برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

SM.TB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64
سلام
نیاز به کد رهگیری پستی از رویال میل دارم
کسی میتونه کمک کنه
یک کد رهگیری واقعی که وقتی بررسی میشه نشون بده بله کالا از طریق پست رویال داره در کشور انگلیس به سمت مقصد میره
هزینه اش هم قابل پرداخت هست
در صورت لزوم با من تماس بگیرید 09907976414
متشکرم
دوباره جریان کلاهبرداریه؟ مقصد کجا باشه؟ ایران؟

Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
پست ایران روزای جمعه فعالیتی داره ؟

مثلا ممکنه یه بسته با پست سفارشی رو جمعه بخواد ارسال کنه ؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
gearbest هم ایران رو تحریم کرده؟

Nortrom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان چندتا سوال راجع گمرک داشتم لطفا تو Steam یا تلگرام پیام بدید ممنون میشم

آیدی تلگرام: 09217052570
استیم: https://steamcommunity.com/id/ermac-nortrom/
یکی از آلمان یه بسته ای فرستاده با DHL الان من کد رهگیری رو تو سایت ایران میزنم سه روزه نوشته ""مرسوله تحویل گمرک شده است."" آپدیت هم نمیشه
خواستم بدونم حداکثرش چقده که تو گمرک بمونه.

milad2008

Registered User
لایک‌ها
60
یکی از آلمان یه بسته ای فرستاده با DHL الان من کد رهگیری رو تو سایت ایران میزنم سه روزه نوشته ""مرسوله تحویل گمرک شده است."" آپدیت هم نمیشه
دوست عزیز متاسفانه بسته منم 15 روز توی گمرک گیر کرد و برا یه بسته 2 کیلویی 250 تومان گمرکی بریدن .
قبلا بسته ها میومد توی مراکز استان گیرنده ارزیابی میشد اما از سال جدید قانون اومده تمام بسته ها باید تهران ارزیابی بشند . برای همین یه گمرک تهران با تعداد محدود کارمند باید کل بسته های ایران رو چک و ارزیابی کنند .
هزینه گمرکی بسیار بالایی هم میزنند متاسفانه .

Nortrom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوست عزیز متاسفانه بسته منم 15 روز توی گمرک گیر کرد و برا یه بسته 2 کیلویی 250 تومان گمرکی بریدن .
قبلا بسته ها میومد توی مراکز استان گیرنده ارزیابی میشد اما از سال جدید قانون اومده تمام بسته ها باید تهران ارزیابی بشند . برای همین یه گمرک تهران با تعداد محدود کارمند باید کل بسته های ایران رو چک و ارزیابی کنند .
هزینه گمرکی بسیار بالایی هم میزنند متاسفانه .
ممنون از پاسخت دوست عزیز الان چندتا سوال دارم ازتون
۱. آیا بستتون که ۱۵ روز گمرکه به دستتون رسید یا نه؟
۲.آیا میدونید که برای یه بسته ۵۰۰گرمی که حاوی یه کارت گرافیک به ارزش ۶۰ دلاره چقدر پول میگیرن؟

milad2008

Registered User
لایک‌ها
60
ممنون از پاسخت دوست عزیز الان چندتا سوال دارم ازتون
۱. آیا بستتون که ۱۵ روز گمرکه به دستتون رسید یا نه؟
۲.آیا میدونید که برای یه بسته ۵۰۰گرمی که حاوی یه کارت گرافیک به ارزش ۶۰ دلاره چقدر پول میگیرن؟
آره بسته بدستم رسید .
ببینید گمرک تعدادی کارمند ارزیاب داره که کاملا هر کدوم با توجه به انصافشون سلیقه ای عمل میکنند . ممکنه یک کارمند هیچگونه گمرکی روی جنس شما نزنه و ممکنه کارمند دیگه مبلغ زیادی گمرکی بزاره روی کالای شما . زیاد هم توجهی به ارزش اظهار شده شما روی بسته نمیکنند .در کل اصلا قابل پیش بینی نیست .

Nortrom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آره بسته بدستم رسید .
ببینید گمرک تعدادی کارمند ارزیاب داره که کاملا هر کدوم با توجه به انصافشون سلیقه ای عمل میکنند . ممکنه یک کارمند هیچگونه گمرکی روی جنس شما نزنه و ممکنه کارمند دیگه مبلغ زیادی گمرکی بزاره روی کالای شما . زیاد هم توجهی به ارزش اظهار شده شما روی بسته نمیکنند .در کل اصلا قابل پیش بینی نیست .
ضمن تشکر از پاسخگوییتون لطفا بم بگید که به نظرتون تا چند روز بستم به دستم میرسه (از ۲۷م تو گمرک تهران من اهواز هستم)
بعدش شما تهران هستید؟ خودتون تحویل گرفتید بسته رو یا پست اورد؟

milad2008

Registered User
لایک‌ها
60
ضمن تشکر از پاسخگوییتون لطفا بم بگید که به نظرتون تا چند روز بستم به دستم میرسه (از ۲۷م تو گمرک تهران من اهواز هستم)
بعدش شما تهران هستید؟ خودتون تحویل گرفتید بسته رو یا پست اورد؟
خواهش میکنم .
بستگی به حجم مبادلات اون روز داره . معمولا بین 8 تا 15 روز طول میکشه که گمرک بسته رو تحویل پست بده . بستگی به شانستون .
نه شهرستان . بعد از ارزیابی ، گمرک بسته رو تحویل پست میده و بسته میاد اداره پست استان یا شهرستانتون . اگر گمرکی داشته باشه که باید برید اونجا و فیش واریزی بگیرید و پرداخت کنید . اگر هم گمرکی نداشته باشه مبلغ 20 تومن پست به عنوان حق الزحمه ازتون میگیره .
(کلا چه در صورت داشتن گمرکی یا نداشتن ، پست مبلغ 20 تومن ازتون میگیره )

Last edited:

Nortrom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان بسته به دستم رسید.
بعد از اینکه بسته وارد پست اهواز شد بهم زنگ زدن گفتن بسته مشکل گمرکی داره.
بعد رفتم پیش یکی از آشناها تو گمرک پست رفت چک کرد گفت بستت رسیده و مشکل گمرکی نداره الان برات فرستادن دو روز دیگه میرسه.
یک روز گذشت و بسته دستم نرسید تا اینکه امروز صبح دوباره بم زنگ زدن گفتند بیا بستتو تحویل بگیر
رفتم اونجا کارت شناسایی دادم با مشخصات همچنین 70 هزارتومان پول گمرک و 20 هزارتومان پول پست.
موفق باشید دوستان.

فایل های ضمیمه

• baste.PNG
    baste.PNG
    36.8 KB · نمایش ها: 36

amir2100

Registered User
لایک‌ها
20
سلام دوستان بسته به دستم رسید.
بعد از اینکه بسته وارد پست اهواز شد بهم زنگ زدن گفتن بسته مشکل گمرکی داره.
بعد رفتم پیش یکی از آشناها تو گمرک پست رفت چک کرد گفت بستت رسیده و مشکل گمرکی نداره الان برات فرستادن دو روز دیگه میرسه.
یک روز گذشت و بسته دستم نرسید تا اینکه امروز صبح دوباره بم زنگ زدن گفتند بیا بستتو تحویل بگیر
رفتم اونجا کارت شناسایی دادم با مشخصات همچنین 70 هزارتومان پول گمرک و 20 هزارتومان پول پست.
موفق باشید دوستان.
سلام، میتونم بپرسم وزن و حجم بسته شما چقدر بود که 70 تومن گمرک ازتون گرفت؟

sarve-azad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان سه عدد پلوپز به ارزش دونه ای 150 دلار از سوئد میخوام پست کنم ایران. وزنش میشه جمعا ده کیلو و یه کارتون میشه.
حدودا چقدر عوارض گمرکیش میشه؟ البته تا صد در صد مبلغ هم گمرکی بگیرند باز هم ارزش داره. و سوال دوم اینکه آیا کسی نیاز هست ایران پیگیری خاصی کنه یا گیرنده درب منزل میگیره و گمرکی رو میده؟
و سوال سوم نرمالش چقدرطول میکشه تا برسه؟

milad2008

Registered User
لایک‌ها
60
دوستان سه عدد پلوپز به ارزش دونه ای 150 دلار از سوئد میخوام پست کنم ایران. وزنش میشه جمعا ده کیلو و یه کارتون میشه.
حدودا چقدر عوارض گمرکیش میشه؟ البته تا صد در صد مبلغ هم گمرکی بگیرند باز هم ارزش داره. و سوال دوم اینکه آیا کسی نیاز هست ایران پیگیری خاصی کنه یا گیرنده درب منزل میگیره و گمرکی رو میده؟
و سوال سوم نرمالش چقدرطول میکشه تا برسه؟
شما یکم زحمت خودتون بدید و چند پست بالاتر رو بخونید جواب تمام سوالاتون هست .

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
سلام دوستان ، ميتونم يه باكس سيگار بفرستم كانادا ؟
هزينه هاش چجوريه؟
باكسش نسبتا كوچيكه كلا ميشه يه باكس معادل ١٠ بسته

sylvester

Registered User
لایک‌ها
89
دوستان برای اینکه اجناس خرده شما گمرکی نخوره از پست های خصوصی استفاده نکنید. DHL - TNT - UPS - ARAMEX و اینها پست های خصوصی هستند
از فرستنده بخواید در صورت وجود با پست دولتی بفرستند

Nortrom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

hm_fa_da

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من به دوستان پیشنهاد میکنم هرگز ار پستی به اسم BRE که سرویس از چین به ایران رو میده رو استفاده نکنند متاسفانه رفتار نا مناسب و کم تجربه گی و دریافت هزینه زیاد بابت ترخیص یکی از علت هایی هست که من هرگز تمایل ندارم باهاشون کار کنم متاسفانه دفتر این شرکت در چین با شرکت ها و فروشنده ها تماس میگیره و اونها رو راغب میکنه که از سرویس اونها استفاده کنند . مطمعنا امتیازاتی هم به فروشنده میده که با اصرار فراوان من برای ارسال با ارامکس فروشنده با این سرویس ارسال کرد .
برای یک بسته با ارزش 138 دلاری حدود 460 هزار تومانی از من 300 هزار تومان کارمزد گرفتن و گفتن این گمرکی هست و با اصرار من هیچ برگه ارزیابی رو نشون ندادن . در صورتی که بسته حاوی قطعات الکترونیکی بود با ارزش 4 درصد بقول خودشون گمرک با ارزش افزوده 30 درصد میگیره - بازم میشده 138 تومان نه 300 هزار تومان
در صورت نیاز برگه فاکتور و برگه رسید این شرکت رو دارم که تو سایت بزارم .
وقتی پیکشون هم اومد اصلا پیک اونها نبود پیک موتوری بدون کارتخوان و رفتار نا مناسب و...... متاسفانه این رویه شرکت های ایرانی هست که فقط به سود فکر میکنن . اینم سایتشون هست
http://www.bre-line.com/home/ o_O

سلام به همگی،

من هم میخوام بگم که دقیقاً همین مشکل رو با این شرکت کلاهبردار داشتم، البته شعبه اینجا و اونجا یکی هستن و کلاً بنای کارشون بر کلاهبرداریه، من یک بسته بسیار کوچک شامل 12 عدد ال سی دی موبایلی که ارزش واقعی اون مجموعاً کلاً 30 دلار بوده رو با پرداخت 24 دلار اضافه تر به فرستنده بابت ارسال با BRE خریداری کردم که این شرکت کلاهبردار بعد از رسیدن بسته با من تماس گرفت که باید 288 هزار تومن بهشون بدم ! پرسیدم برای چی ؟! گفت گمرک بار شما رو 200 دلار ارزش گذاری کرده ! گفتم فرض محال حرف شما درست، مدرک گمرک رو برام بفرستین ! یه فایل فتوشاپی برام فرستادن که فقط کنارش نوشته شده بود 200 دلار !!! نه شماره سریالی و نه ... با گمرک فرودگاه تماس گرفتن گفتن اصلاً همچین چیزی نیست و ما اینقدرا گمرک نمیگیریم !
ضمن اینکه بر فرض محال 200 دلار ارزش گذاری شده باشه ! حتی با فرض دوم دروغشون مبنی بر 30% تعرفه میشه 60 دلار ! دلار هم در گمرک به نرخ دولتی حساب میشه نه آزاد ! که میشه حدود 200 هزار تومن.
خلاصه اینکه ما جنس رو از این کلاهبردارها نگرفتیم و دوباره خریدیم ! به فروشنده تاکید کردیم با پست دیگه ای ارسال کنه و نهایت بدون پرداخت ریالی به گمرک رسید به دستمون ! ( خود گمرک تعرفه صفر در نظر گرفت از بس بسته کوچیک و سبک و کم ارزش بود !)
جالب اینکه یه بسته دیگه که امروز قرار بود برامون ارسال بشه از چین، به وزن 65 کیلو ! فرستنده ناشی با اینکه بهش تاکید کردم با بی آر ای نفرسته، داده به فورواردرش و اونا با بی آر ای فرستادن و الان شماره رهگیری اون رو بهم داد ! من باهاش بحث کردم و نهایت الان بسته رو از بی آر ای پس گرفتن و قراره با جای دیگه بفرستن.
مطمئنم بی آر ای حداقل چند میلیون این وسط درخواست میکرد برای گمرک !!!
لطفاً افراد دیگه ای هم که مشکل مشابه با این شرکت داشتن رو بهم اطلاع بدن، من دارم علیه شون اقدام حقوقی انجام میدم.

sylvester

Registered User
لایک‌ها
89
دوستان این خبر درسته که میگن قانون جدید اومده تمام بسته های پست خارجه حتی اگر مقصد استان های غیر تهران باشه ولی بازم توی تهران باز و بازرسی میشه ؟
دوستان کسی لینک با تصویر یا منبعی از این بخشنامه داره به من بده؟

بالا