• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
والا من نه اداره پستم
نه کالای خورده میارم
بارها گفته شده
اداره پست به صورت سلیقه ای عمل میکنه
گمرک کالاهای پستی بر اساس گمرکات اصلی عمل نمیکنن
و تابع فرمول مانند گمرکات اصلی نیستن
طرف هم درست میگه
نوکر شما که نیست
وظیفه جوابگویی ندارن
منظورم کارمندان پست و گمرکه !

نهایتا به صورت تجربی ونه علمی و تکنیکی
میتونم بگم شخصا بعید میدونم گمرکی زیادی براتون بخوره
شاید همون 18000 تومن رو فقط بگیرن
خیلی ممنون. ایشالا که اینطور باشه.
بله ؛ این که سلیقه ای هست واضحه. اما به هرحال تجربه و دانش شما از بنده بسیار بیشتره. گفتم شاید یک چیز حدودی بتونید بگید که ایشالا همینطور باشه و ممنون از شما.
درباره مامور گمرک کمی باهاتون مخالفم. وقتی بنده دارم کل محتویات بسته رو توضیح می دم ؛ ایشون نمی تونه یک قیمت حدودی هم بده ؛ نشون می ده که سیستم تخ*اتیک هست و می خواد ازت تا می تونه پول استخراج کنه. اگه قانونی وجود داشت ؛ می تونست مثل آدم بگه که زیر اینقدر گمرک نمی خوره و اگه می خوره برای جنس مد نظر شما 20 % هست ( مثلا ). بنده وقتی قراره یک پولی رو به یک سازمان یا شرکتی بدم ؛ حداقل حقوق بنده اینه که یک پشتیبانی ساده داشته باشم یا در بدترین حالت بدونم که چقدر باید بدم. این سفارش که هیچ ؛ اگه بخوام سفارشات گسترده تر کار کنم که خیلی بد می شه. ممکنه حتی چند ده و چند صد هزار تومان اختلاف باعث ضرر بشه ( مثال می زنم ).

بازم ممنون از کمکتون :X

موفق باشید

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
خیلی ممنون. ایشالا که اینطور باشه.
بله ؛ این که سلیقه ای هست واضحه. اما به هرحال تجربه و دانش شما از بنده بسیار بیشتره. گفتم شاید یک چیز حدودی بتونید بگید که ایشالا همینطور باشه و ممنون از شما.
درباره مامور گمرک کمی باهاتون مخالفم. وقتی بنده دارم کل محتویات بسته رو توضیح می دم ؛ ایشون نمی تونه یک قیمت حدودی هم بده ؛ نشون می ده که سیستم تخ*اتیک هست و می خواد ازت تا می تونه پول استخراج کنه. اگه قانونی وجود داشت ؛ می تونست مثل آدم بگه که زیر اینقدر گمرک نمی خوره و اگه می خوره برای جنس مد نظر شما 20 % هست ( مثلا ). بنده وقتی قراره یک پولی رو به یک سازمان یا شرکتی بدم ؛ حداقل حقوق بنده اینه که یک پشتیبانی ساده داشته باشم یا در بدترین حالت بدونم که چقدر باید بدم. این سفارش که هیچ ؛ اگه بخوام سفارشات گسترده تر کار کنم که خیلی بد می شه. ممکنه حتی چند ده و چند صد هزار تومان اختلاف باعث ضرر بشه ( مثال می زنم ).

بازم ممنون از کمکتون :X

موفق باشید
همچین وظیفه ای در قانون برای مامور گمرک تعریف نشده !
ضمنا جزو عرف کاری مامورین گمرک هم نیست

حالت تجاری شما تشریف میبرین کارت بازرگانی میگیرین ثبت سفارش میکنین
کالاتون که اومد مامور گمرک میگه ارزش کالاتون درسته یا کمه !
بر اساس کد اچ اس کالا میزان گمرکی محاسبه میشه میرین پرداخت میکنین
برگه سبز میگیرین کالاتون رو ترخیص میکنین

ندیده
حدودی
و...
نمیشه
ضرر من و شما هم به اونها ارتباطی نداره
سود گمرک در ضرر شماست !

اصولی کارکن تا بتونی پیش بینی کنی
کلاس های اتاق بازرگانی رو برو
کارت بازرگانی بگیر

r.storm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا خوندم ولي چيزي از زمان ارسال نبود
حالا يكي از دوستان لطف ميكنه بگه يه بسته چقدر طول ميكشه كه از كانادا به ايران برسه؟

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
همچین وظیفه ای در قانون برای مامور گمرک تعریف نشده !
ضمنا جزو عرف کاری مامورین گمرک هم نیست

حالت تجاری شما تشریف میبرین کارت بازرگانی میگیرین ثبت سفارش میکنین
کالاتون که اومد مامور گمرک میگه ارزش کالاتون درسته یا کمه !
بر اساس کد اچ اس کالا میزان گمرکی محاسبه میشه میرین پرداخت میکنین
برگه سبز میگیرین کالاتون رو ترخیص میکنین

ندیده
حدودی
و...
نمیشه
ضرر من و شما هم به اونها ارتباطی نداره
سود گمرک در ضرر شماست !

اصولی کارکن تا بتونی پیش بینی کنی
کلاس های اتاق بازرگانی رو برو
کارت بازرگانی بگیر
در این زمینه می شه راهنمایی کنید ؟ برای بنده که سفارش هام زیر 100 دلار در ماه ( 50 دلار اینا ) هست فکر نکنم اینقدر دردسر نیاز باشه. شما کسیو می شناسید که تهران باشه و کارت بازرگانی داشته باشه و در ازای یک درصدی کالاهای بنده رو آزاد کنه ؟ ممنون می شم شرایط بیشتر اگه کسیو می شناسید ارسال کنید.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
در این زمینه می شه راهنمایی کنید ؟ برای بنده که سفارش هام زیر 100 دلار در ماه ( 50 دلار اینا ) هست فکر نکنم اینقدر دردسر نیاز باشه. شما کسیو می شناسید که تهران باشه و کارت بازرگانی داشته باشه و در ازای یک درصدی کالاهای بنده رو آزاد کنه ؟ ممنون می شم شرایط بیشتر اگه کسیو می شناسید ارسال کنید.
کسی رو نمیتونم معرفی کنم
احتیاج به کسی هم نداری
تا 1000 دلار بعضا تا 1800 دلار هم من شنیدم و دیدم احتیاج به کارت بازرگانی نداری

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
حالا خوندم ولي چيزي از زمان ارسال نبود
حالا يكي از دوستان لطف ميكنه بگه يه بسته چقدر طول ميكشه كه از كانادا به ايران برسه؟
کانادا رو نمیدونیم
از فرستنده بپرس
از زمان قطع روابط ایران و کانادا
ارسال و دریافت بار به و از کانادا سخت شده
به فرستنده بگو بره از اداره پست سوال کنه

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
@glc_engineer
سلام اقا من به یه مشکل خوردم باید پس کرایه کنم یه سری آویز موبایل رو که پستچی ببره هم پول پست رو بگیره هم پول جنس رو بعد از تحویل !!!
تیپاکس که میگه فقط پول کرایه رو میگیره
لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
@glc_engineer
سلام اقا من به یه مشکل خوردم باید پس کرایه کنم یه سری آویز موبایل رو که پستچی ببره هم پول پست رو بگیره هم پول جنس رو بعد از تحویل !!!
تیپاکس که میگه فقط پول کرایه رو میگیره
لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم
داخل شهریه یا بین استانیه ؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
50 دلار برای هرشخص کلا در طول سال است
و همه جا همینو نوشته
میشه لطفا صفحات قبل رو بخونین !
قیمت جمعشون
عمو شروین من یادم نمیاد تورو
کجا بودی ؟
سلام .
من حدود 50 صفحه آخر همین تاپیکو خوندم .
مسئله اینه هرجا یه چیزی گفته . فقط این فوروم نیست که تو نت .
فورومای دیگه گفتن هر کالا .
تازه خود شما تو همین تاپیک دو تا چیز گفتی . یه جا گفتی سالی یه جا گفتی کلا این قانون برای مسافره نه پست .
به هر حال گویا همونجور که دوستمون گفتن چون جایی ثبت نمیشه همون قیمت بسته مهمه . چون تا الان من کلی بسته با یک اسم و آدرس گرفتم و هیچکدوم گمرک نخوردن .

منم شمارو اولین باره میبینم

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
یه سوال دیگه . اگه یه بسته پستی گمرک بخوره گمرکشم مامور پست در خونه میگیره یا باید بریم حضوری گمرک ؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام .
تازه خود شما تو همین تاپیک دو تا چیز گفتی . یه جا گفتی سالی یه جا گفتی کلا این قانون برای مسافره نه پست .
به هر حال گویا همونجور که دوستمون گفتن چون جایی ثبت نمیشه همون قیمت بسته مهمه . چون تا الان من کلی بسته با یک اسم و آدرس گرفتم و هیچکدوم گمرک نخوردن .

آفرین به شما
درست متوجه شدی
اصل این قانون برای مسافره چون پاسپورت داره و قابل پیگریه
اما اداره پست هم بعضا همین قانون رو به کار میبره ولی قابل پیگیری نیست
برای خود من یه سال چند دفعه این معافیت رو اعمال کردن
یه سال هم اصلا این معافیت رو ندادن ( منظورم پسته )
ضمنا این قانون گمرک کشور و من نوعی از خودم نمیتونم قانون در بیارم !

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
یه سوال دیگه . اگه یه بسته پستی گمرک بخوره گمرکشم مامور پست در خونه میگیره یا باید بریم حضوری گمرک ؟
توی تهران و شهرهای بزرگ در آدرس گیرنده میگیرن
البته اگه کالا تجاری تشخیص داده بشه باید برین گمرک مرسولات پستی
پست یه کاغذ فقط میاره درب منزل شما

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
داخل شهریه یا بین استانیه ؟
جفتش و بیشتر ارسال به شهرستانه چون اکثر تهرانیا میگن با پیک بفرست مشکلمون شهرستانه بیشتر ولی خب بشه با این روش هزینه تهرانم کم کرد عالی میشه

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
آفرین به شما
درست متوجه شدی
اصل این قانون برای مسافره چون پاسپورت داره و قابل پیگریه
اما اداره پست هم بعضا همین قانون رو به کار میبره ولی قابل پیگیری نیست
برای خود من یه سال چند دفعه این معافیت رو اعمال کردن
یه سال هم اصلا این معافیت رو ندادن ( منظورم پسته )
ضمنا این قانون گمرک کشور و من نوعی از خودم نمیتونم قانون در بیارم !
یعنی با این وضعیت اگه من هر ماه 50 دلار بیارم ؛ معافیت دارم. درسته ؟
چون جایی که ثبت نمی شه ؛ می گم کالا زیر 50 دلار هست ( کارشناس هم قبول می کنه که زیر 50 دلار هست ) و دیگه گمرک نمی خوره.
درسته ؟

+ واقعا ممنون که کمک می کنید و مشاوره و راهنمایی می دید به بنده و دوستان دیگه ... .

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
چون جایی که ثبت نمی شه ؛ می گم کالا زیر 50 دلار هست ( کارشناس هم قبول می کنه که زیر 50 دلار هست ) و دیگه گمرک نمی خوره.
درسته ؟

+ واقعا ممنون که کمک می کنید و مشاوره و راهنمایی می دید به بنده و دوستان دیگه ... .
چرا برعکس خوندی
قبلا عرض کردم پست این قانون رو سلیقه ای اعمال میکنه
معلوم نمیشه !
حداق 50 صفحس که من بیسوات دارم اینو توضیح میدم
شما این ترم برو حذفش کن دی

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
جفتش و بیشتر ارسال به شهرستانه چون اکثر تهرانیا میگن با پیک بفرست مشکلمون شهرستانه بیشتر ولی خب بشه با این روش هزینه تهرانم کم کرد عالی میشه
پیک برای داخل شهر
خارج شهر قرارداد با پست

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام .

درسته ؟

واردات از طريق پست

طبق ماده 39 آئين نامه اجرايي قانون مقررات صادرات و واردات از طريق پست مي توان كالاهائي را كه ورود آنها شرعاً يا قانوناً ممنوع نباشد و جنبه تجاري پيدا نكند تا 50 دلار بنام هر نفر بدون پرداخت حقوق گمركي و سود بازرگاني، بدون مطالبه كارت بازرگاني و مجوزهاي مقرر در جدول مقررات صادرات و واردات وارد و ترخيص كرد. در صورتي كه ورود كالا از اين طريق به صورت يك جريات تجاري درآيد يا مشكلات ديگري را براي كشور ايجاد كند، وزارت بازرگاني مي تواند وزارت پست و تلگراف و تلفن فهرست كالاهاي مذكور را براي جلوگيري از ترخيص به گمرك اعلام نمايد. ورود كالاهاي موضوع ماده 38 آئين نامه اجرائي قانون مقررات صادرات و واردات (بدون انتقال ارز) از طريق پست نيز امكان پذير مي باشد.

كالاهاي وارده به گمرك امانات پستي

كالاهاي وارده به گمرك امانات پستي به سه منظور وارد مي گردد:

الف) هديه و سوغات.

ب) كالاهاي مسافري.

ج) كالاهاي نمونه و تجاري كه توسط پست وارد مي شود.

الف: به صورت هديه و سوغات براي اشخاص حقيقي، در حال حاضر طبق ماده 39 آئين نامه اجرائي قانون مقررات صادرات و واردات سال 1379 براي هر نفر تا مبلغ 50 دلار به شرط نداشتن جنبه تجاري و منع شرعي و قانوني با معافيت از پرداخت حقوق ورودي و عوارض مربوطه قابل ترخيص است.

ب: به صورت لوازم و كالاهاي مسافري، كه مقررات مربوط در بخش مسافري اين كتاب بيان شده است.

ج: به صورت نمونه كالا براي واحدهاي توليدي تحقيقاتي و آموزشي و كالاي تجاري همچنين كاتالوگ و بروشور و غيره ... كه بر اساس مقررات مربوط ترخيص مي شود.

نحوه ارزيابي و ترخيص كالاهاي وارده به گمرك امانات پستي (ارزيابي غيابي)

1- بسته هاي وارده ابتدا در بخش غيابي بدون حضور صاحب بسته در حضور نماينده پست مورد ارزيابي قرار مي گيرند كه با در نظر گرفتن نوع كالا و غير مستعمل بودن آن (در مورد البسه) و نداشتن منع شرع و قانوني و غير تجاري بودن تا مبلغ 50 دلار بنام هر فرد بدون اخذ حقوق ورودي ترخيص و تحويل نماينده پست مي گردد تا تحويل صاحبان آنها گردد و مازاد بر آن به صورت حضوري ترخيص مي گردد تا تحويل صاحبان آنها گردد و مازاد بر آن به صورت حضوري ترخيص مي گردد.

2- بسته هاي بالاي 50 دلار همچنين تعدادي از بسته هائي كه احتياج به بررسي بيشتر دارد به صورت حضوري با حضور صاحب بسته و در حضور نماينده پست ارزيابي مي گردد. در اين قسمت پس از تعيين ميزان حقوق ورودي و عوارض مربوطه و پرداخت آن پته صادره تحويل صاحب كالا مي گردد كه به موجب آن بسته خود را تحويل گرفته و از گمرك ترخيص نمايد.

نكته:

هر گونه كسري و خسارت در بسته ها و محتويات آنها و عدم تحويل به موقع به صاحب بسته به عهده شركت پست كه آورنده و نگهدارنده بسته است، مي باشد و در اين زمينه گمرك مسئوليتي ندارد.

نحوه ترخيص بسته ها (حضوري)

براي صاحب بسته كه قبلاً از طريق شركت پست دعوتنامه ارسال شده است شخصاً با داشتن كارت شناسائي به گمرك مراجعه مي نمايد، افرادي كه به عنوان نماينده صاحب بسته براي ترخيص مراجعه مي نمايند مي بايست داراي وكالتنامه رسمي يا معرفي نامه از طرف صاحب بسته باشند و به شرح زير براي ترخيص بسته اقدام كنند.

1- اخذ شماره نوبت از گمرك.

2- مراجعه به قسمت احراز هويت پست (در اين قسمت پس از احراز هويت، صاحب بسته يا نماينده وي، شماره نوبت اخذ شده از گمرك در ظهر اعلاميه پستي نامبرده منعكس و بسته از انبار براي ارزيابي به قسمت ثبت دفتر انبار تحويل مي گردد).

3- ثبت شماره اعلاميه پستي و شماره نوبت اخذ شده در دفتر انبار.

4- تحويل اعلاميه پستي به كارشناسان بخش تجاري و غير تجاري گمرك جهت تعيين ارزياب

5- بيرون آوردن بسته از انبار و تحويل به ارزياب مربوطه جهت ارزيابي.

6- ارزيابي بسته ها با توجه به الويت شماره نوبت اخذ شده در حضور نماينده پست صاحب كالا يا نماينده قانوني او شروع مي شود و ميزان معافيت و حقوق ورودي مربوطه تعيين مي گردد.

همچنين بايد توجه داشت مجوز ترخيص كالاهايي كه به موجب جدول مقررات صادرات و واردات به عهده سازمان يا وزارتخانه خاصي است، كسب گردد. بعضي از نمايندگان سازمانها يا وزارتخانه هاي مذكور در گمرك مستقر نمي باشند.

بنابراين براي آن دسته از كالاهايي كه نياز به كسب نظر سازمان خاصي داردقبض نگهداري صادر مي گردد تا پس از اخذ مجوزهاي لازم ترخيص گرد.

7- صدور مجوز از سوي سازمانهاي مرتبط:

— نماينده اداره ارتباطات راديوئي درباره: راديو، تلفنهاي بي سيم، تلفن همراه (موبايل)، بردهاي الكترونيكي، IC (آي سي)، دزدگير، آيفون تصويري، كنترل دستگاههاي راديوئي، تلويزيوني و ماشينهاي اسباب بازي كنترل از راه دور و غيره.

— نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره كتب، نشريات، مجلات، كاتالوگ، بروشور، روزنامه و بعضي مدلهاي گيتار و ارگ، نوار ويدئو، نوار كاست، ديسكتهاي موسيقي، فلاپي ديسكتها و غيره.

— نماينده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (معاونت امور دارائي در ارتباط با داروها، سموم و حشره كشهاي خانگي و مواد خوراكي، آشاميدني، آرايشي، بهداشتي) و ( معاونت تجهيزات پزشكي در ارتباط با لوازم و تجهيزات پزشكي).

— نماينده وزارت علوم، تحقيقات و فناوري درباره كتب علمي و آموزشي و غيره.

— نماينده قرنطينه نباتي درباره بذر گل، نهال، كود، سموم دفع آفات نباتي.

— نماينده سازمان انرژي اتمي ايران درباره مايكروويو (غذا گرم كن) و كليه دستگاههاي پرتو زا و مواد تشعشع زا و غيره.

— نماينده وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در رابطه با كالاهاي تحت نظر از جمله فشفشه، ترقه، طپانچه، اسلحه و مهمات و غيره.

— نماينده مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي درباره كالاهاي مشمول استاندارد اجباري و تعيين نوع كالاي شيميائي و غيره از نظر نوع مواد متشكله.

8- امضاي اعلاميه پستي توسط ارزياب و كارشناس مربوطه.

9- مراجعه به بانك جهت پرداخت مبلغ تعيين شده بابت حقوق و عوارض گمركي.

10- مراجعه به ارزياب جهت صدور و امضاء پته گمركي.

11- مراجعه به صندوق گمرك و ممهور نمودن پته گمركي.

12- مراجعه به قسمت دفتر كل انبارها.

13- مراجعه به پست جهت پرداخت وجهي كه بعنوان عوارض پست دريافت مي دارند.

14- مراجعه به دفتر خروج پست (ثبت رديف اعلاميه پستي و شماره پته مربوطه و امضاي صاحب كالا)

15- تحويل بسته از پست.

16- مراجعه به درب خروج گمرك، در اين قسمت ضمن ارزيابي اجمالي مجدد و ثبت پته در دفتر درب خروج و ثبت رديف مربوطه در ظهر پته و امضاء و ممهور نمودن آن به مهر درب خروج، بسته به صاحب آن تحويل و از گمرك ترخيص مي شوند.

http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=485ac11a-9ee5-455f-9f2d-c4da6bd044a1

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
عزیز ؛

اگه بنده هر ماه بخوام 20 الی 60 ، 70 تا گردنبند و کلا لوازم تزیینی ( غیر طلا و نقره ) خریداری کنم. که هر ماه می شه تقریبا 100 دلار. می خواستم ببینم آیا به کارت بازرگانی نیازه ؟ چون من یه جا شنیدم که معمولا واسه بالای 1000 یا 2000 دلار کارت بازارگانی می خوان. بنده تهران هستم. بعد اگه کارت بازرگانی بخوان ؛ بدون کارت بازرگانی می شه ؟ چون واقعا سخت می دن ( معرفی نامه از بازرگانان دیگه ؛ دو سال فعالیت معتبر و کلی چیزایی دیگه. مثلا یک بازارگان ( شما و دوستان دیگه ذکر کردید که داخل خود پست بازرگان هست ؛ اون ها این مقدار هزینه رو کار می کنن که برن 100 دلار ترخیص کنن ؟ تقریبا چند درصد می گیرن ؟ ) و اینکه چطوری باید به اونها وکالت و ... داد و هزینه اون هم ممنون می شم ذکر کنید ؟
و اینکه با توجه به درصد هایی که خود پست اعلام می کنه ( دقیقشو نمی خوام ) اما حداکثر هزینه ای که برای 100 دلار بدلیجات ( 50 ، 60 عدد ) می تونن بگیرن چقدره ؟ مثلا خود پست درباره موبایل ( استان شیراز البته ) اعلام کرده که بیشترین گمرک موبایل 200 تومان برای آیفون 6 هست. می خواستم ببینم اینطوری ؛ برای 50 ، 60 تا گردنبند به ارزش 100 دلار حداکثر چقدر می تونه باشه ؟ درباره اینکه گمرک یک هزینه سلیقه ای است و باید کارشناس بگه بنده خودم اطلاع دارم ؛ اما دیگه حداکثر هزینه یک چیز مکتوب هست ( تا جایی که من می دونم ) ممنون می شم با این مسائل راهنمایی کنید.

بازم ممنون از راهنمایی

Last edited:

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
عزیز ؛

اگه بنده هر ماه بخوام 20 الی 60 ، 70 تا گردنبند و کلا لوازم تزیینی ( غیر طلا و نقره ) خریداری کنم. که هر ماه می شه تقریبا 100 دلار. می خواستم ببینم آیا به کارت بازرگانی نیازه ؟ چون من یه جا شنیدم که معمولا واسه بالای 1000 یا 2000 دلار کارت بازارگانی می خوان. بنده تهران هستم. بعد اگه کارت بازرگانی بخوان ؛ بدون کارت بازرگانی می شه ؟ چون واقعا سخت می دن ( معرفی نامه از بازرگانان دیگه ؛ دو سال فعالیت معتبر و کلی چیزایی دیگه. مثلا یک بازارگان ( شما و دوستان دیگه ذکر کردید که داخل خود پست بازرگان هست ؛ اون ها این مقدار هزینه رو کار می کنن که برن 100 دلار ترخیص کنن ؟ تقریبا چند درصد می گیرن ؟ ) و اینکه چطوری باید به اونها وکالت و ... داد و هزینه اون هم ممنون می شم ذکر کنید ؟
و اینکه با توجه به درصد هایی که خود پست اعلام می کنه ( دقیقشو نمی خوام ) اما حداکثر هزینه ای که برای 100 دلار بدلیجات ( 50 ، 60 عدد ) می تونن بگیرن چقدره ؟ مثلا خود پست درباره موبایل ( استان شیراز البته ) اعلام کرده که بیشترین گمرک موبایل 200 تومان برای آیفون 6 هست. می خواستم ببینم اینطوری ؛ برای 50 ، 60 تا گردنبند به ارزش 100 دلار حداکثر چقدر می تونه باشه ؟ درباره اینکه گمرک یک هزینه سلیقه ای است و باید کارشناس بگه بنده خودم اطلاع دارم ؛ اما دیگه حداکثر هزینه یک چیز مکتوب هست ( تا جایی که من می دونم ) ممنون می شم با این مسائل راهنمایی کنید.

بازم ممنون از راهنمایی
شما چهل هزار تومن بریز به حساب تا راهنمایی و پشتیبانیت کنیم !!!! دی
توی شیراز تشریف ببرین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز یک کارت بازرگانی اخذ بفرمائید
ده هزار تومن !
هیچ احد الناسی برای شما 100 دلار نمیاد ترخیص کنه
ده هزار تومن
وقت بزاره و هزینه کنه مگه اینکه نیم برگی پته بشه بارهات یا کارت بی صاحب دستش باشه
هفت هزار تومن
که اگر پته بشه باز هم کارت بازرگانی نمیخوای
سه هزار تومن

اگه تهران هستی بارت رفت توی گمرک پست توی همون قسمت دلال هستن میچرخن همونها برات به صرفس باهاشون کار کنی

جمع کل 40 هزار تومن
پ ن
آخه برادر من چهار تا لینک از اینترنت در اوردی چهل هزار تومن میگیری این لینک ها رو بدی خلق الله
من نوعی اگر مثل تو فکر کنم یا کار کنم که خرمایه میشم !
پ ن
من نه ترخیص کارم نه از این موارد کسب درآمد میکنم

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
شما چهل هزار تومن بریز به حساب تا راهنمایی و پشتیبانیت کنیم !!!! دی
توی شیراز تشریف ببرین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز یک کارت بازرگانی اخذ بفرمائید
ده هزار تومن !
هیچ احد الناسی برای شما 100 دلار نمیاد ترخیص کنه
ده هزار تومن
وقت بزاره و هزینه کنه مگه اینکه نیم برگی پته بشه بارهات یا کارت بی صاحب دستش باشه
هفت هزار تومن
که اگر پته بشه باز هم کارت بازرگانی نمیخوای
سه هزار تومن

اگه تهران هستی بارت رفت توی گمرک پست توی همون قسمت دلال هستن میچرخن همونها برات به صرفس باهاشون کار کنی

جمع کل 40 هزار تومن
پ ن
آخه برادر من چهار تا لینک از اینترنت در اوردی چهل هزار تومن میگیری این لینک ها رو بدی خلق الله
من نوعی اگر مثل تو فکر کنم یا کار کنم که خرمایه میشم !
پ ن
من نه ترخیص کارم نه از این موارد کسب درآمد میکنم
شما کلا کمی در نوشتارتون معلق نویسی دارید :D یعنی فهم بعضی قسمت ها برای عموم سخته ...
اگه نیاز به هزینه ای هست برای راهنمایی هم مشکلی نداره و به روی چشم پرداخت می شه. چون به هرحال وقت می گذارید و راهنمایی می کنید خودش یک روش برای دریافت هزینه حداقل وفتتون هست.
بنده تهران هستم و اون شیراز فقط یک مثال بود. بنده با توجه به شرایط نمی تونم کارت بازرگانی بگیرم ( جوری که می گه معرف می خواد و دو سال سابقه در این زمینه و ... ). پس همون واسطه ها که گفتید ترخیص می کنن واسه تهران ؛ اون ها 40 هزار تومان می گیرن ؟ بعد گمرک رو نمی تونید بگید که حداکثر چند درصد هست ؟ 50 % ؟ بعد مثلا میگن 50 % یا هرچی ؛ 50 % هزینه هست. یعنی مثلا 50 دلار می شه 25 دلار یا روش احساب خاصی داره ؟

بازم ممنون.

بالا