برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام دوستان و اساتید گرامی
ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید
برای ارسال اجناس بطور مداوم از آمریکا به مقصد دبی . از بین fedex / usps / ups / dhl کدام برای وزن بین 20 تا 50 کیلو بصرفه تر و ایمن تر و سریع تر هستش
ممنون میشم راهنمایی کنید
اونیکه ارزونتره سریعتر نیست
....

manutd2009

Registered User
لایک‌ها
69
ممنونم دوست عزیز . پس اگر ممکن بر اساس تفکیک ( زمان / قیمت) اعلام کنید ممنون میشم

آیا میشود قبل از ارسال جنس طبق سایز باکس و وزن قیمت ارسالی بسته رو پیشبینی کرد ؟؟

ga.heidar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان اسم پست هايي خارجي چيه منظورمه مخفف كلامتشون رو بايد از كجا ياد بگيرم؟

jutsu1370

Registered User
لایک‌ها
29
درود
تا 50 دلار خرید هیچ گمرکی به جنس تعلق نمیگیره!
یعنی هر کسی در سال میتونه 50 دلار جنس واسه خودش سفارش بده، یا ارزش یک جنس این میزان باشه
برای گمرکی هم شما میری پست، اگر باهات حال کردن که نمیگیرن، در غیر این صورت باید یه هزینه بدی!
کاملا به پست شهرتون وابسته است، شاید بگیرن، شاید نگیرن!
یعنی در یک سال مجموع سفارشاتم روی هم 50 دلار نشه یا هر سفارشی که میگیرم زیر 50 دلار باشه ؟

ga.heidar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
كسي اينجا اسم مخفف پست ها رو بلد نيست به ما هم ياد بده
ممنون مي شم كسي كمك كنه

silvermn

Registered User
لایک‌ها
60
یعنی در یک سال مجموع سفارشاتم روی هم 50 دلار نشه یا هر سفارشی که میگیرم زیر 50 دلار باشه ؟
مجموع سفارشات در یک سال به اسم هر نفر عادی 50 دلاره! در اون صورت به اسم یک نفر دیگه سفارش بدین، اینطوری میتونین بالاتر از 50 دلار خرید داشته باشید

neman addin

Registered User
لایک‌ها
40
بسته ای که مثلا از چین میاد تو گمرک تهران بررسی میشه یا اول به استانها توزیع میشه بعد گمرک استان بررسی میکنه؟
سه بسته اخری که تحویل گرفتم پاکت پلاستیکی که خود گمرک بسته ها رو داخلش میزاره باز شده بود و بعد با چسب چسبونده بودن برای اعتراض با کجا تماس بگیرم؟

pouyasony

Registered User
لایک‌ها
253
دوستان کسی میدونه من از کجا میتونم کد پستی منزلمون رو بگیرم.چون مثل اینکه واسه اینجا اصلا کد پستی تعریف نشده رو قبض هامونم کد پستی رو صفر زده.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
معنی عبارت Return item from customs (Inb) در جدول زیر چی میشه؟ بسته بدون اطلاع گیرنده مرجوع شده یا بسته از گمرک خارج شده به واحد پستی داده شده ؟

2015-01-12_153930.jpg

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
دوستان من دوتا بسته دارم حدود یک هفته ی پیش (ششم ژانویه) از چین خارج شده اما هنوز نرسیده
توی سایت ترکینگ اصلی نشون میده که کد رهگیری ها تا خروج از چین ثبت شدن. اما از اول هم توی سیستم ترکینگ پست ایران چیزی ثبت نشده، هیچ اطلاعاتی راجع به این کدها نمیده
وضعیت بسته ها مشخص نیست چجوری میتونم این مورد رو پیگیری کنم؟

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوستان من دوتا بسته دارم حدود یک هفته ی پیش (ششم ژانویه) از چین خارج شده اما هنوز نرسیده
توی سایت ترکینگ اصلی نشون میده که کد رهگیری ها تا خروج از چین ثبت شدن. اما از اول هم توی سیستم ترکینگ پست ایران چیزی ثبت نشده، هیچ اطلاعاتی راجع به این کدها نمیده
وضعیت بسته ها مشخص نیست چجوری میتونم این مورد رو پیگیری کنم؟
چند روز صبر کن بسته احتمالا ایرانه

masoud1983

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام، یکی از دوستان از امریکا مقداری پوشاک به ارزش ۲۰۰۰ دلار برای بنده خریداری کردند و قراره با پست بفرسته ، اما با تحقیقاتی که در اینترنت کردم فهمیدم پوشاک جزو کالاهایی است که ۲ برابر گمرگ بهش تعلق میگیره، حالا میخواستم بدونم راهی هست که گمرک پرداخت نکنم؟
اگه لیبل های لباس هارو بکنم بمنظور غیر تجاری بودن انوقت چی؟؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام، یکی از دوستان از امریکا مقداری پوشاک به ارزش ۲۰۰۰ دلار برای بنده خریداری کردند و قراره با پست بفرسته ، اما با تحقیقاتی که در اینترنت کردم فهمیدم پوشاک جزو کالاهایی است که ۲ برابر گمرگ بهش تعلق میگیره، حالا میخواستم بدونم راهی هست که گمرک پرداخت نکنم؟
اگه لیبل های لباس هارو بکنم بمنظور غیر تجاری بودن انوقت چی؟؟
هیچ راهی نیست
تنها راه آوردن به صورت مسافریه
یه راه دیگه هم هست که اون پوشاکو رایگان به عنوان هدیه سال نو میلادی بین بچه های اینجا توزیع کنی ! دی

mobilebaz

Registered User
لایک‌ها
187
یه بسته با کد رهگیری EQ305327042SG دارم که از 29 دسامبر توی گمرکه ! (از چین خریداری شده)
روز شنبه با شماره 61929339 تماس گرفتم و گفتن بسته ها توسط ارشاد باید کنترل بشه، گفتن صبر کن و چند روز دیگه تماس بگیر، فعلاً که معلوم نیست دارن چیکار می کنن. امیدوارم بسته رو بالا نکشن چون ارزشش بالاست و خیلی بهش نیاز دارم. دوستان راه حلی به ذهنشون میرسه ؟
محتویات بسته هم یک لامپ LED برای استفاده در منزل یا لوستر ،یه کابل یو اس بی و یه کیت کوادکوپتر هست که همگی مجازند.

یه بسته با همین محتویات هفته قبل از هلند برامون ارسال شد، محتویات هر دو یکیه، قبلی رو چک نکرده بودند. داستان چیه !!

Last edited:

masoud1983

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ راهی نیست
تنها راه آوردن به صورت مسافریه
یه راه دیگه هم هست که اون پوشاکو رایگان به عنوان هدیه سال نو میلادی بین بچه های اینجا توزیع کنی ! دی
دوست عزیز بیشترش لباس زنونست بدردتون نمیخوره:D:D
یه سوال دیگه ، ارزیاب گمرک چه جوری میخواد ارزش گذاری کنه و نرخ گمرکو تعیین کنه ، معیارشو چیه؟؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوست عزیز بیشترش لباس زنونست بدردتون نمیخوره:D:D
یه سوال دیگه ، ارزیاب گمرک چه جوری میخواد ارزش گذاری کنه و نرخ گمرکو تعیین کنه ، معیارشو چیه؟؟
شما نگران نباش کادو میدیم !
کیلویی گمرکی میگیره ازت

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
یه بسته با کد رهگیری EQ305327042SG دارم که از 29 دسامبر توی گمرکه ! (از چین خریداری شده)
روز شنبه با شماره 61929339 تماس گرفتم و گفتن بسته ها توسط ارشاد باید کنترل بشه، گفتن صبر کن و چند روز دیگه تماس بگیر، فعلاً که معلوم نیست دارن چیکار می کنن. امیدوارم بسته رو بالا نکشن چون ارزشش بالاست و خیلی بهش نیاز دارم. دوستان راه حلی به ذهنشون میرسه ؟
محتویات بسته هم یک لامپ LED برای استفاده در منزل یا لوستر ،یه کابل یو اس بی و یه کیت کوادکوپتر هست که همگی مجازند.

یه بسته با همین محتویات هفته قبل از هلند برامون ارسال شد، محتویات هر دو یکیه، قبلی رو چک نکرده بودند. داستان چیه !!
اینهایی که گفتی ربطی به ارشاد نداره
مجله کتاب سیدی این چیزها مربوط به ارشاده !

mobilebaz

Registered User
لایک‌ها
187
اینهایی که گفتی ربطی به ارشاد نداره
مجله کتاب سیدی این چیزها مربوط به ارشاده !
تماس که گرفتم، طرف گفت احتمالا ارشاد بهش گیر داده !!
به نظرتون چیکار میشه کرد ؟

بالا