• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشاوره براي خريد سيستم تا 500 هزار تومن

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
دوست عزیز وقتی گرم میشه هیچ مشکلی نیست
کلا همون جوری که گفتم سری 7 همین قدر دماش هست
تازه اگر یک وقت هم دما خیلی زیاد بشه خودش سرعت پردازنده گرافیک رو کم میکنه تا دوباره خنک بشه مثلا مال من روی 115 درجه سانتیگراد

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از phantom_alon :
Amd بهترنی انتخاب cpu هست .مادربورد هر 3 تا که گفتی عالین .رم سعی کن کینگ استون اصل ببندی .هارد هم مکستور بیشتر می بندن .
اما اصل ماجرا کارت گرافیکت شماست .اگه نظر منو می خوای نصف پوالئ بده Vga خوب Gforce بگیر .از cpu کم کن .
می دونی الان 3200 Amd هست .فکر نکنم نیازی به 64 داشته باشی .مگر برنامه هایی که نصب می کنی 64 بیتی باشن .
این از این .
فعلا درایور های سونی خوب دارن کار می کنن .کمبو - فلاپی و رایتر .
موفق باشی

راستي من منظور شما رو از ( فعلا درایور های سونی خوب دارن کار می کنن .کمبو - فلاپی و رایتر ) نمي فهمم من دارم ديويدي رام رو ميگم نه رايتر !! در ضمن مگه ميشه كه ديويدي فلاپي هم داشته باشه؟!!!!

منظورتون رو هم از رم كينگاستون اصل نمي فهمم !!! من گفتم كينگ مكس ! مگه كينگ مكس هم تقلبي داره؟!!

والا من هم نگفتم كه جي فورس نمي گيرم ! من باز نمي فهمم منظور شما رو از ( اگه نظر منو می خوای نصف پوالئ بده Vga خوب Gforce بگیر .از cpu کم کن ) يعني چي من هم كه دارم 7600 جي اس ميگيرم؟!! منظور شما از جي فورس بودن اينه كه اي تي آي نباشه؟!!!

اين هم يعني چي (( فکر نکنم نیازی به 64 داشته باشی .مگر برنامه هایی که نصب می کنی 64 بیتی باشن )) ! برنامه 64 بيتي يعني چي ؟ اصلا 64 بيتي يعني چي؟! بازي 64 بيتي هم داريم؟!

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي از اونجايي كه من خودم ميخوام اين سيستم رو اسمبل كنم ! و تا حالا يه سيستم رو كامل اسمبل نكردم! التبه نه اينكه هيچي ندونم در مورد اسمبل ! يه راهنمايي لطفا در مورد اسمبل سيستم مخصوصا اي ام دي بهم بكنيد ! توضيح بديد يا يه سايت معرفي كنيد كه شكل هم داشته باشه .

(( مخصوصا در مورد جا دادن مينبورد داخل كيس! خيلي تو اين مورد دچار شك و شبهه هستم ! همچنين خيلي از Short Circuit ميترسم! ))

به نظرتون درسته كه من خودم سيستم رو ببندم! البته باز هم ميگم كه وقتي همين چند دقيقه پيش دفترچه يه مين اي ام دي رو خوندم كامل متوجه شدم ! من فقط در مورد چجوري ماليدن خمير سيليكون روي سي پي يو و جا زدن فن در سي پي يو هاي اي ام دي ( بعضي از مينبورد ها يه تيكه فلزي دارن كه بايد به پشت مين پيچ بشه :eek: من خودم هم يه همچين چيزي نديده بودم! ) و جا زدن مين داخل كيس مشكل دارم!!

به نظر من اصل حال بستن يه سيستم اسمبل كردنشه ! به غير از اين از اينكه بدم سيستم رو يكي ديگه برام ببنده دل خوشي ندارم ! يا رو جلوي خوده آدم جوري از همه قطعات يه چيزي رو كم ميكنه منظورم اينه كه كش ميره كه خودت هم نمي فهمي! مثلا حتي به پيچ سي دي رام هم رحم نمي كنن و حتي از بستن همه اونها امتناع مي ورزن:cool: !!!!!! جعبه قطعات هم كه خودش دودره ميشه خود به خود!!!!!

خيلي ممنون ميشم اگه اين مشكل رو هم براي من حل كنيد!

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1- SLI یه معماری گرافیکیه که با استفاده از 2 تا کارت گرافیک روی یک مادربورد سرعت و پرفورمنس گرافیک سیستم رو متحول (!!!) میکنه . و تا الان فقط به درد بازی میخوره . و خوب نصب و استفاده از اون هم کار سختی نیست و خوب برای شما که بازی میکنی تفاوت زیادی داره :f34r:

2- اسمبل سیستم های AMD تفاوتی با اینتل نداره .

3- هارد های SATA معمولی تو هر ثانیه 1.5 گیگا بیت رو ترانسفر میکنن و هارد های SATA II در هر ثانیه 3 گیگا بیت رو ترانسفر میکنن .

4- والا من خودم یه دونه هارد سامسونگ SATA II دارم و در حالت SATA II ازش استفاده میکنم ولی قابلیت این رو داره که با جا به جا کردن یه دونه جمپر به SATA معمولی تغییر حالت بده . فکر میکنم بقیه هارد ها هم این قابلیت رو داشته باشن .

5- 64 بیتی یعنی CPU در هر چرخه به جای اینکه 32 بیت اطلاعات رو پردازش کنه 64 بیت رو پردازش میکنه و خوب برای اینکه بتونی از این قابلیت CPU استفاده کنی باید طراحی برنامه هایی که استفاده میکنی بر اساس 64 بیت باشه . الان ویندوز اکس پی و ویندوز سرور 2003 و لینوکس 64 بیتی توی بازار پیدا میشن و مایکروسافت به صورت جدی داره برنامه های 64 بیتی خودش رو گسترش میده . مزیت CPU های 64 بیتی AMD اینه که در هر 2 مد 32 و 64 بیتی کار می کنه . (در مورد اینتل چیزی نمیدونم ) . اما بازی های 64 بیتی رو من شخصاً تا حالا ندیدم . (پرسیدم گفتن هنوز وارد بازار نشدن )

6- استفاده از سیستم های 64 بیتی یه نوع آینده نگریه چون اگرچه هنوز برنامه های 64 بیتی جا نیفتادن اما به زودی جای 32 بیتی ها رو میگیرن .

7- فکر کنم منظور دوستمون از درایور همون درایو بوده (کمبو ، سی دی رام ، دی وی دی رام ، سی دی رایتر ، فلاپی) و احتمالاً غلط تایپی هستش :D ولی همونطور که گفتن درایو های سونی واقعاً خوب از آب در اومدن .

8- در انتخاب مادر بورد خیلی دقت کن و سعی کن چیزی رو انتخاب کنی که برای ارتقاء سیستمت در آینده مشکلی نداشته باشی .
موفق باشی :)

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه گیر سه پیچی دادی به این خمیر سیلیکون؟ :p
تا اونجایی که من دیدم روی هیت سینک های AMD یه ورقه سیلیکون هست و نیازی به سیلیکون اضافی نداره .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب اين مادربرد jetway گارانتي كدوم شركت هست . من با سري قديم اين مادربرد كار كردم راضي نبودم . مهم نيست كه بنچمارك ها رو خوب امتياز آورده يا نه . به نظر من گارانتي خوب و stable بودن در طولاني مدت خيلي مهمه . من فاكسان با گارانتي الماس رو به اين ترجيح ميدم. رم هم crucial value از نظر سازگاري با اكثر مادربردها بهتره.

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من آخه توي دفترچه يه ميني خوندم كه بايد خمير بزني به هيت سينك سي پي يو!!!!

ببين من اگه مثلا Abit KN8 بگيرم هارد سا تا دو رو ساپورت ميكنه!!!!!!! البته من Abit KN8 Ultra رو نمي گم ها

بعد اين جريان سي پي يو هاي اي ام دي كه هرتزش رو در سيستم پراپرتيز كمتر نشون ميده چيه؟؟

پس من يه ديويدي رام سوني بگيرم خوبه ؟ مخصوصا سرعتش تو خوندن سي دي رام؟

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از amd>intel :
خوب اين مادربرد jetway گارانتي كدوم شركت هست . من با سري قديم اين مادربرد كار كردم راضي نبودم . مهم نيست كه بنچمارك ها رو خوب امتياز آورده يا نه . به نظر من گارانتي خوب و stable بودن در طولاني مدت خيلي مهمه . من فاكسان با گارانتي الماس رو به اين ترجيح ميدم. رم هم crucial value از نظر سازگاري با اكثر مادربردها بهتره.
در کل سیستم کامل و پایداریه گارانتیش هم سیماواس اینو از روی ریویوهایی که خوندم میگم ; نباید زود قضاوت کرد

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از efi :
من آخه توي دفترچه يه ميني خوندم كه بايد خمير بزني به هيت سينك سي پي يو!!!!

ببين من اگه مثلا Abit KN8 بگيرم هارد سا تا دو رو ساپورت ميكنه!!!!!!! البته من Abit KN8 Ultra رو نمي گم ها

بعد اين جريان سي پي يو هاي اي ام دي كه هرتزش رو در سيستم پراپرتيز كمتر نشون ميده چيه؟؟

پس من يه ديويدي رام سوني بگيرم خوبه ؟ مخصوصا سرعتش تو خوندن سي دي رام؟

سایت شرکت ABIT اینه : www.abit-usa.com میتونی مراجعه کنی و هر اطلاعاتی از هر مدل مادربوردی که میخوای بدست بیاری .

در مورد اینکه توی پراپرتیز چی نشون میده :
معمولاً عددی که برای مدل سی پی یو هایAMD نوشته میشه نشون دهنده ی سرعتشون بر جسب هرتز نیست . بلکه این عدد نشون میده که این سی پی یو با یک سی پی یو ی اینتل (یا کلاً هر سی پی یو یی) قابل مقایسه هست.مثلا یک سی پی یوی +AMD Athlon64 3000 سرعتش 1.81 GHz هستش ولی از لحاظ کارایی و سرعت با یک سی پی یو 3 گیگا هرتزی (تو این مورد یک سی پی یو ی 64 بیتی از یه برند دیگه مثلاً اینتل) قابل مقایسه هست و در حالت مطلوب در مقابل یک سی پی یو ی 3 گیگاهرتزی کم نمیاره . البته اگه پیزی رو اشتباه گفتم اساتید تصحیح میکنن .
در مورد دی وی دی هم همون سونی رو بگیر خیالت راحت .

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
با اجازه ی اساتید وهمینطورefiمن چند تا سوال داشتم شاید این سوالا به ایشون نیز کمک کنه
1- این مادر برد(ABIT - KN8 (AMD Athlon 64-Socket 939-NVIDIA nForce4 Chipset+PCI Expres
SOUND نداره؟ (منظورم کارت صدا )
2- این مادر برد برای ارتقاء سیستم در آینده مشکلی نخواهد داشت ؟
3-Abit KN8 Ultra با مدل بال چه فرقی میکنه؟
4- این مادر برد ddr2ررو ساپورت نمیکنه درسته میشه دو تا رم بهش بست؟
5-ایا این مادر بردJetway 939GT4SLI_G_VC دراینده برای ارتقا مشکلی نخواهد داشت و ایا ddr2 را ساپورت میکنه؟
6- یک رم 512ddr2قویتره یا دوتا 256 معمولی؟
7-ایا میشه دوتا رم از نوع ddr2 همزمان استفاده کرد؟

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از komeil666 :
با اجازه ی اساتید وهمینطورefiمن چند تا سوال داشتم شاید این سوالا به ایشون نیز کمک کنه
1- این مادر برد(ABIT - KN8 (AMD Athlon 64-Socket 939-NVIDIA nForce4 Chipset+PCI Expres
5-ایا این مادر بردJetway 939GT4SLI_G_VC دراینده برای ارتقا مشکلی نخواهد داشت و ایا ddr2 را ساپورت میکنه؟

1-کارت صداش onboard است
2-تا حدودی نه-چون cpu x2 را ساپورت میکنه
3-ظاهرا فرقشون تو ساپورت 4 هارد sata II است
4-4 تا رم میشه روی این مادربورد بست
5-ddr2 را ساپورت نمیکنه -ولی با توجه به اینکه sli داره قیمتش خیلی خوبه
6-فرق چندانی ندارند
7-بله

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از komeil666 :
دوست عزیز
مادربردهای AMD که DDR2 رو ساپورت میکنن(به نام Socket AM2) و همچنین سیپییوهای AM2 در حال حاضر قیمتهای نا معقولی دارن و اون برد Jetway هم DDRII ساپورت نمیکنه مقل بقیه ی بردهای AMD ضمنا مگر ممکنه DDR دوال چنل ساپورت کنه ولی DDRII نکنه!
ضمنا مادربرد فوق X2 هم ساپورت میکنه اگه شک داری لینک پایینیرو ببین:
http://www.jetway.com.tw/jetway/system/productshow2.asp?id=112&proname=939GT4-SLI-G-VC

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از M654 :
دوست عزیز
مادربردهای AMD که DDR2 رو ساپورت میکنن(به نام Socket AM2) و همچنین سیپییوهای AM2 در حال حاضر قیمتهای نا معقولی دارن و اون برد Jetway هم DDRII ساپورت نمیکنه مقل بقیه ی بردهای AMD ضمنا مگر ممکنه DDR دوال چنل ساپورت کنه ولی DDRII نکنه!
ضمنا مادربرد فوق X2 هم ساپورت میکنه اگه شک داری لینک پایینیرو ببین:
http://www.jetway.com.tw/jetway/system/productshow2.asp?id=112&proname=939GT4-SLI-G-VC

واقعاً هم که چه هنری داره JET که X2 رو ساپورت میکنه ها :D

haj mohsen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از M654 :
همه چیپستهای nForce4 SLI سیپییوهای X2 رو ساپورت میکنن

تصحیح میکنم همه ی چیپست های nForce4 (و البته همه ی چیپست هایی که برای سوکت 939 طراحی شدن )سی پی یو های X2 رو ساپورت میکنن :D

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از haj mohsen :
تصحیح میکنم همه ی چیپست های nForce4 (و البته همه ی چیپست هایی که برای سوکت 939 طراحی شدن )سی پی یو های X2 رو ساپورت میکنن :D
دوست عزیز
همه ی بردهای 939 از X2ها پشتیبانی نمیکنن(البته اگر هم مدلهای بورس بازار این قابلیت رو دارن) در ضمن اگر هم چنین چیزی واقعیت داشت با پست بنده مغایر نبود ; عزیز, واقعا جواب لازم بود؟!

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
پس با توجه به این توضیحات بردJetway 939GT4SLI_G_VC از بردABIT - KN8 (AMD Athlon 64-Socket 939-NVIDIA nForce4 Chipset+PCI Expresبهتره درسته ؟چون sli هم داره!

efi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من اين مدل MSI رو الان بيشتر از دو ماه هستش كه دارم روش تحقيق مي كنم اما كسي نگفته كه بده ! توي سايت هاي مختلف با مدل هايي در همين و و با مدل ATI X1600 مقايسه كرده كه اين سري 7600 جي اس خيلي بهتر عمل كرده! اما فقط موقع اووركلاك دماش روي 85 درجه بوده و در حالت بدون اووركلاك و Under load دماش رفته روي 76 و در حالت عادي دماش 51 درجه بوده! حالا من نميدونم كه خوب نمي دونم بد نميدونم از وسط به دو طرف ! كه اين كارت خوبه يا بد؟؟؟؟؟ هيجا ننوشته كه بده اما خيلي از جاها گفته كه خوبه كه البته نميان هيجا بگن كه كارتي بده ( اينشم هستاااااا)! الته در نوع خودش !!! اما حالا مي رسيم به برد XFX قديمي خودمون كه تو سايتي كه من امروز پيدا كردم تو بازي هاي مختلفي اين 7600 ايكس اف ايكس رو با همون اي تي آي مقايسه كرده بود در بازي هاي مختلف البته يه سري چيز ها روي صفر بود مثل AA كه همونه كه باعث ميشه كه گوشه اشياي مختلف هالت تيزي نداشته باشه! و يه سري چيزهاي ديگش هم روي OFF بود در اين حالت در بعضي از بازيها خوب عمل كرده بود و تعداد فريم ريتش خوب بود ابته با ديتيل فول اما يكسري چيزها مثل همين AA و چيزهاي ديگه ! اما حالا ام اس آي رو در سايت ديگه اي با ديتيل فول و يكسري امكانات ديگه مثل روشن بودن AA در همون بازي امتحانش كرده بودن كه البتههههههههه در اين حالت تعداد فريم ريتش پايين تر از ايكس اف ايكس بود. كه البته قانع كننده هم هست!

اما حالا يه چيز جالب تو بازي FEAR تموم امكانات در بورد ايكس اف ايكس فعال بود با ديتيل فول و همه چيز در اين حالت فريم ريت ايكس اف ايكس خوب بود و ام اس آي اين بار با ديتيل فول و خاموش بودن امكانات ديگه آزمايش شده بود كه اينبار هم مشخصه كه ام اس آي تعداد فريم ريتش بالاتره چون يكسري از امكانات خاموش بوده !

من كه از اين آزمايش ها سر در نياوردم ؟؟؟ چون نيومدن كارتها رو در شرايط يكسان با هم مقايسه كنن!!!!!!!!!!!!!!

واسه همين مثل خر مكوندم تو گل!!!!! من بايد تا فردا تصميم بگرم و ديگه وقت ندارم؟!!!!

من جديدا هم شنديم كه ايكس اف ايكس كيفيتش اومده پايين هان؟

ميگيد حالا من چيكار كنم؟

البته شوخي كردم ! :blush: ديگه خسته شدم نميدونم چيكار كنم! تا الان دقيقا 2 ماه هستش كه تو فكر خريد يه كامپيوتر جديدم اما هيچ نتيجه اي نگرفتم كه بايد چي بگيرم؟ تهش چي خوبه؟

اي ام دي 3200 با اين قيمتش (103000 ) تومان مقدار Cash اون كمتر از يه 2.8 فول ال جي آي اينتله؟ بعد همه ميگن اي ام دي خوبه؟ نميدونم من خودم هم استفاده نكردم اي ام دي رو تاحالا نمي دونم خوبه يا نه؟

در مورد هارد هم نتيجه اي نگرفتم! يه عده ميگن سوكت 939 هارد ساتا دو رو ساپورت ميكنه ؟ بالاخره نفهميدم واقعا ساپورت ميكنه؟!!!!

يكي ميگه ديويدي رام سوني خوبه يكي ميگه آشغاله ؟؟؟؟؟؟؟؟

من اصلا همين كارت گرافيك خودم رو به زور دارم ميگيرم! برم يه دونه ديگه بگيرم براي SLI ؟ پولشو كي ميده؟ به نظر شما براي من همين Abit KN8 بهتر نيست؟

راستي اين كابل هاي برق مين كه 24 پين هستند يدونه 12 ولت چهارتايي (چهار كله ) هم دارن كه نمي دونم بايد به مين وصل شه يا نه !؟؟( البته در صورتي كه يه پارو 24 پين داشته باشيم و اون رو به فيش 24 پين مينبورد وصل كنيم.)

عرفان تنها خسته و گريان:eek:

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
شما قبل از اینکه مادر برد بخری اینجا رو نگاه کن http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2506
ببین جت وی تو همه تستا از همه بالاتره
باین قیمت واقعا ترکونده!!

بالا