• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشاوره براي خريد سيستم تا 500 هزار تومن

said92

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان گرامي
سلام
مي خواستم يه سيستم ببندم البته نه زياد جديد و حرفه اي
البته حتما از Amd چون خودم يه amd دارم و چند سال است ازش بسيار راضيم
قييمتش حول وحوش 500000 تومان هم نمي خاهم بيشتر بشه راستش خيلي وقته ديگز توي بازار كامپيوتر هم نيستم فروم هاي گذشته را تعدادي مطالعه كردم ولي بيشتر جنگ سر amd , intel است
از اين كامپيوتر بيشتر قرار است استفاده براي بازي بشود البته نه خيلي توپ .
ممنون مي شم كمك كنيد

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
سلام دوست عزیز اینا از قطعات خوب هستن
Amd Athlon 64 3500+
MSI - K8N Neo4-F
APACER - DDR-512MB PC400
MSI-PCI-Express - GeForce NX7600GS
SAMSUNG - 80 GB +
CD WRITER ASUS
DVD-ROM PIONEER
ZOLTRIX - 56K - 3CHIP - V.92

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام دوست خوبم لطف كن يه سر به قسمت مشاوره بزن . سعي كنيد سوالات راجب به خريد سيستم رو در قسمت مشاوره مطرح كنيد. ممنون

said92

Registered User
لایک‌ها
17
با نهايت تشكر و سپاس گذاري از رفقاي عزيز

said92

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان گرامي
سلام
قييمتش با مانيتور حول وحوش 500000 تومان هم نمي خاهم بيشتر بشه راستش خيلي وقته ديگز توي بازار كامپيوتر هم نيستم فروم هاي گذشته را تعدادي مطالعه كردم ولي بيشتر جنگ سر amd , intel است
از اين كامپيوتر بيشتر قرار است استفاده براي بازي بشود البته نه خيلي توپ .اگر ممكن بود قيمت قطعاتش هم ليست كنيد
ممنون مي شم كمك كنيد

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
cpu 3000+ 939 90000t
main:
1-msi k8n neo4 f 80000t
2-asus ASUS - A8N5X 90000t
3-JETWAY 939GT4-SLI 80000t که این مادربورد را دوستمون M654 تو یکی از پستهاش معرفیکرده و مادربورد خیلی خوبیه
لینک زیر benchmark های مربوط به این مادربورد را نشون میده که نتایج جالبی داره
http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2506

vga-ASUS-PCI-Express - GeForce 6200TC 55000-60000

ram 2*256 dual crucial 48000-50000t

hard 80 maxtor or western or samsung 47000-50000t

case+power green 450w 45000t

monitor samasung mb1795 110000-120000

keboard+mouse+speaker 23000-25000

البته باید یک 10000 تومن به بودجت اضافه کنی

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من ميخوام يه كيس (فقط كيس ) بدون مانيتور و ... ببندم. 550 هزار تومان هم ميتونم خرج كنم ( يكم بيشتر در حد 10 هزار تومان هم ميشه گذاشت روش :) )

من اين سيستم رو براي بازي ميخوام:rolleyes:

البته با صحبتي كه با دوستان داشتم اين دو سيستم رو نهايتا انتخاب كردم :

لطفا نظرتون رو در موردشون بنويسيد و اگر اشكالي هم داشت بگيد تا من بتونم عوضشون كنم!

1.

حدود قيمت پيشنهاد ها 108-90 هزار تومان
CPU

AMD - ATHLON 64 Bit 3200+ (HyperTransport technology-Socket 939-640K Cache

يكي از اين چند مدل مين كه بهتره رو انتخاب كنيد! يا اگه مدل بهتري سراغ داريد بگيد لطفا. البته اگه ميشه دي دي آر 2 نباشه و همچنين ساتا 1 باشه چون من پول خريد اين قطعات رو ندارم!
حدود قيمت 95-80 هزار تومان
Mainboard
ABIT - KN8 (AMD Athlon 64-Socket 939-NVIDIA nForce4 Chipset+PCI Express
ASUS - A8N5X (AMD Athlon 64-Socket 939-NVIDIA nForce4 Chipset+PCI Express
MSI - K8N Neo4-F (AMD Athlon 64-Socket 939-NVIDIA nForce4 Chipset+PCI Express

حدود قيمت 85-70 هزار تومان
Ram
KINGMAX - Dual Channel 1GB DDR-512MB PC400 (2x512MB

حدود قيمت 135-120 هزار تومان
VGA
MSI 7600 GS
PixelView 7600 GS
Winfast 7600 GS

70-60 هزار تومان
HDD
Samsung 160 or 200 Gig Sata
Maxtor 160 or 200 Gig Sata
Western Digital 160 or 200 Gig Sata

من كه خودم با محصولات سوني خيلي حال ميكنم!
حدود قيمت 25 هزار تومان
DVD Rom
DVD-ROM ASUS - 16x48
DVD-ROM LG - 16x52
DVD-ROM LITEON - 16x48
DVD-ROM MSI - 16x48
DVD-ROM SONY - 16x48
DVD-ROM TEAC - 16x48

حدود قيمت 20-25 هزار تومان البته بدون فن!
Case
FARASSOO - 4451-4452

من به هيچ وجه اوور كلاك نمي كنم چون بلد نيستم! براي سيستم هم مودم و چيزهاي اضافي كه به درد بازي نخوره نمي زارم. حالا با توجه به اينها چه پاوري برام مناسبه؟
حدود قيمت 20-50 هزار تومان
Power
POWER-AcBel - 400W-24PIN (خيلي گرونه ;) )
POWER-GREEN - 480W-24PIN

حدود قيمت هاي بالا براي موارد زير هم در نظر گرفته شود!
2.

CPU
INTEL - P4 - FULL - LGA - 3.0 (BOX 533 - 1MB Cache - 524 ( New Code

البته من بودجه رم دي دي آر 2 رو ندارم پس اگه مينبوردي معرفي ميكنيد دي دي آر دو نباشه ! و همچنين ساتا دو

Mainboard
ABIT - IG80 (Intel 915G chipset - LGA775 - Dual Channel DDR - PCI Express-SOUND+VGA+Gigabit LAN+SATA
ASUS - P5GDC-Pro (Intel 915P chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 600MHz-PCI Express-SOUND+Gigabit LAN+SATA
ASUS - P5GD2-X (Intel 915P chipset-LGA775-Dual Channel DDR2-PCI Express-SOUND+Gigabit LAN+SATA
ABIT - GD8 (Intel 915P chipset - LGA775 - Dual Channel DDR - PCI Express-SOUND+Gigabit LAN+SATA

Ram

VGA
MSI 7600 GS
PixelView 7600 GS
Winfast 7600 GS

HDD

راستي من پول خريدن يه ديويدي رايتر رو ندارم ! پس چيزي در اين مورد نگيد!!!!!;)
DVD Rom
DVD-ROM ASUS - 16x48
DVD-ROM LG - 16x52
DVD-ROM LITEON - 16x48
DVD-ROM MSI - 16x48
DVD-ROM SONY - 16x48
DVD-ROM TEAC - 16x48

Case
FARASSOO - 4451-4452

Power
POWER-GREEN - 480W-24PIN

اگه ميشه نظرتون رو در مورد سيستم هاي بالا بگيد.

در ضمن من چند تا سوال هم داشتم!!!!

1. من تا حالا از اي ام دي استفاده نكردم! هميشه اينتل داشتم !( البته دو تا سيستم بيشتر نداشتم ! يكي پنتيوم دو 533 مگاهرتز و بعدي اينتل سلرون 2 گيگ ) تقريبا با اينتل هيچ مشكلي نداشتم فقط اين اواخري سي پي يوم دماش تو بازي ها ميرفت بالاي 60 درجه! الته سريع ميومد پايين!
من شنيدم كه اين اي ام دي ها قبلا زياد مي سوختن؟!! اين چيزيه كه منو از اي ام دي ترسونده تا حالا چون من وقتي يه سيستم مي بندم تا 3 سال ديگه دست بهش نمي تونم بزنم! حالا ميخوام از شما بپرسم كه واقعا اين سي پي يو هاي اي ام دي مخصوصا اين اسلون هاي 64 بيتي خوبا؟ ديگه مشكل سوختن رو ندارن؟
راستي براي بازي اي ام دي بهتره يا اينتل ؟

2. براي سي پي يو هاي اي ام دي و اينتل حتما لازم هست كه موقع اسمبل از خمير سيليكون استفاده كرد؟ چون من تو دفترچه يكي از مينبورد هاي اي ام دي خوندم كه قبل از نصب كولر و فن لازمه كه خمير سيليكون زده بشه! اگه لازمه چه ماركهايي خوبه و قيمتش چنده و در تهران از كجا ميشه تهيه كرد؟

3. كارت گرافيك MSI 7600 GS كه در بالا هم گفتم ! فقط و فقط هيت سينك داره و فن نداره؟!! من تو هر سايتي كه موضوعي در موردش خوندم گفته بود كه دماش فوق العاده بالا ميره حدود 70 تا 90 درجه سانتيگراد ! البته نگفته بود موقع اوور كلاك يا استفاده معمولي؟!! من هم كه پاي كامپيوتر ميشينم معمولا يه 7-8 ساعتي درگيرش ميشم! حالا ميگيد چيكار كنم؟ كارتهايي مثل پيكسل ويوو و وين فست فن دارن اما من كه از ظاهرشون خوشم نمياد ! به نظرم ام اس آي از نظر قيافه يه چيزه ديگست! تازگي ها هم شنيدم كه بوردهاي ايكس اف ايكس مزخرف شدن!
حالا از اساتيد كه از اين كارت استفاده كردن ميخوام كه نظرشون رو در موردش بگن.:)
( هر پيشنهادي كه تو مايه هاي 120 تا 130 هزار تومان باشه در مورد كارت گرافيك استقبال ميشه! )

4. هارد رو چه ماركي پيشنهاد ميكنيد كه تو بازار هم باشه؟ اگه ميشه اختلاف قيمت ها رو كه ماركهاي مختلف با هم دارن بنويسيد! راستي اين هارد هاي ساتا كه تو سايتها Transfer Rate شون رو 1.5 گيگابايت مينويسه واقعا 1.5 گيگ تو هر ثانيه اطلاعات رو جا به جا ميكنن؟

5. در مورد نصب ديوي دي رام هم يه سوال داشتم! نصب اين ديويدي ها مثل نصب سي دي رام ميمونه؟ يعني هيچ كابل مخصوصي ندارن؟ چون تو دفترچه مين ها هميشه نوشته كه سي دي درايو رو كابلش رو مثلا به فلان پورت وصل كنيد و هيچ اسمي از ديويدي نياوردن؟!!!
سرعت خوندن سي دي در ديويدي ها چطوره؟ من تا حالا ديويدي رام نداشتم و نمي دونم كه چطوري هستش كاركردشون! من فقط الان سي دي دارم و هيچ ديويدي اي ندارم پس بنابراين براي من كيفيت خوندن سي دي خيلي مهم تر هستش تا ديويدي ؟!
لطف كنيد بگيد كه خوندن سي دي در ديويدي ها چطوره ؟ آيا مثل سي دي رايتر ها آدم دغ ميكنه تايه سي دي رو باز كنن يا خيلي راحت باز ميكنن؟ در مورد خش داشتن سي دي چطور ( البته خش هاي تقريبا جزئي كه با سي دي رام هاي معمولي باز ميشه ) آيا اونها رو هم خيلي راحت باز ميكنن؟ كيفيت خوندن ديويدي در اونها چطوره؟

6. براي خريد كدوم بازار ها بهتر هستن ؟ بازار رضا يا ايران ؟ مغازه هاي معتبر تو اين دو تا بازار كدوم ها هستن كه تقريبا همه اين قطعات رو دارن؟

7. گارانتي هاي معتبر ايسوس و ابيت و ام اس آي و سامسونگ و اي ام دي و كينگ مكس و كروشال و پيكسل ويوو و وين فست و مكستور و وسترن ديجيتال و سوني و ال جي و لايت آن و تياك و ايس بل چيه؟

((البته با عذض معضرت خواهي از دوستاني كه من قبلا همين سوال ها رو ازشون كردم بصورت پيغام خصوصي!)) من قصد بي توجهي به گفته هاي اونها رو ندارم ! بلكه فقط ميخوام كه مطمئن بشم ! چون كامپيوتر چيزي هست كه خيلي راحت سر آدم رو كلاه مي زارن موقع خريدش و آدم بايد حتما قبل از خريد مطمئن بشه از يكسري موارد!

خيلي مممنون ميشم كه به اين همه سوال سريعا جواب بديد ! اگه ميشه به همشون :) چون تا دو روز ديگه من اين كامپيوتر رو بايد بخرم!

با تشكر از همه شما
عرفان

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من ميخوام يه كيس (فقط كيس ) بدون مانيتور و ... ببندم. 550 هزار تومان هم ميتونم خرج كنم ( يكم بيشتر در حد 10 هزار تومان هم ميشه گذاشت روش :) )

لطفا نظرتون رو در موردشون بنويسيد و اگر اشكالي هم داشت بگيد تا من بتونم عوضشون كنم!

1.

CPU

يكي از اين چند مدل مين كه بهتره رو انتخاب كنيد! يا اگه مدل بهتري سراغ داريد بگيد لطفا. البته اگه ميشه دي دي آر 2 نباشه و همچنين ساتا 1 باشه چون من پول خريد اين قطعات رو ندارم!
Mainboard

Ram

VGA
MSI 7600 GS
PixelView 7600 GS
Winfast 7600 GS

70-60 هزار تومان
HDD

حدود قيمت 25 هزار تومان
DVD Rom
DVD-ROM ASUS - 16x48
DVD-ROM LG - 16x52
DVD-ROM LITEON - 16x48
DVD-ROM MSI - 16x48
DVD-ROM SONY - 16x48
DVD-ROM TEAC - 16x48

Case
FARASSOO - 4451-4452

من به هيچ وجه اوور كلاك نمي كنم چون بلد نيستم! براي سيستم هم مودم و چيزهاي اضافي كه به درد بازي نخوره نمي زارم. حالا با توجه به اينها چه پاوري برام مناسبه؟
Power
POWER-GREEN - 480W-24PIN

2.

CPU

البته من بودجه رم دي دي آر 2 رو ندارم پس اگه مينبوردي معرفي ميكنيد دي دي آر دو نباشه ! و همچنين ساتا دو

Mainboard
ABIT - IG80 (Intel 915G chipset - LGA775 - Dual Channel DDR - PCI Express-SOUND+VGA+Gigabit LAN+SATA
ASUS - P5GDC-Pro (Intel 915P chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 600MHz-PCI Express-SOUND+Gigabit LAN+SATA
ASUS - P5GD2-X (Intel 915P chipset-LGA775-Dual Channel DDR2-PCI Express-SOUND+Gigabit LAN+SATA
ABIT - GD8 (Intel 915P chipset - LGA775 - Dual Channel DDR - PCI Express-SOUND+Gigabit LAN+SATA

Ram

VGA
MSI 7600 GS
PixelView 7600 GS
Winfast 7600 GS

HDD

DVD Rom
DVD-ROM ASUS - 16x48
DVD-ROM LG - 16x52
DVD-ROM LITEON - 16x48
DVD-ROM MSI - 16x48
DVD-ROM SONY - 16x48
DVD-ROM TEAC - 16x48

Case
FARASSOO - 4451-4452

Power
POWER-GREEN - 480W-24PIN

1. من تا حالا از اي ام دي استفاده نكردم! هميشه اينتل داشتم !( البته دو تا سيستم بيشتر نداشتم ! يكي پنتيوم دو 533 مگاهرتز و بعدي اينتل سلرون 2 گيگ ) تقريبا با اينتل هيچ مشكلي نداشتم فقط اين اواخري سي پي يوم دماش تو بازي ها ميرفت بالاي 60 درجه! الته سريع ميومد پايين!
من شنيدم كه اين اي ام دي ها قبلا زياد مي سوختن؟!! اين چيزيه كه منو از اي ام دي ترسونده تا حالا چون من وقتي يه سيستم مي بندم تا 3 سال ديگه دست بهش نمي تونم بزنم! حالا ميخوام از شما بپرسم كه واقعا اين سي پي يو هاي اي ام دي مخصوصا اين اسلون هاي 64 بيتي خوبا؟ ديگه مشكل سوختن رو ندارن؟

2. براي سي پي يو هاي اي ام دي و اينتل حتما لازم هست كه موقع اسمبل از خمير سيليكون استفاده كرد؟ چون من تو دفترچه يكي از مينبورد هاي اي ام دي خوندم كه قبل از نصب كولر و فن لازمه كه خمير سيليكون زده بشه! اگه لازمه چه ماركهايي خوبه و قيمتش چنده و در تهران از كجا ميشه تهيه كرد؟

3. كارت گرافيك MSI 7600 GS كه در بالا هم گفتم ! فقط و فقط هيت سينك داره و فن نداره؟!! من تو هر سايتي كه موضوعي در موردش خوندم گفته بود كه دماش فوق العاده بالا ميره حدود 70 تا 90 درجه سانتيگراد ! البته نگفته بود موقع اوور كلاك يا استفاده معمولي؟!! من هم كه پاي كامپيوتر ميشينم معمولا يه 7-8 ساعتي درگيرش ميشم! حالا ميگيد چيكار كنم؟ كارتهايي مثل پيكسل ويوو و وين فست فن دارن اما من كه از ظاهرشون خوشم نمياد ! به نظرم ام اس آي از نظر قيافه يه چيزه ديگست! تازگي ها هم شنيدم كه بوردهاي ايكس اف ايكس مزخرف شدن!
( هر پيشنهادي كه تو مايه هاي 120 تا 130 هزار تومان باشه در مورد كارت گرافيك استقبال ميشه! )

4. هارد رو چه ماركي پيشنهاد ميكنيد كه تو بازار هم باشه؟ اگه ميشه اختلاف قيمت ها رو كه ماركهاي مختلف با هم دارن بنويسيد! راستي اين هارد هاي ساتا كه تو سايتها Transfer Rate شون رو 1.5 گيگابايت مينويسه واقعا 1.5 گيگ تو هر ثانيه اطلاعات رو جا به جا ميكنن؟

5. در مورد نصب ديوي دي رام هم يه سوال داشتم! نصب اين ديويدي ها مثل نصب سي دي رام ميمونه؟ يعني هيچ كابل مخصوصي ندارن؟ چون تو دفترچه مين ها هميشه نوشته كه سي دي درايو رو كابلش رو مثلا به فلان پورت وصل كنيد و هيچ اسمي از ديويدي نياوردن؟!!!
سرعت خوندن سي دي در ديويدي ها چطوره؟ من تا حالا ديويدي رام نداشتم و نمي دونم كه چطوري هستش كاركردشون! من فقط الان سي دي دارم و هيچ ديويدي اي ندارم پس بنابراين براي من كيفيت خوندن سي دي خيلي مهم تر هستش تا ديويدي ؟!
لطف كنيد بگيد كه خوندن سي دي در ديويدي ها چطوره ؟ آيا مثل سي دي رايتر ها آدم دغ ميكنه تايه سي دي رو باز كنن يا خيلي راحت باز ميكنن؟ در مورد خش داشتن سي دي چطور ( البته خش هاي تقريبا جزئي كه با سي دي رام هاي معمولي باز ميشه ) آيا اونها رو هم خيلي راحت باز ميكنن؟ كيفيت خوندن ديويدي در اونها چطوره؟

6. براي خريد كدوم بازار ها بهتر هستن ؟ بازار رضا يا ايران ؟ مغازه هاي معتبر تو اين دو تا بازار كدوم ها هستن كه تقريبا همه اين قطعات رو دارن؟

7. گارانتي هاي معتبر ايسوس و ابيت و ام اس آي و سامسونگ و اي ام دي و كينگ مكس و كروشال و پيكسل ويوو و وين فست و مكستور و وسترن ديجيتال و سوني و ال جي و لايت آن و تياك و ايس بل چيه؟

((البته با عذض معضرت خواهي از دوستاني كه من قبلا همين سوال ها رو ازشون كردم بصورت پيغام خصوصي!)) من قصد بي توجهي به گفته هاي اونها رو ندارم ! بلكه فقط ميخوام كه مطمئن بشم ! چون كامپيوتر چيزي هست كه خيلي راحت سر آدم رو كلاه مي زارن موقع خريدش و آدم بايد حتما قبل از خريد مطمئن بشه از يكسري موارد!

خيلي مممنون ميشم كه به اين همه سوال سريعا جواب بديد ! اگه ميشه به همشون :) چون تا دو روز ديگه من اين كامپيوتر رو بايد بخرم!

با تشكر از همه شما
عرفان

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

با اجازه از محضر اساتید محترم من یه سری قطعات رو پیشنهاد میدم البته بر اساس اطلاعات خودم و امیدوارم به اساتید عزیز جسارت نباشه .

اول در مورد CPU :
AMD خیلی وقته که مشکلش در مورد سوختن حل شده . حتی به نظر میاد که در حالت عادی دمای AMD ها از اینتل هم کمتر باشه (در این مورد اطمینان ندارم فقط بر اساس چیزهایی که دیدم اینو میگم اگه اشتباه میکنم امیدوارم اساتید محترم تصحیح کنن ) . و برای بازی هم معمولاً AMD توصیه میشه .

در مورد مادر بورد :
خیالت راحت باشه مادر بوردهای AMD اصلا DDR II رو ساپورت نمی کنن (البته غیر از سوکت AM2 که فکر نکنم گیر بیاد (؟)).
اگه پولت اجازه میده که حدود 110 خرج کنی (قیمت دقیقشو نمیدونم ) یه مدل مادربورد ABIT هست (اسمشو دقیق یادم نیست اما تو سایتش برات پیدا می کنم ) که SLI ساپورت میکنه و مزیتی که داره اینه که یه دونه SHADOW CARD داره که بهت اجازه میده که با استفاده از یه دونه کارت گرافیک معمولی یه SLI مجازی درست کنی و قدرت گرافیکت رو تا حد زیادی بالا ببری برای خریدنش هم برو بازار رضا لاین اول سمت چپ گروه مهندسین فرایند که خودش نمایندگی ABIT رو داره .
و اگه پولت اجازه نمیده بازم من پیشنهاد میکنم که اجازه بده !!!!! چون بهتره یه مادربورد با چیپ NF4 Ultra بگیری . و خوب من DFI , ABIT , ASUS و MSI رو پیشنهاد میدم ( بسته به مایه ای که میذاری)

در مورد رم:
من در مورد کینگ مکس اطلاعاتی ندارم اما خودم Apacer استفاده کردم ولی فکر میکنم کروشال بهتر باشه ولی کلاً رم با برند معتبر تر بگیری فکر میکنم بهتر باشه :happy:

در مورد کارت گرافیک :
من اطلاعاتی ندارم و چیزی هم نمیتونم بگم اما فکر نمیکنم XFX اونطوری که شما میگی افتضاح باشه :happy:

در مورد هارد :
اگه بتونی samsung یا western بگیری خیلی عالیه و البته مسلماً sata II خیلی بهتره (قیمت سامسونگ 250 ساتا 2 الان حدود 75 تومنه که با قیمتی که شما میخوای زیاد فرقی نداره )

در مورد DVD :
من هم با سونی موافقم :D

در مورد کیس :
فراسو خیلی کیسهای خوشگلی داره فقط وقتی خریدیش یکی رو پیدا کن برات حملش کنه :D (خییییییییلی سنگینه)

در مورد پاور :
گرین رو زیاد روش فکر نکن تو اگه یه دونه AcBel 300-350 که 20 پین باشه (24 پینش گرون در میاد) بخری فکر میکنم بهتر از 480 گرین بهت کار بده . مهم اینه که acbel 300 واقعا 300 وات واقعیه اما گرین معلوم نیست وات واقعیش چقدر باشه .

و اما در مورد گارانتی :
asus الماس و آلبالو
ABIT رو همون شرکتی که گفتم (فرایند) گارانتی میکنه .
Samsung سام سرویس (برای هارد 3 سال گارانتی تعویض داره)
AMD با گارانتی آلبالو ، الماس ، آواژنگ (آلبالو از همشون بهتره)
Crucial آلبالو
KINGMAX آواژنگ
WinFast آواژنگ
Maxtor الماس و دیجیتال
Sony فکر میکنم الرمس باشه (دقیقا نمیدونم که الرمس محصولات و لوازم جانبی کامپیوتر سونی رو هم گارانتی میکنه یا نه؟)
LG رو که دیگه نه نه بزرگ من هم میدونه (مادیران) :D
AcBel آسمان رایانه (ظاهراً زیر مجموعه ی آلبالو باید باشه )
TEAC آواژنگ
MSI بدر الکترونیک (؟)
در مورد Pixel View , LiteON ,Western Digital و هم چیزی نمیدونم :blush:

امیدوارم چیزهایی که گفتم به دردت بخوره و صد البته حتماً اساتید نظرات بهتری دارند .

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از efi :
سلام دوستان

1.

CPU

Mainboard

Ram

VGA
MSI 7600 GS
PixelView 7600 GS
Winfast 7600 GS

70-60 هزار تومان
HDD

حدود قيمت 25 هزار تومان
DVD Rom
DVD-ROM ASUS - 16x48
DVD-ROM LG - 16x52
DVD-ROM LITEON - 16x48
DVD-ROM MSI - 16x48
DVD-ROM SONY - 16x48
DVD-ROM TEAC - 16x48

Case
FARASSOO - 4451-4452

Power
POWER-GREEN - 480W-24PIN

2.

CPU

Mainboard

Ram

VGA
MSI 7600 GS
PixelView 7600 GS
Winfast 7600 GS

HDD

DVD Rom
DVD-ROM ASUS - 16x48
DVD-ROM LG - 16x52
DVD-ROM LITEON - 16x48
DVD-ROM MSI - 16x48
DVD-ROM SONY - 16x48
DVD-ROM TEAC - 16x48

Case
FARASSOO - 4451-4452

Power
POWER-GREEN - 480W-24PIN

با تشكر از همه شما
عرفان
نگفتین کاربردتون چیه ؟ تا حد امکان درصدشم بگین

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از said92 :
دوستان گرامي
سلام
قييمتش با مانيتور حول وحوش 500000 تومان هم نمي خاهم بيشتر بشه راستش خيلي وقته ديگز توي بازار كامپيوتر هم نيستم فروم هاي گذشته را تعدادي مطالعه كردم ولي بيشتر جنگ سر amd , intel است
از اين كامپيوتر بيشتر قرار است استفاده براي بازي بشود البته نه خيلي توپ .اگر ممكن بود قيمت قطعاتش هم ليست كنيد
ممنون مي شم كمك كنيد
CPU: 939S Venice Cr 3200+ -->100
MB: Jetway 939GT4SLI_G_VC -->75-78
VGA: PixelV/MSI 7600GS 256mb -->120-130
Ram: Patriot PDP PC3200 DDRI-400 2*512mb -->80
Monitor: Samsung Magic Green 17980 -->126
Total Price: ~500

البته اگر میخواستی بعدا SLI بهتره الان یه پاور 450Real ببندی البته اگر پاور قبلیت از 300 Real کمتر باشه مجبوری یه پاور بگیری

phantom_alon

Registered User
لایک‌ها
1
Amd بهترنی انتخاب cpu هست .مادربورد هر 3 تا که گفتی عالین .رم سعی کن کینگ استون اصل ببندی .هارد هم مکستور بیشتر می بندن .
اما اصل ماجرا کارت گرافیکت شماست .اگه نظر منو می خوای نصف پوالئ بده Vga خوب Gforce بگیر .از cpu کم کن .
می دونی الان 3200 Amd هست .فکر نکنم نیازی به 64 داشته باشی .مگر برنامه هایی که نصب می کنی 64 بیتی باشن .
این از این .
فعلا درایور های سونی خوب دارن کار می کنن .کمبو - فلاپی و رایتر .
موفق باشی

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
خوب برای بازی که amd بهتره بعد هم 3 سال گارانتی داره.
برد های xfx هم مشکلی ندارند
من خودم msi7600gt دارم تازه فن داره یعنی با فن دماش 80-85 میشه و دمای کارت های سری 7 کلا بالاست
هارد مارک samsung و hitachi عالی هستند و تفاوت قیمت زیادی ندارند
گارانتی msi هم رایان بدر هست (rayanbadr) و lg مادیران و ای ام دی هم ایران ترونیکا هست (البته ای ام دی زیاد نمایندگی داره)

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از haj mohsen :
اونطوری که گفتن کاربردشون بیشتر بازیه .
قیمتهای حدودیشون حدود 590 مکسش بود این سیستم پیشنهاد منه و پاورشم واسه non-SLI کافیه اما وقتی خواستن SLI ببندن بهتره قویتر بگیرن
CPU: 939S Venice Cr 3200+ -->100
MB: Jetway 939GT4SLI_G_VC -->75-78
VGA: PixelV/MSI/Club 3D 7600GS 256mb -->120-135
HDD: Samsung SataII 250 -->76
Ram: Patriot PDP PC3200 DDRI-400 2*1GB -->155
DVDRom: Pioneer -->29
Power+Case: Farassoo 350Real -->~40

Total Price: ~595

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از phantom_alon :
Amd بهترنی انتخاب cpu هست .مادربورد هر 3 تا که گفتی عالین .رم سعی کن کینگ استون اصل ببندی .هارد هم مکستور بیشتر می بندن .
اما اصل ماجرا کارت گرافیکت شماست .اگه نظر منو می خوای نصف پوالئ بده Vga خوب Gforce بگیر .از cpu کم کن .
می دونی الان 3200 Amd هست .فکر نکنم نیازی به 64 داشته باشی .مگر برنامه هایی که نصب می کنی 64 بیتی باشن .
این از این .
فعلا درایور های سونی خوب دارن کار می کنن .کمبو - فلاپی و رایتر .
موفق باشی

به نظر شما هر قطعه ای رو بیشتر ببندند کیفیت و کاراییش بیشتره؟ منظورم هارده . شما اگه توی همین فروم به قسمتهای نظرخواهی در مورد هارد مراجعه کنین میبینین که معمولاً هارد مکستور کمتر پیشنهاد میشه :blink:

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه مادر بورد دیگه هم هست : DFI LanParty UT NF4 Ultra D البته قیمتش برای بودجه ی شما یه کمی بالاست (من خودم یکیشو هفته ی پیش 118 خریدم) اما واقعا مادر بورد خفنیه :D

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من كاربردم فقط و فقط بازي هستش و ديگه كاربرد بعدي استفاده از كامپيوتر به عنوان ديكشنري و يا گوش كردن به موسيقيه!

والا من همين 550 هزار تومان رو هم به زور جور كردم! ( براي دوستاني كه سيستمي با قيمت 590000 تومان نوشتند ) .

من SLI كردن هم بلد نيستم و نمي دونم اصلا به چه دردي ميخوره!

راستي اين SATA II كه گفتيذ به هر ميني ميخوره يا بايد مين مخصوصي داشته باشم؟ اگه مين مخصوصي لازم داره لطفا يه مدل با قيمت تقريبا دور و ور 80 تا 90 هزرا تومان معرفي كنيد!

اين كارت هاي گرافيكي كه بدون فن هستند با فن دارها دماشون خيلي فرق ميكنه؟ راستي مني كه ميخوام با رزولوشن 640 در 480 يا 800 در 600 بازي كنم اونم با ديتيل متوسط آيا با اين وضعيت كارت گرافيكي كه بدون فن هست خيلي خيلي داغ ميشه و آيا اصلا داغ شدن كارت در حد 80 درجه سانتيگراد تاثير زيادي روي كارت ميزاره؟

با تشكر
عرفان

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

راستي اين كارتي كه گفتي 7600 جي تي بود فكر كنم! وقتي كه گرم ميشه خيلي ازيت ميكنه؟

من ميخوام بازي ها رو با رزولوشن 600در 800 يا 640 در 480 بازي كنم اونم با ديتيل متوسط ! اينجوري آيا كارت گرافيك بازهم به همون اندازه گرم ميشه؟

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي اسمبل اين سيستم هاي اي ام دي خيلي سخته؟ خيلي فرق ميكنه با اينتل ها؟ قلق خاصي داره؟
اين خمير سيليكون هم نگفتيد كه لازم هست روي سي پي يو هاي اي ام دي يا نه ؟

بالا