• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

شهاب درویشی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان من میخواستم از سایت های خارجی خرید کنم اما روند پست کردنش رو بلد نیستم باید چه کارکنم که از طریق سایت که خرید کردم جنس رو واسم ارسال کنن
ممنون میشم راهنمایی کنید

neda7

Registered User
لایک‌ها
154
سلام. من یه دوربین به قیمت 97 دلار از سایت علی اکسپرس خریدم و چون قبلا چندتا خرید داشتم این یکی رو به اسم خواهرم سفارش دادم. میخواستم بدونم واسه این دوربین چفدر گمرک میگیرن حدودا؟ ساکن اهواز هستم. و اینکه 50 دلاری که مجاز به خرید هستیمو کم میکننو واسه 47 دلارِ اضافه بر 50 دلار گمرک حساب میکنن؟ یا روی کل 97دلار حساب میکنن؟ کلا چه فرمولی داره محاسبشون؟ ممنون.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام. من یه دوربین به قیمت 97 دلار از سایت علی اکسپرس خریدم و چون قبلا چندتا خرید داشتم این یکی رو به اسم خواهرم سفارش دادم. میخواستم بدونم واسه این دوربین چفدر گمرک میگیرن حدودا؟ ساکن اهواز هستم. و اینکه 50 دلاری که مجاز به خرید هستیمو کم میکننو واسه 47 دلارِ اضافه بر 50 دلار گمرک حساب میکنن؟ یا روی کل 97دلار حساب میکنن؟ کلا چه فرمولی داره محاسبشون؟ ممنون.
فرمول داره ولی مطابق فرمول عمل نمی کنن
سلیقه ای عمل میکنن!

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
سلام دوستان
من میخوام از چین به ارزش 1700 دلار جنس وارد کنم.
خودمم کریدیت کارد دارم و فقط مساله وارد کردن و ترخیص کردنش میمونه,
اگه کسی هست که بتونه این کارو انجام بده اعلام کنه !

1700 دلار ارزش تجاری پیدا میکنه ولی سعی میکنیم ارزشتون رو به زیر 1000 دلار برسونیم که بدون ثبت سفارش ترخیص کنیم ولی نیاز به کارت بازرگانی هست اگر کارت دارید با کارت خودتون ترخیص میشه .
برای حمل هم اگر نرخ مناسب خواستید شهر و نحوه تحویل فروشنده رو بفرمایید همچنین وزن و حجم کالا رو تا نرخ مناسب با هواپیمایی امارات یا W5 خدممتون بدم
با تشکر

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
سلام دوستان من میخواستم از سایت های خارجی خرید کنم اما روند پست کردنش رو بلد نیستم باید چه کارکنم که از طریق سایت که خرید کردم جنس رو واسم ارسال کنن
ممنون میشم راهنمایی کنید

سایت های که به ایران ارسال دارن خودشون کارهای ارسال پستی رو انجام میدن . تو فروم افراد زیادی هستند که کار خرید رو انجام میدن . به تبلیغات بالای فروم مراجعه کنید

barangostar

Registered User
لایک‌ها
64
ما که اومدیم از سایت reship.com استفاده کنیم برای چند تا خرید از سایت امریکایی . حالا که اجناس رسیده به آدرس reshipam می بینم هزینه پستش به اینور بیشتر از ارزش خود کالا می شه . جنس ها مونده رو هوا. از بچه محله های Portland اگر کسی هست آدرس بدم بره بگیره .:cool:

cold_fear

Registered User
لایک‌ها
46
از علی اکسپرس یه دستبند پلاستیکی خریدم
قیمتش 5000 تومن شد
امروز پست آورد 18000 گمرک هزینه نوشته بود براش
ندادم و برگشت دادم
چند برابر جنس گمرکیش میشه
این چه وضعیه آخه

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
قیمتش 5000 تومن شد
ندادم و برگشت دادم
این چه وضعیه آخه
خوب کاری کردی
برو بازرسی پست شکایت کن شاید ترتیب اثر بدن

neda7

Registered User
لایک‌ها
154
گفتم میشه لطفا فرمولش رو بهم بگید؟؟؟
و اگه بخوایم به صورت عمده جنس بیاریم اگه آدرس منطقه آزاد اروند رو بدیم گمرک بهمون نمیخوره؟ واسه ترخیصشون چی لازمه؟

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
قیمتش 5000 تومن شد
ندادم و برگشت دادم
این چه وضعیه آخه

اگه نوشته های قبل اینجا رو دنبال میکردید متوجه میشدید که پست زیاد با ارزش کالا کاری نداره میخواد یه دسبند 1 دلاری باشه یا گوشی 300 دلاری همون 18 تومن رو میگیره . پس بهتر بود که خرید بیشتری انجام میدادید یا اصلا خرید نمیکردید . بهتره قبل از خرید نظرات و نوشته ها و تجارب کاربران رو تو این بخش مطالعه بفرمایید

lovermahdi3

Registered User
لایک‌ها
33
سلام دوستان عزیز
اقا قراره دو تا گوشی برام بیاد که قیمته دو تاش میشه 110 دلار خواب
میخوام ببینم گمرک میخوره اگه میخوره پست میاره جلوی در پول گمرک رو میگیره یا اینکه باید برم گمرک:general705::general705:
و اینکه قیمت خود گوشی ها خیلی بالاتره و اینکه داداشم از اونجا خریده با این قیمت میخواد بفرسته
الان من چیکار کنم جان من راهنمایی خوبی کنید
اضطراری به همش پاسخ بدید دارم میمیرم دی:eek::eek:

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
توی ارسالِ گوشی رایگان پول پست رو فرستنده میده
داداش منو روشم میکنی
سواله من اینه که از موقعی که گوشی وارده ایران میشه، این هزینه ارسالِ گوشی از مرز به گمرکه تهران و از اونجا ارسال به شهرِ مقصد رو پس کی باید بده؟
این پوله پستی که تو علی اکسپرس زده رایگان، شامله داخله ایران تا رسیدن به شهرِ مقصد یا منزله گیرنده هم میشه، یا فقط منظورش تا مرزه ایرانه؟
خیلی خیلی ممنون

hdnsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
منظور فروشنده ارسال کالا تا ایرانه داخل ایران با شماست
دوست من 5 عدد ال سی دی واسه میکرو خریداری کرده
فروشنده روی کارتن همه جاش قید کرده که این نمونه و هدیه است اما بازم اینجا ازش 45 تومن گمرکی گرفتن + 25 تومن هزینه پست !‌
اصن حساب کتاب که نداره ! کلا سلیقه ای شده
خود من الان نزدیک به 5 قلم کالا که از هر کدوم 20 تا لازم دارم ، موندم بخدا !‌ حساب کتاب میکنم می بینم با هزینه کارمزد خرید دوستان (‌همین که پرداخت میکنن ) برام به صرفه است اما ترس ام اینه بیاد اینجا گمرگش خدا تومن بشه !‌
به نظرتون چیکار کنم ؟
اینکه هر سفارش رو به اسم یک نفر بزنم رو بهم گفتن . میخوام بدونم این محدودیت داره یعنی مثلا ماه دیگه نمیتونم به اسم خودم سفارش بدم ؟ یا نه عله ال اللهی؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
منظور فروشنده ارسال کالا تا ایرانه داخل ایران با شماست
دوست من 5 عدد ال سی دی واسه میکرو خریداری کرده
فروشنده روی کارتن همه جاش قید کرده که این نمونه و هدیه است اما بازم اینجا ازش 45 تومن گمرکی گرفتن + 25 تومن هزینه پست !‌
اصن حساب کتاب که نداره ! کلا سلیقه ای شده
خود من الان نزدیک به 5 قلم کالا که از هر کدوم 20 تا لازم دارم ، موندم بخدا !‌ حساب کتاب میکنم می بینم با هزینه کارمزد خرید دوستان (‌همین که پرداخت میکنن ) برام به صرفه است اما ترس ام اینه بیاد اینجا گمرگش خدا تومن بشه !‌
به نظرتون چیکار کنم ؟
اینکه هر سفارش رو به اسم یک نفر بزنم رو بهم گفتن . میخوام بدونم این محدودیت داره یعنی مثلا ماه دیگه نمیتونم به اسم خودم سفارش بدم ؟ یا نه عله ال اللهی؟
دوست مشدی خودم
مشد چه خبر ؟
اگر ارزش کالا بالای 50 دلار باشه ( یا 80 دلار ) دیگه شما باید گمرکی بدین !
فقط یک بار درسال برای هر نفر این قابلیت وجود داره که از معافیت گمرکی استفاده کنه تا میزان ذکر شده
اتفاقا حساب و کتاب داره
ولی در بعضی گمرک ها کتر از میزان حساب و کتاب ! میگیرن
و اینکه میگیم سلیقه ای یعنی این
اون 25 تومن هم هزینه انبارداری یا توزیع و یا از این قبیل هزینه هاس

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
داداش منو روشم میکنی
سواله من اینه که از موقعی که گوشی وارده ایران میشه، این هزینه ارسالِ گوشی از مرز به گمرکه تهران و از اونجا ارسال به شهرِ مقصد رو پس کی باید بده؟
این پوله پستی که تو علی اکسپرس زده رایگان، شامله داخله ایران تا رسیدن به شهرِ مقصد یا منزله گیرنده هم میشه، یا فقط منظورش تا مرزه ایرانه؟
خیلی خیلی ممنون
پست رایگان یعنی هزینه های پست کالا از مبدا به مقصد رایگانه
سایر هزینه ها مثل احیانا گمرکی
هزینه ترخیص
هزینه انبار داری ...
هزینه توزیع جزو هزینه های پست نیست و خریدار باید بده

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
اگه نوشته های قبل اینجا رو دنبال میکردید متوجه میشدید که پست زیاد با ارزش کالا کاری نداره میخواد یه دسبند 1 دلاری باشه یا گوشی 300 دلاری همون 18 تومن رو میگیره . پس بهتر بود که خرید بیشتری انجام میدادید یا اصلا خرید نمیکردید . بهتره قبل از خرید نظرات و نوشته ها و تجارب کاربران رو تو این بخش مطالعه بفرمایید
فکر کنم برای گوشی 300 دلاری مبالغی بیشتر از 18 تومن بگیره !
اون 18 تومن ثابته توی همه بسته هایی که توی پست کارشناس گمرک بیاد ببینتشون
که ظاهرا هزینه توزیع مرسوله خارجیه

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
فکر کنم برای گوشی 300 دلاری مبالغی بیشتر از 18 تومن بگیره !
اون 18 تومن ثابته توی همه بسته هایی که توی پست کارشناس گمرک بیاد ببینتشون
که ظاهرا هزینه توزیع مرسوله خارجیه

مطمعنا همین مقدار میگیرن . مگه اینکه گوشی برند باشه مثل ایفون یا ... معمولا برای گوشی های چینی همین مقدار میگیرن مثل لنوو یا هواویی یا برند های چینی دیگه

بالا