برگزیده های پرشین تولز

مرجع کلیه مسائل مربوط به فارسی

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز مشکل شما چیه ؟ اون را مطرح کن 100 درصد مشکل شما قابل حل شدنه!!!

سوالت را مطرح کن

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب مشخصه دیگه
وقتی که محتویات فرم ها رو تو دیتابیس می ریزم به شکل ؟؟؟؟؟ ذخیره می شه و موقع خواندن از دیتابیس و نمایش در صفحه هم به شکل ؟؟؟؟؟؟ دیده می شه
مرسی

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
سلام .

اگه در موقع درج اطلاعات فارسی از INSERT استفاده می کنی که بارها گفته شده که از N قبل از رشته ها استفاده کن

مثلا​

INSERT INTO User(UserID , Name) (1,N'مهدی');​

در صورتیکه هم که از سیستم های موجود در dot net استفاده می کنی که من تا حالا ندیدم کسی با استفاده از Data Adapter اطلاعات بریزه تو دیتا بیس و اطلاعات با مشکل شما مواجه بشن مگر اینکه Database مشکلی داشته باشه

turkvox

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kasra_kh :
forum با asp کم نیست ولی بین اینایی که فارسی شده web wiz رو تاحالا چندین نفر فارسی کردن که الان نتونستم پیداشون کنم
ولی اگه توی خود سایت web wiz بگردی توی انجمن support مربوط به web wiz forums مطلب راجع به فارسی شدنش زیاد هست!
به جز اینا takgam هم هست (ایرانیه) که اونطوری که من دیدم فکر کنم فارسی شده ی همین web wiz هست (شاید یه مقدار تغییر هم توش داده باشن) که میتونی از http://www.takgam.com/sourcecode/Takgam_forum.zip دریافتش کنی!

این فروم رو من فارسی کردم .

و شما چرا آدرس مستقیم دانلود گذاشتید
و آیا در این فروم قانون warez activity وجود ندارد؟؟؟
در ضمن این دامین فعلا expire شده و کار نمی کنه .

موفق باشید

yavari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دوستان
من با دات نت 2003 کار میکنم بنا به دلایلی مجبور شدم دات نتم رو از نو نصب کنم
حالا فونتای پروژم خرچنگ ، قورباغه شده !
خیلی عجله ایه ، ممنون میشم زود راهنمائیم کنین !
در ضمن فونت دات نت رو CourierNew تنظیمه و صفحاتو برا اطمینان با سیگنیچر UTF_8 دوباره سیو کردم !
اما هنوز گیره !
به دلیل حجیم بودن پروژه برام سخته دستی درستشون کنم !
اگه راهیه که من نمی دونم ممنون میشم عنوان کنین ! :eek:

با تشکر

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظورت اینه که تو حالت design view فونتها درست نمایش داده نمیشن یا وقتی صفحه ها را توی اکسپلورر نمایش میدی؟

yavari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

همه جا همین طور شده چه اجرا ، چه دیزاین !

ممنون

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام از بنده است،

والا من اصولا یه مشکلی دارم که نمیدونم مشکل تو هم همونه یا نه؟ من گاهی اوقات وقتی یک صفحه را با utf-8 ذخیره میکنم و و میبندم، دفعه بعد که بازش میکنم میبینم کاملا فونتها خراب شدن. (تو حالت design view) تا حالا هم راهی براش پیدا نکردم و به محض برخورد با این مشکل فایلهای مربوط به اون صفحه را از توی بک آپ هام برگردوندم و دوباره utf-8 اش کردم. حالا اینجور مواقع خدا باید بهم رحم کرده باشه که از آخرین دفعه که بک آپ گرفتم اون صفحه تغییر زیادی نکرده باشه!!!

حالا شما که گفتی : " صفحاتو برا اطمینان با سیگنیچر UTF_8 دوباره سیو کردی " من گفتم شاید مشکلت شبیه مشکل من باشه ولی من این مشکل را یه مرتبه با همه صفحات پیدا نکردم.

به هر حال امیدوارم یا مشکلت با مال من یکی نباشه یا این مشکل راه حلی داشته باشه که من تا حالا پیداش نکردم که در این صورت دوستانی که میدونن باید کمک کنند یا حداقل شما به طور منظم از کارهات بک آپ گرفته باشی که الآن بتونی ازش استفاده کنی!

موفق باشی.

yavari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ممنون دوست عزیز
ساده ترین کار برام استفاده از بکاپ بود ، خدا را شکر اون مشکلی نداشت !

بازم ممنون

Lakposht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
سوال من اینه که چطور میشه در دات نت با کلیک یک دکمه و در سمت client زبان یک textbox را با فارسی و انگلیسی تغییر داد. در asp کلاسیک به راحتی و با جاوااسکریپت میشد این کار را انجام داد. اما در .net کار با جاوااسکریپت خیلی سخته
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
چی باعث میشه به این نتیجه برسی که جاوااسکریپت خیلی سخته ؟؟؟؟ جاجا اسکریپت مقل asp3 خیلی احت میتونه بالای صفحه کپی پیست بشه !چه فرقی میکنه ! کنترل ها هم همه اسم دارن ! میتونی از توی سرس HTML اش وقتی توی بروزر دانلود میشه اسمش رو نگاه کنی ، از طرف دیگه میتونی به جای TEXTBOX از INPUT استفاده کنی حتی !!

winter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،

خواهش میکنم...خوب خدا را شکر که بک آپ داشتی!

Lakposht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از كمك تون.
به كمك شما و با مطلب راهنمای ساده برای تایپ فارسی در فرمها كه در همين انجمن هست تونستم مشكل فارسي نويسي را حل كنم
دستتون درد نكنه

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب خدا رو شکر

Lakposht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
مثل اینکه مشکل با زبان فارسی تمومی نداره
من سایتی رو دارم با c# مینویسم و هر روز اون رو با Unicode (UTF-8 with signeture)- CodePage 65001 ذخیره می کنم اما فرداش فارسی ها به هم می ریزند و کداینگ صفحه به Unicode (UTF-8 without signeture)- CodePage 65001
یا به western Uropian(windos) -codePage 1252 تغییر می کنه
این مشکل رو چه جور میشه حل کرد

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
گاهی اینجوری میشه ، ولی خیلی کم پیش میاد ! شاید 5 درصد موارد ! نه همیشه

Lakposht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بله عبارت <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> رو هم گذاشته ام

بالا