برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اولا ممنون كه سوالتونو در قسمت مشاوره پرسيدين و تاپيك جداگانه نزدين!
در مورد سي دي رام و سي دي رايتر :
سي دي رام را كه مي خواهيد بخريد به نظرم يك DVD_Rom بهتر است چون تقلبي اش هم كمتر است.
Asus در اين زمينه مارك خوبيست!
در مورد سي دي رايتر
من خودم سي دي رايتر TDK دارم 48x24x48x كه دو سال پيش خريدم. از خريدم راضي هستم و چيز خوبيست
اما خوب ماركهاي: Plextor و Teak اصل چيزهاي خيلي خوبي هستند.(تكرار مي كنم اصل اگر گير آوردين!)
(Pay قرار بود DVd_Rom Asus بگيره نمي دانم گرفت يا نه اگه گرفت مي تونين سوال بكنين راضي بوده يا نه!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
دارم شاخ درميارم!
قيمت CDRW TDK 52x32x52 كه من 4 ماه پيش 60 تومن خريدم حالا به 35 تومن هم رسيده! واقعا چه بازار جالبيه اين بازار كامپيوتر!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من دو سال پيش تقريبا 48X24x48x خريدم 60 تومان الان دقيق نمي دانم چنده(!)
بله بازار كامپيوتر ايران و جهان همه اش در حال بالا و پايين رفتنه تا چند ماه ديگه هم شاهد سقوط قيمت گرافيك خواهيم بود!
يادش بخير hardware مدير عزيز اينجا يك كاري را شروع كرده بود كه ناتمام ماند و عجب طرحي هم بود.
در نظر داشت قسمتي را اينجا توليد كنه كه هر چند روز قيمت تمام قطعات كامپيوتر را به روز ليست كنه!
اگر ميشد چيز عجيبي ميشد! ولي حيف كه هاردوير بي صدا رفت و همچنان اميد به بازگشت داريم...
(اون قدر عالي مديريت مي كرد كه هميشه اينجا سوالهاي جور واجور مي پرسيدند)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از MohammadR :
اولا ممنون كه سوالتونو در قسمت مشاوره پرسيدين و تاپيك جداگانه نزدين!
در مورد سي دي رام و سي دي رايتر :
سي دي رام را كه مي خواهيد بخريد به نظرم يك DVD_Rom بهتر است چون تقلبي اش هم كمتر است.
Asus در اين زمينه مارك خوبيست!
در مورد سي دي رايتر
من خودم سي دي رايتر TDK دارم 48x24x48x كه دو سال پيش خريدم. از خريدم راضي هستم و چيز خوبيست
اما خوب ماركهاي: Plextor و Teak اصل چيزهاي خيلي خوبي هستند.(تكرار مي كنم اصل اگر گير آوردين!)
(Pay قرار بود DVd_Rom Asus بگيره نمي دانم گرفت يا نه اگه گرفت مي تونين سوال بكنين راضي بوده يا نه!
اره خوب شد گفتی یادم رفته بود من LG گرفتم البته تنها دلیلش این بود که درایو های LG یکسال گارانتی دارن و ماد ایران هم نسبتا کارش درسته!

مدلش GDR-8162 هست تا اینجا هم که یه هفته می شه باهاش کار می کنم راضیم هر چی DVDوCD باهاش امتحان کردم خونده.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
مادایران و کاردرستی؟؟ ما از همه مدل دستگاه ها که مادیران داره - داریم و گارانتیش مفت گرونه و تعمیرکار به درد بخور نداره !!!!!ما حتی دستگاهایsharp(copy) هم داریم باقی دستگاهاشون روهم باهاشون کار کردیم از سایر شرکتها خیلی وضعشون بیریخت تر هست!! نه بگم باقی خیلی خوبن ولی این یکی خوب نیست و خیلی از چیزا رو که می گه پا عمل زیرش میزنه!ما الان نزدیک 3 ساله که یه 10تا انواع مختلف دستگاهامون مال ایناست و سرویسشون هم همین طور!! در حالی که مشابه همون دستگاه هارو از سایر شرکتها داریم که هم خدماتشون بهتره و هم ارزون تره! شماها هنوز بد فرم کارتون پهلوش گیر نیافتاده!

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شماها هنوز بد فرم کارتون پهلوش گیر نیافتاده
:D :D :D
خوب اینم یه حرفیه ولی کدوم شرکت گارانتیش درسته شما بگین !
بهر حال اتخاب بین بد و بدتره!!!!

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
دوباره سلام

آقا جون من يكي در مورد اين 2 مدل كارت رسيور توضيح بده Vision Plus __ Sky Star 2 من نميدونم كدوم بهتره

اگر سايتي ميشناسيد به من معرفي كنيد برم ببينم كدوم بهتره

ضروريه :eek:

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- خلاصه من متوجه نشدم برای کار گرافیک ( فتوشاپ ، فری هند یا کرل ) چه CPU بهتر جواب میده؟ (در حدود همین 160 تا 170 تومن)
ATHLON(64) 2800 یا INTEL(1 MB cache) 2800

- لطفا برای هر کدام هم یه مادربورد خوب البته پایین 150 تومن پیشنهاد بدین.
ممنونم.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Same :
- خلاصه من متوجه نشدم برای کار گرافیک ( فتوشاپ ، فری هند یا کرل ) چه CPU بهتر جواب میده؟ (در حدود همین 160 تا 170 تومن)
ATHLON(64) 2800 یا INTEL(1 MB cache) 2800

- لطفا برای هر کدام هم یه مادربورد خوب البته پایین 150 تومن پیشنهاد بدین.
ممنونم.
خوب AMD 64 bit خيلي بهتره مخصوصا براي كارهاي گرافيكي 2800 به بالا هم كه بگيري چه بهتر البته همين 2.8 خيلي ميتونه كمكت كنه از من ميشنوي طرف اينتل نرو ضرر ميكني
در مورد مادربور عرض كنم كه من از هر كي پرسيدم گفته گيگا اگر تهران هستي برو مركز كامپيوتري ايران يك مغازه هست به اسم سبز سيستم اينا كارشون AMD هست خيلي هم خوب راهنمايي ميكنن مدلهاي خوبي هم بهت پيشنهاد ميكنن

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
جنس باید خوب باشه!!!! یعنی اصلا محتاج گارانتی نباشه!!!!!!!+محافظ برای جلو گیری از نوسان برق مثل یو پی اس داشته باش و تو کار چاپ هم از هر کاغذی استفاده نکنی حالا حالا ها کارت به شرکتها نمی افته!!!! تازه شما برا چه قطعه ای یا دستگاهی شرکت خوب می خواهید؟؟؟؟؟؟
علی جان شما اصلا با اینتل یا ای ام دی کار سنگین انجام دادید که این حرفو می زنید؟؟؟؟؟ من خودم برای رندر کردن فیلم و یا کار گرافیک سنگین از اینتل استفاده می کنم بی مشکل!

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
علما

من يك تاپيك زدن به اسم

چرا هارد 80 نو خر خر مي كنه

شكر خدا هيچ كس جوابي به ما نداد اگه لطف بكنيد ممنون مي شوم

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
شما با AMD كار نكردي تمام تستهاي سايتها اونو از همه نظر دقرتمند تر مي دونن!
وقتي شما را چيزي را با اينتل بي مشكل انجام ميدي دليل بر آن نيست كه AMD مشكل نداره. شايد رندرهاي بسيار سنگين را اصلا نتونه خوب انجام بده و كار شما براي هر CPU اي انجام پذير هست!
دوست عزيز Same به نظرم Athlon 64 3000+ را بگيري عالي ميشه اما اين هم عاليه
در مورد مادربرد گيگا را پيشنهاد مي كنم مدلش را تحقيق مي كنم ميگم
گويا پرداز عزيز تاپيك شما را پاك كردم چون هيچ ربطي به تاپيك ما نداره!

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از gooyapardaz :
علما

من يك تاپيك زدن به اسم

چرا هارد 80 نو خر خر مي كنه

شكر خدا هيچ كس جوابي به ما نداد اگه لطف بكنيد ممنون مي شوم
اين خر خر كردن هارد 80 براي همه هست من زنگ زدم به شركتشون گفتش همشون اينجوري هست ممكنه به خاطر اين باشه كه 7200 RPM هست بعدشم اگر رم 512 باشه صداش كمتر ميشه من قول ميدم كه رو شما 256 هست

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
يكي جواب بده

دوباره سلام

آقا جون من يكي در مورد اين 2 مدل كارت رسيور توضيح بده Vision Plus __ Sky Star 2 من نميدونم كدوم بهتره

ضروريه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از ali206speed :
يكي جواب بده

دوباره سلام

ضروريه
علي عزيز اينو بخش ماهواره بپرس. جواب بهتري مي گيري...

darush

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه برو بچ persidntools :cool:
داريوش هستم و خيلي خوشحالم كه به جمع شما وارد شدم قربون همتون برم.
يه سئوال سخت افزاي دارم دمتون گرم هركي جوابمون داد اي ول.
من 2 سال پيش يه سيستم با مشخصات زير بستم الان يه سري مشكلات از نظر سرعت و كارايي برام پيش اومده
CD-ROM ASUS 52X
CPU 1800 MHZ TITAN
RAM 256 MB DDR kingmax
VGA CARD ATI 64 MB
MAIN BORD GIGA 8IRXP
HARD Segate 40Gb
CASE GREEN 300 W
البته الان ميخوام سيستمو ارتقا, بدم ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد قطعه’ پيشنهادي شما چيه؟
هركي سوال نرم افزاي داشت (فتوشاپ . ورد . پريمير. و....) در بس در خدمتيم
فداتون بشم جواب بديننا منتظرم. :blink:

تشكر

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
ضمن تشکر برای اینکه این بار سوال را در اینجا مطرح کردید: :)
سیستم شما فعلا خوبه اما اگر شما قصد ارتقا دارید
اول باید دانست چه قدر میشه پول داد بابتش؟ :blink:
من Cpu را Athlon 64 3000+ و یا اگر وسعت رسید 3200+ را پیشنهاد می کنم. پردازنده ای بسیار عالی و جالب و سریع که کارتون راحت راه میفته!
البته اگر از مهرداد بپرسی میگه اینتل.
این نظر منه و هر کس نظری داره و من مناسب را این چنین می بینم.
در مورد سی دی رام!
شما به دی وی دی رام ارتقا دهید خیلی خوب میشه!
DVD Rom Asus خوبه قیمت که Pay کرده بود 29 هزار تومان بود معقول و خوبه خریدش!
رم به شما 512MB DDR400 Kingstone پیشنهاد می کنم البته اگر بتوانید 1GB بگیرید بهتره چون دیگه الان نمیشه گفت 512MB خیلی زیاده و بسیار عالی!
در مورد VGA:
به نظرم بهتره فعلا گرافیکی که دارید باشه (حدود 2-3 ماه بعد ) یک کارت گرافیک عالی میاد Geforce 6600 Ultra که قیمتهای گرافیک احتمالا سقوط خواهد کرد و از خرید الانتون ممکنه پشیمان بشید. بهترین کار به نظرم همینه ضمن اینکه زیادم گرافیکتون بد نیست.
هارد هم یک 120GB western + در واقع 7200 rpm خیلی خوب هست هم قیمتش مناسبه هم ظرفیت خوبی داره (البته مکستور هم عالیه و گارانتی مکستور بهتره بستگی به خودتون داره من میگم وسترن)
کیس به نظرم یک کیس کره ای خوب ایده آل باشه
من خودم کیس SR Deluxe دارم که هم طرح زیبایی داره هم اینکه دارای 1 فن اضافی بود روی کیس
البته الان کیسهای جدید 2-3 تا فن اضافه دارن مثل کیسهای جدید SR Deluxe
در مورد مادربرد طبق اخباری که دوست عزیز Pay در قسمت اخبار زحمت می کشن مطرح می کنن بیان شد که در 6-7 ماه آینده شاهد Nforce 4 خواهیم بود که چیپست خیلی خوبیه
شما الان می تونید GA-K8NSNXP-939 بگیرید که بسیار عالیه اما قیمتشم بسیار بالاست پس این انتخاب بهتره:
GA-K8NS !
GA-K8NS Pro از آن بهتره اما قیمت بالاتری داره و GA-K8NSNXP از آن بهتر! یعنی که این دو تای آخری که الان گفتم قیمت بالاتری دارن پیشنهاد من اینه: هر 4 مادربرد را یک قیمتی توی بازار بگیر و خودت بررسی کن که چه قدر وسعش را داری
اگه دقت کرده باشی برای هر قطعه ای یک اما و اگری امده چون آخر سر بستگی به خودت داره که چه قدر بتونی پول بدی چون اعلام نکردی
این سیستم از عالی ترینهای بازار کامپیوتر دنیاست و با انتخاب آن مدتی راحت هستید

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از pay :
اره خوب شد گفتی یادم رفته بود من LG گرفتم البته تنها دلیلش این بود که درایو های LG یکسال گارانتی دارن و ماد ایران هم نسبتا کارش درسته!
مبارك باشه. :)
البته من شنيدم Asus بهتره اما Lg هم مارك خوبي هست و اميدوارم هيچ وقت سر و كارتون با ماديران نيفته!
(منظورم اينه خراب نشه و هميشه درست كار كنه)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
سی دی رام الجی؟؟؟؟؟؟؟مگه با این بدبخت پدر کشتگی دارید؟؟؟؟؟؟؟؟(محصولات مادیران و الجی یه طرف و سی دی رام ال جی یه طرف!!!!!!!!!!)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
منظورتان را درست نفهميدم!
يعني الجي مارك خوبيه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا