• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

Toranj88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
دوستان کسی بسته خارجی تو این چند روز داشته رسیده باشه ایران؟
این پست سنگاپور از 15 روز پیش وضعیت بسته رفته تو despatched to overseas ولی هنوز به ایران نرسیده بسته.
قبلنا یکی دو بار بسته داشتم تو زمان کمتری رسیده بود.

devil.swath

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
یکی از دوستان رفته چین
اگر با خودش یه مادربرد و سی پی یو و گرافیک و رم بیاره
گمرک میخوره؟؟؟
از هرکدوم فقط یکی

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
سلام آیا سفارش دو ساعت مچی گرانقیمت شامل گمرک میشود؟؟چقدر حداکثر؟

armen11

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من می خواهم از سایت علی اکسپرس چین هر هفته یک موبایل خرید کنم ایا می توانم ؟ هزینه گمرکی اش چطوری است بصورت پستی لطفا راهنمایی کنید به ارزش 200 دلار

mohammad_87

Registered User
لایک‌ها
56
سلام
برای سایت اینترنتی که محصولات سبک(البسه زیر یک کیلوگرم) میفروشه،برای شهرستان کدوم سرویس مطلوب تر هست؟
اولویتم تیپاکس هست و با نمایندگی محلمون صحبتهایی هم کرده ام اما تنها عیبش اینه که در بعضی استانها اصلا شعبه ندارند.
از پست هم خیلی بد شنیدم،مثل دیر رسیدن،سالم نرسیدن محصول،مشکلات تسویه و...
بجز اینها،چه پیشنهادی دارید؟

armen11

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از چین 3بار خرید کردم هر دفعه 17تومن اداره پست از من گرفت البته زی 50 دلار الان گوشی به قیمت 165 دلار سفارش دادم ایا گمرک به اون گیر می ده یا فقط گمرکی میکیره

Maatadoor

Registered User
لایک‌ها
76
درود
از دست این پست جمهورری اسلامی ایران دیگه خسته شدم
هر بار که میرم یک چیزی پست کنم (تقریبا هفته ای یک بار ) دیگه اعصاب برام نمی مونه
1.میگن اصلا پست سفارشی نمی فرستیم یا پیشتاز یا ویژه
2. میگم بیمه نکن هزینش بیاد پایین میگه اصلا بدون بیمه نمیشه
3. علاوه برموارد بالا زیر برگش هم میزنه مبلغ 2هزار و خورده ای بابت نداشتن کدپستی گیرنده و فرستنده روی بسته اخذ می شود در صورتی که کد پستی هم دارن میگم چرا اینجوری میگه سیستم میزنه کاریش نمیشه کردن . نمی دونم چی فرض کردن مارو
اینو میخوام بدونم که برای دفتر پست چه سودی داره که این قدر روی هزینه هاش میکشن ؟ شاید درصدی بهشون میرسه!!!
کجا شکایت ثبت کنم بهش رسیدگی میشه ؟؟
یک کارتن گوشی فرستادم وزنش 115 گرم از زابل به تهران 12 تومن ازم گرفتن + 2 تومن هزینه بسته بندی و چسب . در صورتی که از تهران برام جنس میفرستن با وزن 300 گرم فوقش شده 4000 تومن میشه

mk.co

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
دوستان هر سوالی در مورد گمرک و واردات و صادرات و ترخیص کالا و ترخیص خودرو و... دارید من و همکارام خوشحال میشیم کمکتون کنیم.
هر روز از ساعت 8 الی 17
مهرکالا
مشاوره رایگان

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
درود
از دست این پست جمهورری اسلامی ایران دیگه خسته شدم
هر بار که میرم یک چیزی پست کنم (تقریبا هفته ای یک بار ) دیگه اعصاب برام نمی مونه
1.میگن اصلا پست سفارشی نمی فرستیم یا پیشتاز یا ویژه
2. میگم بیمه نکن هزینش بیاد پایین میگه اصلا بدون بیمه نمیشه
3. علاوه برموارد بالا زیر برگش هم میزنه مبلغ 2هزار و خورده ای بابت نداشتن کدپستی گیرنده و فرستنده روی بسته اخذ می شود در صورتی که کد پستی هم دارن میگم چرا اینجوری میگه سیستم میزنه کاریش نمیشه کردن . نمی دونم چی فرض کردن مارو
اینو میخوام بدونم که برای دفتر پست چه سودی داره که این قدر روی هزینه هاش میکشن ؟ شاید درصدی بهشون میرسه!!!
کجا شکایت ثبت کنم بهش رسیدگی میشه ؟؟
یک کارتن گوشی فرستادم وزنش 115 گرم از زابل به تهران 12 تومن ازم گرفتن + 2 تومن هزینه بسته بندی و چسب . در صورتی که از تهران برام جنس میفرستن با وزن 300 گرم فوقش شده 4000 تومن میشه
جزو مواردی که با شکایت میتونن به حقوقتون برسین
به بازرسی پست محل سکونت شکایت کنین
یا از طریق وب سایت خود اداره پست اقدام کنین
http://www.post.ir/HomePage.aspx?TabID=3546&Site=postportal&Lang=fa-IR
https://www.ict.gov.ir/fa/companies/offices/complaints/shekayat-سامانه-رسیدگی-شکایت

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422

hamidkhavari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و خسته نباشید
یه بسته پستی داشتم داخلش لبتاب شخصی بود و اطلاعا ت شخصی و یه مقدار فیلم و سریال خارجی و ایرانی . از تهران به مقصد اندونزی .
الان ده روز میشه داخل گمرک بخش نظارت یا همچین چیزی رفته . میگن اطلاعات داخلش رو چک میکنن .
نمیدونم چطوری چک میکنن یعنی یه نفر رمز لبتاب رو باز میکنه داخل اطلاعات رو میگرده . اگه فایل خانوادگی باشه چی و بعدا نشر بشه .
یا کلا به جه نوع اطلاعاتی گیر میدن .
و اینکه معمولا کارشون چقدر طول میکشه و تا کی صبر کنم اگه جوابی نگرفتم باید چی کار کنم ؟
اگه ممکنه کمکم کنید فوری هست

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام و خسته نباشید
یه بسته پستی داشتم داخلش لبتاب شخصی بود و اطلاعا ت شخصی و یه مقدار فیلم و سریال خارجی و ایرانی . از تهران به مقصد اندونزی .
الان ده روز میشه داخل گمرک بخش نظارت یا همچین چیزی رفته . میگن اطلاعات داخلش رو چک میکنن .
نمیدونم چطوری چک میکنن یعنی یه نفر رمز لبتاب رو باز میکنه داخل اطلاعات رو میگرده . اگه فایل خانوادگی باشه چی و بعدا نشر بشه .
یا کلا به جه نوع اطلاعاتی گیر میدن .
و اینکه معمولا کارشون چقدر طول میکشه و تا کی صبر کنم اگه جوابی نگرفتم باید چی کار کنم ؟
اگه ممکنه کمکم کنید فوری هست
لب تاب
غلطه
صحیحش
لپ تاپ است !
فایل خانوادگی هم باشه نشر نمیشه مگه میخوان فیلم سیاه درست کنن !؟
چرا همچین فکری کردین ؟
از لحاظ زمان دقیقا نمیدونم چند وقتی میشه که از این چیزها پست نکردم !
ولی میفرستن یا میدن کارمندهای وزارت ارشاد چک میکنن . بیشتر فورمالیتس
نگران نباشید !
نهایتش اینه که گیرنده دانشجو اه و اطلاعات شخصیشو براش میفرستین ( گرفتی مطلبو )
پیگیریتون از همون اداره پست باشه
یا اینکه از همون اداره پست تلفن مسئول این کار رو بگیرین و مستقیما باهاشون صحبت کنین

hyipbc

Registered User
لایک‌ها
31
من می خواستم از ایالت کالیفرنیا یک لپ تاب جدید مایکروسافت، 5 جفت کفش، یک گوشی، 2 قوطی قرص ویتامین، یک ساعت، یک شانه، یک روغن مخصوص مو، و چند تا قطعه الکترونیکی کوچک دیگه برای لپتاب مثل شارژ یو اس بی و تبدیل تصویر با USPS INTERNATIONAL PRIORITY MAIL به حدود 10 پوند یا کمتر و هزینه پست 60 دلار ارسال کنم ایران
1- هزینه این موارد که همه از آمازون خریداری شده حدود 2000 دلار است ولی من داخل فرم پست ارزش کل را 999 دلار می زنم و همه وسایلبا تک و مصرف شخصی هستند، در پست ایران چه برخوردی می کنند؟ و چه هزینه ای؟ اینا رو به عنوان مصرف شخصی قبول نمی کنند؟ تا حالا هم پست نداشتم ا خارج
2- موردی توی مواردی که گفتم هست که بهش گیر داده بشه؟
3- پارسال بسته ای با موجودی لپتاپ با هزینه یکسان ایران ولی برای آدرس کویت ارسال کردم و ان هم قیمت حدود 1100 داشت. ولی هیچ گونه دردسر و هزینه ای برای ترخیص نداشت فقط دوباره دردسر مسافر به ایران بود که بیاره از کویت. حالا به نظرتون همون کویت ارسال کنم یا می شه به ایران هم ارسال کنم و ترخیص کنم با پیدا کردن آشنا در پست شهرمون؟

ممنون

hyipbc

Registered User
لایک‌ها
31
کسی شماره مستقیمی از مسئول مربوطه داره که من بتونم باهاش مستقیم صحبت کنم؟

hamidkhavari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لب تاب
غلطه
صحیحش
لپ تاپ است !
فایل خانوادگی هم باشه نشر نمیشه مگه میخوان فیلم سیاه درست کنن !؟
چرا همچین فکری کردین ؟
از لحاظ زمان دقیقا نمیدونم چند وقتی میشه که از این چیزها پست نکردم !
ولی میفرستن یا میدن کارمندهای وزارت ارشاد چک میکنن . بیشتر فورمالیتس
نگران نباشید !
نهایتش اینه که گیرنده دانشجو اه و اطلاعات شخصیشو براش میفرستین ( گرفتی مطلبو )
پیگیریتون از همون اداره پست باشه
یا اینکه از همون اداره پست تلفن مسئول این کار رو بگیرین و مستقیما باهاشون صحبت کنین

شرمنده pندارم روی کیبورد . ا ز اطلاعات که دادین ممنون .
درباره نشر اطلاعات داخلش به هرحال چیزی هست که داخل ایران شایع هست تحمت نمیزنم دلیل فکرم این بود .

Last edited:

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
من می خواستم از ایالت کالیفرنیا یک لپ تاب جدید مایکروسافت، 5 جفت کفش، یک گوشی، 2 قوطی قرص ویتامین، یک ساعت، یک شانه، یک روغن مخصوص مو، و چند تا قطعه الکترونیکی کوچک دیگه برای لپتاب مثل شارژ یو اس بی و تبدیل تصویر با USPS INTERNATIONAL PRIORITY MAIL به حدود 10 پوند یا کمتر و هزینه پست 60 دلار ارسال کنم ایران
1- هزینه این موارد که همه از آمازون خریداری شده حدود 2000 دلار است ولی من داخل فرم پست ارزش کل را 999 دلار می زنم و همه وسایلبا تک و مصرف شخصی هستند، در پست ایران چه برخوردی می کنند؟ و چه هزینه ای؟ اینا رو به عنوان مصرف شخصی قبول نمی کنند؟ تا حالا هم پست نداشتم ا خارج
2- موردی توی مواردی که گفتم هست که بهش گیر داده بشه؟
3- پارسال بسته ای با موجودی لپتاپ با هزینه یکسان ایران ولی برای آدرس کویت ارسال کردم و ان هم قیمت حدود 1100 داشت. ولی هیچ گونه دردسر و هزینه ای برای ترخیص نداشت فقط دوباره دردسر مسافر به ایران بود که بیاره از کویت. حالا به نظرتون همون کویت ارسال کنم یا می شه به ایران هم ارسال کنم و ترخیص کنم با پیدا کردن آشنا در پست شهرمون؟

ممنون
روزه شک دار نگیر همون بده مسافر بیاره

_Saeed_

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
303
دوست عزیز سلام .
من یه سفارش زدم از چین . امروز یه نامه از پست برام اومده که بیا چهار راه لشکر . از مامور پست پرسیدم گفت شاید بخاطر وزن سنگینشه . تو نامه هم وزن رو زده 26 /. این مشخص هست که گمرکیش چقدره ؟
محصول اینه
http://www.aliexpress.com/item/4pcs...14-flavors-4-e-hose-cartridge/1802211898.html
5 تا بسته 4 تایی .
واسه ترخیصسش کارت بازرگانی نیازه آیا و اینکه دردسر ساز نیست که بگن این چیه فلان
ممنون

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوست عزیز سلام .
من یه سفارش زدم از چین . امروز یه نامه از پست برام اومده که بیا چهار راه لشکر . از مامور پست پرسیدم گفت شاید بخاطر وزن سنگینشه . تو نامه هم وزن رو زده 26 /. این مشخص هست که گمرکیش چقدره ؟
محصول اینه
http://www.aliexpress.com/item/4pcs...14-flavors-4-e-hose-cartridge/1802211898.html
5 تا بسته 4 تایی .
واسه ترخیصسش کارت بازرگانی نیازه آیا و اینکه دردسر ساز نیست که بگن این چیه فلان
ممنون
نه
برو
یه مبلغ کمی پرداخت میکنی
ایشالله حله

بالا