برگزیده های پرشین تولز

متن كامل سينوهه ( بحث و بررسي اثر )

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
تعمدي در كار نبوده است .
چون من همه بچه هاي اين سايت را دوست خود ميدانم از اينجاست كه بي اختيار بر زبانم جاري مي گردد .

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از behroozsara :
تعمدي در كار نبوده است .
چون من همه بچه هاي اين سايت را دوست خود ميدانم از اينجاست كه بي اختيار بر زبانم جاري مي گردد .
البته ما بیشتر ، :)
چون همشهری هم هستیم. :happy:

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
ازبين دوستان كسي ميدونيد اين نسخه اصلي سينوهه پزشك فرعون در كدام موزه است ؟
ودر چه سالي وكجا پيداشده؟ چون اون منتقه اي كه سينوهه بهش تبعيد شده بود جاي در افتاده اي بوده
وارزش باستان شناسي نداشته . جريان پيداشدنش چه طوري بوده؟​

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
بهروز جان ، با اجازه شما من متن کامل سینوهه رو که شما در این تاپیک آورده اید ،
به صورت PDF آماده کردم ، چون قولش را داده بودم و فکر کردم شاید بعضی از دوستان بخواهند که داشته باشند ؛
عناوین فصل ها در ابتدای فایل آمده و ایندکس گذاری شده اند و استفاده از مطالب کتاب را آسان کرده اند.

لینک انلود :
http://porsman.persiangig.com/pdf_books/Sinooheh.pdf

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
شما بزرگواريد .
محبت كرديد . اميدوارم كه موفق باشيد .

shima31330

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از behroozsara :
سلام خدمت دوستان عزيز
متن كامل كتاب سينوهه نوشته ميكا والتري و به ترجمه قلم زيباي استاد ذبيح الله منصوري .
بهروز جان
خسته نباشئ اميدوارم روز به روز در كارت موفق باشئ .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
خوش آمدي دوست عزيز

اميدوارم شاهد حضور پر رنگ تر شما در اين فروم باشيم .

soheil@yaboo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ببخشید میخواستم یک انتشارات رو که کتاب در مورد تاریخ مصر داره رو به من معرفی کنید؟ زود

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
اگر منظورتون از انتشاراتى همون publisher است، انتشارات ققنوس يک سرى‌ کتاب داره به نام مجموعه تاريخ حهان که يکى از اونها مربوط به مصر باستان ميشه و فکر مى‌ کنم بايد به کارتون بياد ^_^

Fairyj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فکر میکنم کتاب سینوهه از کتاب هایی هست که باید تو دستت بگیری و بخونیش ..
قابل حس !
یکی از زیباترین کتاب هاییست که تا به حال خوندم
البته من علاقه زیادی به مصر باستان دارم
میشه بهش فکر کرد

aliali1262

Registered User
لایک‌ها
1
سلام خدمت دوستان عزيز
متن كامل كتاب سينوهه نوشته ميكا والتري و به ترجمه قلم زيباي استاد ذبيح الله منصوري .
من قدري دير آمدم
خواستم بگويم ترجمه اي بسيار زيباتر از مترجمي ديگر نيز وجود دارد
كه اسمش را فراموش كرده ام
اون ترجمه زمين تا اسمون با منصوري فرق ميكنه
حتما مقايسه كنيد-فرق رو مي بينيد....

nemessisor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من قدري دير آمدم
خواستم بگويم ترجمه اي بسيار زيباتر از مترجمي ديگر نيز وجود دارد
كه اسمش را فراموش كرده ام
اون ترجمه زمين تا اسمون با منصوري فرق ميكنه
حتما مقايسه كنيد-فرق رو مي بينيد....

از بهروز عزیز که متن این کتابو قرار داده بی نهایت سپاسگزاری می کنم باید گفت در نمایشگاه کتاب امسال دوجلد این کتاب 12000 تومان بود.:wacko:

اما باید بگویم استاد ذبیح الله منصوری یکی از معتبرترین مترجمین و مقتبسین ایرانی استه واقعا ترجمه هایشان آن قدر ملموس است که انسان را به همان ادوار تاریخ می برد البته باید پذیرفت که نثر ایشان تا حدودی برای جوانان امروز قدیمی شده است از عزیزانی که در قید حیات هستند ترجمه های جواد سید اشرف هم بسیار زیباست.
21.gif

avrlove

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آقای ذبیح الله منصوری مترجم کتاب سینوهه میگوید:
هنگامی که شروع به ترجمه کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون کردیم مقدمه کتاب را باختصار ترجمه نمودیم تا خواننده تصور نکند که یک کتاب اخلاقی یا کتابی مربوط به فولکلور را میخواند اما بخوانندگان اطمینان میدهیم که از متن اصلی کتاب حتی یک کلمه ساقط نشده و کتاب سینوهه نه فقط جمله به جمله بلکه کلمه به کلمه ترجمه گردیده است.

من والا اهل خوندن داستان نبودم این داستان رو هم اتفاقی خوندم بعدا از یکی شنیدم که آقای ذبیح الله منصوری تو ترجمه چندان امانت دار نیستن به همین خاطر از دوستان می خوام اگه کسی ترجمه دیگه ای از این کتاب داره معرفی کنه . یا اگه لینک دانلود کتاب زبان اصلی سینوهه رو دارید لطف کنید.

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شاید دوستان در پستای قبل گفته باشن ولی من فرصت نکردم بخونم.به نظرتون فیلم سینوهه جالبه؟منظورم به اندازه ی کتابشه.

Chuck N00b

Registered User
لایک‌ها
245
عذر میخوام تاپیک قدیمی رو بالا میارم.
نوشتن که کتاب اصلی سینوهه یک جزوه ی 60 صفحه ایه. پس اینهمه متن از کجا اومده؟ و بدتر، ترجمه های طولانی دیگه از کجا اومدن؟

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
عذر میخوام تاپیک قدیمی رو بالا میارم.
نوشتن که کتاب اصلی سینوهه یک جزوه ی 60 صفحه ایه. پس اینهمه متن از کجا اومده؟ و بدتر، ترجمه های طولانی دیگه از کجا اومدن؟

درود

البته فكر نمي كنم تنها 60 صفحه بوده باشد ؛ البته در اين كه ترجمه هاي آقاي ذبيح الله منصوري به متن اصلي وفادار نبوده شكي نيست و گرچه من خودم هم شخصا از مخالفان سرسخت اضافه كردن به متن اصلي و يا كاستن از ان هستم اما در عين حال مي دانم كه نمي شود مفيد بودن اين ترجمه ها را هم ناديده گرفت.

Chuck N00b

Registered User
لایک‌ها
245
درود

البته فكر نمي كنم تنها 60 صفحه بوده باشد ؛ البته در اين كه ترجمه هاي آقاي ذبيح الله منصوري به متن اصلي وفادار نبوده شكي نيست و گرچه من خودم هم شخصا از مخالفان سرسخت اضافه كردن به متن اصلي و يا كاستن از ان هستم اما در عين حال مي دانم كه نمي شود مفيد بودن اين ترجمه ها را هم ناديده گرفت.

کتاب «سینوهه پزشک مخصوص فرعون» نوشته «میکا والتاری» نویسنده فنلاندی در حالی توسط ذبیح‌الله منصوری در دو جلد و 989 صفحه ترجمه شد که اصل کتاب بیش از 60 صفحه بیشتر نیست.
ویکیپیدیا

یعنی فی الواقع کتاب رو نوشته، عجیبه. یک کتاب دیگه هم هست که خودش نوشته، به نام عشاق نامدار. و یک کتاب دیگه به نام جراح دیوانه.

البته آثار ترجمه ی مستقیم هم کم نداره.

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
ویکیپیدیا

یعنی فی الواقع کتاب رو نوشته، عجیبه. یک کتاب دیگه هم هست که خودش نوشته، به نام عشاق نامدار. و یک کتاب دیگه به نام جراح دیوانه.

البته آثار ترجمه ی مستقیم هم کم نداره.

جالب اينجاست كه در ويكيپيدياي انگليسي نوشته شده كه ترجمه انگليسي از اين كتاب از نسخه خلاصه شده نوشته فنلاندي بوده:
The Egyptian (Sinuhe egyptiläinen, Sinuhe the Egyptian) is a historical novel by Mika Waltari. It was first published in Finnish in 1945, and in an abridged English translation by Naomi Walford in 1949.

منبع

titan_551

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

دوستان کسی میدونه تلفظ صحیح اسم زنی که سینوهه در کتابش نوشته چیه؟

nefer nefer nefer?

بالا