برگزیده های پرشین تولز

مباحث فنی و تکنیکی رمزارزها

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
اگر زحمتی نیست آره برام بفرستید. ممنون
حمله 51 درصد بیتکوین کش در اخبار:

بله درسته ولی تاحالا اتفاق نیفتاده، یا حداقل من اطلاع ندارم
فکر کنم منظور شما اون دابل اسپندی هست که یک بیتکوین رو دوبار خرج کنید و تا سالها این باقی بمونه، خوب این ممکن نیست، اگرچه من یه جایی خوندم ظاهرا یک بار اتفاق افتاده و شماره تراکنش رو هم نوشته بود که برای کدوم تراکنش هست.
منظورم دابل‌اسپندی هست که برای چند دقیقه اتفاق میوفته. طبق این ویدئو وقتی فرد ناجور یا همون attacker دو تا ترنزکشن همزمان بفرسته توی شبکه ممکنه هر دو همزمان کانفرم بشه، و همین اتفاق تا 6 بلاک بعدش هم باز بیوفته یعنی 6 بار همزمان کانفرم بشن، ولی بیش از 6 بار کانفرم احتمال کنسل شدن ترنزکشن 0.01 درصد میشه (ویدئو رو ببینید توضیح داده). اگر چه مکانیزمش رو دقیق متوجه نشدم ولی خوب حتما یه چیز هست که میگن...

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655

بیت کوین کش ربطی به بیت کوین نداره عزیز.

فکر کنم منظور شما اون دابل اسپندی هست که یک بیتکوین رو دوبار خرج کنید و تا سالها این باقی بمونه، خوب این ممکن نیست، اگرچه من یه جایی خوندم ظاهرا یک بار اتفاق افتاده و شماره تراکنش رو هم نوشته بود که برای کدوم تراکنش هست.
منظورم دابل‌اسپندی هست که برای چند دقیقه اتفاق میوفته. طبق این ویدئو وقتی فرد ناجور یا همون attacker دو تا ترنزکشن همزمان بفرسته توی شبکه ممکنه هر دو همزمان کانفرم بشه، و همین اتفاق تا 6 بلاک بعدش هم باز بیوفته یعنی 6 بار همزمان کانفرم بشن، ولی بیش از 6 بار کانفرم احتمال کنسل شدن ترنزکشن 0.01 درصد میشه (ویدئو رو ببینید توضیح داده). اگر چه مکانیزمش رو دقیق متوجه نشدم ولی خوب حتما یه چیز هست که میگن...

ببینید وقتی شما تراکنشی رو انجام میدید که بعد از یه مدتی کانفرم نمیشه ( تایید نمیشه ) میتونید دابل اسپند انجام بدید و تراکنش جدید را با کارمزد بالاتری ارسال کنید، تراکنش دوم تایید میشه و اولی از اعتبار ساقط میشه. منظور من از دابل اسپند این بود.

اما عیبی که شما فرمودید این بود که مثلا ایکس مقدار بیت کوین رو ما 2 بار خرج کنیم که آخرین بار ادمین بیتمکس بیان کرده بود ( اگر اشتباه نکنم ) که بیشتر هدفش FUD بود.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
بیت کوین کش ربطی به بیت کوین نداره عزیز.

درسته . شاید برای بیت کوین این اتفاق نیوفتاده ولی طبق اخبار (1 و 2) برای چند تا رمزارز دیگه که اتریوم هم جزوش بوده این اتفاق افتاده...

ببینید وقتی شما تراکنشی رو انجام میدید که بعد از یه مدتی کانفرم نمیشه ( تایید نمیشه ) میتونید دابل اسپند انجام بدید و تراکنش جدید را با کارمزد بالاتری ارسال کنید، تراکنش دوم تایید میشه و اولی از اعتبار ساقط میشه. منظور من از دابل اسپند این بود.
درسته، این میشه Replace By Fee یا RBF. ولی ظاهرا نوع دیگه هم وجود داره، block reorganization و orphan block رو جستجو کنید متوجه میشید. چیزی هست که توی ویدئویی که در پست قبلی گذاشتم توضیح داده.

بالا