد 24 اينچ يا بزرگتر بگيرم يا اينكه TV رو جدا بگيرم و LCD رو هم جدا بگيرم؟
اگه بشه كه هزينه ها رو يكي كنم خوب ميشه
كسي پيشنهادي تو اين مورد داره يا قيمتي؟
چه ماركي رو پيشنهاد مي كنيد؟‌ تلويزيونهاي سري وي براويا سوني رو ميشه به جاي مانيتور استفاده كرد؟

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ميخوام يه مونيتور ال سي دي بگيرم بزرگ باشه كه بجاي تلويزيون هم استفاده كنم البته با استفاده از يك TV BOX اكسترنال
مانيتور رو براي كارهاي فيلم و بازي و گرافيك و اينترنت و مطالعه ميخوام
پيشنهاد ميكنيد 24 اينچ يا بزرگتر بگيرم يا اينكه TV رو جدا بگيرم و LCD رو هم جدا بگيرم؟
اگه بشه كه هزينه ها رو يكي كنم خوب ميشه
كسي پيشنهادي تو اين مورد داره يا قيمتي؟
چه ماركي رو پيشنهاد مي كنيد؟‌ تلويزيونهاي سري وي براويا سوني رو ميشه به جاي مانيتور استفاده كرد؟
جدا بگیری بهتره .

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
با عرض سلام خدمت همه دوستان.

الان برای خرید lcd مدلهای واید رو پیشنهاد می کنید یا معمولی ؟

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این جا هرکی هر چی داشته باشه می گه اون بهتره

یک نظر کارشناسی دریافت نکردم

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من به شخصه مانیتور واید اسکرین رو ترجیح میدم البته سلیقه ایه ولی من تا الان کسی رو ندیدم که با مانیتور واید اسکرین کار کنه بعد بگه مانیتورهای معمولی 4:3 بهترن واقعا هم هر جوری در نظر بگیری واید بهتره الانم خیلی داره سریع پیشرفت میکنه . به نظر منم الان بهترین انتخاب با توجه به قیمت Samsung 940BW هست که قیمتش خیلی مناسبه نسبت به اینچش و مانیتورهای دیگه و خودشم مانیتور فوق العادهای برای بازی خیلی خوبه تو اکثر Review هایم که ازش خوندم در موردش خیلی تعریف کردن فقط زمان خرید اینجور مانیتورها باید حواستون رو جمع کنید که یا گارانتی صفر پیکسل سوخته داشته باشن یا اینکه قبل خریدن با شرط نداشتن پیکسل سوخته یا با تست بخریدش .

alirnt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه چیزی...
این حرف رو من از چند تا از دوستای بااطلاعاتم شنیدم ولی جایی نخوندم که میگن مانیتور LCD بیشتر از CRT چشمو اذیت میکنه. تجربه کوتاهی که خودم با مونیتورهای LCD داشته ام 100% این حرف رو تایید می کنه، بچه های دیگه هم لطفا نظرتون رو بنویسید.

من فقط به خاطر چشمام می خوام LCD بخرم اونوقت میگن ضررش بیشتره ؟ ببینم فراسو استاندارد TCO03 داره ؟ کسی آرم رو دیده اون بالا گوشه ی مونیتور. چون سامسونگ که داره

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نور شدید در هر مونیتوری چشم رو اذیت می کنه ؛ شما باید نور مونیتور رو کمتر کنید !
طبق اطلاعات من LCD ضررش کمتره !

alpacinoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشكر از نظرات و راهنمايي دوستان
بالاخره پس از مرور بيشتر صفحات اين تالار و مقايسه هاي اينترنتي مانيتور ها يك سامسونگ وايد 20 گرفتم
مدل 205BW و بايد اعتراف كنم واقعا محشره!!
در مقايسه با مانيتور 19 اينچ LG ساخت كره ، زاويه ديد و كيفيت خيلي بهتري رو داره
شدت روشنايي و زمان پاسخ دهي هم عالي هست. فعلا هيچ عيب و نقصي نديدم
پايه متحرك بالا پايين و دوار باعث ميشه به راحتي در هر حالتي كه لازم باشه مانيتور رو قرار داد.
در مورد وايد بودن هم به اطلاع دوستاني كه شك دارن يا سوالي هست در بيشتر مواقع ما براي كار با كامپيوتر به عرض مانيتور نياز داريم تا طول مانيتور (در گرافيك / اينترنت / فيلم هاي جديد و dvd / بازيها و...) و در كل اگه يكبار امتحان كنيد ديگه به غير از وايد به چيز ديگه رضايت نمي ديد!!! :cool:
قيمت هم 429 هزار تومن

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
قیمتش گران است

این مانیتور های LCD در یک رزولوشن ثابت قرار می گیرند ؟
یعنی نمی شود رزولوشن آن ها را تغییر داد ؟

همین مانیتوری که شما گفتید Refershing Rate آن چند Hz است ؟

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
قیمتش گران است

این مانیتور های LCD در یک رزولوشن ثابت قرار می گیرند ؟
یعنی نمی شود رزولوشن آن ها را تغییر داد ؟

همین مانیتوری که شما گفتید Refershing Rate آن چند Hz است ؟
در مورد گرون بدونش حق باشماست این مانیتور برعکس برادر کوچکترش یعنی 940BW که به قیمت واقعیش نزدیک تره چون توسط سام سرویس پخش میشه قیمتش یکمی از قیمت واقعیش که حدود 260-250 دلاره (ممکنه کمتر هم پیدا بشه) دوره ولی خوب در عوض 940BW چون از این ساخت مالزیاست قیمتش بهتره و حدود 280-290 تومنه و اگه از 205BW بهتر نباشه چیزی ازش کم نداره فقط 19 اینچه وایده به نظر خوده منم ارز خریدش خیلی بیشتره .
نه میشه رزولوشن رو تغییر داد ولی بهتره هرچی انتخاب میکنید رزولوشن واید باشه چون تو رزولوشن های غیر واید ممکنه یکمی فکر کنید صفحه کشیده شده ولی مشابه یه مانیتور CRT شما به رزولوشن های متفاوت دسترسی دارید .
تو مانیتور های LCD چیزی به نام Refresh Rate وجود نداره اون برای مانیتورهای CRT هست تو مانیتور LCD زمان پاسخ دهی یا Response Time اهمیت زیادی داره که برای 205BW فکر کنم روی 6ms هست که زمان خوبیه البته اکثر این زمان های پاسخ دهی که تو مانیتورهای LCD اعلام مشیه بیشتر جنبه تبلیغاتی داره مثلا زمان پاسخ دهی 2ms اصلا وجود نداره و خیلی از این مانیتورهایی که زمانهای پاسخ دهی زیر 8ms دارن در عمل زمان پاسخ دهیشون از 15-16ms هم بیشتره .

bahram677

Registered User
لایک‌ها
7
در مورد گرون بدونش حق باشماست این مانیتور برعکس برادر کوچکترش یعنی 940BW که به قیمت واقعیش نزدیک تره چون توسط سام سرویس پخش میشه قیمتش یکمی از قیمت واقعیش که حدود 260-250 دلاره (ممکنه کمتر هم پیدا بشه) دوره ولی خوب در عوض 940BW چون از این ساخت مالزیاست قیمتش بهتره و حدود 280-290 تومنه و اگه از 205BW بهتر نباشه چیزی ازش کم نداره فقط 19 اینچه وایده به نظر خوده منم ارز خریدش خیلی بیشتره .
نه میشه رزولوشن رو تغییر داد ولی بهتره هرچی انتخاب میکنید رزولوشن واید باشه چون تو رزولوشن های غیر واید ممکنه یکمی فکر کنید صفحه کشیده شده ولی مشابه یه مانیتور CRT شما به رزولوشن های متفاوت دسترسی دارید .
تو مانیتور های LCD چیزی به نام Refresh Rate وجود نداره اون برای مانیتورهای CRT هست تو مانیتور LCD زمان پاسخ دهی یا Response Time اهمیت زیادی داره که برای 205BW فکر کنم روی 6ms هست که زمان خوبیه البته اکثر این زمان های پاسخ دهی که تو مانیتورهای LCD اعلام مشیه بیشتر جنبه تبلیغاتی داره مثلا زمان پاسخ دهی 2ms اصلا وجود نداره و خیلی از این مانیتورهایی که زمانهای پاسخ دهی زیر 8ms دارن در عمل زمان پاسخ دهیشون از 15-16ms هم بیشتره .

شدیدا تایید میشه
من هم خیلی در مورد این مانیتور (940BW ) تحقیق کردم واقعا کیفیت خوبی داره + HDTV

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
طبق تحقیقی که من کردم خرید مانیتور های بالای 19 توی ایران به صرفه نیست .

مثلا 226ٌWB توی newegg به قیمت 312 دلار فروش میره و این دوستمون 20 اینچ همین سری رو خریده 429 تومان !

البته Response Time برای این سری مانیتور ها 2 هست ولی طبق گفته دوستمون به این عدد ها نمی شه زیاد اعتماد کرد .

چون یه review خوندم که مانیتور های 22 اینچ رو با هم مقایسه میکرد Response Time بقیه مانیتور ها 5 بود واسه این مدل سامسونگ که 2 هست انچنان فرقی با اونها نداشت اندکی بهتر بود . ولی خرید این مدل سامسونگ رو پی شنهاد کرده بود چون جواب خوبی توی تست داده بود .

اما توی سایت سامسونگ TCO این مانیتور رو ضربدر زده !!!!!

که خودش جای تعجب داره و حالا باقی دوستان هم یه توجهی به این نکته بکنند و اگر فهمیدند بگن علتش چی می تونه باشه ؟
اینم آدرس :

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS22MEWSFVXAA.asp?page=Specifications

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مانیتور بالای 17 Inch واقعا به چه درد می خوره ؟

صفحه خیلی بزرگ از فاصله نزدیک فقط موجب سر درد آدم می شه

بعدش یه سوال فرق این مانیتور Wide با غیر واید در چی هست ؟ مزیت ها و مضرات

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
طبق تحقیقی که من کردم خرید مانیتور های بالای 19 توی ایران به صرفه نیست .

مثلا 226ٌWB توی newegg به قیمت 312 دلار فروش میره و این دوستمون 20 اینچ همین سری رو خریده 429 تومان !

البته Response Time برای این سری مانیتور ها 2 هست ولی طبق گفته دوستمون به این عدد ها نمی شه زیاد اعتماد کرد .

چون یه review خوندم که مانیتور های 22 اینچ رو با هم مقایسه میکرد Response Time بقیه مانیتور ها 5 بود واسه این مدل سامسونگ که 2 هست انچنان فرقی با اونها نداشت اندکی بهتر بود . ولی خرید این مدل سامسونگ رو پی شنهاد کرده بود چون جواب خوبی توی تست داده بود .

اما توی سایت سامسونگ TCO این مانیتور رو ضربدر زده !!!!!

که خودش جای تعجب داره و حالا باقی دوستان هم یه توجهی به این نکته بکنند و اگر فهمیدند بگن علتش چی می تونه باشه ؟
اینم آدرس :

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS22MEWSFVXAA.asp?page=Specifications
البته 226BW یا 206BW که مانیتور فوق العاده ایه و نمیشه با 205BW مقایشون کرد البته تو بازار ما این مانیتورها هنوز وارد نشدن . بعد مانیتور LCD که فقط زمان پاسخ دهیش نیست انقدر چیزهای ریز درشت برای کیفیت داره که نگو اصلا هم نمیشه به اعداد و ارقامی که برای این مانیتورها میدن اعتماد کرد چون در عمل همچی متفاوته بهترین راه اینه که کسی که اون مدل خاص رو داشته ازش سوال بکنید راه دومم که خیلی راحته اینه که تو اینترنت جستجو کنید و Review های این مانیتورها رو بخونید یا اینکه تو فروممهای خارجی نظرات افرادی که از این مانیتورها استفاده کردن رو بخونید مثلا در مورد همین 226/206BW تو HardForum یه حدود 100 صفحهای فکر کنم بحث کردن که من لینکش رو چند صفحه قبل گذاشتم .
مانیتور بالای 17 Inch واقعا به چه درد می خوره ؟

صفحه خیلی بزرگ از فاصله نزدیک فقط موجب سر درد آدم می شه

بعدش یه سوال فرق این مانیتور Wide با غیر واید در چی هست ؟ مزیت ها و مضرات
ولی من اصلا با مانیتور کوچیک حال نمیکنم واقعا هم کار کردن با یه مانیتور بزرگ یه حال دیگه ای داره و هرچی بزرگتر باشه بهتره لذت کار کردن با کامپیوتر خیلی بیشتر میشه مخصوصا تو بازیها . در مورد سردرد هم فکر میکنم این مشکل برای شما وجود داشته باشه در مورد واید اسکرین هم 1-2 صفحه قبل صحبت شد .

alirnt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیا کسی با هردوتای این مونیتورها کار کرده ؟
آیا فراسو استاندارد tco 03 داره ؟
آیا 940BW اصلا تو بازار هست؟ قیمت ؟ گارانتیش چیه ؟
البته اندازه پیکسل فراسو کوچکتر از سامسونگ هست و همچنین brightness بیشتری داره

بالا