• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
یک مانیتور 17 LCD می خواستم که چشم را خسته نکنه
چه مدلی را پیشنهاد می کنید
لطفا قیمت حدودیش را ذکر کنید

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
نظرتون در مورد اين Samsung 226BW چيه
يه جورايي مجموعه خوبي از ويژگيها *

بايد ديد مهمترين بخش يعني قيمتش چند اينجا در مياد
بعيد ميدونم اين مانيتور تو بازار باشه چون 205bw هم تازه وارد بازار شده حالا 206BW و 226BW ديگه بماند در ضمن اگرم باشه بدون شك قيمت بالايي داره (فكر ميكنم بالاي 600 تومن) چون همين 205BW هم خودش الان 420 تومن (كه يه مانيتور تقريبا معموليه ) قيمتشه ولي خوب اگه باشه مانيتور خوبيه ولي اگه ميخواي هزينه بالاي 500-600 تومن بكني خوب يه مانيتور 21 اينچ وايد اسكرين ACER من چند وقت پيش تو پايتخت ديدم كه فكر كنم 580 تومن قيمتش بود ولي خيلي مانيتور خوبي بود دور قابشم قرمز بود كنار يه 940BW كه گذاشته بوده از نظر شفافيت و روشنايي كاملا يه سر و گردن از 940BW بالاتر بوده البته مشخصاتش رو نميدونم چيه . ViewSonic Vx2025 هم هست كه 20 اينچه وايده و 460-470 تومن قيمتشه اينم خيلي مانيتور خوبيه .
Edit : اين تاپيك رو هم تو Hard نگاه كن يه 90 صفحه اي در مورد اين مانيتور بحث كردن مثل اينكه اين مانيتور با سه پنل موجوده كه از نطري كيفيتي با هم فرق ميكنن .

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
بعيد ميدونم اين مانيتور تو بازار باشه چون 205bw هم تازه وارد بازار شده حالا 206BW و 226BW ديگه بماند در ضمن اگرم باشه بدون شك قيمت بالايي داره (فكر ميكنم بالاي 600 تومن) چون همين 205BW هم خودش الان 420 تومن (كه يه مانيتور تقريبا معموليه ) قيمتشه ولي خوب اگه باشه مانيتور خوبيه ولي اگه ميخواي هزينه بالاي 500-600 تومن بكني خوب يه مانيتور 21 اينچ وايد اسكرين ACER من چند وقت پيش تو پايتخت ديدم كه فكر كنم 580 تومن قيمتش بود ولي خيلي مانيتور خوبي بود دور قابشم قرمز بود كنار يه 940BW كه گذاشته بوده از نظر شفافيت و روشنايي كاملا يه سر و گردن از 940BW بالاتر بوده البته مشخصاتش رو نميدونم چيه . ViewSonic Vx2025 هم هست كه 20 اينچه وايده و 460-470 تومن قيمتشه اينم خيلي مانيتور خوبيه .
Edit : اين تاپيك رو هم تو Hard نگاه كن يه 90 صفحه اي در مورد اين مانيتور بحث كردن مثل اينكه اين مانيتور با سه پنل موجوده كه از نطري كيفيتي با هم فرق ميكنن .

از نظر موجوديت كه مطمئن بودم هنوز وارد نشده احتمالا به اين زوديها هم نشه
در مورد اون مدل ACER كه گفتي(مدل دقيقش مشخص نيس كه) خوب من شناخت زيادي رو ACER ندارم نميدونم از لحاظ كيفي تو چه سطحيه
اين مدل viewsonic كه قيمت دادي قيمت همينجاست؟
يه مساله اي كه اعصاب منو به هم ريخته اين مشخصات بي ربطيه كه تو سايت سام سرويس نوشته
مثلا همين 205BW تو سايت خود سامسونگ نسبيت كنتراست رو زده 1000:1 تو سام سرويس نوشته 600:1
Response Time رو تو سامسونگ نوشته 5
سام سرويس نوشته 6
پنلها هم ظاهرا تفاوتي ندارن كه بگيم تفاوت از اونه
اگه مشخصات سامسونگ درست باشه(كه هست) ارزش خريدش با توجه به قيمت مشابه با اين مدل viewsonic Vx2025 كه گفتي بالاتره
اگه نوشته هاي سام سرويس درست باشه(كه نيست) Vx2025 تو اولويته
مساله ديگه اينه كه اصلا چه مدلهايي از viewsonic اينجا پيدا ميشه؟!
مثلا مدل Vx2035 از نظر ويژگيها با 205BW برابري ميكنه اما از نظر قيمتي...؟!
خلاصه گيج بازاريه خريد اين مانيتور LCD وايد
اون لينك hardforum رو دارم ميخونم تشكر

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
در مورد اون مدل ACER كه گفتي(مدل دقيقش مشخص نيس كه) خوب من شناخت زيادي رو ACER ندارم نميدونم از لحاظ كيفي تو چه سطحيه
يه مساله اي كه اعصاب منو به هم ريخته اين مشخصات بي ربطيه كه تو سايت سام سرويس نوشته
مثلا همين 205BW تو سايت خود سامسونگ نسبيت كنتراست رو زده 1000:1 تو سام سرويس نوشته 600:1
سام سرويس نوشته 6
اگه مشخصات سامسونگ درست باشه(كه هست) ارزش خريدش با توجه به قيمت مشابه با اين مدل viewsonic Vx2025 كه گفتي بالاتره
VX2025 به نظر من از 205BW بهتره البته قیمتش هم تو بازار ما یکمی دور از قیمت واقعیشه 205BW هم همینطوره و قیمتش الکی بالاست دقیقا دلیلشم اینه که سام این مانیتور رو وارد میکنه و گارانتی میکنه اگر از این واراداتیای مالزی بود بدون شک حداقل 50-60 تومن قیمتش کمتر بود مثل 940BW که با اینکه خیلی مانیتور خوبیه ولی حدود 300 تومن فقط قیمتشه. این قیمت ViewSonic VX2025 که گفتم قیمت نمایندگیه اگه تغییر نکرده باشه مدلهای ViewSonic هم تو بازار کمه زیاد نیست فکر میکنم بهترین مدلش همین 2025 باشه یه مدل VP هم 20 اینچ دارن که واید نیست و ارزونتره ولی نمیدونم دقیقا مدلش چیه ولی پشت ویترین نمایندگی Altec Lancing تو پایتخت ( اگه بدونی کجاست ) همون نمایندگی ViewSonic هم داره یدونه گذاشته بود من همونجا دیدم قیمت VX2025 هم همونجا پرسیدم . اون مانیتور Acer رو هم تو پایتخت دیدم اگر اشتباه نکنم طبقه دوم بود تو راهرویه پشتی که همونجا هم 205BW رو میداد 420 تومن . ولی با این حال اگه 206BW/226BW با قیمت معقول تو بازار وارد بشه از جفتشون خیلی بهتره امیدوارم وارد بشه 226BW جزو بهترین مانیتورهای LCD موجود در بازار جهانیه که قیمتش هم خیلی مناسبه و حدود 300 دلاره 206BW هم خیلی مانیتور خوبیه که حدود 200 دلاره ولی خوب بدون شک وقتی وارد بشن قیمتاشون خیلی بیشتر از این حرفا میشه . ولی اگر میخوای بالای 600 تومن پول بدی 215TW هم خیلی مانیتور عالیه حدود 600 تومنم قیمتشه .
مشخصات 205BW هم اینی که تو سایت سام سرویس زده درسته . اینم یه Review از این مانیتور .
اینم یه Review از چند مانیتور 20 اینچ واید .

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

بین دو LCD 17 اینچ زیر کدوم رو پیشنهاد می کنید :

سامسونگ 720N
220 تومن

ال جی L1752S
230 تومن

راستی به نظرتون LCD 15 اینچ چطوره ؟ برای کارای معمولی ؟ کوچیک نیست ؟
LG L1552S قیمتش 190 تومنه

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
درمورد مانيتورهاي وايد :

1-كارت گرافيكي خواصي براي اين مانيتورهاي وايد توصيه ميشه ؟
2- ايكون ها يا عكسها كه عرض و پهناشون يه نسبت مشخصي دارند و تو مانيتور هاي معموله 16:9 بصورت نرمال ديده ميشن تو مانيتورهاي وايد دفرمه نميشن ؟
3- ورودي ديجيتال DVI چقدر متفاوت هست آيا كمكي به Vga در پردازش كمتر يا ... اگه كسي تجربه اي داره ممنون ميشم توضيح بده .

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
سلام دوستان میخواستم بدونم من اگه بخوام یک LCD TV تهیه کنم تا بتیونم با استفاده از اون

از قابلیتهای کنسولهای بازی مثل XBOX 360 , PS3 حد اکثر استفاده رو ببرم ... شما چی به من

پیشنهاد میکنین دوستان !

چون من شنیدم که اینها HDTV هستند و اگه روی تلویزیونها معمولی اجرا بشن کشک هم به حساب نمیان

با سپاس از شما دوستان گرامی

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان میخواستم بدونم من اگه بخوام یک LCD TV تهیه کنم تا بتیونم با استفاده از اون

از قابلیتهای کنسولهای بازی مثل XBOX 360 , PS3 حد اکثر استفاده رو ببرم ... شما چی به من

پیشنهاد میکنین دوستان !

چون من شنیدم که اینها HDTV هستند و اگه روی تلویزیونها معمولی اجرا بشن کشک هم به حساب نمیان

چقدر میخوای هزینه کنی .

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7

پیشنهاد میکنین دوستان !

205w , 940bw هر دو hdcp دارن
اماlcd tv samsung r71 مدل 27 تا 32 دارای hdmi هستند و full hd نیستند ، اگر دنبال full hd می گردی lcd tv 37 به بالا

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
سام سرويس نوشته 6

اون مانیتور acer که دوستمون گفت مدل AL2216w هست که تازگی تو بازار رضا آوردن قیمتش 570000 اما مشخصاتش :
http://global.acer.com/products/monitor/1_series.htm#
مانیتوری بدی نیست
من خودم دنبال مانیتور full HD می گردم اما هرچی بیشتر گشتم کمتر پیدا کردم
مغازه فن آوران پایتخت که رفتم گفت یک سری مدل high level بناست که وارد کنن اما دریغ که ....
اگر اهل گیم و بازی نیستی samsung 940BW با ریسپانس 4 میلی ثانیه انتخاب مناسبیه

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
چقدر میخوای هزینه کنی .

با تشکر از حسن توجه شما دوستان عزیز ....

خوب مسلما هر چه پایین تر کمتر ... فاعدتا وقتی آدم 500 تومن هزینه کنسول میده نباید بالاتر از این

برای TV هزینه کنه ...

راستی یه کم میشه راجع به تفاوت full HD و غیر از اون توضیح بدین ...؟

ممنون

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اون مانیتور acer که دوستمون گفت مدل AL2216w هست که تازگی تو بازار رضا آوردن قیمتش 570000 اما مشخصاتش :
مانیتوری بدی نیست
مغازه فن آوران پایتخت که رفتم گفت یک سری مدل high level بناست که وارد کنن اما دریغ که ....
اره فكر كنم همين بود .
ولي 940BW به نظر من براي Game مناسبه ها بخاطر ريسپاني تايمش تو Review هايي هم كه من ازش خوندم اكثرا خيلي ازش تعريف كردن . با اين حال اميدوارم سري 206BW/226BW با توجه به قيمت خيلي مناسبي كه دارن وارد بازار بشن فكر ميكنمم وارد بشن چون ميتونه پتانسيل فروش خيلي خوبي داشته باشه مخصوصا 226BW كه قيمتش حدود 300 دلاره اگه 400 تومنم بدنش بازم ارزش خريد زيادي داره .

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با تشکر از حسن توجه شما دوستان عزیز ....

خوب مسلما هر چه پایین تر کمتر ... فاعدتا وقتی آدم 500 تومن هزینه کنسول میده نباید بالاتر از این

برای TV هزینه کنه ...

راستی یه کم میشه راجع به تفاوت full HD و غیر از اون توضیح بدین ...؟

ممنون
با 500 تومن نميتوني مانيتور مناسب براي بازي با كنسول بگيري . سامسونگ 215TW هست كه 680 تومن قيمتشه با 500 تومن يه تلويزيون معمولي بگيري توش بازي كني بهتره . مگر اينكه يه مانيتور خوب بگيري يه كارت TV با لتنسي كم هم گير بياري كه از اين طريق بازي كني با اين وجود هم بازم حداكثر ميتوني يه مانيتور 20 اينچ وايد بگيري كه ممكنه تازه خيلي هم جالب نباشه چون تو اون رنج تنوع خيلي كمه .

سلام

بین دو LCD 17 اینچ زیر کدوم رو پیشنهاد می کنید :

سامسونگ 720N
220 تومن

ال جی L1752S
230 تومن

راستی به نظرتون LCD 15 اینچ چطوره ؟ برای کارای معمولی ؟ کوچیک نیست ؟
LG L1552S قیمتش 190 تومنه

فكر نميكنم خيلي باهم فرق داشته باشن البته كانتراست 1752 بيشتره . ولي 720N هم از اين توليد مالزياست ؟ با اين وجود 1752s بخاطر گارانتيشم كه شده بهتره . اگه يه 20-30 تومن ديگه روش بزاري ميتوني يدونه از اين 19 اينچاي وايد استاراي فراسو بگيري .

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر نميكنم خيلي باهم فرق داشته باشن البته كانتراست 1752 بيشتره . ولي 720N هم از اين توليد مالزياست ؟ با اين وجود 1752s بخاطر گارانتيشم كه شده بهتره . اگه يه 20-30 تومن ديگه روش بزاري ميتوني يدونه از اين 19 اينچاي وايد استاراي فراسو بگيري .

ممنون

آره 720N تولید مالزی هستش ، V1740 سامسونگ چطوره ؟ قیمتش 216 تومنه

لینکی از فراسو ندارید ؟ قطعات فراسو ماله کدام کمپانی هستش ؟ فقط مونتاژ میکنه دیگه ؟

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه يه 20-30 تومن ديگه روش بزاري ميتوني يدونه از اين 19 اينچاي وايد استاراي فراسو بگيري .

منظورتون مدل 19 اینچ FLD-X50W هستش ؟

http://www.farassoo.com/iran/product/monitor/x50.htm

قیمت همکاری و قیمت یوزر این مانیتور چنده ؟

از نظر کیفیت ساخت و کیفیت و شفافیت تصویر در چه سطحیه ؟

ممنون

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
منظورتون مدل 19 اینچ FLD-X50W هستش ؟

http://www.farassoo.com/iran/product/monitor/x50.htm

قیمت همکاری و قیمت یوزر این مانیتور چنده ؟

از نظر کیفیت ساخت و کیفیت و شفافیت تصویر در چه سطحیه ؟

ممنون
مانيتور خوبيه نسبت به قيمتش يكي از دوستان اينجا هم يكي گرفته بود صفحه هاي قبلي رو بخوني ميتوني ايشون رو پيدا كني و از خودش بپرسي ولي به نظر من كه مانيتور خوبيه و ارزش پولي رو كه ميدي كاملا داره . قيمتش هم اگه ناياب نباشه و تو بازار باشه حدود 255-265 تومنه البته چند وقت پيش تو بازار ناياب شده بود قيمتش يكمي زياد شده بود .

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مانیتور LCD چی خوبه بخرم

شد 3 بار

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
VX2025 به نظر من از 205BW بهتره البته قیمتش هم تو بازار ما یکمی دور از قیمت واقعیشه 205BW هم همینطوره و قیمتش الکی بالاست دقیقا دلیلشم اینه که سام این مانیتور رو وارد میکنه و گارانتی میکنه اگر از این واراداتیای مالزی بود بدون شک حداقل 50-60 تومن قیمتش کمتر بود مثل 940BW که با اینکه خیلی مانیتور خوبیه ولی حدود 300 تومن فقط قیمتشه. این قیمت ViewSonic VX2025 که گفتم قیمت نمایندگیه اگه تغییر نکرده باشه مدلهای ViewSonic هم تو بازار کمه زیاد نیست فکر میکنم بهترین مدلش همین 2025 باشه یه مدل VP هم 20 اینچ دارن که واید نیست و ارزونتره ولی نمیدونم دقیقا مدلش چیه ولی پشت ویترین نمایندگی Altec Lancing تو پایتخت ( اگه بدونی کجاست ) همون نمایندگی ViewSonic هم داره یدونه گذاشته بود من همونجا دیدم قیمت VX2025 هم همونجا پرسیدم . اون مانیتور Acer رو هم تو پایتخت دیدم اگر اشتباه نکنم طبقه دوم بود تو راهرویه پشتی که همونجا هم 205BW رو میداد 420 تومن . ولی با این حال اگه 206BW/226BW با قیمت معقول تو بازار وارد بشه از جفتشون خیلی بهتره امیدوارم وارد بشه 226BW جزو بهترین مانیتورهای LCD موجود در بازار جهانیه که قیمتش هم خیلی مناسبه و حدود 300 دلاره 206BW هم خیلی مانیتور خوبیه که حدود 200 دلاره ولی خوب بدون شک وقتی وارد بشن قیمتاشون خیلی بیشتر از این حرفا میشه . ولی اگر میخوای بالای 600 تومن پول بدی 215TW هم خیلی مانیتور عالیه حدود 600 تومنم قیمتشه .
مشخصات 205BW هم اینی که تو سایت سام سرویس زده درسته . اینم یه Review از این مانیتور .
اینم یه Review از چند مانیتور 20 اینچ واید .

VX2025wm با توجه به قيمت و امكاناتش نسبت به 205BW (سرعت پاسخگويي 205BW پايينتره هر چند كه من شنيدم زير 8ms چشم تفاوتي رو احساس نميكنه, VX2025 همين زمان پاسخگويي رو داره از اونورنسبيت كنتراست VX2025 بهتره) انتخاب بهتريه
من يه هزينه تا حدود 600 گذاشتم برا مانيتور
تو اين حدود قيمتا الان نظرم رو همين samsung 215TW هست با توجه به اينكه 226bw نه وارد شده نه قيمتش مشخص نيس
اما يه چيزي كه برام عجيبه صرفنظر از نسبيت كنتراست بهتر در 215TW نسبت به 205BW ،فقط به خاطر 1 اينچ بيشتر اختلاف قيمت حدود 200 تومن رو با اين مدل داره؟!
تازه جالب اينجاست كه 215TW وروردي HDCP هم نداره ولي 205BW داره!

مانیتوری بدی نیست

AL2216w نسبت به امكانات و 22 اينچ بودنش ارزش خريدش بالاس ولي رو محصولات تصويري acer خيلي تعريف و تمجيد نيس نميدونم شايد تبليغات كمتري داره شايدم من پيگير محصولاتش نبودم

اصل استفاده من با هزينه اي كه ميخوام پاش بدم بازي كردنه 940BW انتخاب خيلي خوبيه با توجه به اينكه HDCP هم داره ولي 19 اينچ...
full HD ساپورت قيمتش بالاس به گروه خوني من كه نميخوره;)
حتي اين روزا تبليغات اين مدلهاي TV X.VISION كه ماديران با توجه به كاهش قابل توجه قيمتاش بدجوري داره مانور قيمتي ميده ,مدلهاي 32 اينچش مثلا با قيمت حدود 750 تومن وسوسه كنندس

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
VX2025wm با توجه به قيمت و امكاناتش نسبت به 205BW (سرعت پاسخگويي 205BW پايينتره هر چند كه من شنيدم زير 8ms چشم تفاوتي رو احساس نميكنه, VX2025 همين زمان پاسخگويي رو داره از اونورنسبيت كنتراست VX2025 بهتره) انتخاب بهتريه
من يه هزينه تا حدود 600 گذاشتم برا مانيتور
تو اين حدود قيمتا الان نظرم رو همين samsung 215TW هست با توجه به اينكه 226bw نه وارد شده نه قيمتش مشخص نيس
اما يه چيزي كه برام عجيبه صرفنظر از نسبيت كنتراست بهتر در 215TW نسبت به 205BW ،فقط به خاطر 1 اينچ بيشتر اختلاف قيمت حدود 200 تومن رو با اين مدل داره؟!
تازه جالب اينجاست كه 215TW وروردي HDCP هم نداره ولي 205BW داره!

AL2216w نسبت به امكانات و 22 اينچ بودنش ارزش خريدش بالاس ولي رو محصولات تصويري acer خيلي تعريف و تمجيد نيس نميدونم شايد تبليغات كمتري داره شايدم من پيگير محصولاتش نبودم

اصل استفاده من با هزينه اي كه ميخوام پاش بدم بازي كردنه 940BW انتخاب خيلي خوبيه با توجه به اينكه HDCP هم داره ولي 19 اينچ...
full HD ساپورت قيمتش بالاس به گروه خوني من كه نميخوره;)
حتي اين روزا تبليغات اين مدلهاي TV X.VISION كه ماديران با توجه به كاهش قابل توجه قيمتاش بدجوري داره مانور قيمتي ميده ,مدلهاي 32 اينچش مثلا با قيمت حدود 750 تومن وسوسه كنندس

به نظر من خرید samsung 21 و viewsonic vx2025 اشتباه به خصوص سامسونگ 21 چون واقعا بالاتر از قیمت جهانیش است
اگر میخوای چیزی بگیری همین 205bw با قیمت 400000 تومن و امکان hdcp مناسبه
همین acer 22 اینچ که قیمتش 5700000 تومنه تو بازار جهانی زیر 400 دلار عرضه میشه بد نیست یکسر بری بازار و تصویرش را از نزدیک ببینی گرچه قیمتش بالاست اما تو ایران فکر کنم انتخاب مناسبی باشه

بالا