• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
در کار کردن با برنامه های ادیت فیلم یا برنامه هایی که پنل های زیادی دارن که لازمه باشن مثلا فتوشاپ یا 3ds max فضای کاری بیشتر خیلی لازمه تا اون حد که خیلی ها از دو مانیتور استفاده میکنن.
در حالت کلی این بستگی به استفاده شما داره.
ممنون از دوستان که راهنمایی کردن.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
در کار کردن با برنامه های ادیت فیلم یا برنامه هایی که پنل های زیادی دارن که لازمه باشن مثلا فتوشاپ یا 3ds max فضای کاری بیشتر خیلی لازمه تا اون حد که خیلی ها از دو مانیتور استفاده میکنن.
در حالت کلی این بستگی به استفاده شما داره.
ممنون از دوستان که راهنمایی کردن.
دقیقا درسته این بخاطر اینه که دقیقا فضای افقی خیلی مهمه الان اکثر ادیت کارها یا گرافیستهای حرفهای از دو تا مانیتور واید کنار هم استفاده میکنن ولی در حالتی که کسی نخواد زیاد هزینه کنه یا اینکه اونقدر حرفهای نباشه خوب یه مانیتور واید خیلی بهتره تا یه مانیتور معمولی . برعکس گفته دوستمون بنظر من تو اینچهای از 19 به بالا (مانیتور واید هم زیر 19 اصلا فایده نداره تو بازارم نداریم فکر کنم) دیگه فضای عمودی اونقدری مهم نیست چون اونقدر فضای عمودی فراهم میشه که تو اکثر برنامه ها جواب میده اگرم فضای عمودی کم باشه معمولا اونقدری مشکل ساز نمیشه که فضای افقی کم میتونه مشکل ساز بشه .

h-sadiq

Guest
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن
نظرتون در مورد این lcd ساخت اندونزی و با قیمت تقریبی 300000 تومن چیه؟
LG L204WT
ممنونم!

ocean13

Registered User
لایک‌ها
4
ببخشید دوستانی که گیم باز هستن میشه بگید توی بازیهای پرتحرک response time 5ms با 2ms آیا تفاوتشون محسوس هست یا نه؟
ممنون از راهنمائیتون

mahdi_z200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من دو عدد مانیتور میخوام برای کار گرافیک (چا‍پ)
یکی LCD برای کار کردن و یکی هم برای دیدن آخر کار (چون رنگها تو LCD با چاپ یک مقدار فرق داره ولی تو مانیتورهای فلترون رنگها بهتره)
اگر لطف کنید و دو عدد مانیتور برای کار چاپ به من معرفی کنید متشکر میشم
LCD 19 و مانیتو فلترون 17
من کیفیت رنگها خیلی بران مهمه

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
ببخشید دوستانی که گیم باز هستن میشه بگید توی بازیهای پرتحرک response time 5ms با 2ms آیا تفاوتشون محسوس هست یا نه؟
ممنون از راهنمائیتون

شما تفاوت بین این دو تا حس نمیکنی .

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن
نظرتون در مورد این lcd ساخت اندونزی و با قیمت تقریبی 300000 تومن چیه؟
LG L204WT
ممنونم!

LG نگیر ... LG هم گرونه و هم panel های جالبی نمیسازه
بر عکس... samsung هم با کیفیت هم به صرفه ...

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
LG نگیر ... LG هم گرونه و هم panel های جالبی نمیسازه
بر عکس... samsung هم با کیفیت هم به صرفه ...

دقیقا
298.gif

ocean13

Registered User
لایک‌ها
4
نوشته ای از ocean13
ممنون از راهنمائیتون

شما تفاوت بین این دو تا حس نمیکنی .

ممنون دوست من.بقیه دوستان هم همین نظر رو دارن؟​

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون از راهنمائیتون
بیشتر جنبه تبلیغاتی داره البته اینطوریم نیست که زمان پاسخ دهی یه LCD 16ms با یه LCD 2ms یکی باشه نه ولی خیلی از LCD هایی که مثلا زمانهای پاسخ دهی 8 یا 5 میلی ثانیه براشون از طرف سازنده اعلام شده در عمل حتی زمان های پاسخ دهی 17-16 میلی ثانیه دارن نمیشه به زمانهایی که کارخونه سازنده اعلام میکنه اعتماد کرد زیاد ممکنه به زمان اعلام شده نزدیک باشه ممکنم هست خیلی فاصله داشته باشه و چیزی که مشخصه اینه که تو کارکرد مخصوصا برای بازی یا فیلم هم تاثیر زیادی داره . ولی با توجه به Review هایی که تا الان خوندم میتونم بگم مثلا 206Bw حقیقتا اگر کمترین زمان پاسخ دهی رو بین LCD های تو بازار نداشته باشه یکی از کمترین زمانهای پاسخ دهی رو داره که فکر میکنم به طور میانگین حدود 4.5 ثانیه باشه حتی در تستهای X-Bit از سه پنل 226BW به طور میانگین زمان پاسخ دهی رو 3.7 ثانیه اعلام کرده که زمان پایخ دهی خیلی عالیه .
http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/22inch_13.html

maral55

Registered User
لایک‌ها
0
توي مانيورهاي 17 اينچ سامسونگ يك مدل جديد به اسم +bf 1731 اومده كه من از نزديك تصويرش رو ديم . خيلي شفاف بود. خودش هم خيلي قشنگ بود .

smt1361

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

اگر لطف کنید و یک مانیتور ال سی دی 19 و یا در همون رنج قیمت 20 خوب معرفی کنید ممنون میشم . واید هم نباشه بهتره .

اینطور که دیدم توی پستهای قبلی ظاهرا دوستان اتفاق دارند که سامسونگ بهتره , پس یک مدل خوب سامسونگ معرفی کنید .

متشکرم

mark3257

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز می خواهم تجربه تلخ خودم را با شما در میان بگذارم تا شما به مشکل من دچار نشوید. برای خلاصه شدن مطلب فقط می گویم که من دو ماه پیش یک مانیتور SAMSUNG 215tw به مبلغ 619000 تومان (تعجب نکنید) از یکی از نمایندگان فروش سامسونگ خریدم در اولین باری که آن را روشن کردم بلافاصله متوجه کیفیت بد و اشکال در نمایش رنگ های آن شدم . در کمتر از یک ساعت از زمان خرید آن را به فروشنده برگرداندم و از آن زمان تا کنون از یک مانیتور 15 اینچی LG 57i (دوستان قدیمی این مانیتور رو میشناسن) که آن هم قرضی هست استفاده می کنم. (در این مدت 2 بار مانیتور قرض گرفتم)این که در این مدت چه مشکلاتی متحمل شدم و چقدر خسارت مالی برای من بدنبال داشته است بماند تازه الان پس از 2 ماه شرکت مرکزی در تهران فقط حاضر به تعمیر آن شده است. شرح مسایل پیش آمده در این ماجرا بسیار جالب شیرین و عبرت آموز است که سر فرصت شرح مفصل آن را برایتان می نویسم. ( برخوردها و صحبت های بسیار جالب نماینده فروش ، نماینده خدمات و حتی مدیریت سام سرویس ).
فقط برای لحظه ای در موقعیت من قرار بگیرید، یک مانیتور 619000 تومانی می خرید بدون حتی یک دقیقه استفاده آن را برای تعمیر می برید و هنوز پس از 2 ماه در آرزوی استفاده از این مانیتور 619000تومانی تعمیری هستید. این نصیحت دوستانه را از من داشته باشید :
لطفاً سامسونگ نخرین

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
دوستان عزیز می خواهم تجربه تلخ خودم را با شما در میان بگذارم تا شما به مشکل من دچار نشوید. برای خلاصه شدن مطلب فقط می گویم که من دو ماه پیش یک مانیتور SAMSUNG 215tw به مبلغ 619000 تومان (تعجب نکنید) از یکی از نمایندگان فروش سامسونگ خریدم در اولین باری که آن را روشن کردم بلافاصله متوجه کیفیت بد و اشکال در نمایش رنگ های آن شدم . در کمتر از یک ساعت از زمان خرید آن را به فروشنده برگرداندم و از آن زمان تا کنون از یک مانیتور 15 اینچی LG 57i (دوستان قدیمی این مانیتور رو میشناسن) که آن هم قرضی هست استفاده می کنم. (در این مدت 2 بار مانیتور قرض گرفتم)این که در این مدت چه مشکلاتی متحمل شدم و چقدر خسارت مالی برای من بدنبال داشته است بماند تازه الان پس از 2 ماه شرکت مرکزی در تهران فقط حاضر به تعمیر آن شده است. شرح مسایل پیش آمده در این ماجرا بسیار جالب شیرین و عبرت آموز است که سر فرصت شرح مفصل آن را برایتان می نویسم. ( برخوردها و صحبت های بسیار جالب نماینده فروش ، نماینده خدمات و حتی مدیریت سام سرویس ).
فقط برای لحظه ای در موقعیت من قرار بگیرید، یک مانیتور 619000 تومانی می خرید بدون حتی یک دقیقه استفاده آن را برای تعمیر می برید و هنوز پس از 2 ماه در آرزوی استفاده از این مانیتور 619000تومانی تعمیری هستید. این نصیحت دوستانه را از من داشته باشید :
لطفاً سامسونگ نخرین

دوست من در تمام قطعات سخت افزاری این مشکل به وجود میاد ولی فکر میکنم شما اگه یکم حرفه ای تر عمل کرده بودی میتونستی عوض کنی.
حداکثر میشه گفت گارانتی سام سرویس یعنی کشک!!! چیزی قبلا در مورد گارانتیش نشنیدم که بگم خوبه یا بد.
الانم باید خودت دنبالش باشی وگر نه حالا حالاها به دستت نمیرسه!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
لطفاً سامسونگ نخرین

چه نصیحت چرندی:eek:
من هم سامسونگ دارم همین 215tw دارم با همین گارانتی سام سرویس هم گرفتم
نه تنها هیچ مشکلی نیست بلکه کیفیت رنگ و شفافیت تصویری عالیه... همه جوره هم از قابلیتهاش بهره گرفتم
از استفاده های سنگین گرافیکی بازی بگیر تا استفاده از خروجیهای component , compositeش
اینکه شما با این مانیتور مشکل داشتی دلیل نمیشه کسی سامسونگ نخره:hmm:
موقعی که من این مانیتور گرفتم فروشنده(نمایندگی فروش سام سرویس) همونجا برا من تست پیکسل سوخته کرد که هیچ گفت برو خونه تا 24 ساعت بازم خودت همه جوره تست کن اگه بیش از 3 تا پیکسل خراب داشت بیا برات عوض کنم اینو خود سام سرویس هم که باهاشون صحبت کردم تایید کردن یعنی از جانب اونا هم ساپورت شد حالا خرابی تصویری مانیتور که بماند
خواستی آدرس فروشنده هم بدم

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امروز یک یک عدد سامسونگ DFX1793 به قیمت 103 خریدم. ولی اینکه خدمات در محل نداره خیلی بده. امیدوارم مشکلی پیش نیاره.

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
من میخوام مانیتور بخرم.;)

اولویتهام به ترتیب :

کیفیت تصویر
مناسب بودن برای کار طراحی(فوتوشاپ و عکاسی دیجیتال)
قیافه (مشکی باشه خیلی بهتره تا نقره ای)
فیلم دیدن

اساتید فکر میکنید برای من Samsung SyncMaster 940BW انتخاب خوبیه ؟ این Vertial Angle ش اذیت نمیکنه ؟ با توجه به اولویت اولم (طراحی)
شما با توجه اولویتهای من چی پیشنهاد میکنین؟

ممنون:)

Mehrdad-58

Registered User
لایک‌ها
263
سلام
ببخشید من میخوایم به یکی از دوستانم بگم برام از خارج از ایران مانیتور بیاره
خودم دوست دارم مانیتور تلویزیون باشه
اولا این سیسم مانیتور تلویزیون خوبه ؟ ایرادی نداره ؟
بعدم اینکه این مدل چه طوریاست
LG M1710A
سوما اگه مدل خاصی در این مورد سراغ دارید ممنون میشم راهنمائی کنید .

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
بهتره به جای مانیتوری که تیونر داشته باشه یه مانیتور معمولی بگیرید با یه tv card . هم به صرفه تره و هم دست شما رو تو انتخاب باز میذاره .

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
من میخوام مانیتور بخرم.;)

اولویتهام به ترتیب :

کیفیت تصویر
مناسب بودن برای کار طراحی(فوتوشاپ و عکاسی دیجیتال)
قیافه (مشکی باشه خیلی بهتره تا نقره ای)
فیلم دیدن

اساتید فکر میکنید برای من Samsung SyncMaster 940BW انتخاب خوبیه ؟ این Vertial Angle ش اذیت نمیکنه ؟ با توجه به اولویت اولم (طراحی)
شما با توجه اولویتهای من چی پیشنهاد میکنین؟

ممنون:)

نظری ندارین؟:rolleyes:

بالا