برگزیده های پرشین تولز

ماوس و کیبرد

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
حالا اگه بی سیم هم نبود نبوده. فقط پرش نداشته باشه
من خودم یک A4Tech دارم که Glassify Laser هست و باید روی هر سطحی کار کنه ولی روی کاغظ و خیلی سطح های دیگه حسابی پرش داره

فقط اگه بی سیم نبود قیمت رو تا حدود 30 هزار تومان حساب کنید :)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من یه موس و کیبورد بی سیم یا بلوتوس می خواستم
می خوام کیبورد ارگونومی خوبی داشته باشه و بشه راحت باهاش کار کرد
موسم یه موسی باشه که برای کار با اینترنت خوب باشه و بزرگ باشه که تو دست جا بشه
نرمی کیبورد و موس خیلی برام مهمه!
یه مورد دیگه اینکه کلید اینترش می خوام که بزرگ باشه
از مارکهای معتبر مثل لاجیتک تا 60 تومن چی میشه گرفت ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
کسی نیست راهنمایی کنه ؟
موس های گیگا بایت چطوره ؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
Logitech® V470 بلوتوث هست و فکر کنم دور و بر 50 هزار تومن باشه
ولی اگه بخوای کی برد و ماوس با هم بشه 60 تومن فکر کنم باید بلوتوث رو فراموش کنید.ماوس و کی برد وایکروسافت MS Optical Desktop 1000 خوبه به 61 هزار تومن. البته فکر کنم فقط ماوسش بیسیمه.

قیمت های مایکروسافت رو می تونید از سایت lioncomputer.ir بگیرید

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
Logitech® V470 بلوتوث هست و فکر کنم دور و بر 50 هزار تومن باشه
ولی اگه بخوای کی برد و ماوس با هم بشه 60 تومن فکر کنم باید بلوتوث رو فراموش کنید.ماوس و کی برد وایکروسافت MS Optical Desktop 1000 خوبه به 61 هزار تومن. البته فکر کنم فقط ماوسش بیسیمه.

قیمت های مایکروسافت رو می تونید از سایت lioncomputer.ir بگیرید
بالاخره یکی جواب داد
این بلوتوسی ها چطوره از نظر گیرندگی میگم ! ؟
وایرلس بهتر بهتره یا بلوتوسی ها ؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
من تا به حال هیچ کدومو نداشتم.ولی اگه گیرنده مال خودش باشه سازنده می تونه کیفیتشو هرجوری که خواست درست کنه
ولی بلوتوث نه. بلوتوث برای لپ تاپ هایی که بلوتوث دارن خوبه که یک پورت USB صرفه جویی میشه ولی بدیش اینه که هر دفعه سیستم عامل بالا میاد باید ماوس رو دوباره بشناسه (که فکر نکنم مشکلی باشه.ولی خوبه این مورد رو بررسی کنید)

در ضمن. ماوس های مایکروسافت به ادعای خودشون در صورت استفاده معمولی باتریشون تا 6 ماه دووم میاره :)
کلا به وزن و عمر باتری توجه کنید. چون کلا ماوس های بی سیم به خاطر وجود باتری سنگینترن به جز ماوس های بیسیم بدون باتری A4Tech که پد مخصوص دارن

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
امروز مدلهای لاجیتک و مایکروسافت و a4tech رو دیدم
همین طور جنیوس و گیگیابایت
یه مدل جنیوس داره مدل ارگو
http://shobtech.com/Products/genius/KBErgoMedia%20700/KBErgoMedia700.aspx
یه جا شنیدم تعریف میکردن
تو لاجیتک مدل مدیا به نظرم خوب بود و به بودجه ام می خورد
الیت و کلاسیک الترا فت هم تو همون مایه ها هستند

فکر می کنم با سیم بگیرم راحترم ! دردسرشم کمتره ! اگه با usb شارژ میشد خوب بود اما باتری دردسر داره
موس با ارگونومی خوب که جای انگشت شست هم داره از این مدلهای که سمت چپش به سمت داخل تو رفته
از اون مدلها تو ذهنم هست نمی دونم چی بگیرم
دو مدل از مایکروسافت هم دیدم اما فکر می کنم لاجیتک بهتر باشه ؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
راستش من تجربه خودمو میگم شاید به کارتون بیاد :
من تا 4 5 سال قبل چند تا ماوس Genius و یکی هم Generous مصرف کردم.معمولا یک سال نشده دکمه هاشون خراب میشد و می رفتم یکی داگه می خریدم
ولی از وقتی با A4Tech آشنا شدم قضیه فرق کرد.می تونم بگم اصلا به این راحتیا خراب نمیشن.خودم تا حالا یک Optical و یکی هم لیزری از این مارک داشتم ولی هردو الآن کاملا سالمن خیلی هم خوب کار می کنن.هردوتاشونم خیلی خوش دستن
توصیه می کنم حتما ماوس لیزری بخرید (تو بازار خیلیا به ماوس اپتیکال میگن لیزری !!!) چون روی بیشتر سطوح کار میکنه برخلاف اپتیکال که تا زیرش یکم نامناسب باشه کلا از کار میفته :D
A4tech و Microsoft هم مارک های شناخته شدهاین.پسر داییم یک کیبرد Microsoft Curve خریده بود و خیلی راضی بود .می گفت دکمه هاش خیلی نرمه و کلا تایپ کردن باهاش کیف داره .حالا هم رفته یک کی برد مولتی مدیا ی مایکروسافت خریده و کلی هم راضیه :cool: ولی من هنوز از نزدیک ندیدمش :(

خودمم کی برد A4tech دارم. کی برد گیم هست و ضد آب. 2 سال پیش خریدم 12 هزار تومن

در مورد قیمت هم A4tech خیلی قیمتش مناسبه. می تونی یک ماوس لیزری Glassify رو با 7-8 هزار تومن بخری. مدل های تا 20 تومنشم که با DPI 2500 پیدا میشه (ماوس های Glassify روی شیشه هم کار می کنن !)
ولی لاجیتک و مایکروسافت گرونترن. مخصوصا لاجیتک.ماوس های زیر 30 ! دلار لاجیتک حتی لیزری هم نیستن

اگه من بودم یه ماوس بیسیم A4tech G7 یا یک مدل لیزری با DPI بالاشو می خریدم با یک کیبرد مایکروسافت یا لاجیتک.همون Microsoft Curve مناسبه فقط تو ایران حدود 10 هزار تومن دارن از قیمت واقعی بالاتر میدن !

در آخر بستگی به کارتون هم داره.بازی ؟ مولتی مدیا؟ برنامه نویسی و تایپ ؟

با آرزوی موفقیت :D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
راستش من تجربه خودمو میگم شاید به کارتون بیاد :
من تا 4 5 سال قبل چند تا ماوس Genius و یکی هم Generous مصرف کردم.معمولا یک سال نشده دکمه هاشون خراب میشد و می رفتم یکی داگه می خریدم
ولی از وقتی با A4Tech آشنا شدم قضیه فرق کرد.می تونم بگم اصلا به این راحتیا خراب نمیشن.خودم تا حالا یک Optical و یکی هم لیزری از این مارک داشتم ولی هردو الآن کاملا سالمن خیلی هم خوب کار می کنن.هردوتاشونم خیلی خوش دستن
توصیه می کنم حتما ماوس لیزری بخرید (تو بازار خیلیا به ماوس اپتیکال میگن لیزری !!!) چون روی بیشتر سطوح کار میکنه برخلاف اپتیکال که تا زیرش یکم نامناسب باشه کلا از کار میفته :D
A4tech و Microsoft هم مارک های شناخته شدهاین.پسر داییم یک کیبرد Microsoft Curve خریده بود و خیلی راضی بود .می گفت دکمه هاش خیلی نرمه و کلا تایپ کردن باهاش کیف داره .حالا هم رفته یک کی برد مولتی مدیا ی مایکروسافت خریده و کلی هم راضیه :cool: ولی من هنوز از نزدیک ندیدمش :(

خودمم کی برد A4tech دارم. کی برد گیم هست و ضد آب. 2 سال پیش خریدم 12 هزار تومن

در مورد قیمت هم A4tech خیلی قیمتش مناسبه. می تونی یک ماوس لیزری Glassify رو با 7-8 هزار تومن بخری. مدل های تا 20 تومنشم که با DPI 2500 پیدا میشه (ماوس های Glassify روی شیشه هم کار می کنن !)
ولی لاجیتک و مایکروسافت گرونترن. مخصوصا لاجیتک.ماوس های زیر 30 ! دلار لاجیتک حتی لیزری هم نیستن

اگه من بودم یه ماوس بیسیم A4tech G7 یا یک مدل لیزری با DPI بالاشو می خریدم با یک کیبرد مایکروسافت یا لاجیتک.همون Microsoft Curve مناسبه فقط تو ایران حدود 10 هزار تومن دارن از قیمت واقعی بالاتر میدن !

در آخر بستگی به کارتون هم داره.بازی ؟ مولتی مدیا؟ برنامه نویسی و تایپ ؟

با آرزوی موفقیت :D
این مدل جی 7 که گفتی دیدم من توش از این خوشم اومد http://www.a4tech.com/ennew/product.asp?cid=142&scid=145&id=586
به خاطر اون قوسی که داره کلا دنبال اینجور موس هستم یه مدل دیگه هم هست
http://www.x7.cn/en/product.asp?id=18
تعریف این رو خیلی شنیدم
اما تصمیم گرفتم موس رو بی سییم بگیرم کیبورد رو با سیم بگیرم
این کیبورد لاجیتک قیمتش خیلی خوبه تو این حدود مایکروسافت چیزی داره ؟
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2321

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
به نظر من هم G7-750 ماوس خوبیه . خیلی هم به نظر خوشدست به نظر میاد. ولی در هر حال قبل از خرید بهتره از نزدیک هم تست کنید ببینید براتون راحته یا نه. شکل و اندازه دست هر کسی با بقیه فرق داره :D

در مورد کی برد هم مسلما لاجیتک کی برد های خوبی داره، ولی من تا حالا تست نکردم. ولی بهتون این مدل از مایکروسافت رو پیشنهاد می کنم :
prod_top-KB-comfortCurve.jpg

با انحنایی هم که داره باعث میشه مچ درد نگیرین.همونطور هم که گفتم پسرداییم تستش کرده و خیلی راضی بوده :)
تقریبا ضد آب هم هست.در حدی که اگه روش مایعات بریزه خراب نمیشه
قیمتش هم توی سایت Lioncomputer.ir الآن 31 هزار تومنه شاید تو بازار ارزونتر هم پیدا بشه
دکمه های راحتی هم داره

اینم توضیحات بیشتر :
http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/docs/cck2000/mk_CCK2000_index.html

اینم یک ریویو از G7-750 البته سایتش چینی بود دادم گوگل ترجمه کنه با عکس و توضیحات زیاد:
http://translate.google.com/transla...%95%E6%B8%AC&hl=en&client=opera&rls=en&hs=oeW

20.JPG

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نظر من هم G7-750 ماوس خوبیه . خیلی هم به نظر خوشدست به نظر میاد. ولی در هر حال قبل از خرید بهتره از نزدیک هم تست کنید ببینید براتون راحته یا نه. شکل و اندازه دست هر کسی با بقیه فرق داره :D

در مورد کی برد هم مسلما لاجیتک کی برد های خوبی داره، ولی من تا حالا تست نکردم. ولی بهتون این مدل از مایکروسافت رو پیشنهاد می کنم :
prod_top-KB-comfortCurve.jpg

با انحنایی هم که داره باعث میشه مچ درد نگیرین.همونطور هم که گفتم پسرداییم تستش کرده و خیلی راضی بوده :)
تقریبا ضد آب هم هست.در حدی که اگه روش مایعات بریزه خراب نمیشه
قیمتش هم توی سایت Lioncomputer.ir الآن 31 هزار تومنه شاید تو بازار ارزونتر هم پیدا بشه
دکمه های راحتی هم داره

اینم توضیحات بیشتر :
http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/docs/cck2000/mk_CCK2000_index.html

اینم یک ریویو از G7-750 البته سایتش چینی بود دادم گوگل ترجمه کنه با عکس و توضیحات زیاد:
http://translate.google.com/transla...%95%E6%B8%AC&hl=en&client=opera&rls=en&hs=oeW

20.JPG
این کیبورد مایکروسافت رو من تو سایت رایانه دیدم که قیمت زده بود 85 هزار تومن به خاطر این گفتم گرونه
اگر به این حدود قیمتی که گفتید باشه که مشکلی نیست همین رو میگیرم !
فقط حیف که کلید اینترش کوچیکه ! اما لاجیتکه بزرگه
قیمت این موس رو ندارید ؟
اصلا تو بازار هست ؟
نمایندگی این شرکت در ایران چه شرکتیه ؟
این کلید کنار غلطکی برای چی هست ؟
ترجمه گوگل هم کار نکرد اگه تو دستم مشکل نباشه همون رو میگرم
بازم ممنون

Last edited:

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
درسته. کلا کی بردش یکم کوچیکتره. به هر حالهر دو رو از نزدیک ببینید بهتره. هم لاجیتک هم مایکروسافت :) قیمت این کی برد همون پارسال هم حدود 30 تومن بود، این 85 تومن نمیدونم از کجا اومده !
قیمت این موس رو ندارم ولی نمایندگیش تو پاساژ ایران بود قیمتاشم خیلی خوب بود. تلفناشم اینا بود: 66419004 و 66411525 و
66974419

کلید کنار غلطک هم کلید دوبار کلیک هست.فکر کنم همه مدل های لاجیتک اینو دارن.اگه بهش عادت کنی خیلی کارتو راحت می کنه :)

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
درسته. کلا کی بردش یکم کوچیکتره. به هر حالهر دو رو از نزدیک ببینید بهتره. هم لاجیتک هم مایکروسافت :) قیمت این کی برد همون پارسال هم حدود 30 تومن بود، این 85 تومن نمیدونم از کجا اومده !
قیمت این موس رو ندارم ولی نمایندگیش تو پاساژ ایران بود قیمتاشم خیلی خوب بود. تلفناشم اینا بود: 66419004 و 66411525 و
66974419

کلید کنار غلطک هم کلید دوبار کلیک هست.فکر کنم همه مدل های لاجیتک اینو دارن.اگه بهش عادت کنی خیلی کارتو راحت می کنه :)
من صبح میرم بازار ببینم چی میشه!
ریویویی از این دو کیبورد پیدا میشه ؟
ممنون

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
قبلا از Microsoft Curve ریویوو پیدا کرده بودم ولی نمی دونم کجا بود...
ولی به احتمال خیلی زیاد از هردوشون ریویو پیدا می کنید :)

در ضمن در مورد A4tech G7 چیزی در باره عمر باتریش تو سایت ننوشته بود. اگه فهمیدین لطفا به من هم بگین
متشکرم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد عمر باتری نمی دونم ییدونه باتری مینی قلمی می خوره
ممنون بابت ریویو ها

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
البته
ولی شاید فردا که رفتی برای خرید بفهمی :D

قابل شما رو هم نداشت :)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
البته
ولی شاید فردا که رفتی برای خرید بفهمی :D

قابل شما رو هم نداشت :)
من امروز رفتم هر دو رو خریدم
کیبورد رو 30 و موس رو 17
دیگه دنبال لاجیتک نرفتم
هنوز نتونستم با کیبورد عادت کنم
چینش کلید هاش طور خاصیه ! فروشنده گفت تنها مدلی هست که فارسی شده
روش چاپ فارسی داره گارانتی یه شرکت به اسم پانا
اینم سایتش
http://panacom.ir/

پسر دایی ات هم با همین گارانتی گرفته بود ؟
از نظر چاپ روی فقط فرق میکنه
از موس هم راضیم دو رمورد باتری فروشنده چیزی نمی دونست
منم فقط این مدل رو میشناختم و داشت و گرفتم
فکر کنم وقتی استفاده نکنی خودش میره روی استند بای!

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
خیلی تبریک میگم
گارانتی اصلی مایکروسافت هم همین پانا هست. پسرداییم هم با همین گارانتی خریده بود
چاپ فارسی داشتم خیلی خوبه. یادم نبود، ولی کی برد های لاجیتک فکر کنم هیچ کدوم چاپ فارسی نداشتن :)
انشاالله به زودی به کی برد هم عادت می کنین توی کی برد های با ارگونومی خوب عادت کردن به این کیبرد از بقیه ساده تره :D ولی در نهایت به نفعتونه

چند هفته ای که با موس کارکردین نتیجه دوام باتری رو به منم بگین. اگه خوب بود شاید منم خریدم

متشکرم که خبر دادین :D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
خیلی تبریک میگم
گارانتی اصلی مایکروسافت هم همین پانا هست. پسرداییم هم با همین گارانتی خریده بود
چاپ فارسی داشتم خیلی خوبه. یادم نبود، ولی کی برد های لاجیتک فکر کنم هیچ کدوم چاپ فارسی نداشتن :)
انشاالله به زودی به کی برد هم عادت می کنین توی کی برد های با ارگونومی خوب عادت کردن به این کیبرد از بقیه ساده تره :D ولی در نهایت به نفعتونه

چند هفته ای که با موس کارکردین نتیجه دوام باتری رو به منم بگین. اگه خوب بود شاید منم خریدم

متشکرم که خبر دادین :D
ممنونم ! واقعا راهنمایی شما خیلی کمک کرد!
اره کم کم عادت میکنم کیبورد کم صدایی هست نسبت به فراسو
موس هم ازش خیلی راضیم یه مدت که باهاش کار نکنی خودش میره روی استند بای از لحاظ ارگونومی خیلی خوبه
قشنگ تو دست فیت میشه
اون دو تا کلید کناری سمت چپ معمولا برای چه کاری استفاده میشن ؟
البته میشه برنامه ریزی کرد
در مورد باتری وقتی برنامه رو نصب میکنی تو برنامه یهقسمت باتری داره که مشخص میکنی
وقتی داره تموم میشه قبلش الارم بده در ضمن در صد باتری رو نشون میده
حالا هر وقت تموم کردم خبر میدم

بالا