برگزیده های پرشین تولز

مانیتور

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خوب من یه مدل بهتر از این سونی hs95 رو دیدم به اسم hs95P که قیمتش حدود 570 تومنه و نسبت به hs95 برتری هایی داره ( این مقایسه رو ببینید ) ... تقریبا داره قطعی میشه که اینو بخرم ...
rainbowf.gif

در مورد گارانتی هم بگم که ایران رهجو ( سونی ) سه سال گارانتی میده و تا ماه اول هم اگه یه پیکسل سوخته داشته باشی عوض می کنه و بعدش میشه 3 تا پیکسل سوخته ... ولی مثلا سامسونگ یه سال گارانتی داره و اینطور که فروشنده می گفت بجز مدت تست یکی دو روزه ، دیگه بعدش باید حداقل 3 تا پیکسل سوخته داشته باشی ...

در مورد e96d هم پرسیدم که چرا با وجود جدیدتر بودن ، ارزونتره ... می گفتن که این " فروش ویژه " سونیه ... من که فکر می کنم کلکی تو کاره ...
263cylj.gif

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خوب من یه مدل بهتر از این سونی hs95 رو دیدم به اسم hs95P که قیمتش حدود 570 تومنه و نسبت به hs95 برتری هایی داره ( این مقایسه رو ببینید ) ... تقریبا داره قطعی میشه که اینو بخرم ...
rainbowf.gif

در مورد گارانتی هم بگم که ایران رهجو ( سونی ) سه سال گارانتی میده و تا ماه اول هم اگه یه پیکسل سوخته داشته باشی عوض می کنه و بعدش میشه 3 تا پیکسل سوخته ... ولی مثلا سامسونگ یه سال گارانتی داره و اینطور که فروشنده می گفت بجز مدت تست یکی دو روزه ، دیگه بعدش باید حداقل 3 تا پیکسل سوخته داشته باشی ...

در مورد e96d هم پرسیدم که چرا با وجود جدیدتر بودن ، ارزونتره ... می گفتن که این " فروش ویژه " سونیه ... من که فکر می کنم کلکی تو کاره ...
263cylj.gif
مشخصتاش بهتره ( بجز Response Time 12ms ) ولي........... واقعا ارزش 160-150 هزار تومن اضافه تر دادن رو داره نميدونم شايدم داشته باشه .

nakamichi

Registered User
لایک‌ها
4
rainbowf.gif

263cylj.gif

به جرات بهترين انتخاب رو داري انجام ميدي !‌ مباركت باشه ....
اين مسئله response time هم يه موضوع نسبي هست و يوهو مي بيني برابر 8 ms مانيتور هاي LG هست :f34r:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خوب یه سری اتفاقاتی افتاد که من رو مجبور با پایین آوردن بودجه کرد .. البته علتش این نبود که پولم نرسید ، بلکه یه سری ملاحظات مربوط به آینده بود ... خلاصه اش اینه که این مونیتوری که می خوام بخرم فقط تا آخر سال دستمه ، در نتیجه ترجیح دادم که پول کمتری خرج کنم ( تقریبا 200 تومن کمتر ) ...

بنابراین یه e96d می خوام بگیرم ... و چندتا نکته :

1. اون بحثی که شد سر کنتراست e96d شد ( چند تا پست بالاتر ) هم جوابش مشخص شد ... مشخصاتی که توی سایت سونی برای 19 اینچ نوشته بود ، در واقع مال 17 اینچ بود ... واسه همین بود که نوشته بود 600 ، در حالیکه باید می نوشت 700

2. آنالوگ و دیجیتال ، با توجه به تکنولوژی امروز ، ظاهرا دیگه فرق زیادی ندارن ... اینو یکی دو تا سایت معتبر از جمله Cnet خوندم ... نوشته بود که فقط یه آدم خیلی خبره در زمینه عکس و تصویر می تونه متوجه افت کیفیت آنالوگ بشه ... خوب ما که نیستیم ...

3. علت ارزونتر بودن e96d هم تا حدودی مشخص شد : این مدل e96d تقریبا 16.2 میلیون رنگ داره ؛ چون 6 بیته ... در حالیکه سری HS ، از اونجا که 8 بیته ، 16.7 میلیون رنگ داره ...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خوب من مونیتور رو گرفتم ( e96d ) ... وقتی اورده خونه به همه گفتم که به احتمال قابل توجهی (!) پیکسل سوخته داره ، واسه همین خیلی ذوق زده نشید
hanghead.gif
... همینطور هم بود ... یه پیکسل سوخته جوندار (!) تقریبا وسط صفحه بود که تو ذوق می زنه
296.gif
... و یک subpixel هم بود که البته باید خیلی زور میزدی تا ببینیش ... به هر حال درجا زنگ زدم به فروشنده و اینا و مشخص شد که این آخرین e96d بوده ... e96a دارن که dvi نمی خوره ... منم گفتم که من e96d می خوام و قرار شد که واسه ام جور کنن ... بهرحال زیاد از این بابت نگرانی ندارم ... چون گارانتی شون خوب به نظر میاد ( امیدوارم
79.gif
)

الان هم دارم باهاش کار می کنم و بجز اون قضیه پیکسل سوخته مشکلی باهاش ندارم
pinkglassesf.gif
... و فقط می تونم بگم : " 19 اینچ عاااااااااااااااااااالیه "
2dvpenc.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خوب من رفتم گارانتی و تعویض کردن برام و الان که مشکلی ندارم ...
wink.gif

گارانتی هم که رفتم گفت این dead pixel نیست ، یه " لکه اینترناله "
garfield.gif
... من بهش گفتم حالا هر چی که هست
4829.gif
... ( ولی مشخص بود که مطمئنا واسه ام عوض می کنه ، چون اونطوری که مونیتورم رو به شکل ناجوانمردانه ای گرفت دستش و بعدش با ناخونش 2-3 بار روی صفحه کشید (!!) معلوم بود که می خواد عوض کنه
preved.gif
) ...

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
خوب من مونیتور رو گرفتم ( e96d ) ... وقتی اورده خونه به همه گفتم که به احتمال قابل توجهی (!) پیکسل سوخته داره ، واسه همین خیلی ذوق زده نشید
hanghead.gif
... همینطور هم بود ... یه پیکسل سوخته جوندار (!) تقریبا وسط صفحه بود که تو ذوق می زنه
296.gif
... و یک subpixel هم بود که البته باید خیلی زور میزدی تا ببینیش ... به هر حال درجا زنگ زدم به فروشنده و اینا و مشخص شد که این آخرین e96d بوده ... e96a دارن که dvi نمی خوره ... منم گفتم که من e96d می خوام و قرار شد که واسه ام جور کنن ... بهرحال زیاد از این بابت نگرانی ندارم ... چون گارانتی شون خوب به نظر میاد ( امیدوارم
79.gif
)

الان هم دارم باهاش کار می کنم و بجز اون قضیه پیکسل سوخته مشکلی باهاش ندارم
pinkglassesf.gif
... و فقط می تونم بگم : " 19 اینچ عاااااااااااااااااااالیه "
2dvpenc.gif

سلام
دوست عزیز بنده هم قصد خرید یک مانیتور LCD 17 یا 19 اینچ را دارم و می خواهم یکی از دو مدل e96d یا Hs75 را بخرم.
در پستی که از شما نقل قول کردم شما اشاره به e96a داشتید که ظاهرا dvi ندارد.
لطفا بفرمایید که e96a با e96d به غیر از dvi چه تفاوت دیگری دارد و قیمت آنها چقدر با هم فرق می کند.
از آنجا که برای بنده dvi زیاد مطرح نیست اگر تفاوت قیمت این دو مدل قابل توجه باشد بنده e96a را تهیه کنم.
متشکرم

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام
دوست عزیز بنده هم قصد خرید یک مانیتور LCD 17 یا 19 اینچ را دارم و می خواهم یکی از دو مدل e96d یا Hs75 را بخرم.
در پستی که از شما نقل قول کردم شما اشاره به e96a داشتید که ظاهرا dvi ندارد.
لطفا بفرمایید که e96a با e96d به غیر از dvi چه تفاوت دیگری دارد و قیمت آنها چقدر با هم فرق می کند.
از آنجا که برای بنده dvi زیاد مطرح نیست اگر تفاوت قیمت این دو مدل قابل توجه باشد بنده e96a را تهیه کنم.
متشکرم
1. قیمت e96d حدود 420 تومنه که البته ظاهرا دیگه خیلی کم شده توی بازار ... قیمت e96a هم 405 تومنه که dvi هم نداره ( واسه همینه که آخرش حرف a هست ... یعنی analogue ) و در حقیقت یه جورایی جایگزین e96d شده ...
tooth.gif

2. من مشخصاتشون رو چک کردم ... هیچ فرقی با هم ندارن ...
putersmile1.gif

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
سلام
در صفحات میانی این تاپیک توضیحی در مورد مانیتور بنکیو FP202W که واید اسکرین هست و ظاهرا در سایز 20 اینچ با گارانتی 25 ماه و قیمت مناسب 400 تومان بفروش می رسد دیدم.
از دوستان خواهش می کنم که اگر با این مانیتور آشنایی دارند توضیحی در مورد آن بدهند.
بنده قصد خرید مانیتور Sony E96d را دارم و از آنجایی که این مانیتور بنکیو هم از لحاظ قیمت با e96d برابر است و مزیت هایی همچون 1 اینچ بزرگتر و واید اسکرین بودن را دارد از دوستان عزیز خواهش می کنم بنده را راهنمایی کنند.
البته بنده در چند سایت review های خوبی از این مانیتور بنکیو دیدم ولی نظرات دوستان برایم مهم است.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام
در صفحات میانی این تاپیک توضیحی در مورد مانیتور بنکیو FP202W که واید اسکرین هست و ظاهرا در سایز 20 اینچ با گارانتی 25 ماه و قیمت مناسب 400 تومان بفروش می رسد دیدم.
از دوستان خواهش می کنم که اگر با این مانیتور آشنایی دارند توضیحی در مورد آن بدهند.
بنده قصد خرید مانیتور Sony E96d را دارم و از آنجایی که این مانیتور بنکیو هم از لحاظ قیمت با e96d برابر است و مزیت هایی همچون 1 اینچ بزرگتر و واید اسکرین بودن را دارد از دوستان عزیز خواهش می کنم بنده را راهنمایی کنند.
البته بنده در چند سایت review های خوبی از این مانیتور بنکیو دیدم ولی نظرات دوستان برایم مهم است.
مانیتور خیلی خوبیه ... منم که با سونی استایل صحبت می کردم ، اونم خیلی دنبال این بود ... ولی من پیداش نکردم .. گارانتی ایران نارا هستش ... ببین می تونی از اونا بپرسی ...
165.gif

فقط یه مساله داشت که باعث شد من سرد بشم ، اونم اینه که چون تصویر wide screen هستش ، بنابراین وقتی داری فیلمهای با قطع 3:4 می بینی ( قطع تلویزیونی ) سمت چپ و راست صفحه باید سیاه بشه ... یه چیزی شبیه وقتی که داری فیلم سینمایی رو توی TV یا مانیتور معمولی می بینی و بالا و پایین صفحه سیاه میشه ... مساله این بود که من اصلا با این قضیه نمی تونستم کنار بیام
hanghead.gif
... یعنی سالهاست که عادت کردم بالا و پایین سیاه باشه ، نه طرفین ... در نتیجه قیدش رو زدم
sad.gif
... البته فقط نظر منه و ضمنا هیچ شکی نیست که واسه فیلم دادن بهتره ... ولی بهرحال خواستم بگم که این نکته رو در نظر بگیر ...
169.gif

nendoke

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مانیتور LCD :

حداکثر 300 تومن می خوام هزینه کنم .
روی برند خاصی تعصب ندارم .
زیاد Game بازی نمی کنم - کار گرافیکی و طراحی و کد نویسی 90% استفاده ام هست .
ترجیح می دم 19 باشه , اگه گرونترِ تا چه مقداری ؟ قیمت بدین ممنون می شم . :]

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
حداکثر 300 تومن می خوام هزینه کنم .
روی برند خاصی تعصب ندارم .
زیاد Game بازی نمی کنم - کار گرافیکی و طراحی و کد نویسی 90% استفاده ام هست .
ترجیح می دم 19 باشه , اگه گرونترِ تا چه مقداری ؟ قیمت بدین ممنون می شم . :]
با این پول نمی تونی 19 بخری ، نندوک جان ... فقط یه مدل فراسو هستش که فکر کنم 19 اینچش 290 تومن بود ...
169.gif

بنابراین یا باید بری سراغ 17 اینچ ... که خوب اگه خیلی نمی خوای فیلم و اینا ببینی ، واسه ات مشکلی پیش نمیاره
putersmile1.gif
... قیمت ها هم همه حول و حوش 300 هستش ...

اما اگه بخوای همین 19 اینچ رو بگیری ( که اگه زیاد فیلم می بینی شدیدا توصیه میشه و غیر از این اشتباه محضه
garfield.gif
) همونطور که خود گفتی باید حداقل تا 400 تومن افزایش بودجه بدی : با 400 تومن می تونی سونی بگیری ( شبیه همین که من گرفتم ... متنها انالوگ .... 400 تومن دقیق ) ... ظاهرا فروش ویژه سونی هستش و واسه همین قیمتش متعادله ... سامسونگ و LG هم دیگه از 430 تومن شروع میشن و میرن بالا ... فیلیپس هم یه مدل داره 400 تومن ... 19 اینچ

خودت که واردی ... حتما حتما چیزی بگیر که گارانتی خوب داشته باش ... من که میگم فقط سونی ...

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با این پول نمی تونی 19 بخری ، نندوک جان ... فقط یه مدل فراسو هستش که فکر کنم 19 اینچش 290 تومن بود ...
169.gif

بنابراین یا باید بری سراغ 17 اینچ ... که خوب اگه خیلی نمی خوای فیلم و اینا ببینی ، واسه ات مشکلی پیش نمیاره
putersmile1.gif
... قیمت ها هم همه حول و حوش 300 هستش ...

اما اگه بخوای همین 19 اینچ رو بگیری ( که اگه زیاد فیلم می بینی شدیدا توصیه میشه و غیر از این اشتباه محضه
garfield.gif
) همونطور که خود گفتی باید حداقل تا 400 تومن افزایش بودجه بدی : با 400 تومن می تونی سونی بگیری ( شبیه همین که من گرفتم ... متنها انالوگ .... 400 تومن دقیق ) ... ظاهرا فروش ویژه سونی هستش و واسه همین قیمتش متعادله ... سامسونگ و LG هم دیگه از 430 تومن شروع میشن و میرن بالا ... فیلیپس هم یه مدل داره 400 تومن ... 19 اینچ

خودت که واردی ... حتما حتما چیزی بگیر که گارانتی خوب داشته باش ... من که میگم فقط سونی ...

سامسونگ رو دقيقا نميدونم ولي LG يه مدل 360-370 تومني "19 داره .

nendoke

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اوه خیلی مرسی , مشکلی ندارم تا اون حد هم , بیشتر برام کیفیت اش مهمه .
از قدیم هم گفتن هر ارزونی بی دلیل نیست - هر گرونی هم بی حکمت نیست . :)

نظرتون در مورد این چیه ؟
http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16824001088

ازرش داره بخرمش و بدم کسی بیاره ایران ؟
19 اینچ , واید اسکرین - 219 دلار . :]

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
اوه خیلی مرسی , مشکلی ندارم تا اون حد هم , بیشتر برام کیفیت اش مهمه .
از قدیم هم گفتن هر ارزونی بی دلیل نیست - هر گرونی هم بی حکمت نیست . :)

نظرتون در مورد این چیه ؟
http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16824001088

ازرش داره بخرمش و بدم کسی بیاره ایران ؟
19 اینچ , واید اسکرین - 219 دلار . :]
خوب با توجه به قیمتش که شکی نیست می ارزه ... هرچند اگه واسه ات بیارن اینجا ، اونوقت فکر کنم گارانتی نداری ، درسته ؟
hanghead.gif

علت ارزون شدنش هم ظاهرا اینه که برایتنسش 300 ه که یعنی دیگه حداقل ممکن ... ضمن اینکه 16.2 میلیون رنگه ( یعنی پنلش 6 بیتیه )
4cxg2n7.gif

راستی من خودم به این دلیل زیر ، دنبال wide نرفتم ... البته فقط نظر منه :
Just_Cuz_19.gif

فقط یه مساله داشت که باعث شد من سرد بشم ، اونم اینه که چون تصویر wide screen هستش ، بنابراین وقتی داری فیلمهای با قطع 3:4 می بینی ( قطع تلویزیونی ) سمت چپ و راست صفحه باید سیاه بشه ... یه چیزی شبیه وقتی که داری فیلم سینمایی رو توی TV یا مانیتور معمولی می بینی و بالا و پایین صفحه سیاه میشه ... مساله این بود که من اصلا با این قضیه نمی تونستم کنار بیام ... یعنی سالهاست که عادت کردم بالا و پایین سیاه باشه ، نه طرفین ... در نتیجه قیدش رو زدم ... البته فقط نظر منه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مانیتور 17 اینچ درست حسابی DVI تا 350 پیدا میشه؟
این 1780 به نظر خوب میاد ساخت کره هستش فعلا
در مورد 19 اینچ تا 300
920N قیمتش 300 و 913V قیمتش 320 ه البته هیچ کدوم DVI نیستن.
(یادمه Viewsonic Va912b هم 340 بود 8ms و تازه DVI هم هست فکر کنم اگه گیر بیاد خیلی عالی باشه من تجربه ی خوبی از viewsonic دارم!)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
مانیتور 17 اینچ درست حسابی DVI تا 350 پیدا میشه؟
این 1780 به نظر خوب میاد ساخت کره هستش فعلا
در مورد 19 اینچ تا 300
920N قیمتش 300 و 913V قیمتش 320 ه البته هیچ کدوم DVI نیستن.
(یادمه Viewsonic Va912b هم 340 بود 8ms و تازه DVI هم هست فکر کنم اگه گیر بیاد خیلی عالی باشه من تجربه ی خوبی از viewsonic دارم!)
محمد جان ، مدل 913v سامسونگ رو من فکر می کردم 450 تومن باشه ... اخه قیمت گرفتم موقع خرید خودم ... یعنی اشتباه کردم ...
169.gif

viewsonic رو هم من یادمه تلفن زدم یکی دو جا ، خیلی مدل های محدودی داشتن ... البته خودت تجربه ات بیشتره درباره این مدل ظاهرا .... راستی توضیحاتی که درباره گارانتی و اینا داد هم خیلی منو مطمئن نکرد ...

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
واي حال ميكنم با اين فراسو بعد اينكه ماينتور LCD زد 19 اينچ به قيمت مفته 280 تومن حالا داره يه كاراي ديگه ميكنه . مانيتور LCD زده با قلوا 20 اينچ وايد اسكرين اسمشم ASTARA هست واقعا اين فراسو داره ابرو داري ميكنه دمش گرم . مطمعنم قيمت مناسبي هم داره . مدل "19 هم داره .

Brightness : 450
Contrast : 1:500
Response Time : 5 ms
Viewing Angle : 176/150زاويه ديدش عاليه شايد عموديش خيلي خوب نباشه ولي زاويه ديد افقي 176 درجه يعني خدا .
Resolution : 1680 x 1050 sxga خودش گفته خوراك ويندوز ويستا هست راست ميگه من خودمم مانيتورم وايد اسكرينه خدايي خيلي بهتر از مانيتور معموليه محيطت خيلي باز تره و ديدت خيلي بيشتر
Speaker : 2x5 w من نميدونم چرا اين مانيتورهاي فراسو همشون اسپيكر دارن فقط معلوم نيست اسكر اين كجا هست شايد احتمالا پشتشه شايدم جدا باشه .

fldx50-larg.gif

nakamichi

Registered User
لایک‌ها
4
ديگه مانيتور CRT بدرد بخور پيدا نميشه!
99.gif
همه حرفها و مشخصاتي هم كه ميگن كشكه ، منكه خودم گرفتم اصلا حال نمي كنم ، خدايي قديميا خيلي با حال بودن . خلاصه اگه مشكل پسند و دقيق هستين منكه توصيه به CRT نمي كنم ....البته خيلي بدم نيستن اما بي نقص هم نيست (‌كيف نميده كه به هر صورت كه ميخواي استفاده كني )

بالا