برگزیده های پرشین تولز

مدیریت مالیاتی

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
الان اینا رو باید پرداخت کرد؟
چون تو قسمت ابلاغ چیزی نیومده
Screenshot_20230624_182438_Chrome.jpg

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
الان اینا رو باید پرداخت کرد؟
چون تو قسمت ابلاغ چیزی نیومده
مشاهده پیوست 1326589

صنف شما شامل ارزش افزوده هست؟ (مثل طلافروشی و ...) ؟ این قبض ها زمان داره و اگر روش کلیک کنی و بزنه قبض قدیمی هست و باطل شده دیگه نمیشه پرداخت کرد.

در حالت کلی بدهی های شما در بخش "ابلاغ الکترونیک" در صفحه ی اول پروفایل پرونده های شماست که ابلاغ های قطعی هستن و بهتون میگه مالیات فلان سال چند بوده.
و میشه اونو پرداخت کرد.... (گزینه اعتراض هم داره)

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
صنف شما شامل ارزش افزوده هست؟ (مثل طلافروشی و ...) ؟ این قبض ها زمان داره و اگر روش کلیک کنی و بزنه قبض قدیمی هست و باطل شده دیگه نمیشه پرداخت کرد.

در حالت کلی بدهی های شما در بخش "ابلاغ الکترونیک" در صفحه ی اول پروفایل پرونده های شماست که ابلاغ های قطعی هستن و بهتون میگه مالیات فلان سال چند بوده.
و میشه اونو پرداخت کرد.... (گزینه اعتراض هم داره)
بله .
زدم روشون نزد باطل شده
تو ابلاغ چیزی نیومده هنوز

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
بله .
زدم روشون نزد باطل شده
تو ابلاغ چیزی نیومده هنوز

در بخش ابلاغیه ها ، باید ابلاغ قطعی ۱۴۰۰ باشه... داخل پرانتز زده ابلاغ ب مودی و قرمزه.
اگر نیست بی خیال سالهای قبل شو... براشون مهم نیس دیگه رفته تو حجم بالای پرونده های کشور و کسی دستی چک نکرده

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
در بازه زمانی 10 خرداد تا 15 تیر شما نمیتونید از داخل سایت تغییر بدین خطا میده که برو دارایی و باید برید دارایی براتون تغییر بدن.
بعد از این تاریخ چی؟میتونیم از طریق سایت اقدام کنیم برای تغیرش؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
قبلا گفتم بازهم میگم..دوست داشتی عمل کن دوستم نداشتی نادیده بگیر....اگر سامانه اجازه میده حتما از تبصره 100 استفاده کنین....اگر مبلغی که میاره تو تبصره 100 خوبه همون تبصره 100 بزنین..اگر مبلغ مالیات تبصره 100 تون غیر معقول هست حتما قبلش اینتاکدتون رو بررسی کنین..ممکنه چیز الکی خورده که ممکنه باعث بالا رفتن مالیاتتون شده باشه..هر شغلی ضرایب مالیاتی خودش رو داره..شغلهای خدماتی ضرایب مالیاتی بالایی دارن و ممکنه برای شما اینتا کددتون به اشتباه چیز دیگه خورده باشه..برای تغییر اینتا کد فعلا کاربر دسترسی برای تغییر نداره و در حال حاظر فقط اداراه دارایی امکان تعیرش رو داره.
اگر سال اولی هستی ( منظورم سال 1401 ) هست و دستگاه کارتخوان داشتی حتما از تبصره 100 استفاده کنین...اظهارنامه های ماده 95 که باید اطلاعات درست مثل فروش ، خرید و.. وارد کنین باید درست بزنین و اگر دروغی بزنین و نتونین ثابت کنین جریمه کتمان درامد میخورین.
در جریان باشین فقط در صورتی اظهارنامه ماده 95 بزنین که ناچار باشین..مثلا یا سیستم نمیزاره ماده 100 بزنی..یا کارتخوان نداری و یا حساب تجاریت توسط سامانه شناسایی نشده و یا این که تراکنشت بالای 6.720 میلیارد تومن هست.
اگر تو دستگاه کارتخوانت مثلا یه خونه خریدی و 2 الی 3 میلیارد وارد پزت کردی و یا الکی مبلغ خیلی زیادی وارد حساب تجاریت شده میتونی ماده 95 بزنی ولی برای مبلغ کم صرف نظر کنین و ماده 100 بزنین چون ممکنه مالیات نهایتون چند برابره ماده 100 بشه و بعدا پشیمون بشین که چرا همون ماده 100 نزدید.
بدترین نوع همون اظهارنامه ماده 95 هست که اگر ممیزتون ادم خوبی نباشه ( که بالای 95 درصد همینجورین ) تو بد دردسری خواهید افتاد..مگر اینکه واقعا بتونین دلایل ومستندات فیزیکی ارائه بدید که اونم بازهم داستان های خاص خودش رو داره.
من یه حساب معرفی کرده بودم به عنوان حساب تجاری اما وقتی رفتم توی پنل مالیاتیم دیدم یه حساب دیگه هم به حسابهای تجاریم خودشون اضافه کرده بودن در صورتی که من پول رو از بانک ملت انتقال داده بودم به حساب شخصی خودم در سپه
در کل دوتا حساب به اسم خودم بوده
میتونم اون حسابی که خودشون زدن تجاری برم بانک ببندم؟

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
من یه حساب معرفی کرده بودم به عنوان حساب تجاری اما وقتی رفتم توی پنل مالیاتیم دیدم یه حساب دیگه هم به حسابهای تجاریم خودشون اضافه کرده بودن در صورتی که من پول رو از بانک ملت انتقال داده بودم به حساب شخصی خودم در سپه
در کل دوتا حساب به اسم خودم بوده
میتونم اون حسابی که خودشون زدن تجاری برم بانک ببندم؟

بهتره که فقط حسابی که به دستگاه کارتخوان وصل هست اونجا باشه و هرچی بقیه هست حذف شه.

ali a s

Registered User
لایک‌ها
64
سلام وقت بخیر برای کسانی که کار آزاد دارند مثل برق کار ها آیا مالیات میاد.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
سلام وقت بخیر برای کسانی که کار آزاد دارند مثل برق کار ها آیا مالیات میاد.

اگر کارتخوان دارید بله (افتتاح پرونده مالیاتی برای اخذ کارتخوان الزامیست)

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
الان یه تولیدی که نرخ سود رو براش فرضا 10 درصد در نظر گرفتن و بخواد محصولاتش رو فقط با درگاه پرداخت بفروشه، میان مبلغ کل تراکنش درگاه پرداخت رو در نظر میگیرن و از روی 10 درصد این مبلغ براش مالیات میزنن؟

بالا