برگزیده های پرشین تولز

مرجع کلیه مسائل مربوط به فارسی

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
بايد قبل از ذخيره كردن همه رو يكسان كني به عبارتي يكي رو به ديگري تبديل كني و موقع جستجو هم همينطور البته بارها در اين مورد بحث شده و كمي بگردي حتما اطلاعات بيشتري رو هم پيدا ميكني .

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
با سلام:

صفحات من ASP.NET و VB.NET هستند.
موقع جستجو چیکار کنم که کاربر با وارد کردن "ی" حرف "ي" هم جستجو بشه؟
الان وقتی جستجو می کنم با هر کدوم از "ی" ها که وارد می کنم یه نتیجه ی متفاوت میاد!

با تشکر

باحتمال زیاد در حرف "ک" هم این اشکال رو دارین!

amin1us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من همین مشکلو دارم یعنی وقتی از اطلاعات از بانک می خونم در صفحه اصلی درسته و تو صفحه ای که تو یک Iframe هست بهم می ریزه،البته مشکل اینجاست که اون صفحه ای تو Iframe باز میشه با این که تمام کدها رو UTF-8 تنظیم کردم ،خود به خود webstern رو انتخاب می کنه و اگر encoding بصورت دستی از IE تغییر بدم و UTF انتخاب کنم متن داخل Ifram هم درست میشه.
کسی چیزی به نظرش نمی رسه؟

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
توی web.config اینو داری ؟
کد:
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]<[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515]globalization[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#ff0000]requestEncoding[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]=[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]utf-8[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#ff0000]responseEncoding[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]=[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]utf-8[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]/>[/COLOR][/SIZE]

اگر نداری بذار بین <system.web>

aminacc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستام
در صفحاتی که برا سایتم طراحی میکنم، وقتی صفحه بالا میاد فونتها به این صورت

ÔÑÇíØ ÌÓÊÌæ

دیده میشن.
لطفا راهنمائی کنین

سلام. من هم همین مشکل رو دارم. ربطی هم به encoding نداره. وقتی که فایل از نوع html باشه، هیچ مشکلی نیست. ولی وقتی که محتوای همون صفحه رو در قالب aspx می نویسم، کاراکترهای فارسی خراب می شن.
لطفا راهنمایی کنید.

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
باید همه صفحاتی که شامل متن فارسی هستند رو Save as... کنی اون هم با کد زیر :
Unicode (UTF-8 with signature)- CodePage 65001

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان من از ویندوز ویستا و visual web developer express 2008 استفاده می کنم. وقتی که توی صفحه از فارسی استفاده می کنم (حالا در هر بخشی) و می خوام صفحه رو تو design view ببینم ، برنامه هنگ می کنه و بطور اتوماتیک ریست میشه و من نمی تونم از design view استفاده کنم. علت چیه ؟سوال دوم اینکه ابزار بهتری از visual web developer برای asp.net وجود داره ؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان من از ویندوز ویستا و visual web developer express 2008 استفاده می کنم. وقتی که توی صفحه از فارسی استفاده می کنم (حالا در هر بخشی) و می خوام صفحه رو تو design view ببینم ، برنامه هنگ می کنه و بطور اتوماتیک ریست میشه و من نمی تونم از design view استفاده کنم. علت چیه ؟سوال دوم اینکه ابزار بهتری از visual web developer برای asp.net وجود داره ؟

اینجا رو ببین
http://forums.asp.net/p/1231941/2226066.aspx

چند تا راه حل داره

ضمنا این update هم نصب کن، شاید به کارت بیاد

https://connect.microsoft.com/VisualStudio/Downloads/DownloadDetails.aspx?DownloadID=10826

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
اینجا رو ببین
http://forums.asp.net/p/1231941/2226066.aspx

چند تا راه حل داره

ضمنا این update هم نصب کن، شاید به کارت بیاد

https://connect.microsoft.com/VisualStudio/Downloads/DownloadDetails.aspx?DownloadID=10826

قربون دستت این حل نشد. من مطالب این فروم رو نگاه کردم خیلی ربطی به مشکل من نداره تحشم به نوعی حب نشده. دستور العمل اونم چک کردم فایده نداشت. من الان اومدم بجای VWD خود Visual Studio 2008 رو نصب کردم بازم دقیقا همین مشکل رو دارم. اطلاعات دیگه ای نداری شما ؟

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان خواهش می کنم یکی در این زمینه کمک کنه. حداقل بگین که شما هم با این مشکل تا حالا برخوردین یا نه ؟

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
آقا والا من سرویس پک یک رو هم نصب کردم ولی بازم نمی شه. کم کم دارم بی خیال این ماجرا می شم. میشه بگید لاقل چی کار کنم ویزوال استدیو 2005 هم مثل 2008 بشه. یعنی در حقیقت فرق این دو تا چقدره ؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من جز اون لینکی که دادم، چیزی پیدا نکردم

این مشکل رو خودم هم ندارم

vs2008 ، دات نت 3.5 داره

arman1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من یک سایت با فرانت پیج و به صورت استاتیک طراحی کرده بودم و حالا می خوام اونو با دات نت و به صورت داینامیک بازونویسی کنم . با کپی کردن کدها در asp.net **** صفحه به هم می خوره و خروجی زیبایی نمی ده .
و اما سوال :
1- آیا این امکان هست که بدون ایجاد تغییرات زیاد ( طراحی مجدد اینترفیس)این عملیات انجام بگیره
2- درصورت انجام آیا امکان کد نویسی های آتی ( مخصوصا" با دات نت) امکان پذیر است یا خیر.
با تشکر از پاسخهای شما

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان من یک سایت با فرانت پیج و به صورت استاتیک طراحی کرده بودم و حالا می خوام اونو با دات نت و به صورت داینامیک بازونویسی کنم . با کپی کردن کدها در asp.net **** صفحه به هم می خوره و خروجی زیبایی نمی ده .
و اما سوال :
1- آیا این امکان هست که بدون ایجاد تغییرات زیاد ( طراحی مجدد اینترفیس)این عملیات انجام بگیره
2- درصورت انجام آیا امکان کد نویسی های آتی ( مخصوصا" با دات نت) امکان پذیر است یا خیر.
با تشکر از پاسخهای شما
به شما پیشنهاد میکنم برای طراحی، یه سری به نرم افزار web expression 2 بزنید، و برای کد نویسی بیشتر از visual studio استفاده کنید

arman1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به شما پیشنهاد میکنم برای طراحی، یه سری به نرم افزار web expression 2 بزنید، و برای کد نویسی بیشتر از visual studio استفاده کنید

آقا ممنون از پاسختون.
از web expression 2 استفاده کردم که تو خروجی اینتر فیس خوبه ولی متاسفانه تو کد نویسی به صورت دیزاین صفحه منو به هم می زنه:( ولی در مجموع خوبه .
نمی دونم این فرامت پیج چی بود .اسم که حرف نداشت . خیلی خوش دست بود مثل ماشین های قدیمی آلمانی سگ جون بود:p

siamaktt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتي ميخواي جدول تو ديتا بيس تعريف كني فيلدي رو كه به زبون غير انگليسيه مثلا فارسي بايد از نوع nvarchar تعريف كني

tviran

Registered User
لایک‌ها
4
مطاااااااااالب خیلی جااااااااااالب بودن از همه ممنونم

nevin2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میدونم این تایپیک قدیمیه ولی یه مشکلی در فارسی نویسی دارم که اگه دوستان میتونن کمکم کنن
من یه فایل متنی با کدپیج UTF-8 دارم که میخوام اطلاعاتشو توسط asp.net در یک بانک access2003 وارد کنم
وقتی که خط به خط فایل رو میخونم و در متغیر ذخیره میکنم بعد در دیتابیس insert می کنم (بدون دستور session.codepage یا N در قبله مقادیر در دستور insert) همه چی خوبه و مشکلی نیست
ولی وقتی با دستور
INSERT INTO data (codid,codsharh) select codid,codsharh FROM [Text;Database=" & Me.Server.MapPath("~") & "\data\;Hdr=YES;].[xlsdata.txt]"
همون فایلو میخونم و در دیتابیس ذخیره میکنم نوشته های فارسی به صورت
عادي دولتي
نمایش داده میشن - کد پیج همه صفحات UTF-8 هستش و بقیه نوشته ها مشکل ندارن فقط اطلاعاتی که از دیتابیس خونده میشه مشکل داره ، البته وقتی خودخ دیتابیس رو باز میکنم با access نوشته ها بازهم غیرقابل خواندن هستن
کسی راه حلی براش داره

بالا